Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#361 » stř 8. led 2020, 09:01

Sedmej píše:pavelg: Já zase dneska doufám, že se nedočkám doby, kdy ty budeš spokojený ...

Předem splněno..

Sedmej

Příspěvek#362 » stř 8. led 2020, 09:28

kiv61: Podle me to je politicke presvedceni. Kdyz jsou volby, tak tu vzdycky vidis jak to kdo ma. A zbytek roku tomu pak cela debata odpovida. :-)

pavelg: Snad mas v tomhle pravdu. ;-)

pavelg

Příspěvek#363 » stř 8. led 2020, 09:36

Sedmej: Které moje postoje jsou podle tebe tak strašně nebezpečné nebo špatné, že se tolik obáváš jejich realizace?

MojeTikka

Příspěvek#364 » stř 8. led 2020, 09:42

@kiv61: jojo, jak ma nekdo jinej nazor, tak je nad slunce jasny, ze mu ho vtloukl do palice nejakej dustojnik CIA/FSB/Mosad/stara Voprcalkova.

Tohle jsem poslouchal za minuly totality taky.

Indian

Příspěvek#365 » stř 8. led 2020, 09:45

Je to nahánění "politických bodů" před volbami a před impeachmentem. V USA se traduje, že každý prezident musí mít "svoji" válku, jinak se na něj v dějinách zapomene a taky nebude znovu zvolen.
Jen by bylo dobře si uvědomit, že bondovské názory Trumpa a jeho předchůdců ve funkci (rostlináře) nejsou tak zcela totožné s názory obyčejných Američanů. To co je vidět je zase jen hrstka ovlivněných a nebo rovnou zaplacených demonstrantů jako všude jinde. Fakticky většina obyčejných US občanů má svět mimo USA "v paži".

MojeTikka

Příspěvek#366 » stř 8. led 2020, 09:49

Sedmej

Příspěvek#367 » stř 8. led 2020, 09:51

pavelg: Realizací toho co ty si představuješ pod svobodou (i svobodou slova), realizace toho, jak ty si představuješ vztahy v Evropě/ve světě vzhledem k našemu státu, realizace politického a sociálního uskupení, kterým ty fandíš. Odstranění všeho co ti tak hrozně pije krev. A hlavně toho, jací lidé budou díky tomu všemu mít moc. Prostě tak nějak celkově bych nechtěl aby moje dítě jednou žilo v tom "tvém světě".
Ale je to tvé právo to psát neberu ti to. Na rozdíl od jiných ty bláboly píšeš alespoň tak nějak slušně (i když občas mě taky vadí to tvé urážení) a často si je umíš velice dobře vyargumentovat. Už jsem to tu jednou myslím psal, i když absolutně nesouhlasím se závěry jaké děláš, uznávám, že takový všeobecný rozhled a povědomí tu máš asi jako málo kdo. Aby to zase nevyznělo, že nesouhlasím absolutně se vším a že si myslím, že jsi nějaký Lojza co jen nadává u klávesnice. To jistě nejsi. Věřím, že ty bys byl dobrý politik v opozici. Vládnout bych tě nenechal, ale hlídat vládu ano. :-)

pavelg

Příspěvek#368 » stř 8. led 2020, 10:06

Se cítím téměř polichocen ... no ale vážně.. myslím, že je právě zásadní, aby byly známy postoje lidí i za cenu, že s nimi nebude řada lidí souhlasit a budou se hádat. Na základě toho pak můžeš volit pro nebo proti a víš aspoň jasně proč.

Pořád sice nevím, co přesně by ti tolik vadilo na svobodě slova trestně omezené jen na přímé výzvy k násilí (apod.), stejně jako v těch dalších oblastech, ale chápu, že být konkrétní jen tak na vyzvání je těžké. Tohle se dá dobře posoudit až u konkrétních problémů, kdy se třeba zahrne i obecnější postoj. Třeba že si myslím, že náš parlament by měl běžně odmítat směrnice a nařízení, které jdou proti našim bytostným zájmům a nepředstavují klíčovou věc pro zbytek států. Prostě se chovat suverenně. Mělo by to dopady a ty když domyslím, vyjde mi nějaký závěr.
Když sdělím jen ten výsledek a navrhnu se na to připravit, leckdo se vyděsí. Když ten myšlenkový experiment budeme prožívat reálně dalších 10 let, budeme nepřipraveni a dojde na závažné průsery. Stejně tomu neujdem, akorát se bude žába vařit postupně.
Takhle to vidím já.

Sedmej

Příspěvek#369 » stř 8. led 2020, 10:30

pavelg: Tak konkrétně třeba ten příklad se schvalováním terorismu. Já bych mu dal třeba podmínku a ban, ty nic, navíc jsi srovnal pohled na ten útok na české vojáky s útokem na Heydricha. To je konkrétně to na čem se neshodneme. A konkrétní nebezpečí vidím v tom, jaké lidi tohle strhne, jací se pak dostanou ke slovu a třeba i k moci. Nemyslím si, že ty bys mě za můj nesouhlas pověsil na stromě. Ale lidi, které tohle strhne úplně hravě a bez mrknutí oka. Zvlášť když sklouzneš ke slovům jako vlastizrádci a kolaboranti. To jsou prostě konkrétní věci co mě vadí.
Ano s některými věcmi s tebou souhlasím, viz. mít v nějakých oblastech státu suverenitu a právo nepodřídit se pravidlům EU.
Jo a klidně to ber jako lichotku, nemám problém občas zapomenout na tvé urážky a sem tam ti dát i za pravdu. ;-)

pavelg

Příspěvek#370 » stř 8. led 2020, 11:07

Jenže člověk málokdy schvaluje něco, co považuje za špatné. Pro mě je lepší, když lidé mohou svobodně vyjádřit svoje postoje a hodnocení. Jednak je šance, že se konstruktivně pohádají a otupí ostří a pak taky aspoň víme, kdo je kdo.
Když se o tom nesmí otevřeně mluvit, tak zbývají dohady, manipulace a strach.

Pro řadu lidí jsou aktem terorismu i akce USA... budeme trestat 15 roky půlku republiky?

Třeba teď irácký parlament rozhodl, že všechny zahraniční jednotky mají opustit zemi. Jsou tedy naši vojáci od nyní okupanty? Lze po okupantech obecně střílet? Máme právo jim to pak vyčítat? Když někdo zastává názor, že zabíjení okupantů je právem občanů, zavřeme ho za to jen proto, že se jedná o naše vojáky nebo vojáky někoho, komu mainstream podlézá?
Nebo když někomu spadne letadlo nebo budovy.. někdy se nenávistné projevy nejen tolerují, ale i rozdmýchávají, jindy se trestají... ty s tím nemáš problém, ty se domníváš, že budeš vždycky v té "správné" skupině? Pokud ano, buď máš mezery v dějepise, nebo nemáš vlastní názor, anebo se umíš vždycky rychle orientovat a navenek hlásat požadované... ale pamatuj, že dnes už se s člověkem táhne jeho historie mnohem víc, než dřív. Takový kanadský premiér si zašel na maškarní za Aladina a vůbec ho nenapadlo, že za 20 let to bude neomarxistický hřích druhé kategorie.

Svoboda slova chrání na první pohled xindl, ale její absence rychle dopadá na lidi s názorem a má pak strašně negativní vliv na společenskou diskusi. Vede nakonec až k extremismu.

P.V.

Příspěvek#371 » stř 8. led 2020, 11:14

Indian píše:Fakticky většina obyčejných US občanů má svět mimo USA "v paži".

jo, teprve po zabití generála začali amíci na netu hledat, co to je ten Irán a kde je... Nějaké boje z roku 79 nevzpomínají...

pavelg

Příspěvek#372 » stř 8. led 2020, 11:20

P.V. píše:
Indian píše:Fakticky většina obyčejných US občanů má svět mimo USA "v paži".

jo, teprve po zabití generála začali amíci na netu hledat, co to je ten Irán a kde je... Nějaké boje z roku 79 nevzpomínají...

Hlavně jestli generál pomáhal USA při vylodění v Normandii - to je poslední dobou hlavní hledisko při posuzování zásluh v regionu.

MojeTikka

Příspěvek#373 » stř 8. led 2020, 11:40

@pavelg: Normandie je z pevninske Euroasie temer nejblizsi bod, takze to prumerner popcornozrout je schopen aspon najit. A mozna zna i nekoho, jehoz znamymu tam zemrel deda.

pavelg

Příspěvek#374 » stř 8. led 2020, 12:05

Já jsem spíš narážel na to, jak Blondýn vyčítal Kurdům, že se tehdy taky nevylodili.

pavelg

Příspěvek#375 » stř 8. led 2020, 12:12

Výtah z rozhovoru s Murrayem
https://www.konzervativninoviny.cz/prec ... v-cechach/

Smrt Evropy mám doma a ta jeho nová bude asi taky výživná. Kdo chce vědět, jaký pokrok má čekat u nás během následujících 2let, měl by si to přečíst. Sice vám nikdo neuvěří, když to budete vykládat, ale není nad to vidět do budoucnosti.

Zpět na