Zbraň a otázka "Na co to máš?"



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#151 » úte 30. kvě 2017, 23:22

2 Kolec: doufám, že ti některé z těchto argumentů pomůžou.
Timhle jsem si taky u sve drahe polovicky prosel, mohu zde dopsat argumenty, jak jsem se s tim popral.

A: Zbraně zabíjí
B: Lidi zabíjí
A: Lidi zabíjí zbraněmi
B: Zbraň je cokoliv co činí útok proti tělu důraznějším. Třeba tahle propiska. Nebo popelník v hospodě.

B: Vyrostla jsi vedle vzduchovky, střílela jsi z ní jako malá a i pod vlivem. Je to zbraň kategorie D. To ti nevadí?
A: To je něco jiného!!!

A: Zbraň může sama od sebe vystřelit, křeba když do zakopneš nebo o tebe někdo zavadí
B: Nemůže, dokud nezmáčkneš spoušť, žádná moderní zbraň ti nevystřelí, není to konstrukčně možné.(následuje technický popis palné zbraně)

A: Za celý můj život mě nikdo nenapadl, takže je tu bezpečno. A modifikace: Ani v Brně na Cejlu jsem se nebala a nemela zadny problem!
(poznamka: je to holka ze samoty u lesa z Beskyd, kde nejvetsi nebezpeci je zatoulany divocak. Asi nebude nadšena, že v lokaci kam se budeme stěhovat v roce 2009 byla zavražděna žena)
B: Proc jsi se tedy nechala očkovat proti žloutence, když jsi to ty a tvá rodina nikdy nepotřebovala.

A: I kdyby tě napadli 3 chlapi tak se neubráníš.
B: Ne, ale vezmu je sebou, ať už nikomu neublíží.

A: Obrana zbraní je nepřiměřená.
B: Není, kdyby me napadl ozbrojený člověk(viz definice zbraně v zákoně) tak můžu vzít klidně i vedle válející se rotační kulomet a bude to nutná obrana, protože veškeré jiné možnosti už selhaly.

A: Noži by ses ubránil leda by jsi byl karatista, ale obrana jakoukoliv zbraní je nepřiměřená.
B: Ten pobodaný taxikář se noži palnou zbraní velice dobře ubránil.

A: Něco se stane a někdo to u tebe uvidí a hned na tebe zavolají policii a ti tě zastřelí, dnes se lidi všeho bojí.
(případ po použití zbraně v NO)B: Už vidím jak policisti strílí do člověka, který poskytuje první pomoc.
(normální den)B: Jak můžou něco vidět, když to už jen podle zákona musím nosit skrytě?

A: Někdo ti to vezme a ublíží nám!
B: Jak ti někdo může vzít něco, o čem neví, že to máš? Už teď si nůž hlídám bedlivěji, než peněženku, vážně si myslíš, že si to nechám sebrat? Víš jak jsem reagoval, když jsi ke mně přišla ze zadu a nečekaně přez něj přejela rukou.

Přidám pár argumentů hrajících na emoce.

A: A co děti? To ti nevadí, že budou vyrůstat mezi zbraněma? Že je budeš ohrožovat?
B: Už teď se zařizuji tak, ať jdu nad rámec zákona, jestli si myslíš, že to v té době nehodlám mít dobře zabezpečené, tak proč se mnou chodíš?

A: Už jen tím, že to budeš nosit mě a ostatní ohrožuješ, jsi nebezpečný svému okolí.
B: Od prváku na střední sebou nosím kudlu v kapse, a poslední dva roky nosím tuhle 20cm dlouhou s pevnou čepelí normálně na opasku a naposledy jsem se porval někdy na gymplu z důvodů jasně pochopitelných(borec mi sypal bordel na hlavu, tak jsem mu to trpelive 15 minut vysvetloval, kdyz toho nenechal, tak jsme si dali po čuni a byl klid. Pak se choval slušně do konce gymplu). Opravdu si myslíš, že jsem svému okolí nebezpečný?

A: *křičí na mne přez proud slz a nudlí z nosu* TAK PROČ CHCEŠ NOSIT, KDYŽ SE DĚSÍŠ MOMENTU, KDY TO BUDEŠ MUSET POUŽÍT?!
B: *s naprosto chladným stoickým hlasem* Protože raději pujdu sedět s tím, že jsem ubránil své blízké než abych sledoval, jak jim někdo ubližuje.

A: Budu se tě bát a nikam s tebou chodit nebudu.
B: To se opravdu bojíš člověka, který je ochoten nasadit vlastní život při obraně svých blízkých a dělá vše proto, ať jsou v bezpečí?
(stejná věta o pár týdnů později)B: Ok, tak si rozmysli, jestli se se mnou opravdu chceš sestěhovat dohromady.

A: Přijdu o pocit bezpečí, a když ho nemám, nemůžu založit rodinu, natož s člověkem, vedle kterého se necítím bezpečně, to tě vůbec nezajímá?
B: Není čeho se bát, je to bezpečné.(následovala tří-hodinová rozprava na téma děti a zbraně)

A: *opět spousta slz* Děti z toho budou mít doživotní trauma, jestli to použiješ!
B: Jaké trauma je lepší, to, že jim někdo zmrzačil otce a pak jim ublížil, nebo to, že je otec v nebezpečné situaci bránil?

A: Děti se tě budou bát!
B: Při správné výchově ne. Bude to pro ně obyčejný kus železa, ke kterému se budou umět chovat.

A: A co když si tím dítě ublíží?!
B: Garantuji ti, že už to znova neudělá(To bylo po 4 hodinové hádce na téma zbraně a už jsem toho měl plné zuby, tak jsem si z toho alespoň udělal srandu. Podívala se na mne jako na vraha).

A: Stačí, aby se cokoliv posr*lo pouze jednou.
B: Ano, máš pravdu, a proto si to už teď rozmýšlím tak, ať je riziko co nejmenší.

No, omlouvám se za delší přízpěvek, ale tohleto je pouze zkrácený výpis toho, s čím jsem se od února, kdy jsem se rozhodl udělat si zbroják kat. ABCE, prošel. Celkem jsme se hádali cca 8x a pokaždé to zabralo tak 3,5 až 4,5 hodiny. Teď se spolu budeme sestěhovávat, tak jsem zvědav jak bude reagovat. Největší peklo mě čeká, jak jsem již říkal, u jejích rodičů, kteří jsou ještě více anti-gun než má drahá polovička. Pomalu mě to přestává bavit.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#152 » stř 31. kvě 2017, 08:12

No za me se hadat s partnerkou o zbranich je zlo. Pokud je rezolutne proti tomu ze neco chcete, tak sorry ale to vas respektuje? Taky ji zakazujete plnou skrin bot ikdyz je vetsina k nicemu? Nebo jine veci? Proste je chci, bavi me to a pokud ma pocit, ze jsem kvuli tomu blazen, tak budu blazen i jen proto ze je chci, ne?
A ostatnim to nemam duvod zduvodnovat. Proste chci a nazdar. Kdyz ma nekdo tetovani, taky po nem chci hodinu zduvodnovat? Nechci. Chce ji a hotovo.
Obecne o tom, ze mam zbrane s nezminuju. Jen kdyz na to prijde prijde rec. A i tak neobhajuju proc. Nemam povinnost to delat, tak co. Clovek ma porad tendenci zduvodnovat proc neco udelal. Ale je to nesmysl. Chcete, je to zakonne, nikomu tim neublizujete, ekonomice davate vydelat. A hotovo.



kolec
Příspěvky: 6

Příspěvek#153 » stř 31. kvě 2017, 08:27

Kéž by to bylo jenom s máti, ono problém (v něčem jiném je to výhoda), že jako rodina jsme celkem provázaní, takže když vám chodí kázat tetičky a strýčkové, kteří o tom vlastně ani nevěděli z té sešlosti, kde se to tak rozmázlo, jen proto aby vám promluvili do duše, že nošení je prostě špatné, tak je to trošku otravné.
V těch 18, když jsem si udělal ZP mi dost pomohl s našima děda, který byl myslivec a vlastně mě ke střílení přivedl. Ten měl na naše vliv, ale už nežije. Tehdy to byly taky scény, když jsem oznámil, že si udělám ZP, že zbraně do domu nesmí, ale pak si s nimi děda sedl a nevím, co jim řekl, ale zafungovalo to a naši svolili.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#154 » stř 31. kvě 2017, 08:29

Reakce na juraj1:

Za A) buď tě čeká několikaleté "peklo" s různými předsudky a výčitkami ze strany tvé (v tomto směru nechápavé) polovičky a její protizbraňově naladěné rodiny
nebo
za B) nakonec rezignuješ a svého koníčka omezíš na minimum
a nebo
za C) půjdete od sebe, protože vám to nebude "klapat" (třeba i po více stránkách)

Takže záleží jen na tobě, jakou variantu si vybereš.

A: A co děti? To ti nevadí, že budou vyrůstat mezi zbraněma? Že je budeš ohrožovat?
B: Už teď se zařizuji tak, ať jdu nad rámec zákona, jestli si myslíš, že to v té době nehodlám mít dobře zabezpečené, tak proč se mnou chodíš?

Pokud v tom dítě vyrůstá od malička, žádné nebezpečí v tom nespatřuje (to dítě). Bere to jako běžnou součást domova jako např. pračku, myčku, nádobí, televizi, nářadí .... Ba naopak, pokud již od malička budou mít ke zbraním přístup za tvého dohledu a ty z toho nebudeš dělat tabu, tato výchova je daleko bezpečnější (vlastní zkušenost). Na otázku ohledně ohrožování je odpověď: já si přeci děti nepořídil proto, abych je ohrožoval zbraní. Daleko větší nebezpečí je mamina s kočárkem přecházející přes ulici - první do silnice nastrčí kočárek s dítětem a potom, pokud jej někdo nesrazí, sama bezpečně přejde. Toto je tak obecně známá skutečnost, že se o ní několikrát zmiňuje i BESIP s ilustračním videem vysílaným v TV.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#155 » stř 31. kvě 2017, 09:25

Juraji, podle mě to je umíněná baba co nerespektuje tvůj osobní prostor. I koní tomu říkáme "nelez mi do bubliny pokud nechci", Jednou to kůň zkusí, dostane po čuni a pak to už respektuje. Když chce blíž, musí to dát najevo, pokud já nechci, musí to respektovat.
S lidma to je stejné, je potřeba respektovat partnera. Ženská která pořádně neví o čem mluví ale svůj postoj si vynucuje slzama je sprostá vyděračka.

Být tebou, řádně promýšlím jestli s takovou paní svolím ke společnému bydlení. To co předvádí kolem ZP bude předvádět u čehokoliv ostatního.
Jo a ti rodiče, v téhle situaci bych k nim vůbec nejezdil. Pozvi je k tobě, ale až budeš mít zbraně doma. A pak jsi na vlastním území a oni jsou hosté. A jestli se jim to bude eklovat, tak ať si dceru nacpou do batohu a jdou.

Od tý holky dej ruce (i pinďoura :-) ) pryč. Normálních holek co nejsou hysterky je pořád docela dost.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#156 » stř 31. kvě 2017, 11:41

Jak to má člověk krásně jednoduché, když je v příbuzenstvu několik dalších relativně čerstvách držitelů ZP, děda byl myslivec, ostatní mají ke zbraním neutrální až kladný přístup a drahá polovička je také poměrně prozbraňově naladěna. Oba jsme plánovali pořízení zbrojáku a nakonec mě drahá polovička o pár týdnů předběhla. :-D

Pak se ohledně zbraní vedou jen relativně konstruktivní disputace, kde mě drahá polovička přesvědčila, že směrnice zakazující určité typy zbraní je blbým důvodem pro pořízení těchto typů, pokud je ani sám vůbec nechci a hrozící zákaz vnímám jako jediný důvod pro jejich pořízení. Díky ženě tedy zatím kosu doma nemám, máme jen krátké.

Sice drahá polovička nosí jen občas, dělá si srandu, že bez zbraní nechodím ani na záchod, což není pravda protože bez zbraně se odvážim třeba i vynést koš :-), ale jinak říká něco ve smyslu, že jsem se jako magor nechoval ani před nošením zbraně, tak jí nevadí, když venku tahám kvér u sebe skoro furt.

A to, že s manželkou u večeře sledujeme seriály jako Rychlá rota, také naštěstí nikdo z příbuzenstva nevnímá jako signál, že bychom snad nebyli dostatečně vyzrálé osobnosti na to, abychom mohli nosit zbraň. :-)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#157 » stř 31. kvě 2017, 17:23

oldlamehand: OT A jak resite hadky? :D Sprintem k sejfu?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#158 » stř 31. kvě 2017, 18:33

juraj1: asi takhle: jak uz tu psali jini, bude to zajimave. Muj novy objev ma strach ze zbrani a dalsich veci. Rek jsem: podivej: je to muj konicek, bud si zvykni nebo sbohem, a pokud se mnou chces zit, budes se muset naucit zakladni pravidla o bezpecne manipulaci.
Tim jsem veskere debaty na toto tema ukoncil. Takze na otazku "na co to mas", jednoduse, je to muj konicek, jak sbirani zbrani tak strelba.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#159 » stř 31. kvě 2017, 18:53

juraj1 píše:...

Sory, ale na tohle bych neměl nervy. Tohle je prostě sluníčková Džamila. Zlatá moje ženská, co jí zbraně nevadí a chodí střílet taky. Nemá ani problém, že mladá chodí trénovat s malorážkou. Sice ze začátku brblala, ale nakonec v pohodě.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#160 » stř 31. kvě 2017, 19:13

Muj kamarad po asi dvou letech chozeni, kdy uz oprate vypadaly hodne kratke, dostal standardni ultimatum: "bud JA, nebo TY ZBRANE".

Jeji chyba.

Nicmene je dobre i s timto pocitat a od pocatku tento pripadny stret eliminovat. A jeji argument "ale ja zadny nebezpecny konicek nemam" prijmout s pritakanim, ze ja take ne (pokud ona ma RP, pak je mozne se snadno rochnit v tom, kolik lidi denne zemre na silnicich a jestli si uvedomuje...)

Re: wigum

To tak nemuzes brat. Kazdej ma neco. Ona holt bude muset tolerovat krochny a on u ni zase neco jineho, co ona ze sveho pohledu uvidi jako "fpohode". Je dobre pokud mozno najit u ni takovou vec a pak holt udelat business.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#161 » stř 31. kvě 2017, 19:43

Když jsem si přitáhl první pistoli (Shadow), tak jsem ženě řekl, že to je pistole na zábavu na střelnici, ale protože na nošení je moc velká, tak předem hlásím, že si ještě pořídím ještě nějakou menší na lumpy. Bylo to uznáno jako logický řešení :-) Když jsem vybíral trezor (chtěl jsem malej na krátký) tak mě přesvědčila, ať nemagořím a koupím rovnou skříňovej, bo mě zná a vidí, že mě to baví, takže zbraní bude jistě víc. Tak se i stalo a byla prozíravější než já (revolver, opakovačka...) almara začíná být akorát.
Když jsem letos v únoru dotáhl domů Dillona a v garáži ho namontoval na ponk, tak za mnou přišla a říká, že tam v zimě nastydnu, ať si udělám pořádnej stůl a ten werk si dám do ložnice. A to jako kam, ptám se? No, jak mám ten toaletní stolek, povídá, stejně ho moc nepoužívám, takže by se mohl dát na půdu a na jeho místo ten lis. Tak mám lis, trezor i nejlepší babu na světě v ložnici hezky pohromadě a nikomu nepřijde divný, že 2 metry od postele suším, čistím i přebíjím. Holt výhoda, že pantáta byl myslivec a měl toho doma taky plnou almaru (žádnej trezor). Ale není to jen tím, je to především o vzájemné toleranci, stejně bez problémů jsem to měl, když jsem si před lety už jako fotr od rodiny pořídil motorku a začal jezdit Ukrajinu, Rumunsko, Albánii apod. Rodina a žena především, ti musí věřit a podporovat tě, pokud tomu tak není a musíš se za všechno omlouvat, zdůvodňovat a žebrat o svolení, tak je to na prd. Když je to tak už před svatbou, tak je to na dva prdy.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#162 » stř 31. kvě 2017, 21:07

Pablo.gs: hmm, ja s rodinou komunikuji jen minimalne (2 telefonaty za rok) protoze me kvuli zbranim a kvuli tomu ze si setrim na vylety na ukrajinu, rusko, mongolsko atd. povazuji za cernou ovci...



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#163 » stř 31. kvě 2017, 21:20

pablo.gs: Tak to mas stesti na extra toleranci :) Nicmene bohate staci kdyz je s tim partnerka proste ok. Kdyz neni, tak co? Reknu "vis milacku, ja sice rad chodim strilet, bavi me, je to pro me hobby, odreagovani, zabava a i pripravenost na lumpy. Ale ze jsi to ty, tak je vsechny hodim do komise, zbrojak roztrham a budeme zit jak ty reknes, ano?". Sorry chlapi, ale nechte si ty koule. Uvedomte si, ze je to salamova metoda. Tam zakaze zbrane, tam ukeca, ze s kamarady staci se videt jednou za mesic, pozdeji to vlastne nepotrebujete vubec a nakonec skoncite kazdy mesic po vyplate ve stojce a kapesnym :)
A co se tyce okoli, jak jsem rikal. Nezduvodnuju. Mam je a hotovo. Uvedomte si, ze nemate povinnost to oduvodnovat. Je to vase vec.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#164 » stř 31. kvě 2017, 22:01

davidoff: tak tak. Musi se proste najit kompromis... no tak nebudu na strelnici kazdy vikend, ale jen kazdou druhou sobotu...s temi kamarady taky, nic se nema prehanet a na druhou stranu clovek si musi uvedomit, ma radsi kazdy den s kamarady nebo rodinu a partnerku.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#165 » stř 31. kvě 2017, 22:12

kk: Ale jo, je dobre si na partnerku cas najit. Ale porad si chlap musi nechat koule. To je jak s tim kdyz si ta zenska najde fotbalistu. Fascinuje ji jak je sportovec, uspesnej... Ale precjen kdyz hraje tu ligu, tak je furt nekde v cudu, tak borec zacne hrat okresni prebor aby mel vic casu az nakonec ma zenska doma pecivala co uz nehraje vubec, protoze ztratil chut a zenska si kamaradkam stezuje jak ma doma hroznyho chlapa, co akorat tloustne a vubec. No bodejt, to co ji pritahovalo chtela zmenit :)
Ale to uz je offtopic. Jen jsem tim chtel rict, ze co se tyce partnerek a zbrani, tak si proste nechte koule tam kde je mate. Zensky testuji, zkousi, ale ve skutecnosti chteji toho chlapa co si stoji za svym, verte mi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů