Hospoda aneb meleme 5. pres 9.hackerjack
Příspěvky: 276

Příspěvek#7591 » úte 13. srp 2019, 21:35

Postřehli jste, že Greta údajně již zítra (podle počasí) vyrazí na závodní high-tech jachtě Malizia II (jedné milionářské partičky z Monaka) z UK přes oceán do Ameriky?
https://www.borisherrmannracing.com/news/greta-thunberg-to-sail-across-the-atlantic-on-malizia-ii-to-continue-climate-campaign-in-the-americas/
Jachtou prý proto, aby nezanechala uhlíkovou stopu. A samozřejmě u toho bude filmmaker, který z toho nasnímá dokument. Ten pak nejspíš budou povinně promítat ve všech školách..ach jo.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 151

Příspěvek#7592 » úte 13. srp 2019, 21:36

Já chci taky vyrazit na závodní jachtě!Golem
Příspěvky: 499

Příspěvek#7593 » úte 13. srp 2019, 21:53

Konečně smysluplné vysvětlení:
Chucky is back.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 809

Příspěvek#7594 » stř 14. srp 2019, 04:52

hackerjack píše:Postřehli jste, že Greta údajně již zítra vyrazí na jachtě Malizia II z UK přes oceán do Ameriky?
Jachtou prý proto, aby nezanechala uhlíkovou stopu.

Tak nezbývá než doufat, že na bezpečnost plavby sv. Gréty nebude dohlížet fregata, křižník nebo nějaká letadlová loď .., když jde tolik o ten uhlík.JardaB
Příspěvky: 1032

Příspěvek#7595 » stř 14. srp 2019, 05:11

A to jsme si mysleli, jak je v minulem rezimu skoro všechno absurdni… :Dren
Příspěvky: 303

Příspěvek#7596 » stř 14. srp 2019, 05:48

A povedztě mi JardaB, čo Vy si predstavujetě pod takým slovom absurdný?jirkab
Příspěvky: 58

Příspěvek#7597 » stř 14. srp 2019, 05:55

Až se tito "ekologové" dozví, či jim bude řečeno, vysvětleno apod., že strašný plyn CO2 antropogenního původu vzniká spalováním, tzn. že je požírán blahodárný kyslík z naši nebohé atmosféry - to bude legrace. Plíce světa se odlesňují a my si dovolujeme kyslík z atmosféry spalovat a nijak jej nenahrazujeme. Hrůza. A k tomu za vzniku CO2! Křehká rovnováha narušena. Další katastrofa na prahu příštího desetiletí. Planeta se udusí ještě předtím, než se důsledkem zvyšujícího se CO2 vzedmou oceány :-)

V prvním díle Energetických zamýšlení jsem našel tento zajímavý výpočet, v podstatě nevážný myšlenkový experiment. Dovolím si jej ocitovat:

"V každém případě má produkce oxidu uhličitého živými organizmy a spalováním uhlíkatých paliv něco společného – jde o energii.
A o tom, že lze oba zdroje srovnávat, svědčí následující příklad:
V klidovém stavu dospělý člověk vydýchá za minutu zhruba 0,7 g
oxidu uhličitého. S rostoucí zátěží se toto množství zvyšuje až na
necelých 14 gramů za minutu. Když pět osob překoná za hodinu
během vzdálenost 10 km, představuje to pro ně značnou fyzickou
zátěž, odhadněme 9 g/min. Tímto výkonem vyprodukují 9 x 5 x 60
= 2700 gramů oxidu uhličitého. Mohou však také použít auto. Standardní auto vyprodukuje 170 gramů oxidu uhličitého na kilometr
a vzdálenost 10 km překoná za 10 minut. Pasažéři jsou v klidu, řekněme 0,8 g/min. Produkce oxidu uhličitého bude 170 x 10 + 5 x 0,8 x
x 10 = 1740 gramů. Docela překvapivé a zamyšleníhodné, že?"

Až se toho chytnou šílení "ekologové", tak bude tlačit na rušení sportovních událostí a rekreační sport se přesune do ilegality - páchání dobra v zájmu světového zdraví a přežití přece :-)

Anebo si vezmou něco z tohoto:

" Počítejme: při mírné zátěži vydýchá člověk průměrně 2,5 g oxidu uhličitého za minutu, což při 6,5 miliardách obyvatel planety představuje 8,5.10(na)9 tun za rok. Je to pozoruhodné množství a při podrobné bilanci bychom navíc nesměli opomenout stěží odhadovatelnou produkci, pocházející z buněčného dýchání zvířat, rostlin, hub a bakterií."

... a ekologisti začnou s "ozdravováním" planety u sebe a spáchají sebevraždu :-))

Nedělám si legraci, když teď povím, že toto zjištění by pro některé "humanitně" zaměřené "Fridays for future" (viz fotogalerie této člověčí elity planety zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/galeri ... 7&photo=16 ; https://moravskoslezsky.denik.cz/galeri ... 7&photo=17 ; https://moravskoslezsky.denik.cz/galeri ... 7&photo=51) bylo opravdu šokující. Že právě oni tak moc přispívají zvyšování koncentrace CO2 v atmosféře.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 2290

Příspěvek#7598 » stř 14. srp 2019, 06:37

Hele a když jste tak hrozně moc proti tomu zbavení se "spalování uhlí a ropy" k vůli ekologii. Nebylo by dobrý se toho zbavit k vůli tomu všemu co za tím stojí? Od ničení krajiny až po války?
A nepište nic o přirozené změně. To mě přijde hodně naivní představa.
Já třeba nechápu jednu věc. Proč místo vysmívání, urážení a zesměšňování ekologů se jim odpůrci nesnaží vysvětlit, že sice je určitě dobře zbavit se závislosti na uhlí a ropě k vůli přírodě/planetě. Ale zatím jediná cesta jak to nahradit je jádro. Dobře má to taky pár negativ, ale jaderná elektrárna je ve srovnání s uhelnou o několik řádů víc EKO.
Proč zase musí dojít k tomu střetu dvou extrémů, místo aby se teda hledal nějaký rozumný kompromis.pavelg
Příspěvky: 1596

Příspěvek#7599 » stř 14. srp 2019, 06:39

Vsak proto vyzyvaji k tomu memit deti, protoze deti jsou neekologicke. Jen je zajimave to, ze ta vyzva je zamerena vyhradne k Evropamum, kteri se uz tak mnozi malo a svoji populaci umi uzivit s rezervou. Tohle pronest smerem k Africanum, tak prijdete o ucet na FB kvuli nenavistnemu projevu.Hujer Viktor
Příspěvky: 259

Příspěvek#7600 » stř 14. srp 2019, 06:59

sedmej
zase se projevila tvoje naprostá neschopnost logického uvažování. nikdo se nevysmívá ekologům, ale ekologickým aktivistům. ekologie je věda, ale to co předvádí gréteni nemá s vědou nic společného.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 2290

Příspěvek#7601 » stř 14. srp 2019, 07:02

Hujer: Jasne. ;-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1143

Příspěvek#7602 » stř 14. srp 2019, 07:08

Jádro jim nikdo nevysvětlí (pro ně je fuj, protože může udělat bum). Proto tlačí soláry (zabrání pole moc neřeší), vítr (jsem zvědav, co bude s prvními větrníky, které teď dosluhují a bylo by třeba do nich investovat, údajně se z nich námraza v zimě odstraňuje z vrtulníku a o plánu vykácet kvůli nim les ani nemluvím)..jirkab
Příspěvky: 58

Příspěvek#7603 » stř 14. srp 2019, 07:16

Sedmej: Pro pochopeni situace. Ja se nesmeju skutecnym ekologum, ba naopak. Chovat se ekologicky v pravem smyslu vyznamu slova povazuji za dulezite pro zivot lidi.

Co zpochybnuji a na co naziram s neskryvanym despektem jsou medii protezovani a buh vi kym pro media nachazeni radoby ekologove, spise ekologisti ci alarmisti, se zjevnym politickym zamerem a neskryvanymi navrhy na omezeni osobnich svobod a individualnich potreb jednotlivce na zaklade nesmyslu. Nevzdelanci, kteri ale v nastale geopoliticke situaci, citi a vi, ze maji vliv... Tema CO2 je toho dukazem. Kecaji do energetiky a pritom to jsou nevzdelani kecalove, takrka vzdy se chovajici pokrytecky.

