Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

SansLogique

Příspěvek#3346 » čtv 10. led 2019, 09:17

pavelg - no vidíš, a právě proto seš bolševik, stará struktura a Putinův mazlík. Co je na tom nejasnýho?

Sedmej

Příspěvek#3347 » čtv 10. led 2019, 09:36

pavelg: vidíš já zase nechápu, jak někdo může nenávistné projevy ve veřejném prostoru obhajovat.

pavelg

Příspěvek#3348 » čtv 10. led 2019, 10:06

no vidíš, Sedmej, a celá EU zase nemůže pochopit, jak někdo může podporovat násilí a zbraně ve veřejném prostoru. Odevzdáš zbroják dobrovolně?

Indian

Příspěvek#3349 » čtv 10. led 2019, 10:16

Faktem je, že současné tendence vedou k tomu, hodně chybí jakákoliv prevence. Například pokud by již děti ve škole byly správně vzdělány, nemohly by potom snadno tíhnout k nacismu, nebo vandalismu apod.. Ale školský systém je zhuntovaný, protože dobrého učitele aby pohledal.
Dále - zakážeme předjíždění kamionů. Ale nikde není vidět policajty, kteří by kontrolovali chování kamioňáků už podle současných pravidel, kdy nesmí vjet do 3. pruhu. Kolik z vás vidělo zablokované všechny tři pruhy? Já už mockrát. Ale policajty, kteří by na tohle dohlíželi ještě ani jednou. Jen měří rychlost. A taky - viděli jste někdy na hranicích značku s upozorněním, že kamion nesmí do třetího pruhu? Většina cizinců to tedy ani neví.
Selhává prevence a nahrazuje se neustálým zvyšováním trestů.
A místo diskuze vidím o pár příspěvků výš : " a právě proto jsi bolševik,..." Tohle už diskuse není. To je nadávka.

pavelg

Příspěvek#3350 » čtv 10. led 2019, 10:24

Ono to chce taky snídat pořádné jídlo, aby člověk chápal sarkasmus - teda takhle jsem toho bolševika a Putinova mazlíka pochopil já, jako srandu a parodii na součané nálepkování, kdy pravda je zásadně politicky nekorektní a přírodní zákony téměř bez výjimky proruské.

pavelg

Příspěvek#3351 » čtv 10. led 2019, 10:38

Přečetl jsem si Indiana znova a zaváhal, jestli jsem mu já sám nesedl na lep .. třeba to "pokud by již děti ve škole byly správně vzdělány, nemohly by potom snadno tíhnout k nacismu, nebo vandalismu apod.." je docela síla na to, aby to někdo myslel vážně. Myslel, nemyslel.. je to hate speech nebo není?

SansLogique

Příspěvek#3352 » čtv 10. led 2019, 10:48

Pavelg vcelku nepřekvapivě pochopil zcela správně.

jezekif

Příspěvek#3353 » čtv 10. led 2019, 11:04

No já teda pochopil SansLogique taky správně :-) a Indiana jsem zas pochopil, že výrazem "správné vzdělání" nemyslí směr (doktrínu vpravo/ vlevo) vzdělání, ale jeho kvalitu. A s tím nelze než souhlasit.

pavelg

Příspěvek#3354 » čtv 10. led 2019, 11:24

Já teda jsem za svůj život nepotkal ani jednoho člena NSDAP, ani nikoho, kdo by analogickou stranu založil, pokud nepočítám Jiřího Paroubka, kterého ale už asi ve škole nepřevychováme.
A vandalismus je spíš otázka celého kontextu, rodina, škola, ale zejména pořádek v obci, kde žije a usměrňování chování dětí dospělými obecně.

Sedmej

Příspěvek#3355 » čtv 10. led 2019, 11:39

pavelg: takže ze strachu, že jednou nebudu smět mít ZP mám dneska podporovat možnost psaní nenávistných komentářů? to dělat nebudu. nenávistné komentáře prostě nemají ve veřejném prostoru co dělat.
nebo jak jsi celý ten dotaz myslel? spojuješ tam obhajobu nenávistných komentářů s násilím a psaním o zbraních a zakončíš to dotazem na dobrovolné odevzdání ZP.

SansLogique

Příspěvek#3356 » čtv 10. led 2019, 11:46

Já v tom nemám zcela jasno - kam se na multikulturně liberálně demokratické stupnici řadí "aktivisté" z Kliniky? To jsou ti správní hoši, pardon, hoši a děvčata, ale fuj, jsou to ti správní "to" neurčitého pohlaví, které podporuje bývalé i současné vedení Maggisrátu HLMP, a kteří z vyskoka se... nerespektují rozhodnutí soudů různých stupňů a kteří chtějí "demokratizovat vlastnictví"?
Selhala škola, rodiče, společnost, nebo to je cíl? Nebo jak to je? Som volajaký zmetěný...

