Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

JardaB

Příspěvek#5761 » pon 20. kvě 2019, 20:41

On ale kandiduje za Stranu nezávislosti ČR jak tam pise, ne? Ta asi nemá preference daleko od nuly...

audis

Příspěvek#5762 » pon 20. kvě 2019, 21:04

nojo vlasdtně, popletlo se mi to. díky.
Pořád nemůžu vstřebat ten letos nový luxus, vybrat si z dvou a více stran, která by mi vyhovovala.

SansLogique

Příspěvek#5763 » pon 20. kvě 2019, 21:10

Londýn a Kingdom of Kondom je vsegdá vperedi!
https://www.telegraph.co.uk/news/2016/0 ... n0yTM6Qxn8

fangli69

Příspěvek#5764 » pon 20. kvě 2019, 21:18

Indian píše:Jop. A nejni to jen Chujawej, kdo špionuje. Nedávno jsem manželce přetáhl data do nového mobilu. Ten starej čínskej XIAOMI Redmi 2 jsem vypnul (už bez SIM karty) a uložil do krabice. Asi za dvě hodiny slyšíme bzunění jako když mobil potichu zvoní. A on to byl ten vypnutej XIAOMI. Sám se zapnul, jel na plné pecky až měl baterii úplně vřelou. Displej plný čínských znaků a nechtěl se nechat vypnout. Asi přenášel data poté, co zjistil, že už asi skončily jeho služby...
Telefon jsem znovu vypnul. Asi po 2 týdnech v 3:30 ráno slyším budík. Znovu ten starý XIAOMI se sám zapnul, usoudil, že je 6:30 a začal budit v kdysi dávno nastaveném čase. Hlavně jsem se divil, kde se vzala v baterii šťáva... Znovu jsem ho vypnul a čekám, kdy se zase SKYNET probudí...
A toto opravdu NENÍ vymyšleno. Opravdu se stalo.

Ty jo ,mě se to stalo taky,ne ale s xaomi ale s tabletem Lenovo.Ležel týden vybitej a z ničeho nic zabzučel a samé čínské znaky.Jdou po nás.

audis

Příspěvek#5765 » pon 20. kvě 2019, 21:45

kamamarád mi vyprávěl, že v Časopisu Chip číslo někdy letos je rozbor kauzy Huawei. Zkráceně tam je, USA vláda testuje výrobky přichízející na trh, zda nešpionují a dále popř. do výnosných zařízení (ne wifi router na doma, ale nějaký drahý profi) nahrávají svůj špehovací sw. U Huawei přitomnost špehu nezjistili. Ted to podstatné: USA a Huawei se nemají rádi. Tak amíci udělali fakenews, že Huawei tam něco dává. Posléze mnozí amíci od toho dávají ruce pryč, protože to je lež postavená na hliněných nohách. Jen v Evropě (teda v ČR) se tento fakenews mluví a děsně se nafukuje a prožívá. Amíci o tom už nemluví. časák nemám, mám to zprostředkovaně. Informace jsem dostal: minulý měsíc.

Sedmej

Příspěvek#5766 » pon 20. kvě 2019, 21:56

audis: No jo. Jak by mohla Cina nekoho pres firmu, ktera ma napojeni na jejich vladu smirovat. To je uplne nepredstavitelne. :-)

ren

Příspěvek#5767 » úte 21. kvě 2019, 06:06

Proboha, tolik tanečků kolem Huawei. Všechny nové desky Intel obsahují čip, jakýsi malý počítač v počítači, který je nezávislý na celém zbytku počítače, může být aktivován i při vypnutém počítači a přenášet data. Procesory AMD i Intel obsahují zákoutí, kde jsou zadní vrátka, matně si vzpomínám, že kdysi proběhla i aféra kolem pevných disků, kdy cosi nekalého obsahovaly i pevné disky. Co Windows? Nepřístupný zdrojový kód, nikdo neví úplně přesně, co dělají. Největším přeborníkem v konstrukci šmírovacího HW byli Amíci, teď jim úspěšně dýchají na záda Číňani. Nic není 100% bezpečně (možná comp odpojený od sítě) a všechny velké státy mají máslo na hlavě. Pro info https://www.slideshare.net/codeblue_jp/igor-skochinsky-enpub

ren

Příspěvek#5768 » úte 21. kvě 2019, 06:07

Ještě jsem zapomněl napsat, že právě kvůli těmto rizikům vyvíjí Rusové vlastní procesor pro použití pro vládní a hospodářské účely. Teoreticky amícké a čínské stroje mohou šmírovat celý svět, protože jsou všude. http://www.techmagazin.cz/46502

