Zbraň a otázka "Na co to máš?"



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#166 » stř 31. kvě 2017, 22:52

kolec píše:.


Zkusit léčbu šokem :-)

Jeden večer, až nebudeš doma, tak by k vám domů zavolal o půlnoci nějaký kamarád (kterého neznají), představil se jako od policie, že shání někoho od Tebe z rodiny. Očekával bych otázky a naléhání, ať prozradí, co se stalo. Tak by podlehnul a "pustil" trochu info, že se bohužel stala hrozná věc, měl jsi "incident", napadli Tě tři spoluobčani a nožem Ti způsobili smrtelné zranění. Potom by zmínil, že podle jejich registru máš ZP a že je smutné, že jsi u sebe neměl zbraň, protože bys měl aspoň šanci se bránit a třeba bys přežil ...

Za dva dny se potom ukázat doma a zeptat se, jaké měli pocity, když to slyšeli a jestli neuvažovali o tom, jak by bylo moc fajn, kdybys měl tu pistoli u sebe a mohl se bránit ...

Tuto radu nedoporučuji zkoušet, já bych Tě za to na jejich místě asi zabil :-D Ale můžeš to zkusit jako argument, co by dělali, kdyby o půlnoci zazvonil telefon ...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#167 » stř 31. kvě 2017, 23:03

Lehky OT @Sysop && @Wigum: Byvalka na me zkousela ultimatum. Nerekla to naplno, ale dotlacila me do situace bud ja, nebo tve studium. Za 3 sekundy bylo rozhodnuto a stehoval jsem se pryc. Ma draha polovicka nastesti pochopila, ze u me nepochodi s nicim jinym, nez s cistymi fakty. Nastesti se intenzita techto excesu snizila na minimum a uz nad tim diskutujeme jako civilizovani lide. Je tam velice patrny vyvoj:
V zadnem pripade ne! A ROZHODNE NE U DETI! > Ted ok, ale rozhodne ne u deti! > Ok chapu to, ale nelibi se mi to. > Ok beru to, muze se to hodit, ale muze to i ublizit.(v tom ma imho pravdu) > Ok, po statnicich me muzes vzit na strelnici.

Vyvoj tam je a jsem zvedav, co bude priste. Nedavno jsme vedli opravdu konstruktivni debatu na tema strelec z Chomutova, kde si opravdu nasla vsechny mozne informace a pokusila se je se mnou analyzovat co z toho muze byt. Shodli jsme se, ze je brzo a je treba pockat na soud.

Diky tomuto pokroku jsem to jeste nevzdal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#168 » čtv 1. čer 2017, 07:54

HonzaLBC: Nezlob se, ale to je opravdu špatná rada. Tohle by byl brutální zážitek a nikdy by mu rodina neodpustila, že je tomu vystavil jen tak pro svůj prospěch a pro argument v debatě. A proti zbraním by se skrz to zatvrdili tak, že by ho nejspíš vyloučili z rodinného kruhu a nikdo by s ním už nemluvil.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#169 » čtv 1. čer 2017, 08:34

Pokud se jedná jen o strach ze zbraní jako takových, tak se většinou dá pomoci "otužováním".

Přítelkyně např. měla hrůzu z motorek (její bratránek se na mašině zabil). Jenže co měla dělat, když se přes mě dostala do rodiny, kde jezdí všichni. Nejdřív, že rozhodně ne - pak že se teda jednou sveze a málem mě udusila, jak mě křečovitě držela (nemohl jsem se pořádně nadechnout) - pak se začla aktivně hlásit, že by sme mohli někam jet - nakonec že přes mě moc nevidí a že si udělá řidičák - no a dneska ten řidičák opravdu má ;)

