Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Hujer Viktor

Příspěvek#376 » stř 8. led 2020, 12:53

7
říšský protektor byl v naší zemi dle platných zákonů a se souhlasem (protektorátní) české vlády
čeští vojáci jsou v afganistánu legálně se souhlasem afgánské vlády.
najdi mi prosím rozdíl? (kromě toho že Heydrich byl šéf)

DJ Die

Příspěvek#377 » stř 8. led 2020, 13:13

Občas se mluví o osvíceném diktátorovi, ale co tak dát to do ruky 7. a Pavlovi? Vzájemně by si poškrtali extrémnější názory a na čem by se shodli by stálo za to.

Piggy

Příspěvek#378 » stř 8. led 2020, 13:16

MojeTikka píše:@pavelg: Normandie je z pevninske Euroasie temer nejblizsi bod, takze to prumerner popcornozrout je schopen aspon najit. A mozna zna i nekoho, jehoz znamymu tam zemrel deda.
Na infarkt nebo úplavici?
Omlouvám se, ale slovní spojení typu "zemřel při letecké katastrofě" a podobně mě neskutečně irituje. Bývalo zvykem, že někdo "zemřel" na nějakou nemoc, v krajním případě po nějaké době na následky zranění. Byl-li usmrcen vnější silou, pak "zahynul" a voják v boji jedině "padl". Samozřejmě válečné ztráty zahrnují všechny tři kategorie.

genu

Příspěvek#379 » stř 8. led 2020, 13:35

Indian píše: Fakticky většina obyčejných US občanů má svět mimo USA "v paži".
Hlavně ho nemá v hlavě. Všechny mimo USA by vybombardovali a se vším jsou hned hotoví ....
Po tom Bostonském atentátu dokonce chtěli proti Praze atomový útok ....
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_ert

pavelg

Příspěvek#380 » stř 8. led 2020, 13:46

DJ Die píše:Občas se mluví o osvíceném diktátorovi, ale co tak dát to do ruky 7. a Pavlovi? Vzájemně by si poškrtali extrémnější názory a na čem by se shodli by stálo za to.

Leda bych musel vládnout já a Sedmej být v opozici, protože naopak by mě hned zavřel :-).

MojeTikka

Příspěvek#381 » stř 8. led 2020, 14:01

Piggy píše:
MojeTikka píše:@pavelg: Normandie je z pevninske Euroasie temer nejblizsi bod, takze to prumerner popcornozrout je schopen aspon najit. A mozna zna i nekoho, jehoz znamymu tam zemrel deda.
Na infarkt nebo úplavici? Byl-li usmrcen vnější silou, pak "zahynul" a voják v boji jedině "padl". Samozřejmě válečné ztráty zahrnují všechny tři kategorie.

Fakticky zemrel. Jestli strachem, nebo strelou nepritele, to nemuzu slouzit ;)

Ja subjektivne vnimam slovo 'padl' jako konstatovani, ze vojak zemrel cestne v boji. Pokud zdrhal posranej az za usima a dostal to od sveho velitele do zad, pak to takto nevnimam. A ja nevim, jestli v Normandii vsichni padli. Ze ma nekdo mundur mu snad automaticky smrt jako 'padnuti' nenalepkuje, nebo ano? A pokud ano, tak co treba tatici v balonacich na prazskych barikadach? Ti padli, nebo hrdinne zemreli, nebo treba dostali infarkt? Pausalizuje se to, nebo rozlisuje? A co takovy terorista, kdyz je ve vojenskym? Padne tim, ze na sobe odpali bombu? To je prece taky forma boje, ne?

MojeTikka

Příspěvek#382 » stř 8. led 2020, 14:09

Hujer Viktor píše:7
říšský protektor byl v naší zemi dle platných zákonů a se souhlasem (protektorátní) české vlády
čeští vojáci jsou v afganistánu legálně se souhlasem afgánské vlády.
najdi mi prosím rozdíl? (kromě toho že Heydrich byl šéf)

Tak tak, fura lidi si nejak nepripousti fakt, ze Gestapo take u nas jednalo dle platneho zakona.

