Zbraň a otázka "Na co to máš?"

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#136 » úte 30. kvě 2017, 15:58

Proč jste pořád přesvědčený, že řešení je vzít někoho kdo nesnáší zbraně na střelnici? To postrádá jakoukoli logiku.
Když holka nechce anál, narvete jí ho do řiti i přes protesty, a najednou se jí to jakože začne líbit?

Neumíš se chovat a nedáš si říct. Končíš.



GeorgeP
Příspěvky: 28

Příspěvek#137 » úte 30. kvě 2017, 16:00

To si snad ani nezaslouží odpověď. :D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#138 » úte 30. kvě 2017, 16:03

hulvath píše:Jsou lidé, kteří se neumí srovnat s kritickými situacemi a tak je vytěsňují z mysli a silně odporují tomu, co jim je připomíná. Jednoho takového znám, dobrý, velmi inteligentní a vzdělaný člověk - má odpor ke zbraním (vždyť k čemu by byly? je to akorát nebezpečné!) a nejen k tomu, představě, že jeho žena půjde na kurz sebeobrany pořádaný místní MP se vysmál a podobné projevy potlačování představy existence stresových situací a spoléhání na statistiku (mě se to nestane) a pomoc zvenčí (profesionály).

Jednou jsme byli u nehody s cyklistou vážně a ošklivě poraněným v oblasti obličeje a zmíněný člověk se u toho úplně rozklepal a sesypal, nedokázal by nejspíše ani vyťukat 155 do mobilu a něco říct... pomoc byla na nás "ozbrojených šílencích". Je to milý člověk, erudovaný, ale jeho názory a na celou problematiku bezpečnosti a nějakého krizového řízení nemají žádnou váhu a jejich převedení do praxe by bylo bezpochyby na škodu.

Chování v krizových situacích není o inteligenci nebo názoru na zbraně. Něco je dáno samotnou povahou, něco momentálním rozpoložením, něco přípravou (tréninkem), atd. ...

Příklad můj brácha - spíše defenzivní, nízkej tlak a nesnáší krev. U doktorů dříve pravidelně omdlévající při pouhém pomyšlení na jehlu, nebo spatření zkumavky s krví. Na vojně přidělen ke zdravotníkům :lol: i přes upozornění s jeho problémem. Jezdil s děckama na tábory a musel zasahovat u nějakého zranění, kde té krve bylo dost. Sice mu bylo děsně blbě, ale toho kluka stabilizoval, zastavil krvácení a poté co se ujistil, že už je kluk dobrej - omdlel. Blbý je že měl už tenkrát přes metrák a jelikož klečel nad klukem, tak se na něj svalil. Kluk údajně (nebyl jsem u toho - takže jen z doslechu) řval po zavalení bratrem víc, než když "jen" krvácel. Tolik asi k tomu jak hodnotit člověka - dokud se dotyčný nedostane do reálnýho průseru, tak nelze říci předem jak se bude chovat. Sušinky najednou zachraňují babičky z hořícího baráku a vazounovi se rozklepou kolena a nemůže se pohnout.

Pár dotazů z okolí k důvodům pro zbroják bylo, ale na vyloženě protizbraňovýho aktivistu jsem nenarazil. Většině lidí stačilo říct, že mě prostě střelba baví a zbraně mě zajímají jak z hlediska techniky, tak i historie a víc se to neřešilo. "Nejagresivnější" reakcí byla babča, která neustále vrtěla hlavou a mrumlala něco ve smyslu: "no já teda nevím, ale tohle Ti k ničemu nebude a ještě si něco uděláš". Přitom má na svědomí víc životů, než já - kolik králiků, slepic, krůt, hus, kačen a kdoví čeho dodneška zamordýrovala ;)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#139 » úte 30. kvě 2017, 16:11

Vidíš, a jednou jí dáš rád za pravdu, až budeš rekapitulovat a zjistíš, že ti opravdu k ničemu nebyla (snad) :)



