Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

genu

Příspěvek#2731 » úte 19. kvě 2020, 15:27

kk píše:Takze letosni vysvedceni ze skoly bude mit hodnotu pouziteho toaletaku ... prave jsem se dozvedel, ze znamky budou tak: kazdy tyden kdo odevzdal ukoly vcas dostane 1 a kdo neodevzdal vcas dostane 5 .... Jestli ten ukol byl spravne je irelevantni ...
Skvele, tak to proste at daj rovnou kazdymu za 1 a proste druhe pololeti odpiskame.

Tak to určitě ne, protože jaké známky by dostalo x-dětí, které se z různých důvodů nemohly účastnit online vyuky jako takové, aniž by za to mohli. To by jako dostali ze všeho 5? Určitě ne. Do známkování na vysvědčení ještě daleko, nemají v tom ještě jasno. Teď se řeší kdo všechno chodí do školy a proč .... :mrgreen:
Ještě nemají jasno ani ohledně příjímaček na střední a ty musí být před vysvědčením.

kk

Příspěvek#2732 » úte 19. kvě 2020, 15:33

genu: ja jsem musel dite ucit pul roku doma sam, protoze proste rozvod a tahanice o dite a zvladnul jsem to i bez online. Pak kdyz to soudy milostive doresili a dite nastoupilo do skoly tak probehlo prezkouseni a dopadlo to lepe nez nekdo cekal.

Takze ono by slo treba udelat nejake prezkouseni treba i jednotlive po detech za dodrzeni hygieny atd.

Ano nemaj jasno, ale hodnotit takhle ze proste dal ukoly tak ma 1 a nedal tak ma 5 no je podle me reseni na ho...o.

rumburak18

Příspěvek#2733 » úte 19. kvě 2020, 15:38

Nechceš nám ten mail zkopčit do citace, ať se pobavíme?

audis

Příspěvek#2734 » úte 19. kvě 2020, 15:55

Nám škola říkala předběžný návrh: známky jako v prvním pololetí. (základní škola, 2. Třída)

audis

Příspěvek#2735 » úte 19. kvě 2020, 16:14

Názor pracovníka automobilky Porsche :
aby motory vyhověly připravované emisní normě euro7, zvětší se objem a počet válců. Bude více šesti válců, osmi válců. Huraaaaa. Vysvětlení: Euro7 bude více sledovat reálnost spotřeby při provozu. Více https://www.novinky.cz/auto/clanek/obje ... e-40324601

kk

Příspěvek#2736 » úte 19. kvě 2020, 17:16

audis: jo, to je aspon reseni uz.
rumburak18: Nebudu klasifikovat chyby. Pokud žák/yně odevzdal/a vždy veškeré učivo a včas (pravidla byla jasně daná), budou ohodnoceni známkou1. Bude-li nějaké učivo chybět, nebo nebylo-li vůbec dodáno (popřípadě dodáno až po uveřejnění výsledků na webu školy) budu známku snižovat (až do klasifikačního stupně 5).

gogan

Příspěvek#2737 » úte 19. kvě 2020, 17:40

audis: kdyby dostali skutečně rozum tak už nezpřísňují množství CO2 ale soustředí se právě na realitu vs. laboratoř a skutečné škodliviny (mikročástice, NOx atp.), jenže s tím se v EU nedá počítat.
Výrobci si cesty najdou ale bude to drahé, de facto po roce 2026 začnu být auta pro méně lidi a individuální doprava půjde pomalu k ledu.
Alespoň tak mě snahy těch šílenců ve vedení EU vyznívají.
BTW: B747 je na start spálí 8t kerosinu ...

audis

Příspěvek#2738 » úte 19. kvě 2020, 17:56

gogan:
asi jsem to málo zdůraznil. Víceválce byl názor výrobce aut, ne euro komise.
že je diference mezi laboratorní a reálnou spotřebou si Euro komise neuvědomuje, teď ji to teprve (po 20 letech) začíná docházet (a ještě to bude dlouho trvat). No lepší byl byl czexit hned zítra.
Dokonce se domnívám, že původní měření spotřeby paliva dle normy EHK ( 90/120/město) v 90. letech je více vypovídající, než pozdější a než dnešní WLPT.

genu

Příspěvek#2739 » úte 19. kvě 2020, 18:02

kk píše: Nebudu klasifikovat chyby. Pokud žák/yně odevzdal/a vždy veškeré učivo a včas (pravidla byla jasně daná), budou ohodnoceni známkou1. Bude-li nějaké učivo chybět, nebo nebylo-li vůbec dodáno (popřípadě dodáno až po uveřejnění výsledků na webu školy) budu známku snižovat (až do klasifikačního stupně 5).

..."známku snižovat až do" ...
Navíc, pokud pro "nedodání" bude důvod, tak se na tom jeho "pravidla byla jasně daná" dá pěkně povozit. Pravidla daná nebyla, zákon tohle neřeší a názor učitele je možné přehodnotit vyšší autoritou :mrgreen:
Nehledě na to, že MŠTV vydalo metodiku ke známkování a s tímhle by tam učitel určitě neprošel.
Drž se a nedej se :twisted:

gogan

Příspěvek#2740 » úte 19. kvě 2020, 18:02

audis: já jsem ten článek na odkazu četl :)
Právě proto, že je to reakce výrobce na EURO7 píšu, že si cesty najdou, ale bude to drahé ...
K EURO7 - "... kdyby dostali skutečně rozum tak ...."

kk

Příspěvek#2741 » úte 19. kvě 2020, 18:13

genu: neboj se, ja si pujdu promluvit s reditelem, tam je toho vice s cim me serou, takze tohle byla posledni kapka.

rumburak18

Příspěvek#2742 » úte 19. kvě 2020, 18:35

@kk: No to uz zni dost jinak. Ta 5 je tam podle me kvuli velice specifickym pripadum, myslis, ze tam muzete mit nekoho, kdo ji neodevzdal vubec nic? Vypada to jako intro pro jedno dve propadnuti :)

kk

Příspěvek#2743 » úte 19. kvě 2020, 19:14

Hlavne, celkove pristup, nektere predmety dostala jedne ukol na zacatku krize a od te doby vubec nic, jinde dostala ukol do "programu co ma predstavovat zakovskou" a jiny ukol na webu skoly. Jina ucitelka se ani nenamaha odpovedt nebo neco resit... na emaily se nereaguje ani pres urgence... ukoly kdyz jsou poslany tak udelej to ustne a hotovo (jak zkontroluje ze to je ok? ) navic poslane jednou za tyden a zkontrolovat si to mas sam na konci tydne...
ja proste musim delat praci, zivit rodinu a ne si v pondeli za 10min napsat ukoly poslat to rodicum a starejte se a pak si valet sunky.. a rodice maj delat praci za ucitele? a penize za tu praci a suplovani skoly mi da kdo?

ja si proste nemuzu dovolit sedet doma s deckem a suplovat skolu, kdo mi zaplati najem a jidlo?

a pak ti napisou: takova pravidla ... ? to at jdou vazne do prd...le s takovym

rumburak18

Příspěvek#2744 » úte 19. kvě 2020, 19:28

A ten mail psala třídní?

audis

Příspěvek#2745 » úte 19. kvě 2020, 19:30

Jj tomu rozumím. Krize ano budu nápomocen, ale přiměřeně. Co popisuje kk, my v naší škole zdaleka zdaleka tak kokotske nemáme.
Naše úča se snaží (i když to není nulová práce pohoda pro rodiče)

Zpět na