Zbraň a otázka "Na co to máš?"



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#211 » čtv 18. led 2018, 13:39

docela dobrý obrázek na téma na co tu zbraň máš - převzato z FB stránky Maškova střelnice Chotěšov - snad to nevadí https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AF0EEC6



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#212 » stř 24. led 2018, 21:52

Já se popravdě o tom, jestli mám nebo nemám ZP nebo snad jestli nosím, bavím nerad... Většínou ani kolegům v práci nebo známým, kteří nejsou důvěrnější o ZP neříkám. Když už řeknu, tak neřeknu že nosím (třeba v práci o tom, že mám ZP ví pár nejbližších kolegů, u kterých vím, že s tím nebude problém, ale o nošení neví nikdo).

Nedávno jsem se bavil s kamarádkou, která žije v Británii (sám jsem tam nějakou dobu také žil), vzhledem k tomu, že se známe hodně dlouho, tak ví, že nosím (ostatně nosím po návratu z Británie :D ) a když na to přišla řeč, tak mi řekla: "toto (nošení) není normální", na čež jsem jí odpověděl, že u nich v Británii to opravdu není normální a také to tam podle toho vypadá... Na to mi už neodpověděla a dál diskuzi nerozvíjela. Každopádně víc nebezpečně než tam jsem se v životě necítil. A nemyslím přistěhovalce z arábie, jak je teď v módě řešit, ale gangy britských teenagerů apod. jsou tam celkem problém.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#213 » čtv 25. led 2018, 11:02

Tomi_901 píše:... anebo jeho strach respektuji a střelnou zbraň v jeho přítomnosti nenosím.

Naštěstí jsem o všechny tyto "kamarády" dříve či později přišel a tudíž již nejsem ve svém nošení omezen. Naopak díky zbraním jsem získal spoustu mnohem lepších a rozumnějších kamarádů.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#214 » čtv 25. led 2018, 14:37

jack-3d: Nemusí to být kamarádi, např. jsem šel cestou z práce pro dítě do školky a tam byl večírek pro děti. Ve školce se hodně topí a nábytek je tam jak pro trpaslíky, takže na kolena a do předklonu, do toho rozblbnuté děti, které se sápou na rodiče... Tak jsem se tam potil ve svetru a pořád kontroloval, jestli mi nečouhá kvér. Myslím, že jsem to uhlídal, ale příjemné to nebylo. Vědět to předem, tak se stavím nejdřív doma a odložím ho. Pro mně skryté nošení znamená, že o tom nikdo neví. Skrytě jako trenky - taky se nechlubím všude kolem, že dnes je mám s růžovým prasátkem :-) Názory si samozřejmě veřejně obhajuji, ale u toho se nemusím ohánět zbrojákem ani nošením zbraně.

Pamatuju si svoje pocity, když jsem poprvé držel ostrou zbraň: napětí a "je to nebezpečné". Lidi, co to nemají doma, nevyrostli ve "střelecké" rodině mají respekt anebo strach z nebezpečí, které zbraň představuje. Klid jsem získal, až když jsem začal cvičit manipulaci a střelbu a získal návyky pro bezpečnou manipulaci se zbraní. Je to o zvyku. V Británii lidi zvykají na to, že se nesmí ozbrojovat a že civil se zbraní je kriminálník. Děsí mne jak rychle si lze na něco zvyknout...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#215 » čtv 25. led 2018, 15:13

Tomi_901: Už se to tu řešilo jinde: jaký smysl ti dává nosit obecně, když nosíš jen když se to hodí? Neuraz se prosím, ale připadá mi to jako zapínat pásy jen na dálnici ;) A to platí pro "nejsem vhodně oblečen" i pro "někdo jiný v místnosti má ze zbraní strach".

OT: Jen abychom ten mýtus totálního zákazu zbraní v UK nebrali příliš vážně...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#216 » čtv 25. led 2018, 15:44

Za sebe bych to nazval "kalkulované riziko". Když už padlo přirovnání s autem - na dálnici si bezpečnostní pásy zapnu. Na každé jiné ježdění taky. Ale když potřebuju na parkovišti přeparkovat o metr dál, abych naložil nákup, tak si je nezapnu, protože riziko je mizivé a nestojí to za čas a nepohodlí.

Tj. otázka nemá podobu "mám si ji dneska důvod brát?", ale opačně: "mám si ji dneska důvod nebrat?"