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#140 » úte 30. kvě 2017, 16:22

Re: Lynx

No, ale to snad my vsichni, ne? Nepral bych si nic jineho, nez kdybych E nikdy nepotreboval.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#141 » úte 30. kvě 2017, 16:29

Souhlas, to určitě všichni.



kolec
Příspěvky: 6

Příspěvek#142 » úte 30. kvě 2017, 16:38

Když to tak pročítám, tak to asi nechám nějak uležet, vychladnout a nebudu řešit, i když rodina je tak provázaná, že už se to ke mě doneslo snad ze všech stran i od těch, co na té oslavě nebyli.
Už jsem si vyslechl i přirovnání k tomu, že dopadnu jako střelec teď v Chomutově (nechci polemizovat jak to tam bylo nebo nebylo, ale prostě to byl podle příbuzných šílený střelec, co úkladně někoho zabil).
Ono nejvíc mě mrzí, že se k tomu vyjadřují lidé, co ví o dané problematice úplně prd. Každý z nich si myslí, že pistole vystřelí sama od sebe, když si usmyslí a nenechají si ani vymluvit, že je to třeba technicky nemožné. To mě dojímá asi nejvíc z těch argumentů.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#143 » úte 30. kvě 2017, 17:02

U mě nebyl nikdo vyloženě proti zbrani, spíše otázku "Na co to máš" vystřídala "Kam to chceš dát". Pár lidí co mají ty chytré argumenty typu "Zbraně zabíjí" znám a s nimi nejde vést nějakou rozumnou debatu. Jako zbraň jde nakonec použít cokoliv. Palné zbraně mám pro sport a jako koníček.
Jinak odpovědi "Na co to máš":
Někdo rád auta, jiný zbraně
Nevím co s penězi (nemám jich moc jako všichni :))
Pokud by se to týkalo přítelkyně, moje není proti, říkal jsem "Buď můžu střílet nebo honit ženské :D



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#144 » úte 30. kvě 2017, 17:38

Re: Snake360

No, znam jednoho, co si poridil C a LL, aby mohl "chodit na prasata", coz znamena pres kopec za zenskou. A doma mu to zerou uz nekolik let. Ani jim neprijde divny, ze pred odchodem se sprchuje a voni.

Ono se napacha vic trestnych cinu s tim, co ma kazdy chlap mezi nohama a taky se nikdo nepta "na co to mas" a "kam to chces strcit". A take plati, ze "s ocasem se nasilni". Holt clovek musi odpovidat podle IQ tazatele.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#145 » úte 30. kvě 2017, 19:45

Pro všechny, držte se tématu a vyjadřujte slušně !



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#146 » úte 30. kvě 2017, 20:48

kolec: Hlavně dej pozor, ať ji už nemáš u sebe na rodinných akcích. Očividně to je dost výbušný materiál a když to nejde vysvětlit, je lepší je nedráždit.

Já měl docela slušný úspěch s větičkou "a nechceš se mnou zajít na střelnici? půjčím ti svoje hromové hole, zkusíš si to a třeba sám uvidíš, proč mě to baví". Neříkám že je to univerzální, ale když ti na to někdo kývne, tak po návštěvě sice možná pořád nebude souhlasit s tím mít zbraň doma, ale už ti to nebude cpát emotivně horem dolem. A když nechce, nenutit :)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#147 » úte 30. kvě 2017, 21:15

mikymoto píše:Chování v krizových situacích není o inteligenci nebo názoru na zbraně. Něco je dáno samotnou povahou, něco momentálním rozpoložením, něco přípravou (tréninkem), atd. ...


U tohohle bych se rád zastavil - dá se to nějak prověřit / trénovat / připravit se? Sám nevím, jak bych se v krizové situaci zachoval, protože ještě nenastala (naštěstí). Ale až nastane, tak to už je trochu pozdě...

Sorry za OT, jestli se z toho něco vyvrbí, tak na to udělám zvláštní téma (a jestli ne, tak dám pokoj).

