Kdy jste začali nosit zbraň?



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#46 » pát 6. led 2017, 13:33

Nejsou nahodou skolni naboje na suseni a cviceni v klidu doma/na strelnici/v jinem vycvikovem prostoru? Aby jsi behem cviceni (!), nikoliv behem uzivani zbrane nosenim, ziskal potrebne dovednosti? Tedy ne na to, aby Ti zabranily delat blbosti se zbrani v beznem zivote. Kdyz mas strach, ze neco s nosenou zbrani vyvedes, tak se holt napr. nenosi naboj v komore, aby cloveku natahovani zaveru pomohlo uvedomit si, co to vlastne dela. Ale sam sobe omezovat funkcnost nosene (!) zbrane jeste tim, ze si naladuji skolni naboj, je usmevne asi jako nosit misto prvniho ostreho naboje poplasnak;-).

A zdroj takoveho napadu u kamarada co ma kamarada prislusnika mise KFOR... informace "jedna pani povidala"...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#47 » pát 6. led 2017, 14:29

Chlape ty jsi nějakej prudkej, chybí holka, nebo tě takhle běžně irituje všechno co není po tvém? :D
O omezování funkce v běžném životě (nošení) nebyla řeč ani náhodou. O časově omezeném nácviku ano. Vychladni a přelouskej si to ještě jednou.
Informace, že mezi lidmi rychle klesá schopnost porozumět čtenému textu (čtenářská gramotnost), má evidentně něco do sebe. Chce to tréning stejně jako s pistolí, ve volných chvílích číst a číst. A taky občas nechat brouka žít :twisted: :lol:

Přibrzdi !



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#48 » pát 6. led 2017, 16:01

Nu dobrá, se taky přidám i když toto je tak individuální záležitost... ;) Takže, ZP, rok dva po střelnicích základní manipulace, sušení doma, pak cca 5 kurzů obranné střelby, kde jsem zjistil, že 2 roky po střelnicích mi nedaly skoro nic, kdežto pár hodin kurzu vše, co šlo. Pak nošení, ale následovaly další kurzy, nějaké závody LOS, IPSC, postupně obměna hadrů, aby se pod nimi nosit dalo, prostě stále je co zlepšovat. Souhlasím s tím, co bylo výše uvedeno, v krizové situaci se drsňák může po..., kdežto tichý flegmouš to zvládne. A pokud není někdo speciálně trénovaný, tak těžko odhadne, jak by střet dopadl.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#49 » pon 9. led 2017, 07:38

Zdar,nosit jsem začal ihned po vydání ZP a zakoupení zbraně,nutno ovšem říci,že si se zbraněmi hraji asi tak od 8 let a to proto,že můj tatík byl hajný.No a teď mě bude 50 tak si myslim že snad o této tematice již něco vím.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#50 » pon 9. led 2017, 09:52

V 10-ti letech jsem nosil nabitou čz24, ale jen občas. To bylo za komunistů. V 18-ti jsem si koupil perkusní Colt navy, pěkná .36. Tu jsem nosil na čundry. Pak mne stát donutil si udělat ZP a od 21 nosím jen zbraně na náboje.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#51 » úte 10. led 2017, 19:51

Já jsem po asi půl roce od získání koupil první zbraň a k ní pouzdro a sušilky... Trénoval jsem doma bezpečnou manipulaci a tasení se sušilkama(a to dělám, když je čas a klid i teď), ale začal jsem nosit skoro hned. Původně jen když jsem se měl pohybovat v nebezpečných oblastech nebo za tmy, ale teď už nosím vlastně pořád a i když ta moje potvora váží nabitá 1100 g tak mi to vůbec nepřijde.
Trénovat na střelnici je super, ale nenahradí to BEZPEČNOU manipulaci s vlastní zbraní, kdy na to člověk má klid, ale i za "provozu", aby si uvědomil v čem ho zbraň omezuje. Od začátku nosím s nábojem v komoře u zbraně, která má jen automatické pojistky.

Jinak asi před 3 týdny jsem byl rád, že jsem si ji vzal na procházku do lesa, protože u vesnice na nás vyběhl nějaký kříženec pitbulla a kdyby se nezastavil, když jsem na něj křiknul, tak bych ho holýma rukama asi jen tak nesundal.... Ani nevím jak se mi ruka dostala na pistoli, tasit jsem nakonec nemusel, ale bylo dobré vědět, že to drillování mělo nějaký výsledek.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#52 » úte 10. led 2017, 21:45

No ono ještě co znamená "trénovat na střelnici". Někde má člověk prostor trénovat tasení, střelbu za pohybu apod., někde ale člověk může jen v klidu ze stavu a bez tasení...



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#53 » stř 11. led 2017, 15:29

Hm, já jsem začal nosit okamžitě, jak jsem mohl (měl ZP a taky co nosit). Takže od 21, postupně to byly CZ50, čínskej Tokarev od Norinca (už si nepamatuju ten typ), revolver Arminius HW38, CZ45, Walther P1. Ty poslední dvě nosím dodnes (zbytek jsem zase prodal), CZ45 častěji, P1 občas (hlavně teda na vandry), někdy ze srandy obě dvě:)

Když už mám právo nosit, přijde mi pitomý to nedělat, ne?



