Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Letec 12

Příspěvek#2761 » čtv 21. kvě 2020, 07:08

Kubera nebyl na návštěvě čínské ambasády. Byl na obědě u Zemana a pak se mu udělalo blbě od žaludku.
Vážně někdo věří, že zkušeného politika v jeho letech mohlo něco vystrašit, tak aby z toho dostal infarkt? Navíc, když dopis nepřišel jemu, ale prezidentovi, který s Kuberou vycházel velmi dobře.
Nebo ještě lepší druhá možnost, že ho Číňané otrávili? A proč by to dělali, za celou historii neznám případ, že by nějakého bezvýznamného provinčního politika trávili a k tomu ještě zrovna teď. Když mezi Čínou a USA zuří studená válka.

Někomu se zkrátka jeho smrt hodí , aby mohl vyvolat nepokoje a nátlak na protivníka.

pavelg

Příspěvek#2762 » čtv 21. kvě 2020, 07:23

Jediný, komu by se Kuberova smrt hodila, jsou sluníčkáři - tepal do nich, vysmíval se jim, měl svou hlavu atd... takže ho sejmout a pak trousit pomluvy o Číně a Zemanovi- dvě mouchy jednou ranou.
Akorát že Kubera nejspíš už přecházel pár dní první infarkt, a tak ho to čáchlo podruhé už pořádně. Škoda ho...

pavelg

Příspěvek#2763 » čtv 21. kvě 2020, 07:56

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_pmk

.. já bych je poslal na převýchovu v oblasti rasismu a hned přidal i školení o 90 pohlavích, aby měli příště správně vyvážené gendery

Letec 12

Příspěvek#2764 » čtv 21. kvě 2020, 08:15

Sluníčkářům? Možná je to potěšilo, ale myslím, že tady jde o jiné hráče. Nevím jestli ho přímo někdo zabil, ale minimálně se dá jeho smrt zneužít k nátlaku na Čínu.

pavelg

Příspěvek#2765 » čtv 21. kvě 2020, 08:37

Máte doma EU banner? Pořiďte si ho, 23.6. je Evropský den pálení toho modrožlutého symbolu EU.
https://www.youtube.com/watch?v=9e8Y3M0uKSs

sonor

Příspěvek#2766 » čtv 21. kvě 2020, 10:15

V Reichu by dostali demokratickou nakládačku a tradá do báně

Arc

Příspěvek#2767 » čtv 21. kvě 2020, 10:25

Pálenie štátnych symbolov je zakázané, ale vlajka EU nie je štátny symbol - jej pálenie je legálne (aspoň u nás). V Nemecku to chceli znelegálniť, ale neviem ako to dopadlo, myslím že to neprešlo a je to stále legálne.

Osobne si však myslím že pálenie vlajky je akt dosť škaredý. Dehonestujúci myšlienky, ktoré vlajka reprezentuje. Práve myšlienky EU - voľný pohyb ľudí aj tovaru, určité spoločné hranice a zahraničná politika či spolupráca... to sú super myšlienky. Len to ako sa to dáva do praxe bandou komunistov/populistov/blbcov je problém. Ale to pálenie vlajky nevyjadrí.

pavelg

Příspěvek#2768 » čtv 21. kvě 2020, 10:34

Já si myslím, že právě EU banner vyjadřuje totalitu, regulace, antidemokratickou nadvládu atd.. takže si myslím, že to pálí právě ve jménu svobody, fungujících hranic, spolupráce .. tedy super myšlenek.

Tím neříkám, že podpálením EU banneru toho dosáhnou.

sonor

Příspěvek#2769 » čtv 21. kvě 2020, 10:38

Arc píše:Pálenie štátnych symbolov je zakázané, ale vlajka EU nie je štátny symbol - jej pálenie je legálne (aspoň u nás). V Nemecku to chceli znelegálniť, ale neviem ako to dopadlo, myslím že to neprešlo a je to stále legálne.

Co jsem četl, tak v Reichu je trestné a není to dlouho hanobení vlajky a hymny eu. Magoři

pavelg

Příspěvek#2770 » čtv 21. kvě 2020, 12:06

Arc

Příspěvek#2771 » čtv 21. kvě 2020, 14:23

sonor píše:
Arc píše:Pálenie štátnych symbolov je zakázané, ale vlajka EU nie je štátny symbol - jej pálenie je legálne (aspoň u nás). V Nemecku to chceli znelegálniť, ale neviem ako to dopadlo, myslím že to neprešlo a je to stále legálne.

Co jsem četl, tak v Reichu je trestné a není to dlouho hanobení vlajky a hymny eu. Magoři

No fakt! Pár dní dozadu si to odhlasovali... až 3 roky basa.
https://www.nytimes.com/2020/05/16/worl ... g-law.html
https://www.bbc.com/news/world-europe-52674809

JardaB

Příspěvek#2772 » čtv 21. kvě 2020, 14:48

pavelg píše:Dluhová unie verze 2020:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dlo-624630

Macron s Merkelovou oznámili, že by peníze mohly směřovat do budování digitálních 5G sítí, ale také do boje s globálním oteplováním. Za tyto peníze by se tak mohly stavět např. dobíjecí stanice pro elektromobily.
tak to je pecka, kazdy touzi jen po tomhle... :roll:

pavelg

Příspěvek#2773 » čtv 21. kvě 2020, 15:00

A to by bylo ještě dobré - oni ale chtějí, aby se všechno vrhlo na Green Deal.
To bude jak v Severní Koreji, ale s 5G sítí a když to povedou Piráti, tak i s wifi.

genu

Příspěvek#2774 » čtv 21. kvě 2020, 15:31

Letec 12 píše:Kubera nebyl na návštěvě čínské ambasády. Byl na obědě u Zemana a pak se mu udělalo blbě od žaludku.
Vážně někdo věří, že zkušeného politika v jeho letech mohlo něco vystrašit, tak aby z toho dostal infarkt? Navíc, když dopis nepřišel jemu, ale prezidentovi, který s Kuberou vycházel velmi dobře.
Nebo ještě lepší druhá možnost, že ho Číňané otrávili? A proč by to dělali, za celou historii neznám případ, že by nějakého bezvýznamného provinčního politika trávili a k tomu ještě zrovna teď. Když mezi Čínou a USA zuří studená válka.

Někomu se zkrátka jeho smrt hodí , aby mohl vyvolat nepokoje a nátlak na protivníka.

Omlouvám se, za nepravdivou informaci, kterou přineslo "seriozní, veřejnoprávní medium ČT24":
Čínský velvyslanec jednal s Kuberou i osobně, naposledy tři dny před jeho smrtí. Setkali se 17. ledna na recepci ambasády k oslavě Nového čínského roku. O tom, že chce velvyslanec s předsedou Senátu mluvit, se Kubera dozvěděl prý až po cestě na ambasádu.

„Když jsme přijeli do Prahy, tak nás rozdělili, manžela odvedli do místnosti, kde byl jenom s panem velvyslancem a s čínským překladatelem. Nikdo jiný tam z našich lidí nesměl, mě odvedli do sálu a o 20 minut se prodloužil program, než to začalo. „Ve mně vyvstal strach. Řekli jsme si, že nebudeme nic jíst, nic pít, ale co mu dávali v té místnosti, kde byl sám, nevím. Ale něco se tam dít muselo, protože se pak projevoval úplně nestandardně k jeho stylu života,“ dodala Kuberová k dění na čínské recepci.

Vratislav Mynář ... zdůraznil: „S Jaroslavem Kuberou jsme měli nadstandardní, nebojím se říci přátelské vztahy. Mohl jsem mu říkat věci otevřeně a nepotřeboval jsem ,objednávat výhrůžné dopisy‘.“

Podle rodiny a kancléře Kostky to ale není pravda. „Předseda Kubera se už nemůže bránit, to mi přijde nefér. Vím bezpečně, že neměli přátelské vztahy. Pan Kubera si pana Mynáře nevážil, měl ho za intrikána. Vůbec spolu nemluvili, jenom v nejnutnější možné míře,“ řekl ředitel sekretariátu předsedy Senátu.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... -pozustali

Po ověření z jiných zdrojů to sice bylo jednání s čínským velvyslancem, ale nikoliv na půdě ambasády, ale v Kongresovém centru, kde čínská ambasáda pořádala oslavy čínského Nového roku.
Kubera nebyl bezvýznamný provinční politik, ale druhý nejvyšší ústavní činitel v ČR.
U Zemana se krmil 14.1., s čínským velvyslancem byl 17.1., zemřel 20.1.2020.
O tom koho čína, nebo usa tráví, či netráví se nepíše na titulních stránkách. To se může psát jen o Rusku.
Jestli se někomu hodí jeho smrt, tak je to čína. Cui bono?

Letec 12

Příspěvek#2775 » čtv 21. kvě 2020, 17:21

Pro nás byl Kubera významný a měl své kvality. Mimo jiné byli zastáncem držitelů zbraní. Já nesnižuji jeho jako člověka, ale jeho význam pro světovou politiku ve které ČR je v pozici poskoka a pískají tu už po staletí jiní páni.. Jeho význam je teď bohužel větší díky jeho smrti, než díky jeho životu. Komu to pomohlo? To je přeci jasné z médií. Krásně tím lze třískat do Číny, Zemana a jeho okolí i když s tím zjevně neměli nic společné.

Chování Jaroslava Kubery se podle jeho ženy po zmíněném novoročním obědě u prezidenta naprosto proměnilo oproti normálu. „Zvracel, to jsem u něj nikdy nezažila, říkal, že se přejedl. Zavíral se v pracovně, nemluvil s námi, ani o tom dopise mi neřekl, ani co se dělo na Hradě, nic,“ popisuje Věra Kuberová. „Přitom do té doby si se mnou vyprávěl vždycky o všem, takže to bylo velmi neobvyklé.“ Další neobvyklost, jak vzpomíná, zažila s manželem o tři dny později, cestou na oslavu čínského Nového roku v Kongresovém centru v Praze. „Najednou, až už jsme byli na cestě, začala ochranka řešit, že chce čínský velvyslanec mluvit s manželem, posouval se kvůli tomu začátek oslav. Setkání se organizovalo celou cestu autem,“ líčí Věra Kuberová, jejíž muž pak v Kongresovém centru strávil dvacet minut o samotě s velvyslancem a tlumočnicí v jednom ze salonků. Co se tam řešilo, Jaroslav Kubera své ženě neprozradil. „Řekl mi, že neustoupil, že na Tchaj-wan pojede,“ říká manželka. Jak schůzka probíhala, s tím se jí nesvěřil. „V nemocnici jsme se pak dozvěděli, že infarkt nastal asi tři dny před smrtí, a to byl den recepce.“
https://www.respekt.cz/tydenik/2020/19/ ... a-neverime

Zpět na