Kdyby dneska nekdo hodil granat na lampasaka U.S. vojaku v Syrii, asi bychom meli jasat, kdyby pak U.S. Army vyplenila za odplatu nejake dve vesnice, predpokladam. 'fstejte se, nyc se fam nestane'. Jsme preci v NATO a jezdili jsme napriklad do Afganu 18 let delat tu trvalou svobodu. Tak dlouho tam nesmrdeli ani Anglani, ani Rusaci. A ti nevdecni Afganci nas maji za okupanty.

xor

Příspěvek#383 » stř 8. led 2020, 14:35

Primitivnost je cesta k úspěchu a spokojenému životu. Nepřipouští si mnohovrstevnost problému, prostě vidí Zákon (teda myslí si, že mu rozumí) a je hotovo. Ale jen když se mi to hodí, protože stejný čin je jednou špatný (smrt vojáků v Afg) a podruhé ne (Lang x Zeman, Novotný x Lavrov, důchodci nakažení komunismem co mají vychcípat).

Piggy

Příspěvek#384 » stř 8. led 2020, 15:09

MojeTikka píše:Ja subjektivne vnimam slovo 'padl' jako konstatovani, ze vojak zemrel cestne v boji.
Slovo "padl" vnímám jako konstatování, že voják* zahynul v boji. Zda čestně nebo zbaběle, není podstatné. Co třeba ten, kterého z vlastní blbosti přejel vlastní tank? A že různých "friendly fire" průserů bylo, že až.
Nevím jak dnes, ale za dob ČSLA se válečné ztráty dělily na "nevratné" (padlí, zemřelí, nezvěstní a zajatí nepřítelem) a "zdravotnické" (ranění a nemocní, vyřazení z boje na >24 hodin). Všechno jsou to techničtí termiti, takže nemíchat, jen protřepat.
Aspoň v hospodě si snad ještě můžu terminologicky hnidopišit, či?

* Povstalci či partyzáni také, ostatně někdy můžou být považováni za kombatanty podle ženevských konvencí.
Teroristi samozřejmě nee (ti nepadají, alébrž hynou), ovšem třídění na Partisanen x Banditen bylo vždy ošidné.

DJ Die

Příspěvek#385 » stř 8. led 2020, 16:24

pavelg píše:Leda bych musel vládnout já a Sedmej být v opozici, protože naopak by mě hned zavřel :-).

Já bych to neviděl tak černě. Otázka je, jestli bys ho pak nechtěl nechat zastřelit. :P
Myslel jsem samozřejmě 50/50 dělení moci.
Pravděpodobně byste se tak zhádali, že cokoliv co by prošlo by byl dobrý nápad, to ostatní by nemohlo škodit. :D

pavelg

Příspěvek#386 » stř 8. led 2020, 16:43

Srandičky, srandičky, ale abys mi to hodil ve volbách, to ne, co?

To bysme byli se Sedmým team jak kdysi Putin s Medvěděvem. Putin nemohl znova presidentovat, tak za presidenta nastrčil Méďu, který první co v kampani řekl bylo, že jestli ho zvolí, udělá Putina premiérem.

Tak včil nevím, kterou pozici chtít, u obou je dnes laťka poměrně vysoko :-)

MojeTikka

Příspěvek#387 » stř 8. led 2020, 17:26

@Piggy: javor, vsak ja Te rozhodne nepoucuju, ani nenarovnavam. "Padnout" je proste subjektivni vec. Co je jiste, ze vojakovi "padnou" gate. Tam je nastesti jednota ;-)

Zatimco jedni reknou, ze Gabcik padl, tak druzi reknou, ze bidne zhynul. Je to jen o tom, kdo se popise jeho cin :-)

DJ Die

Příspěvek#388 » stř 8. led 2020, 19:05

pavelg: A copak máte se 7. stranu? Tak do toho ať to můžu hodit.

MojeTikka

Příspěvek#389 » stř 8. led 2020, 19:46

@DJ Die: Chce to nejakej zvucnej nazev a aby to zvyraznilo ceske narodovectvi, treba "Les miserables".

jezekif

Příspěvek#390 » stř 8. led 2020, 20:22

xor píše:Primitivnost je cesta k úspěchu a spokojenému životu. Nepřipouští si mnohovrstevnost problému, prostě vidí Zákon (teda myslí si, že mu rozumí) a je hotovo. Ale jen když se mi to hodí, protože stejný čin je jednou špatný (smrt vojáků v Afg) a podruhé ne (Lang x Zeman, Novotný x Lavrov, důchodci nakažení komunismem co mají vychcípat).

Jestli to nebude spíš tím, že zákon, podle něhož je skutek spáchaný jedním pachatelem s jedním cílem / politickou motivací trestným činem, zatímco ten samý skutek spáchaný jiným tentokrát "dobrodějem" protože jiný politický pohled není trestuhodný, je zákon na vyliž kapsu, velký kulový a na prd?

Zpět na