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#54 » stř 11. led 2017, 16:12

Jo, mimochodem, samozřejmě nosím vždycky s nábojem v komoře. Když leží kvér doma, tak v komoře náboj není, většinou nechávám i zásobník venku (kdyby někdo vyrážel bezpečnostní dveře, nabít to stihnu).
Jak se jde ven, tak zásobník do zbraně, natáhnout a pak ještě dodat jednu včelku do zásobníku, kdyby se náhodou hodila.
A to k tomu ještě vždycky beru náhradní šuple:)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#55 » čtv 12. led 2017, 08:32

Já ted testuju toho Tauruse 85 UL. Zatím vnejsi otevrena dasta (uzavrena je na ceste). Sem hubenour a vnitrni pouzdro mi vadi. Po pár dnech z hlediska hmotnosti nevim, ze mam neco na pasku. Jelikož kouka dole kus hlavne, tak porad hlidam tricko, nebo mikinu. Vynechávam kratky tricka. :) ohnout se moc nemuzu. Vetsina lidi kolem vi, ze nosivam nůž, tak s tim uzavrenym pouzdrem to bude asi lepsi. :)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#56 » čtv 12. led 2017, 10:29

Nějak moc jsem se toho nebál. Hned dva dny po registraci první pistole jsem ji zkoušel nosit a dokonce na velmi veřejném místě. Na podruhé už jsem nosil se střelou v komoře. Navíc to bylo v létě v kombinaci s krátkým oblečením (CZ 75 B). Všechny zákonné náležitosti jsem dodržel, takže je to podle mě na psychickém rozpoložení každého, kdy s tím začne.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#57 » čtv 12. led 2017, 10:44

jhora píše:Já mám papíry čerstvé a mám to jednoduché. Dokud nebudu mít zautomatizované ovládání zbraně natolik, že si budu jistý na 100%, že můžu nosit a neohrozím sebe ani jiné. A až ten pocit získám, tak ještě měsíc dva počkám, abych se neunáhlil. Do té doby pouze zbraň bez náboje v komoře - a to jen když půjdu na střelnici. A ze začátku radši úplně nenabitou, tj. vlastně nebudu nosit, jen přepravovat - dokud si nebudu jistý, že vím vždy naprosto jistě, v jakém stavu je zbraň a zásobník v libovolném momentu kdekoliv (na střelnici, doma, prostě kdekoliv).


Já to vidím, jak říká Wigum: Auto si taky nekupuješ, aby stálo v garáži. Kdybys byl se zbraní nebezpečný, nedali by ti ZP (doufám). Čekat na to, až "si budu jistý na 100%, že můžu nosit a neohrozím sebe ani jiné", je dle mého čekání na Godota. Pokud přijde den, že ji budeš potřebovat na obranu rodiny, je pořád lepší ji mít u sebe bez 100% nadrilovaného tasení, natahování a já nevím čeho všeho, než ji mít doma. Třeba nebude třeba tasit v rekordní rychlosti a přebíjet zásobníky. Třeba bude potřeba jen v klidu vytáhnout a dát jednu ránu, abys ho zahnal. Musíš ji mít ale u sebe, jinak budeš v loji.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#58 » čtv 12. led 2017, 10:50

Chápu, myslím si že je to naprosto platný pohled. Přesto budu možná až přehnaně opatrný. Jednak mi vážně vadí představa, že bych mohl být neopatrností něco způsobit - a sebejistota v téhle oblasti se získává drillem. Nechci tím říct že budu nosit až za sto let, ale prostě si tak půl roku počkám, než začnu nosit nenadrcnutou zbraň - a pak tomu zase dám nějaký čas než začnu nosit nabitou.

Nezmínil jsem docela důležitý důvod, proč takhle disproporčně preferuju opatrnost - když na to přijde, mám talent se z konfliktů vykecat, docela dobře se dokážu ubránit "rukama", a nepohybuju se v rizikových oblastech (naopak obvykle jsem v místech, kde je nošení zakázáno, byť třeba jen formálně).

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#59 » čtv 12. led 2017, 11:11

Jak říkám, je to na každém ;) a je blbost to vyvracet. jen prostě zvaž riziko, že může dojít k situaci, kdy budeš litovat, žes ji u sebe neměl. Opačný případ (litovat, že jsem ji u sebe měl) se stává zřídkakdy. Snad jen když kamarád zve všechny na dvojitýho rumajzla a ty si nemůžeš dát :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#60 » čtv 12. led 2017, 12:04

Jo, to bych asi litoval :D

Ale faktem je, že když se na to podívám, tak nosit stejně můžu jen jeden až dva dny týdně (a to nosit hodlám, jen co se na to budu cítit jak jsem psal výše), ostatní dny na výběr nemám a musím to nechávat doma :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Snake.360 a 17 hostů