Edit: Oprava citace.



kolec
Příspěvky: 6

Příspěvek#148 » úte 30. kvě 2017, 21:23

Vyhrabal jsem notýsek, který jsem si popsal argumenty příbuzných (nejen rodičů), když mi posledně mluvili do duše (ano píšu si to, při argumentaci má pak člověk trošku času na reakci a pomáhá mi to s argumentací, taková psychologická berlička):
1: "Zbraně zabíjí" ... odpovídám "Lidi zabíjí" ... 1: "Lidi zabíjí zbraněmi"
1: "Zbraň může sama od sebe vystřelit, křeba když do zakopneš nebo o tebe někdo zavadí" ... odpovídám, že to není technicky možné a zajdu i pro pistoli, abych to názorně předvedl... po chvilce, když to matka vezme do ruky asi po 10x opakované kontrole, že je to fakt vybité, zjistí, že ani sama nenatáhne závěr, ale odpovídá "stejně se to může stát"
1: "Zvyšuješ si tím své ego" /asi zvyšuji :)
1: "Za celý můj život mě nikdo nenapadl, takže je tu bezpečno." reaguji aktuálním děním z novin "Chomutov je od nás 300 km, to je daleko"
Už v předchozím příspěvku jsem zmiňoval, že jsem byl napaden, když jsem to to připomněl (zbytečné citovat, naši samozřejmě o tom ví), tak jsem se dočkal odpovědi: "I kdyby tě napadli 3 výrostci (tehdy mi bylo 16 a výrostci kolem 20 let mě napadli), tak se neubráníš", když zmíním, že díky zbrani bych měl aspoň nějakou šanci než žádnou, tak následuje odpověď "Obrana zbraní je nepřiměřená", reaguji "pokud by mě někdo bil vodovodní trubkou a já ho v obraně postřelil, tak je to nepřiměřené?" ... odpověď člena rodiny "ano", změním tedy argumentaci a vyměním vodovodní trubku za nůž pro lepší pochopení stavu věci, odpověď "noži by ses ubránil leda by jsi byl karatista, ale obrana jakoukoliv zbraní je nepřiměřená ( pro ně zbraň = jen střelná zbraň)"...
1: "Něco se stane a někdo to u tebe uvidí a hned na tebe zavolají policii a ti tě zastřelí, dnes se lidi všeho bojí" ( odporuje mimo jiné i jiným argumentům výše :roll: )

S některými argumenty jsem měl fakt problém... Když si to teď po sobě pročítám, tak jen doufám, že to nevyzní jako soupis anekdot.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#149 » úte 30. kvě 2017, 22:08

A jsou psychicky normální? Tyhle kecy hraničí buď s psychózou nebo LMD. A tam s argumenty nepochodíš. Není někdo z rodiny policista, voják, myslivec? Tam by snad měli mít pochopení.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#150 » úte 30. kvě 2017, 22:27

Kolec:
Hele, to je asi zbytečný je přesvědčovat o své pravdě. Jenom pořád otvíráš téma který situaci může jen hrotit. Jak rodinu přesvěčit ti nikdo pravděpodobně neporadí, ty s nimi žiješ 22 let, víš jak na ně nejlíp a nepovedlo se ti to ;)
Tedy něco ano, buď rád, že zbraně máš doma s jejich souhlasem, to pro ně s jejich světonázorem asi byl slušný kompromis. Nechal bych to vychladnout, nosil bych nepravidelně a na otázky bych odpovídal spíše neurčitě, něco o cestách na střelnici a že někdy ano ... nerozliší rozdíl mezi držením a nošením. Vlk se nažere ... Hlavně víš, že nesmíš nosit na rodinné sleziny :)
Pokud studuješ normálním tempem už ti to uteče jako voda a jak budeš na vlastních nohách dost se toho změní.

BTW: chvílemi to vypadá, že si vlastně ty tříbíš argumenty a vnitřně se ujišťuješ, to je normální, ale lepší tady na fóru než s máti

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů