Zbraň a otázka "Na co to máš?"



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#181 » pon 4. pro 2017, 22:36

Za ten rok jsem se do té diskuse dostal mnohokrát. Když už na tu otázku dojde, tak řeknu, že je to můj vysněný koníček a jsem šťastnej, že si ho můžu dopřát. Funguje to i na lidi, co se zbraní bojí, protože by museli napadat přímo mě, už to není nějaký obecný "cvok co chce mít spoustu zbraní" ale konkrétní osoba, co stojí proti nim a má ráda svůj koníček. Schválně to zkuste a dejte vědět, jestli to zabralo i vám...



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#182 » úte 5. pro 2017, 07:27

přispěju svoji troškou do mlejna- taky jsem tohle kdysi když jsem dostal ZP musel řešit. Nebylo to nějak intenzivní ale spíš mě štvalo, že člověk co mi je nejbližší pokládá debilní otázku typu, k čemu ti to prosim tě bude. Pak přišli dvě události, který mi nahnali vodu na mlejn.
První byl známej útok v bataclanu- když to šlo ve zprávách, tak sme na to nevěřícně čučeli a asi o tejden dýl jsme jeli ke známým a já si bral glocka z trezoru a zase jsem slyšel, prosim tě, k čemu ti to bude na ten kousek. Tak sem se na ni otočil a říkám ji, četla si výpověď svědků, který to přežili??? koukala na mě jak když na ni chrstnu kýbl ledový vody a říká mi ne. Tak ji řikám, víš co, jdi se zeptat tý holky jak se cejtila, když ležela pod sedačkama, vedle sebe měla svýho přítele, co krvácí a je jasný, že to nedá a vidíš, okolo sebe hromadu mrtvých a pochopíš, že to není film, ale tvrdej real a jako bonus vidíš, že začnou dobíjet zraněný. Vžij se do role, že máš v ruce jen mobil a de ti o prdel, dokážeš si to představit? koukala na mě, bezeslova se otočila a bez keců sme jeli ke známým. Od tý doby byla intenzita debilních otázek výrazně menší až do dne, kdy jsme měli jet k její kamarádce popřát k narození špunta, pokecat a podobně. A opět jsem otevřel trezor a slyšim něco otom, že ať to koukám nechat doma, že tam bude malý dítě a že ho tim budu zbytečně strašit a ješte další snůžku keců, že to není potřeba a podobně. otočil sjem se a sdělil jjí, že zákon mi to plně umožnuje, navíc mám povinnost nosit skrytě, což vylučuje jakýkoliv strašení dítěte a navíc je to pro bezpečnost nás všech a ne pro nebezpečnost. Pokračovaly kecy typu, at to nechám doma, že to je jen kouseka co by se cetou mohlo stát a podobně. Už sem to nevydržel hodil na ni ten nejhnusnější pohled co umim a říkám ji, tak hele frajerko, pokud mi chceš kázat jak malýmu harantoj, co smí a nesmí, tak se seber a jeď ke kámošce sama, nejede zbraň, nejedu já. Tím sem utnul veškerou další diskuzi. Odjela sama, já zůstal doma a v klídku a pohodě vyčistil všechno co potřeboval.
Od tý doby se o tom spolu bez problémů bavíme, řešíme diskutujem, ona neřeší co si jedu koupit, jen mi vždycky s úsměvem řekně že sem u M70B1 prohlásil, že je poslední a další trezor mi nedovolí :-D, tak ji řeknu, že ona si taky zase koupila kabelku a určitě je poslední. Občas si picne z berety a je doma svatej klid. Mám doma poklad, ale jeden čas mě s tím fakt srala. :-D



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#183 » úte 5. pro 2017, 08:24

Takhle drsnej jdi byl??? Zůstal jsi doma a čučel do hlavně když jsi měl jet šišlat na prťouse?? Jsi prostě národní hrdina :-D



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#184 » úte 5. pro 2017, 08:40

:-) nevidim na tom nic drsnýho, ani hrdinskýho. Sme dva dospělý lidi, který sou rovnocenný partneři a já mám ve zvyku se vyjádřit jasně a zřetelně. Pokud mě chce kdokoliv bezdůvodně omezit, dám jasně najevo, že se mi to nelíbí. Nic víc nic míň. Není nic horšího, než dělat neustálý ústupky a nechat se neustále někam tlačit. Všechno má svý meze. 8-)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#185 » úte 5. pro 2017, 08:56

"Ale no tak, pánové, kterej blázen má potřebu pobíhat po městě s puškou?"
Toto byl verbální příspěvek kolegy v jedné z našich "kancelářských" diskuzí na téma Zbraně mezi lidmi, NO/KN, Koho volit, EU, Migrační krize atd. (většina to určitě znáte, probírá se kde co, od hokeje přes auta až po parlament).
Musím přiznat, že ačkoliv se považuji za člověka jenž respektuje cizí názory a je přístupný diskuzi, v tomto konkrétním případě jsem těžce narazil do zdi. Kolega v práci (63) má svůj pohled na svět a o některých tématech nepřipouští diskuzi, zbraně do rukou lidí nepatří protože jsou nebezpečné a zbraně "mordují spoustu lidí po celým světě, vždyť to ani néni možný"...
Řešení prosté, když nejsou ani vyslyšeny, natož přijaty naše argumenty (vetšinové části) ve věci národního zájmu, bezpečnosti, svobody, zodpovědnosti... přestali jsme s kolegou komunikovat. Neustále se hovoří o toleranci a respektu, ale paradoxem je, že toho nejsou schopni nejčastěji ti, kteří se neustále domáhají "svých práv a celosvětového dobra".
V našem kancelářském dramatu to skončilo totálním zazděním sebe sama, když nám navíc kolega sdělil, že bude volit zase KDU-ČSL protože mají docela rozumné názory. :roll:
... a to už naše "Homofobně Xenofobní pravicově populistická buňka" prostě nedala.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#186 » úte 5. pro 2017, 15:13

Zoddiac: Tak právo nosit tu je, ale pokud se nepletu, tak na soukromém pozemku může být podmíněn souhlasem majitele, tzn. asi by kamarádka měla do toho také co mluvit... Ten zbytek hustopřísnýho "macho" příběhu-bez komentáře...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#187 » úte 5. pro 2017, 15:19

Souhlas majitele/nájemce nemovitosti je u držení,ne? Takže pokud nosím...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#188 » úte 5. pro 2017, 15:52

AFAIK souhlas majitele nebo najemce je pouze pro drzeni v jeho nemovitosti. Noseni ti nikdo nemuze omezit, akorat si myslim, ze te nemusi vpustit do arealu.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#189 » úte 5. pro 2017, 20:31

Jenom doupřesnim, aby nedošlo k dezinformaci, že majitel o tom samozřejmě věděl a ví a nemá s tím problém . :-) toť vše. S tím puštením do areálu je to docela zajimavá myšlenka a nabízí se otázka , jak se ten dotyčnej dozví, že nosíš, když nosíš skrytě. jen pro příklad, jedeš například pro nábytek a vjedeš do areálu , kde se ten kšeft nachází. Areál jako takovej mu nepatří, jen tam je v nájmu. Prakticky tohle je i u velkejch supermarketů, ty sou něčí a tím, že tam přijedeš, tak prakticky vstupuješ na soukromej pozemek samozřejmě s nějakejma pravidlama.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#190 » úte 5. pro 2017, 23:29

P.V. No a jsi-li v jeho bytě, pak nosíš???

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
-----
Navíc, majitel nemovitosti má zákonné právo tě z ní vykázat, pokud si nebude přát přítomnost zbraní na svém pozemku... Takže k tomu má co říct...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#191 » úte 5. pro 2017, 23:46

Ano, jsem-li v jeho bytě a nemám-li jeho souhlas, pak nosím.
Ten souhlas ovšem může být implicitní, pak tedy držím - ovšem prakticky v tom není žádný rozdíl (pomiňme požadavek neviditelnosti).
Explicitní nesouhlas nemá vliv na zákonnost nošení, je však dostatečným důvodem k vykázání.
Je tu ještě něco nejasného?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#192 » pát 8. pro 2017, 12:36

zodiiac píše:První byl známej útok v bataclanu.Tak ji řikám, víš co, jdi se zeptat tý holky jak se cejtila, když ležela pod sedačkama, vedle sebe měla svýho přítele, co krvácí a je jasný, že to nedá a vidíš, okolo sebe hromadu mrtvých a pochopíš, že to není film, ale tvrdej real a jako bonus vidíš, že začnou dobíjet zraněný. Vžij se do role, že máš v ruce jen mobil a de ti o prdel, dokážeš si to představit?


No a u nás by to bylo stejné protože na koncert tě s kvérem těžko pustí i u nás.
Jinak dost lidí v práci ví, že mám zbroják nějak to neřeší, a ani nechci. Nemusí vědět, že nosím.



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#193 » čtv 14. pro 2017, 19:36

Kolegové v kanceláři vědí, že nosím, a problém s tím nemají. Koneckonců, na přípravným kurzu jsme byli všichni tři spolu, jen oni se zatím k ZOZ nedokopali. Pak to v práci už ví jen pár lidí, se kterejma se bavím blíž, a ti jsou naprosto v pohodě, část z nich ZP má taky, a řada z nich mnohaletý zkušenosti se zbraněma (hodně let sloužili).
V rodině taky nikdo neprudí, ostatně mě o spoustu let předešel brácha. U rodičů na návštěvě není problém nechat pistoli (vybitou, zkontrolovanou) ležet na příborníku, tátu to zajímá a máma to neřeší. Děti mám všechny dospělý a manžel má ZP taky...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#194 » pát 15. pro 2017, 13:38

Jak jsem zjistil, ono staci na otazku: Proc ano? Odpovedet otazkou: A proc ne? Dost lidi uz pak neni schopna vymyslet argumenty proti a pak mam klid.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#195 » sob 16. pro 2017, 09:51

Jo, ale jsou lidi, co to nepochopí. Argumenty nemají žádný, ale kecat, že je to zbytečný budou pořád. Dokonce mi jeden známý řekl, že je lepší se nechat bodnout, než pak jít sedět. Řekl jsem mu, že je to magor a od té doby se o zbraních nebavíme.

Když se vrátím k těm drahým polovičkám, tak mám štěstí, manželka má ZP taky a nosí pravidelně. Tedy občas, když jdeme spolu, tak se jen ujistí že já u sebe zbraň mám, jestli si svojí může nechat doma. Jediný v čem jsme se neschodli bylo, co děti. Já jsem zastánce názoru, že by o ní měli vědět a pokud si chtějí sáhnout, tak jedině s mým svolením a předáním. Moji dva synové (3 a 5) už teď vědí, že na spoušť se nesahá a míří pouze do země. Manželka to pojala po svém a o její zbrani nevědí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: bartab, fik a 18 hostů