Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

JardaB

Příspěvek#1126 » čtv 26. bře 2020, 11:16

Docela vetsi pocet bezpriznakovych nez jsem cetl jinde, vi se vubec, kdy/jestli vubec se tito lide dokazou viru zbavit?

„Drtivá většina lidí infikovaných COVID-19, mezi 50 a 75 procenty, je úplně asymptomatická, ale představuje významný zdroj nákazy,“ popsal Sergio Romagnani, profesor klinické imunologie na Florentské univerzitě.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_linv

pavelg

Příspěvek#1127 » čtv 26. bře 2020, 11:25

Asi neplatí ani jedna teze stoprocentně. Ale ta zkušenost s obchodem je moje vlastní.

Blacky

Příspěvek#1128 » čtv 26. bře 2020, 11:31

jezekif píše:
Blacky píše:Taky tím neříkám, jak se mi aifel ( zřejmě potrefená husa) snaži podsunout, že vesničani jsou burani a mestaci inteligenti. Jde mi o to, že vesnicani argumentuji, ze jim mestaci, kdyz jedou na chalupu zavlecou Kvir do jejich vesnice, kde je vse ok.

a jen o pár příspěvků dříve:
Blacky píše: Navic v mestech jsou lidi mnohem vic disciplinovany, nez burani na vesnicich, kam "Prazaci" a dalsí na ty chaty jezdí. Myslím, že jen dalsí "vyhýkané" opatření, které nepomuze a jen zase nasere další lidi.

Tak jo, Blacky... pozdravuje tě buran ze vsi, .....
Ps.: měl bys nahlédnout v zrcadlo (alespoň občas).

Buran zdraví burana. Ok upřesním. Nekteří vesničani co jsou burani jsou mnohem méně disciplinovani, nez Mestaci (nekterí z Prahy). Inteligenti jsou vsude možně. :lol: Ale pořád se nic nemeni natom, že zajazovat luftákum cesty na chalupy je kravina.

pavelg

Příspěvek#1129 » čtv 26. bře 2020, 11:42

Jaký by tedy měl být princip preventivních opatření proti šíření infekce?

Já jsem myslel, že je jím zamezení/omezení kontaktu lidí v místě bydliště a zamezení cestování, aby se to nerozšiřovalo mezi klastry.

Lufťácké chalupy to reálného světa infekcí nespadají a jsou izolované od domorodců nějakou baríérou ze čtvrté dimenze? A to i po cestě tam?

rumburak18

Příspěvek#1130 » čtv 26. bře 2020, 11:46

Jak chceš předat nákazu, když jakožto rozumný chatař dojedeš s jídlem, s nikým se nepotkáš a v neděli vypadneš?

//Edit: Apel na chataře je pouze prevence proti debilům z řad chatařů, proto jej chápu - migrace debilů je na škodu vždy. Ale pokud se tedy má něco opravdu zakázat, neb debil bude nebezpečný všude, tak nechť se zavede zákaz vycházení.
Řešení ale není poštvat lidi proti sobě selektivními zákazy.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne čtv 26. bře 2020, 11:49, celkem upraveno 2 x.

Blacky

Příspěvek#1131 » čtv 26. bře 2020, 11:48

Tak.

pavelg

Příspěvek#1132 » čtv 26. bře 2020, 11:53

Smyslem preventivních opatření tohoto typu je snižovat rizika nakažení při kontaktu a pokud možno zcela eliminovat rozšiřování geografické a sociální.
Typicky se zakazuje cestování, přechody hranic a kontakty mimo nezbytnou sociální buňku.

Když už se dělají takové orgie, tak zákaz pravidelných výjezdů z Prahy k buranům mi přijdou naprosto logické. Asi jako omezení na návštěvu severní Itálie .. samozřejmě když si vezmu jídlo s sebou a budu si lyžovat s partou, tak by to mělo být taky OK.

rumburak18

Příspěvek#1133 » čtv 26. bře 2020, 11:56

Však taky jo, rozumný chatař jede z Prahy k chalupě a skupině stromů, trávy či proudící vodě, ne k lidem.

pavelg

Příspěvek#1134 » čtv 26. bře 2020, 11:59

Z fake-news-ové fronty:
https://twitter.com/ejmalrai/status/1242903172177412099

Rozhlas nebude vysílat presidentovy brifinky, protože prý jen šíří fake news :-)

pavelg

Příspěvek#1135 » čtv 26. bře 2020, 12:01

Rozumný návštěvník severní Itálie taky ...

rumburak18

Příspěvek#1136 » čtv 26. bře 2020, 12:03

Ty seš makeš, fakt, tohle srovnávat, u toho druhýho se kontaktu nevyhneš, ale to seš celej ty.

Blacky

Příspěvek#1137 » čtv 26. bře 2020, 12:07

JJ Pavlik to všechno semele do kupy. Ale respekt k jeho vydrzi, casu, kterej tim travi a rozsahu co kde cte. To by normální smrtelník nemohl zvládnout. Mám takovou hypotézu, zda to není Zombie.

aifel55

Příspěvek#1138 » čtv 26. bře 2020, 12:21

Že rapidně stouply tržby v konzumech na vesnicích je holý fakt. Jednak mají místní starší lidé skutečně strach a jednak je ořezaná autobusová doprava, čili je daleko větší problém se do supermarketů dostat.

Hujer Viktor

Příspěvek#1139 » čtv 26. bře 2020, 12:37

Blacky
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... i-otevrene
tak zrovna tady se šéf krizového štábu projevil jako debil. skupina lidí na horách bez roušek je na 99% rodina, která na sebe stejně funí doma. mít po celou dobu výletu na tlamě roušku je taky nápad hodný debila. pokud nemíjím jinou skupinu blíže než dva metry je rouška zbytečná. to je lepší prevence než proprskaná a proslintaná rouška
to co v článku píše je ukázka špatné komunikace nebo totálního nepochopení přenosu infekce

pavelg

Příspěvek#1140 » čtv 26. bře 2020, 13:00

rumburak18 píše:Ty seš makeš, fakt, tohle srovnávat, u toho druhýho se kontaktu nevyhneš, ale to seš celej ty.

Proč.. si pronajmu chatu a je to přece stejné. Nebo pod stan. Nebo AirBnB - tam taky mnohdy ani majitele člověk nepotká. Klíček mu vypadne ze schránky nebo je zámek na kód. Není problém dojet, s Italem se nepotkat na 10m a odjet. Rozhodně menší riziko než pendleři, co chodí do práce.
Kvůli takovým se pak dělají ty dopravní blokády oblastí - neříkám, že by to měli dělat, ale jde o princip. Řada obcí, kam jezdí turisti, se snažila jim v tom zamezit. Kameny přes silnici, zapáskované parkoviště... a ti turisti taky jen chtěli přijet, zaběhat si na běžkách nebo projít trasu a odjet.
Přijde mi rozumnější omezit přesuny z měst na chalupy, než vynucovat roušky na prázdné ulici nebo na poli.
Je to nelogické v kontextu zákazu sdružování nad 3 lidi, zavřených hranic, šklo, obchodů a omezování vycházení?

Nevím, jak byste se tvářili na rodiny z Milána a dalších měst, co by si nakoupili v Itálii potraviny, pronajali si chaty v ČR a tam strávili třeba 14 dní.
Naposledy upravil(a) pavelg dne čtv 26. bře 2020, 13:09, celkem upraveno 1 x.

Zpět na