Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#451 » pát 10. led 2020, 11:10

On už se k sestřelení někdo přihlásil, nebo se to jistě ví?

Letec 12

Příspěvek#452 » pát 10. led 2020, 11:20

Sedmej píše:..Ono totiž zatím se jim ta odveta moc nedaří. 50 se jich ušlapalo ..

Vím, ale ono je třeba číst i jené "oficiální zroje" než Idnes, kde tvůj postřeh opakovaně zazněl v diskusích.

....Írán si při raketovém útoku dal záležet: informoval o něm dopředu švýcarskou ambasádu, která v Teheránu zastupuje americké zájmy, informoval o ní dopředu i iráckou vládu, a nakonec se ještě podle všeho hodně snažil, aby jeho rakety fakt netrefily žádného Američana... Trumpovi by se nyní válka ani nehodila, neboť většina Američanů jeho kroky neschvaluje... nemluvě o tom, že 75 procent registrovaných voličů neumí ten Írán ani najít na mapě…

https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-t ... spencerove
(článek je ozdrojovaný)

K tomu ušlapání...
Jen pro příklad, při pohřbu Stalina bylo v Moskvě ušlapáno kolem 30 lidí. Při každoročních pochodech do Mekky jsou to stovky (200-700)

Německo 2010 = 21 ušlapaných lidí na koncertě ( https://www.lidovky.cz/svet/v-nemecku-z ... ranici_mha )
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne pát 10. led 2020, 11:29, celkem upraveno 1 x.

sonor

Příspěvek#453 » pát 10. led 2020, 11:21

Sedmej

Příspěvek#454 » pát 10. led 2020, 11:51

pavelg: A ty věříš v nehodu? Já ne, tak si dovolím to napsat. Stejně, jako ty si dovoluješ psát všechny ty své závěry a spekulace. :-) Podle mě si tady někdo zase (jako tehdy nad Ukrajinou) spletl civilní letadlo s vojenským. Ano je to jen moje spekulace.

Letec 12: Já vím, četl jsem to také. Však to jak jsem to napsal bylo s trochou ironie. Předpokládám, že kdyby chtěli trefí se jim tam "lépe". Nicméně výsledek celé pomsty zatím vypadá podivně.

pavelg

Příspěvek#455 » pát 10. led 2020, 12:33

Nevěřím v nehodu a je dobře, že píšeš co si myslíš. Jen mi mohlo uniknout nějaké rozuzlení, zatím se neví kdo a proč, nejpřijatelnější by byla nějaká chyba u obsluhy rakety.
Ale v dnešním světě se dělají různé false flag operace a provokace, tak si nechávám velkou rezervu.
I proto, že se dodnes nevyjasnilo, jak to bylo tehdy nad Donbasem a nedávno si pustil hubu na špacír nějaký ukrajinský operativec a ukázal prstem... a ne na Rusko.

gogan

Příspěvek#456 » pát 10. led 2020, 12:54

Sestřelovat (neamerické) civilní letadla není dobré PR ani pro muslimské šílence, zvlášť když v tomto případě měli na palubě tolik vlastních. Myslím že to byl omyl protiletecké obrany.
Pavelg: ten článek co jsi linkoval jsem četl, ale prostě se mi to zdá dost kostrbaté, pořád je pro mě nejpřijatelnější že MH 17 sestřelili omylem separatisti. Zvlášť když jsem viděl na "VKontakte" ten Girkinův post kde se chlubí "sestřelením velkého ptáčka".

ren

Příspěvek#457 » pát 10. led 2020, 13:02

Sedmej píše:pavelg: A ty věříš v nehodu? Já ne, tak si dovolím to napsat. Stejně, jako ty si dovoluješ psát všechny ty své závěry a spekulace. :-) Podle mě si tady někdo zase (jako tehdy nad Ukrajinou) spletl civilní letadlo s vojenským. Ano je to jen moje spekulace.

A víš co mně na tom přijde zvláštní? V médiích se objevují informce typu "mají dokládat satelitní snímky". Kdo má satelitní snímky z Ukrajiny? A't mi nikdo netvrdí, že žádné neexistují.

pavelg

Příspěvek#458 » pát 10. led 2020, 13:14

Já si jsem u Ukrajiny naprosto jistý tím, že to nebyla pouhá nehoda-omyl, že by separatisti číhali na vojenské letadlo a trefili civilní na jeho pravidelné lince.
Jak to bylo, samozřejmě nevím a naspekulovat toho můžu hodně. Nemám to ale čím ořezat na základě dat... tak čekám, co se vyvrbí a skládám si mozaiku.
Tak, jak se nakonec objevili Gruzínští odstřelovači z Majdanu, objevila se první vlaštovka i u letadla. Nedělám z toho konečné závěry, ale prostě skládám a čekám. Pár let ještě mám.

pavelg

Příspěvek#459 » pát 10. led 2020, 13:44

gogan píše: Zvlášť když jsem viděl na "VKontakte" ten Girkinův post kde se chlubí "sestřelením velkého ptáčka".

Máš z toho nějaký snímek.. viděls to na vlastní oči?

Girkin sám nic nepsal, pod tím profilem Strelkov psali jiní a vím, že se o tom mluvilo. Girkin se o té věci vyjadřuje dost vyhýbavě, jako by na jedné straně tušil, na straně druhé nemohl říct. Odmítá ale vinu opolčenců.

gogan

Příspěvek#460 » pát 10. led 2020, 14:04

Ten post jsem viděl, a vzhledem k tomu že to jenom smázli a nedošlo jim že by mohli prohlásit že to byl hack účtu, tomu věřím. Na ten profil psali lidi z jeho batalionu, ale psal tam i on, kdo to tam dával si fakt nepamatuju. Snímek nemám, ale při sledování ukrajinské anabáze jsem se je poté naučil dělat. Dnes už si zálohuju i některé celé články a videa. Jiná doba ...

pavelg

Příspěvek#461 » pát 10. led 2020, 14:11

Já jsem strelkova taky sledoval, ale dost sporadicky a tohle mi uniklo. Bral jsem info i jinde, byla to zajímavá doba.
Dnes už si taky ukládám odkazy a někdy i texty a videa.

gogan

Příspěvek#462 » pát 10. led 2020, 14:18

Obsah na odkazu ti můžou změnit nebo smazat, když tak ukládám celou stránku, není to moc velký do počítače se toho vlezou tuny.

pavelg

Příspěvek#463 » pát 10. led 2020, 14:42

Už se mi to i stalo, ale jsem lenoch to procházet a dělat persistentní zálohy s komentáři.

genu

Příspěvek#464 » pát 10. led 2020, 14:52

Letec 12 píše:Zde aktuální grag:
https://www.lynxbroker.cz/akcie/lockheed-martin-akcie/

Prudký růst začal už 2.ledna a 3. v 18:00 dosáhl maxima (čili týden předem), pak následoval malý propad a opět dorovnání. Tak prudký růst během dvou dnů u jejich akcií nebyl už dlouho. Pravda ale je, že akcie zbrojvek stoupají dloluhodobě.

To jsme si nerozuměli. Já upozorňoval na minimum před silvestrem a hned po novém roce to začalo růst ... a Solejmaniho sejmuli v pátek 3.1.
Protože "někdo" ten útok naplánoval dopředu a dostalo se to "ven" (teda jen pro vyvolené).

Letec 12

Příspěvek#465 » pát 10. led 2020, 15:15

Aha, já myslel, že narážíš na to letadlo, tak to by pak sdělo.

Zpět na