Aspoň takhle na to koukám já.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#217 » čtv 25. led 2018, 16:31

Technická - a vidíš, že to blbě kalkuluješ. Protože pásy a airbag jsou nejúčinnější ochrana právě při nižších rychlostech. A nechtěl bych dostat airbagem bez připlých pásů, když do mě někdo na tom parkovišti napere.
Takže i s tím nošením - pokud nosit, tak všude, kde to není zakázané. Jinak to nemá smysl. V momentě, kdy kalkuluji riziko, tak se najde hromada "jednodušších" způsobů, čím to riziko vyloučit, než jen nošením zbraně.
Kalkulaci bych připouštěl např. při výběru té zbraně (jestli si vezmu full size a další dva zásobníky nebo malého subkompakta), ale opravdu ne při tom, jestli ji někam vezmu nebo nevezmu.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#218 » čtv 25. led 2018, 16:40

Nosím v podstatě všude krom doma :-) a ty pásy to je to samé,přejíždím u marketu k pumpě a jeblo by mi přejíždět bez pásu,páč by to neustále pískalo. Nosím tak,že to neví ani manželka,podle ní jsou se zbraněma všichni magoři,ale párkrát už si také vystřelila :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#219 » čtv 25. led 2018, 19:41

Dobrá, to asi nebyl nejlepší příklad s těmi pásy :) Ale jde mi prostě o to, že nevidím nic špatného na tom podstupovat kalkulované riziko. Co je ještě únosné riziko a co už je moc, a za jakých podmínek, to ať si rozhodne každý sám se všemi důsledky.

Mám ale dojem, že začínáme být trochu off-topic.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#220 » čtv 25. led 2018, 19:54

Jasný,nechme pásy pásama :-) Nosím proto,že mohu a doufám,že nebudu muset tasit jinde nežli na střelnici. Dnes se toho tahá po kapsách tolik,že už to ani nepřijde. Na dotaz proč nosím zavírací nůž,jsem odpověděl,že se jím zamotaná ovce vyřezává ze špagátu lépe nežli bez něj. Už jsem osvobozoval i zauzlovanou ovečku ze špagátu od balíku slámy i klíčema od baráku a bylo to rychlejší jak holejma rukama. Z pletiva se zase dobře stříhají multitoolem,než nožem a tak se to stupňuje dál. Nejsem kravaťák,jsem dělník,tak mám po kapsách nůž/multitool/pistoli,... Stejně bychom se mohli dotazovat dnešních mladejch proč pořád tahaj mobil,tablet,atd...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#221 » čtv 25. led 2018, 21:08

:D tak to je fajn vysvětlení. Prostě je to jeden z nástrojů pro denní potřebu.
Když budu potřebovat něco uříznout, použiji nůž.
Když budu potřebovat do něčeho udělat díru, tak na to mám ten kvér.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#222 » čtv 25. led 2018, 21:16

Ale já nechci do někoho dělat díru,ale zároveň nechci nechat dělat díry do mne. To ostatní jsou naprosto reálné zkušenosti. :-)
Teď nevím jestli si ze mne utahuješ (Chrobák) nebo ne,ale mít u sebe je dost zásadní. Stala se mi taková věc a nejednalo se o zbraň. Trénoval jsem s pejsky na kole,psi uvázaný ke kolu. 10-20 tréninků super,ale jednou jsem si cestou z kopce přejel tažnou šňůru. Na tacháku na kole zůstala hodnota 37 km/h,praskla mi přilba,zlomil jsem si klíční kost a nějaké žebro,ale měl jsem mobil v kapse,tak jsem si zavolal. Jinak první auto co jelo kolem,projíždělo 46 min po nehodě,stalo se to 6.12. Takže proč nosit? Protože můžu a může se to hodit,mobil,nůž,multitool,zbraň,....



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#223 » čtv 25. led 2018, 21:30

Myslel jsem to celkem vážně, ale vyznělo to možná blbě. Já těch krámů s sebou tahám také dost.
Prostě se chováme nějak "rozumně" vzhledem ke svým zkušenostem a představě o fungování okolního světa. Takže nošení střelné zbraně k tomu může patřit stejně samozřejmě jako nošení toho nože, nebo deštníku.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#224 » pát 26. led 2018, 10:16

ViralWinter: V pohodě :-) Obecně nosím, ale nějak si na tom nezakládám svůj pocit bezpečí. Ruce, teleskop, nůž, střelnou bych tasil až v extrémní situaci. I v případě oprávněného použití to má dost nepříjemné následky. Ať si každý vyhodnocuje rizika podle očekávané situace a svých schopností. Snažím se, aby nošení střelné zůstalo skryté a nedráždilo někoho s mocí zakazovat.
Pásy si zapínám ze zvyku vždy, ale nelezu do auta v helmě s páteřákem a chrániči jak na motorku, víc bezpečnostních prvků neznamená vždy větší bezpečí. Jednou jsem takhle někomu parkoval auto a málem jsem se nenacpal za volant :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#225 » pát 2. úno 2018, 13:37

Nosím skrytě, ale taky někdy kalkuluji riziko vs. pohodlí. Případně kde je to nevhodné nebo zakázané (shromáždění apod.) A souhlasím s tím, že nosíme všichni po kapsách spoustu věcí "jen pro případ". Tak je to i se zbraní. Nosím doklady, nosím klíče, nosím nějaký nožík. A je toho tolik, že v létě to svléká šortky. A díky zbrani jsem si konečně pořídil Falco dokladovku s kapsičkou na zbraň. A je to vyřešeno. "Pro případ" :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti