Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

gogan

Příspěvek#271 » pát 19. čer 2020, 11:04

pavelg: February 18, 2018

hackerjack

Příspěvek#272 » pát 19. čer 2020, 11:11

pavelg píše:..
v době, kdy katolíci obsadili klíčová ministerstva a posílali požadavky na "vrácení", byla řada případů, kdy šlo o majetek, který byl odebraný před únorem 1948...

Aha... můžeš prosím naznačit, jaká klíčová ministerstva katolící obsadili a co je podle Tebe spravedlivé a nespravedlivé vlastnění, případně vrácení majetku? A můžeš prosím dát nějaké příklady, kdy majetek byl vrácen Katolické církvi neoprávněně a proč tomu tak podle Tebe je?
(Řekl bych že vůči katolíkům užíváš ideologický přístup a nikoliv ohled pouze na pravdu, tedy v principu to samé, za co EU sám permanentně kritizuješ.)

pavelg

Příspěvek#273 » pát 19. čer 2020, 11:59

Ministerstvo kultury zejména, protože to vydávalo nejvíc majetku. Pak financí, protože to platilo.

Z doby předrestituční si pamatuju na kauzu Voršil, pak pár případů, kdy v objektu byl stacionář pro postižené, které katolící vyhodili a těch případů po tom velkém vyrabování bylo hodně, některé skončily u Nejvyššího soudu. Oni prostě zkusili všechen majetek, co by se jim líbil a sem tam něco nedostali.

Problém jsem vždycky viděl v dvoukolejnosti - buď je stát laický, nenáboženský, nebo je s náboženstvím svázaný. Ale není moc dobré delegovat na náboženské spolky klíčové funkce státní správy. U katolíků je to spíš otázka principu, protože křesťanská a katolická kultura je tady dominantní a formovala společnost po staletí, ale šeredně se to vymstí, až se takhle vzmůžou jiné, nám cizí, kulty, zejména, budou-li jejich nositeli cizinci z jiných koutů světa.

rumburak18

Příspěvek#274 » pát 19. čer 2020, 12:07

Jak se vzmohlo křesťanství, se už dle mého názoru nevzmůže v Evropě žádné náboženství. Evropský člověk už má jiný mozek (tedy většina). Muselo by to přijít jako součást nadvlády jiné mocnosti nebo etnika a být to všem pod krutými tresty nařízeno. Nebo ještě po nějaké velké katastrofě, kterou si ani dnešní moderní člověk nebude umět racionálně vysvětlit. Jinak se to bude podle mě spíš drolit, kdy každý bude duchovno vnímat a případně uctívat po svém nebo si vybere nějaké co už je na trhu a dobře se přizpůsobuje průběžně době (ne, katolická církev to asi nebude :-D ).

ViralWinter

Příspěvek#275 » pát 19. čer 2020, 12:13

JardaB píše:https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-ozbrojene-skupiny-krajni-levice-demonstrace.A200617_181354_zahranicni_mama?zdroj=top
zacina se to vyvijet zajimave, zbrane v rukou slunickovych neomarxistu, to zni dost desive...

Vypadá to, že obvyklý postup, jakým se dostávají ke zbraním, jsou vypálená policejní auta. Ne všem se to naštěstí podařilo.
https://youtu.be/IXoGzJZw4Z4?t=170

pavelg

Příspěvek#276 » pát 19. čer 2020, 12:15

Rumburak:
Souhlas .. nečekám, že by katolíci (nebo historicky mnohem spíš protestanti) zase upalovali na hraniciích - na tu už máme jiné, Já dnes považuju ty konservativní katolíky spíš za svoje spojence.

Muselo by to přijít jako součást nadvlády jiné mocnosti nebo etnika a být to všem pod krutými tresty nařízeno.

popsáno přesně a krátkce

Tohle ale docela reálně nastává v některých evropských regionech a přišlo to tam ne jako nájezd barbarů, ale jako aktivní imigrační politika a resignace na funkce státu ve prospěch náboženských spolků.

pavelg

Příspěvek#277 » pát 19. čer 2020, 12:18

gogan píše:pavelg: February 18, 2018

a video je z roku 2014. A teď je otázka, kdy jednala ta komise.

pavelg

Příspěvek#278 » pát 19. čer 2020, 13:07

To je svět!
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prom ... domaci_kop

Lidovec bojuje proti hrnkům a komunista proti rozkradačům státního majetku.

Mám vidličku s orlicí a hákovým křížem, kterou používám na cestách. Asi patřila nějakému německému vojákovi, bojujícímu za sjednocenou Evropu. Vidlička je velmi kvalitní a má ostré hroty, lehká, skladná ... ideální .... co myslíte, zasloužím vsadit do želez, když s ní budu veřejně jíst nebo ji někomu ukážu? A kdybych ji chtěl prodat .... na jak dlouhý kriminál se mám nachystat?

pavelg

Příspěvek#279 » pát 19. čer 2020, 13:16

Končitě jakoby se na čerstvém vzduchu začaly obnovoat záklaldní mozkové funkce ... to je myslím už druhý případ - a to už nebude náhoda!
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stro ... omaci_wass

rumburak18

Příspěvek#280 » pát 19. čer 2020, 13:18

Teď jsem to četl a stejně jako dost lidí v diskusi jsem si protíral oči a stále zčásti nevěřím.
Přesto, že vím, že práce na rozpadající se nemovitosti skutečně pomáhá :)

pavelg

Příspěvek#281 » pát 19. čer 2020, 13:21

Čestvý vzduch dělá divy a kdyby zkusil i pracovat, to by z něho začaly lítat takové věci, že by ho už nikdy nepozvali do ČT. Ale na práci je ještě brzo, to navíc neměl ani kde pochytit.
Připomíná mi toho mladého Lotranda z pohádky.

gogan

Příspěvek#282 » pát 19. čer 2020, 13:24

pavelg: No pro jistotu bych tu vidličku nepoužíval nikde v jídelně. Aby ti tu propagaci nepřišili "v organizované skupině" :mrgreen:

ad. Stropnický to už je víckrát než dvakrát, evidentně se střetl s realitiou ...
Naposledy upravil(a) gogan dne pát 19. čer 2020, 13:26, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#283 » pát 19. čer 2020, 13:26

Hlavně bych si měl dávat bacha, abych ji u jídla nedržel ve své extrémní pravici, že?

rumburak18

Příspěvek#284 » pát 19. čer 2020, 15:16

Vykousl jsem si téma odvedle, abych nebyl OT:

kk píše:ale tady uz nerozmazavali...
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... te-je.html

@kk: odvazne babky, mozna trochu moc .. radsi bych ty mladiky fotil az by byli trochu niz, clovek si nemohl byt jisty, ze tam nevpadnou, nedaj jim na budku a nevezmou to fotidlo :-(

pavelg

Příspěvek#285 » pát 19. čer 2020, 15:41

Možná s mladíky by si babky poradily, ale horší to bude s policajty, kteří je budou chtít trestat za focení bez GDPR a svolení a a aktivisty, kteří je nařknou z rasismu.
Mladik lives matter přece!

Zpět na