Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

rumburak18

Příspěvek#271 » pát 4. říj 2019, 06:30

gogan

Příspěvek#272 » pát 4. říj 2019, 06:35

genu píše:.... náboženství spadá pod svobodu vyznání a jako takové ho nemůžeš persekuovat, protože to není ideologie (podle výkladu znalců). Podle mě, pokud někdo někoho v rámci náboženství omezuje, týrá, mučí, zabíjí, tak by to mělo být trestný a ne náboženská svoboda ....

Nebrat náboženství jako ideologii považuji za zásadní chybu. Náboženství samozřejmě ideologie je. Naprosto každé. Co není ideologie (ale většinou je ideologií ovlivněna) je pouze víra.

Hujer Viktor

Příspěvek#273 » pát 4. říj 2019, 07:50

rumburak18 píše:S tou Martou ti nepomůžu, to je otázka na Policii a st. zastupitelství, trestních oznámění bylo už vícero a k soudu se nedostalo nic........

dle mého názoru by takový gumový zákon vůbec neměl existovat a pokud už existuje, tak by měl platit pro všechny stejně, jinak může a zákonitě bude docházet k jeho zneužívání.
při troše dobré vůle ho lze napasovat i na globální oteplouše

DJ Die

Příspěvek#274 » pát 4. říj 2019, 08:16

rumburak18: Nejlepší je, že navrhují používat WOLFRAMOVÉ a bismuthové broky. Že by nám zákon povolil wolframové střely i do ostatních zbraní? :)
Jinak velká část jejich důkazů je postavená na práci nějakého Nielse Kantrupa, což je nějaký dán, který je posedlý udržitelným lovem.
https://www.researchgate.net/profile/Niels_Kanstrup
Pro ty co umí anglicky je to občas zajímavé počtení.
Zajímavé taky je, že úplně ignorují obranu jako jedno z možných použití zbraně...

rumburak18

Příspěvek#275 » pát 4. říj 2019, 08:25

Alternativy pro jiné než lovecké účely tam nejsou vůbec zmíněny. Očividně to psal někdo ze země, kde tohle není potřeba vůbec řešit :-)

pavelg

Příspěvek#276 » pát 4. říj 2019, 08:28

Třeba budeme místo zlého olova používat jádro z hodného ochuzeného uranu s měděnou košilkou. A kdo bude potřebovat střelit srnu přes stěnu chaty, tak jádro z wolframu. Co zakázali žárovky, měl by wolfram přebývat.

Indian

Příspěvek#278 » pát 4. říj 2019, 08:52

pavelg: no právě jsem u ž dříve vyslovil podezření, že za tou kulišárnou kromě globálních odzbrojovačů stojí hlavně wolframová lobby, páč od zrušení žárovek s tím wolframem neví kam s ním.

Indian

Příspěvek#279 » pát 4. říj 2019, 08:56

rumburak18 - to je nějaká eurohujerská filiálka evropské komise, případně nějaké agentury typu Caught In the Act? Tohle že udělá střelnice? Doufám, že to poslouží jako jejich antireklama, protože podle mne to zavání jakýmsi samozvaným sběrem dat, který nekdo nekde nějak použije za jakýmkoliv účelem...

rumburak18

Příspěvek#280 » pát 4. říj 2019, 09:01

Nevím, co si o tom mám myslet ...

gogan

Příspěvek#281 » pát 4. říj 2019, 09:15

Když se dívám na terénní podmíky, tak při rozumně umístěném střelišti nemá šanci od tam něco 800m lítat...
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/polic ... -zpravy_vb
Znáte to tam někdo?
BTW: tu fasádu se vstřelem raděj ani nekomentuju...
Naposledy upravil(a) gogan dne pát 4. říj 2019, 09:18, celkem upraveno 1 x.

Indian

Příspěvek#282 » pát 4. říj 2019, 09:16

Já sice nemám "zbraň vojenského typu" nebo jak tomu říkají, ale podobně sledovat se potom můžou i majitelé čehokoliv, co mají pro sportovní účely. Tak třeba střílím ze služebního kopyta, trénuju obrannou a kombat střelbu, ale na závody nemám čas (nestihnu se přihlásit, nejsem schopen tak dlouho předem vědět, jestli v daný termín nebudu třeba na cestě v zahraničí, apod.). A to by ze mne udělalo podle tohoto úzusu "shromažďovatele zbraní"? Paráda. Nic lepšího jsem si při našem vstupu do EU nedokázal představit. Nové kádrování jako za komárů, už nám jen chybí stranické prověrky a vylučování z pionýra, ze strany (malé i velké) a další veselé věci.
Začínám vidět opravdový problém v tom, že dnešní mileniální generace nemá praktickou zkušenost s omezenými osobními právy jako to bylo před 30+ lety. Moc snadno je oželí pod záminkami nejrůznějšími - ochrana před teroristy, ekologie...

Piggy

Příspěvek#283 » pát 4. říj 2019, 09:31

Tady je hezky vidět, jak se dá jakákoliv akce různě popsat a vysvětlit.
1. Střelecká soutěž, jakých probíhá každoročně stovky (za jiných podmínek i za bývalého režimu).
2. Schválená střelnice, balisticky vyhovující - jakých je sice méně, než bychom rádi, ale nejde o nic mimořádného.
3. "Shromažďování zbraní" je u nás zatím naprosto legální a nezávadná činnost, od shromažďování jiných předmětů se liší jen potřebou registrace - ostatně shromažďování starých motocyklů je na tom podobně.
Takže podtrženo a sečteno: zcela běžná tuctová akce prezentovaná s vytřeštěnýma očima a hubou dokořán.

sedljanextra

Příspěvek#284 » pát 4. říj 2019, 09:33

Shromažďování vojenských zbraní

No ty jo, těch majitelů Ačkových zbraní asi nějak zásadně přibilo že se musí takto kádrovat. To jsem snad asi prošvihl nějakého dobrodějného vedoucího úseku zbraní co dává vyjímky za čokoládu? :lol:

No nic, začíná se nám tu pomalu usazovat takový ten americký nešvar vymýšlení výrazů jako assault style weapon po česku. A to byl nějaký event jen pro Sa.58 že tam pořád píšou o samopalech?

Indian

Příspěvek#285 » pát 4. říj 2019, 09:40

No, počátek konce svobody jde dokumentovat i na tomto: šéf českých dětských psychiatrů přišel o místo potom, co komentoval diagnózu Grety Thunbergové (tu, kterou sama zveřejnila!).

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/matys ... -internetu

Zdá se, že svět se v p.del obrací. Z očistce se brzy stane ryzí peklo... díky aktivistům a aktivistkám, neziskovkám s dost hlasitým řevem, aby se politici báli jím zavřít ústa, politikům, kteří za svůj post prodají i vlastní matku a aby se "neznemožnili", odkývají i tu největší zhůvěřilost...

Zpět na