Sedmej

Příspěvek#5769 » úte 21. kvě 2019, 08:38

ren: Pleteš dvě věci. Tady nejde o to, že Huawei jako firma má přístup k nějakým datům (to má téměř každá firma v nějaké podobě), ale že k nim má přes ně přístup Čínská vláda.
Podívej co se dělo, když například FBI chtěla do jednoho telefonu od Applu. Na konec si museli zaplatit bůh ví kolik a bůh ví komu (spekulovalo se o 1mil. USD, aby jim prozradil jak to udělat a oni mohli z velkou slávou říct, hurá můžeme se podívat na fotky v jednom iPhonu.

ren

Příspěvek#5770 » úte 21. kvě 2019, 09:18

@Sedmej: vůbec nepletu dvě věci. Nejde o počet věcí, ale o princip jak to funguje. Mimochodem čínská vláda se kromě začátku věty píše s malým č, a má k datům stejný přístup, jako americká vláda k jiným datům. A vzhledem k tomu, že státní služby jsou plné profesionálních hackerů a i ajťáci státních služeb se dají koupit, je velmi pravděpodobné, že časem bude mít americká vláda přístup k datům přes čínský HW a čínská vláda přes americký HW a všichni budou vědět všechno o všech.
Naposledy upravil(a) ren dne úte 21. kvě 2019, 09:21, celkem upraveno 1 x.

SansLogique

Příspěvek#5771 » úte 21. kvě 2019, 09:20

Hlavně FBI je úplně normální obyčejná policie. Žádná tajná služba s povolením zabíjet, dělat si co chce a nerespektovat nic.

Sedmej

Příspěvek#5772 » úte 21. kvě 2019, 10:56

ren: Znovu. Pleteš dvě věci. Ten princip, jak věci firmy dělají a politiku. Ano, MS tahá data z windowsů, Apple má přístup k nějakým (dost omezeným) informacím o lidech. Velká většina výrobců SW, dneska občas i HW, ale i poskytovatelé nejrůznějších služeb, od operátorů přes banky, mají informace o lidech, kteří je používají. Ale umožnit vládě volný přístup k těmhle informacím bez souhlasu lidí, to je věc druhá.
A nesouhlasím ani s tou představou, že nejlepší IT odborníky má stát a tajné služby. Nebo, že je někdy mít bude. Naopak si spíš myslím, že jejich služby si oni kupují, když o něco opravdu jde. Například zmíněné zadní vrátka do mobilního OS, to prostě stát takovou informaci mít nebude (pokud nebude mít přímí vliv na onu firmu a ta firma je tam bude mít záměrně, jak to je pravděpodobně v Číně), ale bude mít peníze na to, zaplatit skupince, která o tom ví. Třeba teď je jasné, že v iOS taková chyba byla, ale věděla o ní jen hrstka lidí a ta si to nechala dobře zaplatit.

ren

Příspěvek#5773 » úte 21. kvě 2019, 11:21

@Sedmej: nemám výdrž jako někteří jiní uživatelé fóra, takže naposledy. Vláda je od slova vládnout a každá vláda může takové věci, o jakých se ti ani nezdá. Vlády mezi sebou se liší pouze tím, jak moc a jak otevřeně to praktikují.

Sedmej

Příspěvek#5774 » úte 21. kvě 2019, 11:43

ren: Já tu výdrž docela mám. :-) Ano, ne všude to vlády dělají stejně. A pokud věříš tomu co píšeš, pak vlastně i podle tebe Čína zneužívá Huawei pro šmírování jiných států a je jen dobře, že se s tím něco dělá. V tom jsem také teda za jedno.

Letec 12

Příspěvek#5775 » úte 21. kvě 2019, 11:57

Sedmej, nešiř tu fake a dej k tomu šmírování Huawei důkaz! Nebo odkaz na jednoznačné potvrzení. Nic ohledně Huawei nenašli Němci, ani Američani. Jen plané osočování v obchodní válce.

Zpět na