Registrace vzduchovek?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#31 » čtv 12. led 2017, 11:06

Prvni krok nezacleneni do legislativy by mela byt zaloba u evropskeho soudu.



TomSh
Příspěvky: 40

Příspěvek#32 » sob 28. led 2017, 00:58

iloveguns píše: Uvědomme si, že jakmile nějakou zbraň zaregistrujete, již není vaše, již ji máte od státu jen milostivě propůjčenou za vaše peníze a kdykoliv si stát usmyslí, může vám ji sebrat. I vzduchovka, a zvláště pokud jde např. o závodní speciál, je drahá věc a dávat ji jen tak všanc, že o ni přijdete například jen změnou vlády nebo když někomu v EU prdne v bedně, je dost velké riziko.


Omlouvám se ale nad tímto jsem teď přemýšlel a dospěl jsem k závěru že s tímto nemohu souhlasit. Pokud není člověk držitelem ZP a chce nějakou zbraň zaregistrovat tak policie toto neprovede pokud není žadatel oprávněn jí držet (pokud by na danou zbraň byl třeba ZP). Zbraň zůstane v úschově u policie a žadatel má dle zákona 2 měsíce na to aby si zažádal o vydání ZP (alespoň tak je to u dědění). Pokud tak neučiní a se zbraní nenaloží způsobem že by jí prodal tak jí policie předá obchodníku se zbraněmi za účelem prodeje a částka po odečtení nákladů prodeje je vyplacena majiteli. Ano, pokud člověk drží ZP a zbraň může být ZP policií odňato, zbraň se musí předat policii a vlastník s ní musí naložit dle zákona tzn. např. prodat. To že zbraň připadne do majetku státu je tuším až po té co vlastník po výzvách policie se zbraní nenaloží jinak. Pokud se pletu nechť mě zkušenější opraví.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#33 » sob 28. led 2017, 09:13

S tímto už ovšem máme několik zkušeností,že ? 1938, 1948. Udivuje mne neutuchající naivita lidí, zvláště u držitelů ZP,které považuji za inteligentní a rozumné. A mimochodem, co na to říkají v Austrálii ? Stále nikdo nechce pochopit jediný smysl a důvod vzniku EU. Je to likvidace národní identity států a zotročení lidí. A nejdůležitější krok jak toho dosáhnout, je odzbrojit je. Vše co dosud EU udělala k tomu směřuje a dosáhnou toho.



TomSh
Příspěvky: 40

Příspěvek#34 » sob 28. led 2017, 09:41

I když tohle všechno vím tak stále jsem asi naivní (tedy jestli jsi to myslel jako reakci na to ukládání zbraní). Asi proto že vždy očekávám férové jednání i od druhé strany.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#35 » sob 28. led 2017, 10:02

Taky mám takovou folozofii, nicméně realita je úplně jiná a když jde o život, učím se být realistou. Momentálně je v naší věci lepší být pesimista a být příjemně překvapen, než naopak.



TomSh
Příspěvky: 40

Příspěvek#36 » sob 28. led 2017, 10:41

ace curly píše: Momentálně je v naší věci lepší být pesimista a být příjemně překvapen, než naopak.

Tak přesně tohle razím i já. Bohužel za toto od lidí sklízím spíše negativní reakce.Díky. ;)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#37 » sob 28. led 2017, 11:04

Na tom nesejde, jen ty jsi za sebe zodpovědný (i za své blízké, když to sami nezvládnou) a musíš počítat s tím, že na to zůstaneš sám. A proto platí ono známé:,,Vždy připraven !". Především mentálně.



chose36
Příspěvky: 1

Příspěvek#38 » úte 31. led 2017, 17:22

Dotaz, neví někdo od kdy je povinná registrace vzduchovek nemůžu to nikde najít. Děkuji



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#39 » úte 31. led 2017, 18:34

Od 1. března 1996 nad 10 J (zákon 288/1995 Sb.), od 1.1.2003 dosud nad 16 J.
Před 1.3.1996 bylo nutné povolení na vzduchovky nad 10 J nebo 200 m/s na ústí.
Před 1.4.1984 nevím, to se asi vzduchovky nepovažovaly za střelné zbraně.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#40 » stř 1. úno 2017, 12:49

chose, to o čem píše piggy, jsou samozřejmě vzduchovky, které ti už dnes nikdo bez ZP neprodá - tedy ty, které se musí registrovat už teď

v březnu tohoto roku se bude schvalovat nová směrnice EU ohledně palných a střelných zbraní, potom se teprve uvidí, jestli se to nějak dotkne i momentálně volně prodejných vzduchovek (do 16J)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů