Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

juraj1

Příspěvek#631 » úte 16. kvě 2017, 21:35

Luky22: Technicky podle noveho obcanskeho zakoniku se plati odskodneni 240K partnerovi, 240K kazdemu diteti, sorozenci 175K. Prumerna rodina ma 2 rodice a dve deti, takze kdyz mi krade auto, ktere je drazsi nez 895 000 kc(pocitam jednoho sourozence usmrceneho), tak jsem z obliga.

Sysop

Příspěvek#632 » úte 16. kvě 2017, 21:38

Re: Sarkafarka.

Ano, je dulezite v tom mit jasno. Ja v tom jasno samozrejme mam. Videl jsem nasilnou smrt lidi vlastnima ocima a vim presne, jaky pocit jsem mel vuci tomu, kdo to zpusobil. Clovek, ktery se rozhodne pouzit nasili proti druhemu cloveku, nema pravo se dovolavat zakona. Takovy odpad lidske spolecnosti nema pro mne hodnotu. Zadnou. I posledni petikoruna v moji penezence ma pro mn vetsi hodnotu, nez on. Ja ho pro petikorunu nezabiju, ale proste mu ji nedam. Nic vic, nic min.

Luky22

Příspěvek#633 » úte 16. kvě 2017, 21:40

Hmmm, takže když mi někdo něco krade, tak ho mám vyprovokovat k tomu, aby zaútočil na mě, aby mě ohrozil na zdraví, v klidu si připravit bouchačku a pak nic netušícího pitomce odprásknout? Taky možné, ale tak mě napadlo, neopisoval jsi od nějakého pěšáka dona Corleoneho? :D

Sysop

Příspěvek#634 » úte 16. kvě 2017, 21:43

Re: juraj1

Bohuzel pro nas zakonodarny system "ma lidsky zivot nevycislitelnou hodnotu", zatimco tvoje auto ma hodnotu jen pro tebe. Branit auto strelbou na dalku v Cesku neni mozne.

Ale tohle nemusime prece resit v rovine strelnych palnych. Kdyz bude nejakej chlap mlatit zenskou, tak take mezi ne skocite, aby chlap mlatil vas a pak teprve ho zpacifikujete. Proste zmenite smer jeho utoku, to predevsim. To je zaklad obrany te dane osoby nebo veci. Pokud pak utocnik pokracuje utokem na vas, uz jsme nekde jinde. V pripade obrany veci totiz tezko uhadame KN.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#635 » úte 16. kvě 2017, 21:46

Kdybych neviděl spousty těch, co měli předem jasno a na konci slzy v očích, snad bych ti i věřil...:-D Hodnotu lidského života si netroufám posuzovat, nejsem Bůh, ani žádný jeho prorok... A ani bych jím být nechtěl, ono dokud člověk nezažije, mívá o sobě kolikrát zbytečně přehnané představy... Dokud nezažije...:-D

Sysop

Příspěvek#636 » úte 16. kvě 2017, 21:46

Re: Luky22

A proc by me mel ohrozovat na zdravi? Ja chci predevsim zabranit kradezi moji veci a to zcela legalnim zpusobem, pokud mozno bez nejake zbrane. Jestli pak on z toho udela utok na moji osobu, je jeho utok, ne muj.

Odprasknuti nic netusiciho pitomce uz je jen tvoje spekulace, nic vic.

Pokud nekoho informuju, ze mi krade moji vec a at toho zanecha, tak nevim, jake dalsi "tuseni" jeste potrebuje? Je snad nenormalni chranit si svoji vec, kdyz mi NIKDO jiny v dane situaci nepomuze? Nebo snad mam vyhlasit timeout a zavolat PCR? Mezitim, ze bychom s lumpikem dali couda?

Sysop

Příspěvek#637 » úte 16. kvě 2017, 21:47

Re: Sakrafarka

Byl jsem v Srbsku. V blbe dobe. K smichu to moc nebylo. A dodnes Srby chapu. Udelal bych to stejny, co oni.

P.V.

Příspěvek#638 » úte 16. kvě 2017, 22:25

Sysop píše: Kdyz bude nejakej chlap mlatit zenskou, tak take mezi ne skocite, aby chlap mlatil vas a...

A pak se k němu přidá i ta ženská... ;)

Sysop

Příspěvek#639 » úte 16. kvě 2017, 22:54

Re: P.V.

Je to asi 20 let, pred brnenskym nadrazim stal hloucek skandujicich lidi a uprostred se neco delo. Tak jsem se prodral dopredu a voila! Dve cikanky se na zemi rvaly. Trhaly si hadry, rvaly vlasy, to se neda popsat, to se musi videt. Nadavaly na sebe jak cikansky, tak cesky, vzyvaly neuveritelne nemoci a tak.

Nacez mezi ne vstoupil nejaky cikan a zacal je od sebe odtrhavat. V tom okamziku se obe pustily do nej. Byl rad, ze zdrhnul.

P.V.

Příspěvek#640 » úte 16. kvě 2017, 23:28

Já byl asi před 15let po tréninku s kamarády na pivku a nejblíž tělocvičny byla nějaká nádražní čtyřka... Tam byl víc opálený týpek s opálenou holkou, nějak se pohádali, holka vzala popelník a vzala týpka po hlavě. Týpek vytáhl nůž a šel na ní. Holka před ním couvala s židlí před sebou, kterou si ho držela od těla. Hospodský ani nepřestal točit pivo a jen mu říkal, ať neblbne... Když došli k pípě,tak si dali panáka, týpek si umyl krev a pili dál... Co by se stalo, kdyby se někdo tý holky zastal... Tipuju, že by napřed dostal židlí a pak nožem... Je to ošemetný se do něčeho montovat... Obzvlášť, když člověk nevidí celý děj a i tak...

gogan

Příspěvek#641 » úte 16. kvě 2017, 23:43

Židle výborný, je vidět, že holka byla trénovaná :)
Já si jednou magora s nožem držel od těla kytarou. Blbá na tom je ta patová situace, tu naštěstí ukončili blížící se švestky v autě, borec sklapnul čůro a zmizel v postranní ulici.

SansLogique

Příspěvek#642 » stř 17. kvě 2017, 07:05

Jak jsem říkal jinde, je třeba rozlišovat lidi a untermenschen. Ať se to komu líbí nebo ne.
Svoloč ať se povraždí mezi sebou, nezájem.

pavelg

Příspěvek#643 » stř 17. kvě 2017, 08:36

SansLogique píše:Svoloč ať se povraždí mezi sebou, nezájem.

To je krátkozraké, byť to vypadá na první pohled přijatelně. Problémem jsou dvě věci.
1. Ne vždy odhadneme, že je útok veden na svoloč.
2. Svoloč tolerancí roste a jednou půjde na nás.

Je to analogické poměrně rozšířenému názoru, že např. islámisti by si měli mít možnost v Evropě vládnout uvnitř svých komunit podle svého. Z hlediska naivního liberalismu ano, ale reálně to znamená první krok ke zničení vlastní kultury.

Tím nechci říci, že bychom měli bránit úplně každého nebo dokonce podstupovat riziko (to opravdu po důkladném zvážení), ale tolerance opravdu není na místě.

Sysop:
Naprostý souhlas s uvedeným principem - NEDÁM. Vůbec nepřipouštět úvahy o tom, jestli je cennější náušnice, kulka nebo zmetek, protože takhle to nestojí. Zmetek požádá o šrajtofli, já odmítnu. Zmetek zvýší sázku o "nebo tě ..." a já zhodnotím, jestli mám trumf nebo tu sázku nemůžu dorovnat, nebo utéct. Samozřejmě tady srovnám cenu šrajtofle s "nebo tě" a jestli trumf nemám, tak dám šrajtofli a modlím se, abych nedostal "nebo tě" navrch.
Ovšem jestli mám karty na dorovnání, tak mohu odmítnout a tady bych chtěl zdůraznit, že vůbec NESROVNÁVÁME cenu šrajtofle s cenou života zmetka, nýbrž cenu "nebo tě" s cenou zmetka a cena zmetka je vždy nižší.

SansLogique

Příspěvek#644 » stř 17. kvě 2017, 09:10

Tos asi nepochopil. Prostě pokud se mezi sebou pere spodina, je to její problém. Identifikuje se v drtivý většině poměrně snadno.
Pokud jde o nějakou toleranci k čemukoliv, tak samozřejmě nulová. Zejména pokud to chce vytvářet nějaký uzavřený skupinky se svýma vlastníma pravidlama, ať už na bázi čehokoliv (náboženství, etnický příslušnosti).
To je totiž ten základní problém.
Stačí dodržovat úplně jednoduchý pravidlo, že všichni jsou si rovni a všichni mají stejný práva a stejný povinnosti.

P.V.

Příspěvek#645 » stř 17. kvě 2017, 09:32

S tím základním pravidlem to je problém... :(

Zrovna minulý týden jsem se bavil s kolegyní a její dcera doma pronesla "Nebudu chodit na tělocvik, Fatima taky nemusí." Podle jména asi uhádnete, proč Fatima není z těláku kvalifikována... :blicismajlik:

Zpět na