Indian

Příspěvek#3357 » čtv 10. led 2019, 12:03

No, klinika, to je zralé na vyšetření na klinice... Typicky ultralevé chápání světa. Pro vyšší dobro skupiny squaterů se opomíjí vyšší dobro majitele nemovitosti. Představte si, že odjedete na dovolenou a během dvou tří či čtyř týdnů nepřítomnosti se Vám do "nevyužívaného" bytu nastěhují squateři s tím, že mají pro váš byt lepší využití, bude tam bydlet místo vaší čtyřčlenné rodiny hnedle dvacet lidí, atd. ... Není to totéž, ale je to velmi podobné. A už se to párkrát v zemích na západ od Šumavy prý stalo.
Tady taky něco není zdravé - protože svobodu jednoho nemůžu rozvíjet na úkor svobody druhého. Takových věcí "pro vyšší dobro" jsem už v životě viděl. A vždycky za tím byl konkrétní zájem konkrétní osoby nebo nepříliš velké skupinky lidí, kteří se zaštiťovali "vyšším dobrem" a taky ochotnými hlupáky, kteří za ně nasazovali krky (doslova i obrazně před médii).
Jo a taky tady vyšší dobro prosazovala 40 let jedna strana, která se kvůli tomu nechala demokraticky, za to však neodvolatelně, zvolit do vedení tohoto státu.

jezekif

Příspěvek#3358 » čtv 10. led 2019, 12:06

To nejsi sám volajaký zmetěný z přístupu Magorstrátu Pražského ("Klidně si vytřete s rozhodnutím soudu... a my vám vyjdeme vstříc náhradními prostory.")
A teď z jiného soudku - z rozhovoru DeníkuN s Burešem:
otázka:"Pořád doufáme, že máte nějaký předobraz, kterému se chcete vyrovnat.
odpověď:Nechci se nikomu vyrovnat. Já jsem originál. Já jsem Babiš. Jmenuju se Andrej Babiš. Komu bych se měl vyrovnávat?"
Ale celej rozhovor je fakt síla! To že se stal premiérem právě tenhle tvor nás poznamená ještě na dlouho.

pavelg

Příspěvek#3359 » čtv 10. led 2019, 12:32

Sedmej píše:pavelg: takže ze strachu, že jednou nebudu smět mít ZP mám dneska podporovat možnost psaní nenávistných komentářů? to dělat nebudu. nenávistné komentáře prostě nemají ve veřejném prostoru co dělat.
nebo jak jsi celý ten dotaz myslel? spojuješ tam obhajobu nenávistných komentářů s násilím a psaním o zbraních a zakončíš to dotazem na dobrovolné odevzdání ZP.

Zkus teda napsat pár příkladů nenávistných komentářů, které bys chtěl, aby byly trestné (a dnes nejsou). Já pak můžu poskytnout typy projevu, které u nás jsou trestné už teď a myslím si, že by neměly. A taky můžeme vzít vzorek těch projevů, za které byl někdo v zahraničí potrestán nebo vyšetřován na základě kriminalizace hate speech.

A ta souvislost se ZP je taková, že samozřejmě spousta lidiček chce, aby byli na sebe lidi hodní, nenadávali si, nepíchali do sebe noži, nelili po sobě kyselinu a nestříleli po sobě. Jelikož nůž se dá snadno vyrobit a používá se v kuchyni, není snadné ho zakázat. To udělali snad jen v Británii a kdysi na Okinavě, aby se poddaní nebouřili (a oni tam vymysleli bojové umění s nástroji denní potřeby). A palná zbraň přece nemá jiný účel než střelbu na cíl. Takže stejně jako ty chceš zakázat všechny "nenávistné projevy", oni chtějí zakázat všechny předměty určené k násilí.
Musím nerad připustit, že u kriminalizace zbraní je v tom o chloupek víc logiky, než v kriminalizaci projevu.

Tak já čekám na ty příklady, abychom se mohli bavit konkrétně.

ren

Příspěvek#3360 » čtv 10. led 2019, 12:42

jezekif píše:To že se stal premiérem právě tenhle tvor nás poznamená ještě na dlouho.

Nejstrašnější je fakt, že se nestal, ale že ho zvolilo více než 30% voličů. Pokud skutečně vyhovuje 30% voličů, je třeba to demokraticky ctít a respektovat.

Zpět na