Zbraň a otázka "Na co to máš?"



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#61 » ned 14. kvě 2017, 09:46

Jj, většina lidí neuzná smysl nošení zbraně "pro jistotu", ale byt, dům, či sebe pro případ smrti pojistí. Trochu paradoxní.

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#62 » ned 14. kvě 2017, 10:38

Ono je to možná tím, že většina lidí se zbraní prostě bojí, a není ochotna to přiznat často ani sobě, a tak raději tvrdí, že to nepotřebují, že se ubrání holýma rukama a podobné nesmysly a těm, co se nebojí a mají ZP prostě závidí. Bacha na ně, závist dokáže někdy hrozné věci. :D

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#63 » ned 14. kvě 2017, 10:52

...už se vám někdy stalo, že jste neplánovaně museli sundat tričko u lékaře? Všem jsem to nejprve oznámil a optal se zda to nevadí. Dvě lékařky ani nehly brvou a byly dokonce zvědavé. Ta třetí se na mě dívala jako na vraha a ptala se proč ji nosím a že to nevidí ve své ordinaci ráda. Blbě se říká že jsem sportovní střelec když mám zbraň u sebe.
Člověk by řekl, že inteligentního člověka to nepřekvapí, že bude jen zvědavý. Opak je pravdou. Co člověk to jiiný názor. Lepší je se "ukázání" vyhnout. Nicméně mezi mými přáteli je spousta lidí, kteří se díky mě chystají na ZOZ. Věřím, že je to i díky tomu, jak o zbraních a otázkách s nimi spojenými mluvím.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#64 » ned 14. kvě 2017, 11:10

Jak řekl Sigmund Freud: "Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti." Pani doktorka byla zřejmě "sexuálně a emocionálně" nedospělá. Ale určitě bych jí na to neupozorňoval. :lol:



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#65 » ned 14. kvě 2017, 13:30

Clovek musi pocitat s tim, ze ten, kdo se se zbranemi nesetkava, tak vse, co o nich vi, ma z vnejsi masaze. Media, romany, rodice, skola,... a to utvari obraz stylu "zbrane slouzi pouze k zabijeni, k nicemu jinemu nejsou. Auta sice zabiji vice, ale jsou hlavne pro dopravu. Noze sice zabiji vice, ale jsou na vareni," atd.

Zaklad argumentace tedy musi byt postaven prave na vyvraceni tohoto klise, ze zbrane jsou prece jen a pouze na zabijeni, protoze zbrane v rukou civilistu skutecne pro zabijeni urceny nejsou. Jsou urceny k vyrovnani sil pri obrane. Jak si argumentaci kdo postavi, to uz je na nem, je tady toho probraneho dost. Uz treba jen takove srovnani s mobilem, ktery ma kazdy a pritom prokazatelne ma vliv na plodnost, na nektere rakoviny, pripadne zavislost na Internetu,... a je to vec, ktera je predevsim pro telefonovani. Kdekdo ji ma v kapse. Zakazeme je?

Je dobre nerozhodneho dostat na nasi stranu. Se zaprisahlym pacifistou nema smysl vubec ztracet cas ("ten agresivni hajzlik s kverem se jeste se mnou hadal!"). Pokud ale bude v nejake skupine mit potrebu zesmesnovat, pak je nutne ho ugrilovat v jeho vlastnich kecech prave tim, ze druhym clovek dokaze, ze ten pacifista nema pravdu. Je veci kazdeho, jestli zbran chce, nebo ne. Je to proste uplne bezna a normalni vec, jako treba krumpac. Nikdo ale nema pravo kecat nekomu do toho, jestli krumpac smi, nebo nesmi chtit. Druha vec pak je, jestli dotycny prokaze, ze vec, ktera by z nej mohla udelat cloveka nebezpecneho sobe, ci okoli, ma schopnost mit.

