Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#5746 » pon 20. kvě 2019, 10:17

SansLogique: A proč se dotyčných nezeptáš? Můžeš tu záhadu poměrně snadno rozluštit. ;-)

audis

Příspěvek#5747 » pon 20. kvě 2019, 12:08

Nechcete se vy lidumilove stlemit?

juraj1

Příspěvek#5748 » pon 20. kvě 2019, 12:41

Panove, damy a utocne helikoptery. Svycari v referendu schvalili prijeti odzbrojovaci smernice. Jsme v tom sami.

Sedmej

Příspěvek#5749 » pon 20. kvě 2019, 12:43

Sedmej

Příspěvek#5750 » pon 20. kvě 2019, 12:52

Indian

Příspěvek#5751 » pon 20. kvě 2019, 13:25

Jop. A nejni to jen Chujawej, kdo špionuje. Nedávno jsem manželce přetáhl data do nového mobilu. Ten starej čínskej XIAOMI Redmi 2 jsem vypnul (už bez SIM karty) a uložil do krabice. Asi za dvě hodiny slyšíme bzunění jako když mobil potichu zvoní. A on to byl ten vypnutej XIAOMI. Sám se zapnul, jel na plné pecky až měl baterii úplně vřelou. Displej plný čínských znaků a nechtěl se nechat vypnout. Asi přenášel data poté, co zjistil, že už asi skončily jeho služby...
Telefon jsem znovu vypnul. Asi po 2 týdnech v 3:30 ráno slyším budík. Znovu ten starý XIAOMI se sám zapnul, usoudil, že je 6:30 a začal budit v kdysi dávno nastaveném čase. Hlavně jsem se divil, kde se vzala v baterii šťáva... Znovu jsem ho vypnul a čekám, kdy se zase SKYNET probudí...
A toto opravdu NENÍ vymyšleno. Opravdu se stalo.

Simona

Příspěvek#5752 » pon 20. kvě 2019, 15:43

rumburak 18 : Vím, je to vytrženo z kontextu, ale i tak "než kluci vyhrabou něco z PL, Aeronetu, blogu nějaké au pair nebo z jiného pro ně seriozního media" mi úplně nesedí s " abyste pak sami viděli, že svět není čenobílý " tobě jo ?

rumburak18

Příspěvek#5753 » pon 20. kvě 2019, 16:48

Mně jo, tahle média notně přispívají k tomu, že jejich čtenáři některé země vidí jako apriori špatné a naopak, případně ta média nedělají nic pro to, aby takovému zjednodušenému vidění světa zabránila.
Existují i opačné extrémy samozřejmě, ty se mi nelíbí taky, protože to prostě ničemu neprospívá. Příklad: "Rusko je špatné" a "Evropská uhnije" , různé obrázky spojující současnou EU s nazi érou, apod. jsou pro mě stejná kravina. zachováníschopná realita je prostě někde uprostřed, hlavně se nesmí vyšilovat.

audis

Příspěvek#5754 » pon 20. kvě 2019, 17:27

Tomu se říká politická satira.
Ta byla čile k světu i v třicátých letech (u nás Werich), v Americe (proti komunistická, proti fašistické) , Německu (vládní proti americká a proti ceska, nevládní proti fašistické) , jistě v dalších zemích.
Satira tu byla ještě dříve v době národního obrození.
Ta satira nevznikla sama od sebe. Měla reálný důvod, co parodovala. Stejně jako dnes. Připomínám : reálný důvod.
Nestezuj si na satiru, však?

Simona

Příspěvek#5755 » pon 20. kvě 2019, 17:49

To je až neuvěřitelné, jak stejnými slovy jako ty rumburaku, to popisují lidé z druhé strany (alespoň ti rozumnější). Nejste tak daleko od sebe, jak se asi domníváš. Nejsem si jistá, ale tuším že např. a nejen Putina na medvědu, nebo podobné perličky, komentovala ČT a i mnoho "prvoligových" světových médií. Napadlo tě někdy, že tebou opovrhovaná media mohou existovat jen proto, že ty "prvoligové" jsou mnohdy tak tragické a poplatné ? Netroufám si kritizovat tvou zachováníschopnou realitu uprostřed...jen se mi vybaví, ani nevím proč.. " a na mohyle něhy mráz uhrabává sněhy " a " zaujímáme postoje, místo abychom stáli ".

SansLogique

Příspěvek#5756 » pon 20. kvě 2019, 17:57

Ha ha, na tyhle lidi choď s KK :D Kde by se to vzalo...

SC1

Příspěvek#5757 » pon 20. kvě 2019, 18:22

Obočím od tématu. Četli jste dneska D-FENSe? Kandiduje do EP. Aspoň pro mě docela překvapení.

JardaB

Příspěvek#5758 » pon 20. kvě 2019, 19:16

Vsimnul jsem si ale prislo mi, ze za nejakou beznadějnou stranu, tak jsem to ani nehledal.

SC1

Příspěvek#5759 » pon 20. kvě 2019, 19:28

To jsou tam ale všechny.

Pozn. Nikomu nic necpu, celá ta modrá obálka je svým způsobem marnost nad marnost.

audis

Příspěvek#5760 » pon 20. kvě 2019, 20:34

SC1 píše:Obočím od tématu. Četli jste dneska D-FENSe? Kandiduje do EP. Aspoň pro mě docela překvapení.

pro mě taky. Zakroužkuju asi jeho a toho Vašíčka.

Nedokážu si představit, že by Dfnes seděl v Bruselu. :-oo :-)

Zpět na