Události ČT - Naše téma (zbraně)



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1 » sob 14. led 2017, 22:04

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... nou-zbrani
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... jni-prukaz
"Seriózní" médium se pustilo do tématu zbraní v ČR, bludů zaznělo z úst "sluníčkářských" reportérů mnoho. Dle "inteligentů" se nám zvýšil počet oprávnění k držení zbraní v kategorii E (to jsem netušil, že vůbec taková existuje), nejčastěji jde o zbraně v kategorii A, B, C tedy pro sběratelské, sportovní a lovecké účely. Při změně zdravotní stavu lze zabavit zbaň a munici. Munice je pane reportére kategorie A, tady zakázaná. Nakonec nás poučí ten Róm, že po 10 letech platnosti ZP musíme na přezkoušení.
Příště ať se na téma zbraní radši vykašlou, a daj tam třeba zvířátka.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#2 » sob 14. led 2017, 23:45

rcc: myslím, že z pohledu široké veřejnosti ta reportáž byla docela v pohodě. nevím přesně čemu říkáš sluníčkový a inteligenti, ale přijde mě, že ten róm, jak jsis bravurně všiml, natočil jednu z těch lepších reportáží o zbraních, které se v TV poslední roky objevují.

mě by spíš zajímalo to číslo 167 u počtu trestných činů legálně drženou zbraní. tam se počítají pouze zbraně na zbrojní průkaz? to by bylo poměrně hodně. nebo tam počítají i napříkald plynovky?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3 » ned 15. led 2017, 01:13

to mě taky zarazilo, ale plynovky jsou taky legálně držený a dost to zkresluje a nahrává EK



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#4 » ned 15. led 2017, 01:25

Není to úplně aktuální, ale pro představu asi dostatečné.

Objasněná trestná činnost se zbraní v ČR dle druhu držení zbraně v roce 2014:

- nelegálně držená podléhající registraci: 58
- nelegálně držená nepodléhající registraci: 7
- nelegálně držená celkem: 65

- legálně držená podléhající registraci: 51
- legálně držená nepodléhající registraci:129
- legálně držená celkem: 180

- neurčená střelná zbraň: 117

- celkem: 362

Zdroj: vyjádření MVČR z 02.03.2015, Č. j. MV- 33282-2/OBP-2015


V té první odkazované reportáži je pro rok 2014 uváděno 189 trestných činů s legálně drženou zbraní, což by zhruba odpovídalo součtu objasněných trestných činů spáchaných legálně drženými střelnými zbraněmi bez ohledu na jejich kategorii.
Ono se to tak většinou v médiích uvádí, protože těch 51 případů s legálně drženou zbraní podléhající registraci na 300 000 držitelů ZP by lidu mohlo připadat, jako že se toho zas tak moc nestává...



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#5 » ned 15. led 2017, 08:54

Navíc nikde není uvedeno, kolik z těch 51 jsou nedbalostní.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#6 » ned 15. led 2017, 08:58

...a kolik z toho připadá na PČR, AČR, MP atd.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#7 » ned 15. led 2017, 09:31

Rcc: Hlavně takoví antisluníčkaři jako ty, dělají ze střeleců v očích veřejnosti, bandu ignorantů a blbů. Svoje moudra, názory a hlavně komentáře si nech pro sebe. Pomůžeš tím nám všem. Díky



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#8 » ned 15. led 2017, 10:18

Ano, hodnotný příspěvek má vypadat nějak takto:
Prasor píše::crazy: Jasný, to je dobrej nápad. Ženský, ať jsou doma. Venku je móóc nebezpečno!
A časem by si mohly nějak taky zakrejt obličej, aby je někdo nezahlédnul a nedostal na ně zálusk.
Totiž, ty davy vražedných uprchlíků, s krví podlitýma očima, slinou v koutku, v jedné ruce s dynamitovou šiškou a v druhé s návodem na znásilnění, se valí od jihu a brzy budou tady. Noste u sebe aspoň pět kvérů, tři teleskopy a nejlíp Luparu, bo dvě. Strachu zdar. :roll:

PS: diskuze jak v komentářích v blesku. Bleju.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#9 » ned 15. led 2017, 10:30

SansLogique: tak nějak. takže najednou z čísla 180 je 51 (v tom roce 2014 třeba) a z toho ještě nejspíš valná většina jsou průšvihy u policie nebo armády. tohle mě v té první části reportáže přislo daleko horší, že nerozebrali. než nějaké špatné názvosloví. takhle to vypadalo, že běžný občané se ZP spáchají každý druhý den trestný čin.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#10 » ned 15. led 2017, 10:48

Prasor - zato tvoje příspěvky jsou mimořádně hodnotný, obvykle vysvětlující těm ostatním, že jsou idioti. Ty jsi prostě sluníčkář jak když ho namaluje.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#11 » ned 15. led 2017, 10:58

Taky jsem sledoval. Podle mě "dobrý". Mělo to chyby, přeřeky jako munice, kategorie zbraní/skupiny ZP vem čert, to si nastuduje kdo se tomu chce věnovat. Co mě celkem zarazilo byly TČ legálníma zbraněma. To číslo Dček se tam nemělo motat. Ale na to konto, když p. Mgr. Černý psal na FB, že se to bude vysílat, říkal jsem ti "šmarja, to zas bude převrácený, domotaný, pjůsel pjedsedo". Ale dopadlo to líp, než jsem čekal. Hosté z PČR i p. Černý na 1 :thumbup:



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#12 » ned 15. led 2017, 11:07

ono se do těch trestnejch činů s legálně drženou zbraní počítá i to, když jde o nutnou obranu a nebo krajní nouzi a soud to pak posoudí jinak.
ale jinak mi ta reportáž nepřišla špatná (na poměry ČT až nadprůměrně objektivní)



Otik Platenik
Příspěvky: 83

Příspěvek#13 » ned 15. led 2017, 11:32

Reportaz OK, akorat tam mohli podrobneji zminit i lustraci zadatele policii pred vydanim ZP. Ze to nedostane kazdy a taky ze je nekdy snadne o ZP prijit... Teda pokud jsem to nepreslechnul. A samozrejme chyby v nazvoslovi coz ale pro laickou verejnost nema az takovy vyznam.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#14 » ned 15. led 2017, 12:24

Tak ted na ct1 zase davka zvratku...



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#15 » ned 15. led 2017, 12:30

U Moravce právě teď... Všichni se shodují, že úprava ústavy je pouhé bláznovsví a nemá to prý nejmenší šanci, aby to prošlo vládou. ANO i ODS předem avizují, že budou ostře proti... Nejhorší Pelikán,jak argumentuje případy nutné obrany. Nejčasnější tzv. nutná obrana je ta, kdy se dva ožralí po cestě z hospody poperou a kdyby jeden neměl zbraň, oba prý mohli být živí atd... Tak tohle je opravdu hodně přes čáru...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Destructor, KikiMiki, Pari777 a 7 hostů