Mame povoleni na rizeni motorovych vozidel, na letani s letadly, na praci s vybusninami, na praci s jedy, na praci s chemikaliemi,... Kdo prokazal, ze splnuje podminky stanovene zakonem k drzeni techto veci, ktere mohou byt ve spatnych rukou nebezpecne, pak ma mit pravo takovou vec mit a cinnost s ni spojenou vykonavat. Pokud se to nekomu nelibi, ma moznost prosadit zmenu zakona. Jestlize se tedy dle nazoru pacifisty ulici pohybuji nebezpecni lide, pak je to jen jeho neschopnost, ze tomu tak je.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#66 » ned 14. kvě 2017, 14:30

Já se snažím těmhle debatám vyhnout nebo je rychle vést ke konci větou "Rád mám víc možností, zatím jsem se vždycky ze všeho vykecal nebo utekl, ale až budu mít děti, tak třeba nebudu moct utéct". I přes to mě má kdekdo za magora, protože u mě viděli pepřák (nosím kvůli nočním návratům domů, občas člověk potká divné typy) a zavírací nůž (mám ho na otvírání mléka do kafe, ale člověk to nevysvětlí).

Když už se do té pasti chytím a bavím se o tom s někým, tak se osvědčilo namixovat racionální argumenty s emocionálními v debatách s lidmi, co jsou chytří, ale poměrně skeptičtí nebo mírně negativně zaujatí (protože takoví sice budou "klást argumentační odpor", ale dobrý argument jim v hlavě pak vrtá). S lidmi co jsou zarytě vyhranění pak jdu jen po emocionálních argumentech, protože jejich vyhraněnost se skládá ze 100% emocí a 0% faktů, takže faktické argumenty jsou k ničemu. Následuju "nojo, ale..." a už když mluvím, tak vidím jak si v hlavě chystají co řeknou oni a vlastně mě napůl nevnímají.

PS: Docela slušný úspěch má argument "Teď je bezpečno a nepotřebuju jí. Ale za rok za dva už může být nebezpečno - a to už bude pozdě začít trénovat, to už budu muset mít natrénováno, protože se všechno po**** strašně rychle a na zvykání a trénování nebude čas."

Případně ještě "Prát se neumím a běhám pomalu, navíc mám astma. Když se nevykecám z problému, tak už nemám moc možností. A já mám radši, když mám víc možností, než se vydat někomu na milost."



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#67 » ned 14. kvě 2017, 15:26

Panove diky za argumenty, nektere jsou fakt dobre, jako s tim brodem ... ale jak tu nekdo psal, radsi se takovym diskuzim vyhnout. Zavidim těm (v dobrem) co maji v rodine pohodu, ja se s pohodou v rodine nesetkal ani na sve strane ani na strane pritelkyne.

Co se tyce prace, v nove praci o tom nikdo nevi a ani to nehodlam rozsirovat preventivne.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#68 » ned 14. kvě 2017, 15:29

Dekuji za vyborne argumenty a rady jak argumentovat, rozhodne rozsiri mou sbirku.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » ned 14. kvě 2017, 15:34

HV píše:...už se vám někdy stalo, že jste neplánovaně museli sundat tričko u lékaře? Všem jsem to nejprve oznámil a optal se zda to nevadí. Dvě lékařky ani nehly brvou a byly dokonce zvědavé. Ta třetí se na mě dívala jako na vraha a ptala se proč ji nosím a že to nevidí ve své ordinaci ráda. Blbě se říká že jsem sportovní střelec když mám zbraň u sebe.
Člověk by řekl, že inteligentního člověka to nepřekvapí, že bude jen zvědavý. Opak je pravdou. Co člověk to jiiný názor. Lepší je se "ukázání" vyhnout. Nicméně mezi mými přáteli je spousta lidí, kteří se díky mě chystají na ZOZ. Věřím, že je to i díky tomu, jak o zbraních a otázkách s nimi spojenými mluvím.


Ano stalo hned několikrát. Reakce stejné jak píšeš, ale jednoho doktora jsem ukecal a už má ZP taky. :lol:
Nikoho se ZP neznal a bál se zeptat, takže když mu to přišlo rovnou pod nos tak toho využil. No a já když jsem viděl, že má aji zájem tak jsem ho konvertoval. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#70 » ned 14. kvě 2017, 15:47

Společenská atmosféra je bohužel taková, že o tom, že někdo vlastní ZP by kromě policie, obvodního lékaře, případně životního partnera (pokud mu člověk důvěřuje) neměl vědět nikdo další. Pro sichr ani vlastní dospělé děti ne! Jeden syn může být klidně zkušebním komisařem, což samozřejmě není problém, ale druhý může být signatářem Petice akademiků proti nesnášenlivosti, může silně podléhat své pacifistické, "sluníčkové" manželce, a zde problém už je, a ne malý. Jako v mém případě. Takže pokud majitel ZP dokáže svého koníčka a životní styl udržet v ilegalitě, pak nemusí nikomu nic vysvětlovat a má pokoj.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#71 » ned 14. kvě 2017, 16:01

Ma draha polovicka taky byla tezce anti-gun clovek. Tvrdila mi, ze se vedle nich nebude citit bezpecne a to je hlavni. Natvrdo jsem ji rekl, ze jeji pocit bezpeci je mi u zadni partie tela, pokud je falesny. Nasledovalo hrani na emoce: co budu delat, kdyz bude tehotna a nekdo ji nebo nasemu diteti bude ublizit? Na to uz slysela. Sice s tim porad nesouhlasi, ale uz to alespon chape a dali jsme dohromady kompromis, ktery uspokojil jak me, tak ji(jeste musim zapracovat na dovolenych :D )

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#72 » ned 14. kvě 2017, 16:15

frantisekkozisek píše:Nechci zakládat nové téma a tak využiju tohoto.
Představte si situaci, že bydlíte v bytovce ve vchodě kde je několik bytů a ve všech bydlí převážně důchodci a vy. A teď si tak jdete po schodech se svojí výbavou a potkáte jednu postarší obyvatelku bytovky, kterou velice zajímá co máte v tý tašce. Co byste jí na to odpověděli? Na jednu stranu nemám problém říct co tam doopravdy je, ale na druhou stranu mám trochu strach, že pro takovýhle lidi to bude těžký k pochopení a možná i odsouseníhodné :-) Přeci jen představa, že bydlím v baráku s ozbrojeným maniakem není nic moc.


No, sousedky se sice neptaly, ale soused jo, tak jsem mu to ukázal (nesl jsem si zrovna ve futrálu čerstvě pořízenou BSR-74). Obdivně si ji ohmatal a řekl, že až se něco posere, tak aspoň ví, ke komu se jít schovat. Už jsme spolu byli na střelnici prubnout zatím jen krátkou (PPQ) a jak koupím krmivo do dlouhé, zajdem i s ní. Vypadá nahlodanej a přiznal se, že by taky rád něco pořídil. Snad rozšíří naše řady. Rozhodně ale s náma sympatizuje :-)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#73 » ned 14. kvě 2017, 17:24

lubos.zama: I tak bych byl opatrný. I s takovým gun-pozitivně naladěným sousedem může časem dojít k rozepřím, a držení zbrojáku je přímo ideální k vyřizování účtů. Aby se mě někdo ptal, co mám v tý tašce, to jsem naštěstí ještě nezažil. Asi bych se ho zeptal, co je mu do toho.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#74 » ned 14. kvě 2017, 17:44

Děti na mě koukali podezřívavě když jsem před časem začal mluvit o ZP. Nedávno jsme byli na střelnici, najednou jsou oba v pohodě. Manipulovali, stříleli, viděli kolem sebe normální lidi. Synek BPA bojovník (ten co se producíruje v metru s omlácenýma mečema) si ZP asi udělá, a dcera, humanitně zaměřená, pochopila proč pistole - na střílení do terče na 25 metrů (protože ze vzduchovky to po deseti metrech upadne) a jako součást svobodné volby.
Přítelkyně se zatím na zbraň v baťohu kouká opatrně, ale ví že číza jede na střelnici a ne na diskošku. Ale na chalupě ze vzduchovek praží ostošest. A uvedení pistole do bezpečného stavu, kdybych ji nechal při čistění na stole, už má taky nacvičené.

A na nošení dlouhých mám připravený starší kufr od kytary do kterého by se dvě měli vejít. A s kytarama mě potkávají všichni pořád.

Samozřejmě vlastnictví ZP nikde neroztrubuju.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#75 » ned 14. kvě 2017, 18:28

Nojo, no. O mě to ví kdekdo a jinak to asi nejde. Zatím nikdy a nikde jakýkoliv problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů