Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

MojeTikka

Příspěvek#316 » pon 6. led 2020, 10:21

@Destructor: nepochybne mas pravdu. Ale kdyz se podivam na ekonomiku, tak nejakych 40 % ceskeho exportu jde do Nemecka. Plyn mame sichrovanej pres Nemecko. Jsme s Nemeckem rozhodne vic ekonomicky provazani, nez s USA. Proto vidim jako logicke spis byt v holpecu s Nemcem, nez poslouchat Amika jen proto, ze on ma (zatim) na svete nejvetsi armadu. To je to, co mi vadi v NATO. Kdyby existovala nezavisla evropska sekce NATO, nereknu ani popel.

Btw> Nemci nas neberou jako Bulhary. Porad nas berou vic. Dokonce vic, nez treba Slovaky. Ale ze jsme pro ne druha kategorie, je po staleti ustaleny fakt. Holt silnejsi pes...

Sedmej

Příspěvek#317 » pon 6. led 2020, 10:51

MojeTikka: To co tu naznačuješ je v dnešní době úplně nežádoucí. Nahradit NATO nějakou Evropskou armádou v době, kdy Evropu řídí EU může chtít jen blázen, v tomhle musím souhlasit s tím co napsal Hujer. Takové uskupení by bylo nekonkurenceschopné, nedokázalo by hájit zájmy Evropy, pouze by posílilo vliv několika států EU.

Letec 12

Příspěvek#318 » pon 6. led 2020, 11:24

Posílilo by vliv Německ a Francie. A ostatní by museli poslouchat víc než dnes. Podívejte se jak se v Německu chová vláda k vlastním občanům, neřkuli k těm z NDR. Davy migrantů, žádné právno na obranu. Vyslovit jiný názoár rovná se společenské popravě. Nově se už dělají (jako ve třicátých létech) seznamy nepohodlných, kteří za svůj politický názor nezískají zbroják (jak bylo uvedeno na Zbrojnici). Aby nám tihle vládli? Fakt ne.

pavelg

Příspěvek#319 » pon 6. led 2020, 12:49

Macron hlásá, že je třeba neposlušné státy zkrotit a přinutit poslouchat, Merkel v podstatě vyhlásila válku výrokem, že se budou muset ostatní státy vzdát suverenity (tedy toho zbytku)... a on by někdo tady fakt chtěl, aby Německo s Francií velely nějaké evropské armádě?
Chcete si zopakovat rok 1968 nebo rovnou 1939?

Piggy

Příspěvek#320 » pon 6. led 2020, 15:13

MojeTikka píše:I ten Schenghen v te forme, jak dnes 'funguje' je pro ochranu hranic uplne nanic. Kdyz jedu do Svycarska tak mne to mavnuti pasem vubec neobtezuje.
Švýcarsko je přece v Schengenu - dokonce to referendum o přijetí zbraňové směrnice bylo v podstatě o setrvání v Schengenu, či?

haito

Příspěvek#321 » pon 6. led 2020, 15:14

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha ... zpravy_rsr

Hlídám si barák se střelnou zbraní.

pfff a to pry Asie začíná za Říčany :lol:

pavelg

Příspěvek#322 » pon 6. led 2020, 15:53

To rozhodně, protože před Říčany je Rusko... já jsem září v Praze slyšel skoro jenom ruštinu na ulici.

pavelg

Příspěvek#323 » pon 6. led 2020, 16:16

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stat ... omaci_remy

To je pěkné.. takže z hlediska vyššího prinicpu mravního ... chudák Drda.

Ještě mě zaujal ten zákaz řízení - to dostal za přestupky nebo za trest že schvaloval?

Hujer Viktor

Příspěvek#324 » pon 6. led 2020, 16:55

tak se nám vrací staré dobré časy. svoboda projevu je zaručena, svoboda po projevu už nikoliv.

MojeTikka

Příspěvek#325 » pon 6. led 2020, 18:02

@Piggy: mas recht, Cecilko, jsem vul. Neuvedomil jsem si, proc tim pasem mavam.

MojeTikka

Příspěvek#326 » pon 6. led 2020, 18:04

@pavelg: to je tezky, pokud clovek odsuzuje okupanty, musi se nejprve podivat na kalendar.

pavelg

Příspěvek#327 » pon 6. led 2020, 20:19

A navic se vsechno na internetu uchova....to snizuje rozsah nazorove a ideoligicke pruznosti takoveho jedince.

jezekif

Příspěvek#328 » pon 6. led 2020, 20:59

Z diskuse k článku: "Zloději chodí za soumraku. Berou šperky a peníze" na idnes:
Říká se, že zrovna v Průhonicích bydlí jeden gangster, který krade ve velkém. V minulosti se často scházel s Mrázkem a spol.
To mě pobavilo :lol: , jestlipak vy tušíte koho autor má na mysli?

genu

Příspěvek#329 » pon 6. led 2020, 23:27

DJ Die píše:Nezapomeň rakouskou armádu, ta je v takové prdeli, že je ani jeřábem nevytáhnou.
Francouze bych nepřeceňoval, jediné co za něco stoji je cizinecká a možná trochu letectvo. Vždyť ještě ani nebyly schopní vyhodit FAMASe... Mají jen pár HK 416.

Téměř 75 000 samonabíjecích pistolí objednala francouzská armáda u rakouské zbrojovky Glock. Objednané pistole mají do roku 2022 nahradit zastarávající osobní zbraně. Pistole MAC 50, které se vyráběly ve francouzské zbrojovce v Châtellerault, měla armáda ve výzbroji od roku 1953, zbraně PAMAS G1, které vznikaly v továrně v Saint-Étienne, od devadesátých let.
Rakouská zbrojovka Glock už dříve vybavila svými zbraněmi zásahové jednotky francouzského četnictva a policie a další speciální síly, upozornila agentura AFP. Francouzská armáda v současnosti ve velkém modernizuje výzbroj a výstroj vojáků. Ti letos dostanou také nové útočné pušky německé a belgické výroby.

Ostré náboje do nich dodá česká firma Sellier & Bellot, který sídlí ve Vlašimi, uvedla agentura AFP s odoláním na prohlášení francouzského ministerstva obrany.
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... y-40309051

Sedmej

Příspěvek#330 » úte 7. led 2020, 06:49

15 let bych tomu chudákovi mu nepřál ani já.

Zpět na