Odpovědi v bazarech - WTF



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#31 » úte 14. úno 2017, 20:04

No bordel v tom systému evidentně je (co okres, to unikát) - já 2x dával pistole samonabíjecí a 2x puška opakovací - a světe div se, všechno to byly malorážky. ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#32 » úte 14. úno 2017, 21:01

ne odpoved, ale rovnou inzerat... huntingshop

oupím malorážku nebo torzo malorážky, mechanické části, chybějící pažba nevadí, bez ZP.
Cena: neuvedena
(inzerát vložen 14. 02. 2017, 20:58:48)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#33 » úte 14. úno 2017, 21:16

WalrusInAnus píše:No uvidím co mi odpoví. To nákupko si každopádně radši vyfotím.

Já bych to ověřil na četnický stanici, kde bylo vydaný 8-)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#34 » úte 14. úno 2017, 21:35

mikymoto - nákupko puška opakovací na malorážku? Já teda žil v dojmu, že opakovací malorážka je C.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#35 » úte 14. úno 2017, 22:03

mikymoto: Jestli debata o ceně byla na mě, tak nabízet zlomek ceny s tím, že někdo někde koupil vylítané hlavně před deseti lety za nějakou cenu mi přijde dost mimo. Ony se mohly klidně za komančů prodávat nové za 1200 Kčs (co já vím). Ve stavu "jako nové, minimálně střílené" se v podstatě nedají sehnat. Kdo chce koupit za nižší cenu, než je v nabídce, musí zvolit trochu jiný přístup než aroganci.

A já osobně na inzeráty, kde je daná věc za více, než chci zaplatit, nereaguji.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#36 » úte 14. úno 2017, 22:15

SansLogique píše:mikymoto - nákupko puška opakovací na malorážku? Já teda žil v dojmu, že opakovací malorážka je C.

Jeeee - su debil. Popletl jsem nákupko s šedivákem. Omlouvám se za mystifikaci s nákupkem - ona je tam ta kolonka (druh zbraně) taky a já si to v palici zmastil dohromady. Holt už sedím u počítače 13 hodin v kuse a mozek to nedává.

>Pelanj - jo souhlas, na žádosti o slevu, aniž by dotyčný zboží viděl nereaguji, případně oznamuji, že cena je daná a platí.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#37 » ned 19. úno 2017, 00:01

Nevím co dělám, že tyhle lidi přitahuju.
Capture.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#38 » úte 21. úno 2017, 13:38

Tak to koukám že policie v tom má taky pěkné zmatky.
2 roky zpět jsem kupoval rugra 10/22 a dali mi povolení na puška samonabijecí. Doma mi to nedalo a zavolal jsem raději do prodejny a ejhle na toto povolení mi jí neprodají a to jsem na policii řekl co budu kupovat.
No takže jsem tam zajel znovu o pár dní později a už tam byl někdo jiný a ten se hrozně divil jak to že mi to kolega napsal na todle když to nejde atd...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#39 » úte 21. úno 2017, 14:23

???
Nějak jsem nepochopil co je špatně na "puška samonabíjecí a co to teda mělo bejt jinýho? Pistole?



iloveguns
Příspěvky: 1433

Příspěvek#40 » úte 21. úno 2017, 15:42

Podle terminologie zákona je RUGER 10/22 malorážka samonabíjecí



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#41 » úte 21. úno 2017, 15:51

Teď budu asi za pitomce, ale malorážka je přeci jen označení ráže 0.22 LR ne?
A může to být jak puška, tak pistole nebo revolver. To si jako na nákupko s uvedeným "malorážka samonabíjecí" si můžeš koupit jak pušku tak pistoli?

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#42 » úte 21. úno 2017, 15:56

Jak pise mikymoto. Taky jsem myslel, ze rozliseni je pistole samonabijeci / puska samonabijeci.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#43 » úte 21. úno 2017, 15:57

Koukám že zmatek v tom mají nejenom normální lidi ale i Policie :-) Osobně jsem tedy taky netušil že na NP "Puška samonabíjecí" mi neprodají samonabíjecí malorážku... Je to puška? Ano. Je samonabíjecí? Ano. Řeší se snad ráže u nákupního povolení? Ne...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#44 » úte 21. úno 2017, 16:01

Mnoo puška samonabíjecí je správně. a do jinýho řádku se přeci píše ráž.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#45 » úte 21. úno 2017, 16:07

Musí tam být ten samý údaj, co je v CRZ. Jsou i zbraně, kde některé mají jedno, jiné zas něco jiného. Takže přestože dlouhá samonabíjecí malorážka by byla puška samonabíjecí, tak pokud je v CRZ jako malorážka samonabíjecí, musíte mít NP na toto. Obdobně některé pušky jsou puška samonabíjecí, jiné zas třeba kulovnice samonabíjecí. Pokud je na NP to, co v CRZ, obchodník vám to prodá, pokud ne, neprodá, ať už by rozum o zařazení zbraně říkal cokoliv.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, anton83, Enderein a 28 hostů