To samý zbraně: Nejdřív panika že budou pangejty plný mrtvejch (když viděla zbraň při čištění, tak urychleně opouštěla místnost) - časem si zvykla na přítomnost a po několika diskuzích se ztotožnila s některými argumenty pro - teď prohlásila, že když už to je v baráku, tak chce aspoň vědět jak s tím manipulovat aby si neublížila a věděla jak to použít, kdyby nastal akutní problém typu "obležení domu apači" :D



kolec
Příspěvky: 6

Příspěvek#170 » pát 2. čer 2017, 16:44

Takže v našem "bezpečném" městě předevčírem zkopali nějakou ženu, podle zpravodajství na netu a ve vedlejším městě, den předtím, na dohled od domu příbuzných, kteří se do toho nejvíc pletli, zase záchranáře při zákroku. Oboje za bílého dne. To už není "300 km daleko", ale nějak nepočítám, že by se mi teď někdo přišel omluvit a řekl: "spletl jsem se, klidně si nos, nebudu se ti do toho pléct". Neříkám, že oba případy jsou na to, aby se muselo hned střílet, ale s tou bezpečností to ani v tom našem "poklidném" městě nebude tak horké.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#171 » ned 3. pro 2017, 04:11

kolec: Zeptal bych se rodičů, jak můžou s čistým svědomím jezdit autem, když přeci vědí, že auta každý rok zabijí několik set lidí ......
Blbý je, že jsou to tvý rodiče a bydlíš u nich, takže tvoje pozice není rovnocenná. Jsi jejich syn a je to jejich dům, takže chápu, že chtějí, aby jsi je poslechl (na věku nezáležíc).



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#172 » ned 3. pro 2017, 21:35

Lehoulince off-topic: já se (už, teď) mnohem častěji setkávám s otázkou "proč to nosíš sem?", kde sem je práce, divadlo, návštěva, meeting, jednání u klienta, nákup, etc...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#173 » ned 3. pro 2017, 21:46

Drahá se taky ptala, proč si beru s sebou, když jedeme jen z domova k dědovi... No a za pár dní proběhl ten incident s airsoftkou na Jižní spojce, kdy pak "střelce" naháněli policajti na D1...

Takže protože se i na bezpečné místo musím nějak dostat a nevím koho kdy potkám...

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#174 » pon 4. pro 2017, 00:10

Tak jsem přečetl celé toto téma .. a nestačím se divit. Nevím jestli se bojím doby, kdy to u nás doma praskne. Jestli to bude .. OK nebo děs a hrůza. A jelikož máme dvě holčičky .. tak se na to začínám připravovat. Jelikož jsem ale rybář tak rada s futrálem na ryby je super .. také jsem o tom přemýšlel :). Uvidíme .. manželka v příbuzenstvu myslivce má, tak to snad nebude tak horké...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#175 » pon 4. pro 2017, 07:41

Jak by rekl Freud, strach ze zbrani svedci o sexualni nevyzralosti :-)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#176 » pon 4. pro 2017, 08:09

Já postupuji u svých ženských salámovou metodou. Při SP01 jsem říkal že se potřebuji naučit trefit terč, proto velká terčová pistole, u 1911 22LR jsem říkal že je výrazně levnější trénink, když jsem přinesl RAMI tam jsem vytasil teorii že zbraň má být k určitému účelu a SP01 se fakt nosit nená, a Schengen a tak :-).
A už mám rozpracováno na lever action opakovačku a nějakou malorajdu, akorát budu muset udělat asi odbočku k nějaké slušné PCP vzduchovce aby holky taky mohli "trénovat :-)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#177 » pon 4. pro 2017, 09:22

Serz píše:Jak by rekl Freud, strach ze zbrani svedci o sexualni nevyzralosti :-)


Neni dukaz o tom, ze by to Freud rekl. Zde více i se zdroji. https://en.m.wikiquote.org/wiki/Sigmund_Freud



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#178 » pon 4. pro 2017, 12:58

Byvala polovicka na me po pul roce dohadovani a osocovani vyzkousela "teoretickou otazku": "Teoreticky, kdyby sis musel vybrat mezi mnou a zbranema, zadna ochrana rodiny, zadna zhorsena bezpecnostni situace apod. Koho by jsi vybral?"
Tak jsem se na ni podival a odpovedel:"Teoreticky bych ti ukazal tamhlety dvere."
Pochopila a prestala prudit.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#179 » pon 4. pro 2017, 20:34

Pokud se někdo ptá a vidím zájem, tak se rozpovídám o NO/KN.
Naopak, když dotyčný začne tím, že něco takového může nosit jenom úchyl, přestávám raději komunikovat vůbec.
Jinak používám univerzální odpověď: Když se do něčeho namotám, tak abych se z toho mohl vymotat.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#180 » pon 4. pro 2017, 21:56

OT: Teď se se říká "zabrušovat" a "vybrušovat"... :angel:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: paza a 19 hostů