Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

LoganRaise

Příspěvek#541 » pát 15. lis 2019, 19:27

Katzendreck?

jezekif

Příspěvek#542 » pát 15. lis 2019, 19:32

Ich frstehe nicht! Prosím česky, neboť z těch chatrných základů AJ od dob studií a posledního aktivního užívání zůstaly trosky zvící současné velikosti Slavníkovského hradiště. A jiným kapitalistickým jazykem jsem taky nikdy nevládl.

LoganRaise

Příspěvek#543 » pát 15. lis 2019, 19:33

A už jsem zjistil, co je to za náboj. Prej ňákej Eagle Syntech TSJ... Vůbec nevím, co to je...

rumburak18

Příspěvek#544 » pát 15. lis 2019, 19:34

pavelg: Nejde lidi názorově odlišné dát do jednoho pojmu. Vždycky se musí reagovat na to konkrétní téma (Babiš, Zeman, migrace, komouši, zbraně, LGBT, inkluze, povinná matika, atd.). Jak jsem řekl, je tu tlak na to, aby se společnost víc a víc polarizovala. Ono se to taky bude dít, protože většina lidí se neumí na internetu ovládat a navíc si to, co vidí na netu, vykládá jako reálný obraz společnosti. Na internetu jsou ale hodně zastoupeni neštastní lidi, kteří dřív seděli u telenovel a žili životy jiných. Teď se můžou srát i do jiných, proto je internet takový bahno. Celek je ale jiný, mnohem lepší, bohužel se však víc a víc nechává strhávat dolů.

pavelg

Příspěvek#545 » pát 15. lis 2019, 19:44

Já se ale snažím používat specifické termíny, když je znám nebo mě napadnou.

pavelg

Příspěvek#546 » pát 15. lis 2019, 19:49

Já jen moc nechápu, proč někteří tak najednou strašně cítí odpovědnost za to, jak se jiní vyjadřují. Dřív to nebyli schopni obsáhnout, dnes tu možnost mají, tak je chytlo jakési puzení to regulovat a řídit.
Smějou se bonzákovi ze Švejka, ale sami k tomu kolikrát nemají daleko.
A k tomu to puzení organizovat skupiny a demonstrace, jako by to zesilovalo jejich pravdu a rozhodovalo jestli ji mají nebo nemají.
To se u přírodních věd rozhoduje pozorováním a u filosofie nebo sociologie diskusí... i když tam pravda nebývá a vítězství spočívá spíš v pochopení.

rumburak18

Příspěvek#547 » pát 15. lis 2019, 19:52

Protože je to nový fenomén, před lety byly jen diskuze pod idnes a novinkami. Ty se zvrhly a současný Facebook, to je jako bys na tohle všechno nalil tatru plnou průjmu.
Ty nepozoruješ, co je na internetu za násobně větší agresi než třeba před deseti lety?

pavelg

Příspěvek#548 » pát 15. lis 2019, 19:56

Ne, nestrkam hlavu do zumpy.

greenhorn

Příspěvek#549 » pát 15. lis 2019, 20:00

LoganRaise píše:A už jsem zjistil, co je to za náboj. Prej ňákej Eagle Syntech TSJ... Vůbec nevím, co to je...

To nemusíš koukat do USA. Stačí sa mrknout do ARESu na Slovensko http://www.ares-gun.sk/prebijanie-strelami-ares.html
Na střelnicích to je poměrně běžné přebíjené střelivo. :)

rumburak18

Příspěvek#550 » pát 15. lis 2019, 20:04

pavelg píše:Ne, nestrkam hlavu do zumpy.

Ne, že bych ti to doporučoval, ale není vyloučeno, že bys některé pojmy přestal používat :-D

LoganRaise

Příspěvek#551 » pát 15. lis 2019, 20:10

greenhorn píše:
To nemusíš koukat do USA. Stačí sa mrknout do ARESu na Slovensko http://www.ares-gun.sk/prebijanie-strelami-ares.html
Na střelnicích to je poměrně běžné přebíjené střelivo. :)

Aha... Díky moc, ale v čem je to střelivo tak moc zázračné?

greenhorn

Příspěvek#552 » pát 15. lis 2019, 20:32

Minimálně to dobře vypadá.
Obrázek

Poplastování se používá u olověných střel, aby se nezasíral vývrt hlavně olovem.

LoganRaise

Příspěvek#553 » pát 15. lis 2019, 20:38

A já čekal, jak to bude trefovat za mě... A že bych to poslední dobou potřeboval...
Jo a díky!

Sedmej

Příspěvek#554 » pát 15. lis 2019, 22:20

rumburak18: To je právě ono, že ti o kterých píšeš to strhávají níž a níž. A když se proti nim někdo ozve, vyslechne si, že chce cenzuru a brání někomu ve svobodě slova.

pavelg

Příspěvek#555 » pát 15. lis 2019, 22:47

Ozvat se znamená přesně co?

Svobodu slova nezničíš tím, že se ozveš - tj. vstoupíš do diskuse nebo komunikace.

Zpět na