A taky se podivej, kdo na jejich blaboly slysi. Videl jsi ty fotky vyse? Ultralevicova mladez, co stezi vystuduje nejaky humanisticky pseudoobor, ale ma potrebu kecat do fyziky, energetiky, strojariny... Bohuzel v nastale politicke situaci je pravdepodobne, ze pokud se nic nezmeni, tak se z podobnych existenci bude rekrutovat vedouci sorta majici vliv na budoucnost zeme... Jako se jiz deje na evropske i nasi urovni. Buh s nami...

Je to politicke tema, pro zastance vec viry, rekl bych. Bavit se s nimi vecne o energetice je prislovecne hazeni perel svinim...pavelg
Příspěvky: 1596

Příspěvek#7604 » stř 14. srp 2019, 07:30

7.:
My nejsme proti zbavení se závislosti na čemkoliv a kdyby to odvrátilo války, tak tím líp. Klidně se zbavme závislosti na ropě, plynu, uhlí, dřevu, železu, masu, obilí, vodě a kyslíku.
Jen mně (abych nemluvil za ostatní) přijde dost debilní, když nějaká eurokráva vyhlásí do roku 2050 uhlíkově neutrální EU. A když greténisti tvrdí, že když neomezíme hned nějaké jedno procento produkce uhlíku na Zemi (což pro EU bude dělat hodně procent), tak že klima zkolabuje, je to známka mentální poruchy. Nemluvě o tom vidění CO2 ve vzduchu. Jestliže tedy eurodebilové s gretenisty zařídí zrušení spalování uhlovodíků komplet a k tomu i jadernou energetiku, co bude následovat?
Je správné pálit obilí v peci? Je správné spalovat slámu, když pak chybí jako hnojivo?

Ta fáze, kdy lidé rozumně argumentovali proti debilitě eurobolševiků, kteří zaváděli odpustky na CO2u aut, nebo dokonce celosvětové odpustky, na kterých se aktivisti napakovali, ta je pomalu pryč. Říkali jsme, ať nezavádí biopaliva, že je to nesmysl jak ekonomický, tak zejména ekologický. Varovali jsme před zlodějinou se soláry. Poukazovali jsme na zhovadilost pálení obilí v pecích nebo ničení přirozeného hnojiva v bioplynových stanicích .. všechno marné.
Evropské děti jsou podle dnešního vládnoucího režimu neekologické, ale Africké chlapy máme povinnost v Evropě preferovat a živit. Manipulátoři vyrobili z postižené chudinky modlu pro stádo tupců a jsou schopni ji prosadit jako proroka do parlamentů, kde ji poslanci skutečně poslouchají a nikdo si netroufne na místě samém zvolat "Císař je nahý".
V Německu neziskovky chtějí posadit do basy zvolené zástupce, protože nechtějí plošně zakázat diesely....
Už nejde jen o prachy, začíná jít o budoucnost a životy.

My bychom rádi zavedli racionální energetickou a ekologickou politiku, ale k tomu je potřeba se zbavit fanatických kreténů co to vedou a otevřít oči pitomým ovcím, co jim žerou jejich hesla a nejsou schopni domyslet ani jeden krok dál.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 2290

Příspěvek#7605 » stř 14. srp 2019, 07:56

jirkab: Dobře, tak si dej za to slovo ekologové co jsem použil obecně tu snahu, přejít na jiný zdroj než je uhlí a ropa.
Mimochodem, jaké kdo má tady vzdělání nebo tady s tím problém nemáš, že tu každý kecá úplně do všeho? A to píšu čistě jako reakci na to, jak ty hodnotíš někoho jiného. Nemyslím si, že musí mít člověk vzdělání, aby něco kritizoval nebo chtěl vyvolat v nějakém oboru změnu.
A slyší na to i lidé s technickým vzděláním, lidé pracující rukama, lidé opravdu vzdělaní. Pokud se bavíme o té základní otázce, že by se něco mělo změnit.

pavelg: Když bohužel dokud se lidi budou jen vzájemně urážet a říkat si jací jsou pitomci, nikdy se na ničem nedokáží domluvit a vždycky to potáhnou ti co jsou u moci jen jedním směrem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů