Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#5806 » čtv 23. kvě 2019, 08:14

Golem: V čem jsme v rozporu, když píšeš, že si v tomhle o Číně neděláš iluze? Ta reakce byla na to, že tu někdo chce nějaké "důkazy", ale co by v takové věci byl vlastně důkaz? Cokoli se dá smést tím, že to není prostě pravda.
Obdobně, jako řekni jedinou dobrou věc co udělala EU. A když člověk něco řekne, dozvím se, že jsem idiot, protože to co píšu je pro dotyčného k ničemu nebo by to jistě měl i bez EU. O tomhle postoji jsem mluvil.
Nikomu jsem tu nenapsal, že je blbec, nikomu tu na rozdíl od jiných nenadávám. Nikde nepíšu, že já jsem ten moudrý a dobrý.

Dragunov

Příspěvek#5807 » čtv 23. kvě 2019, 08:19

No tohle Huaweii moc nepřidává na důvěryhodnosti...čínská mentalita typu "kopie je největším důkazem obdivu" se přetavuje do prosté zlodějny

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-t ... y-trhy_pkk

Golem

Příspěvek#5808 » čtv 23. kvě 2019, 09:28

Mark Harbers (50), státní tajemník nizozemského ministerstva spravedlnosti, ve středu odstoupil z funkce. Stalo se tak po odhalení, že jeho oddělení falšovalo statistické údaje o kriminalitě mezi žadateli o azyl, napsal web DutchNews.nl.

Ministerstvo stovky případů závažných trestných činů azylantů včetně deseti pokusů o vraždu, čtyř znásilnění, 79 sexuálních útoků a čtyř případů pedofilie kategorizovalo pod hlavičkou „jiné“.

Odhalení zfalšovaných údajů vedlo minulý týden k rychlému vnitřnímu vyšetřování. Protiimigrační zákonodárce Geert Wilders (53) obvinil ministerstvo z toho, že závažné zločiny žadatelů o azyl zametá pod koberec.

Deník De Telegraaf minulý týden napsal, že podle nezveřejněné policejní statistiky „falešní“ uchazeči o azyl z tzv. bezpečných zemí, jmenovitě Maroka a Alžírska, se v loňském roce podíleli na bezmála polovině ze 4600 incidentů, které vyžadovaly policejní zásah.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/505591-nizozemsky-urad-kraslil-zlocinnost-zadatelu-o-azyl.html

Sedmej

Příspěvek#5809 » čtv 23. kvě 2019, 10:38

Dostávají se tyhle věci i do televize? Hádám, že televizní zprávy jsou i dneska pro většinu lidí tím hlavním zdrojem informací.

franta73

Příspěvek#5810 » čtv 23. kvě 2019, 10:51

:lol: To mi připomíná nedávné zprávy z Německa, tam taky lámou rekordy...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-kriminalita-statistika-2017.A180423_101935_zahranicni_aha.

DJ Die

Příspěvek#5811 » čtv 23. kvě 2019, 11:46

Nevím jak u nás, ale v Nizozemsku jsou toho prý plné všechny média.

Kalič

Příspěvek#5812 » čtv 23. kvě 2019, 12:00

franta73 píše::lol: To mi připomíná nedávné zprávy z Německa, tam taky lámou rekordy...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-kriminalita-statistika-2017.A180423_101935_zahranicni_aha.

Podle nedávného průzkumu si až polovina Němců myslí, že v zemi existují místa tak nebezpečná, že si tam netroufne ani policie. Řada Němců z kriminality viní migranty, a to i přes policejní statistiky, podle nichž cizinci páchají méně zločinů než lidé narození v Německu.

No, to by tak ještě scházelo, aby ti migranti měli na svědomí víc zločinů, než celá německá populace!

P.V.

Příspěvek#5813 » čtv 23. kvě 2019, 12:21

Kalič, ty statistiky mají možná pravdu, že lidé narozeni v D páchají víc zločinů... Turci tam ve velkém přišli někdy v 60-70 letech, ti příchozí makali, jejich děti taky, ale u třetí generace se to nějak nedaří a vznikají problémy...

jezekif

Příspěvek#5814 » čtv 23. kvě 2019, 12:30

No tak to vysvětluje, proč německý policajti požadují zákaz obrany za použití pepřových sprejů :lol:
Když se není před čím bránit, tak logicky vyvstává potřeba zakazovat prostředky pro obranu.
A ten článek navíc moc pěkně ilustruje fake news a kde se berou :-)

gogan

Příspěvek#5815 » čtv 23. kvě 2019, 12:41

rock píše:
gogan píše:
rock píše:V UK na to sli jinak, oni pozadovali aby Huawei, jako komunisticka spolecnost dodala dukazy, ze jejich infrastruktura nespehuje

Ano totální devastace presumpce neviny se stává znakem vyspělých "demokracií". Čistě akademicky a obecně, jak se prokazuje neexistence neexistujícího?

Aha takze maji nakoupit sit za miliardy a pak dokazovat jestli je sledujou nebo jestli jim to nahodou nevypnout nebo se nechat vydirat. Cinani maji primo v zakone povinost spehovat.

a) Angláni si mají koupit co chtějí, jestli je jim milejší býti špehováni či vypnuti někým jiným, mají možnost výběru
b) hloupost, žádnou povinnost špehovat v zákoně v čajně nemají, mají povinnost na požádání zpřístupnit firemní data a případnou součinnost - nejsou jediní kteří mají paragraf na jednání "ve státním zájmu"
c) neodpověděl jsi mě na otázku - jak se prokazuje neexistence neexistujícího?

gogan

Příspěvek#5816 » čtv 23. kvě 2019, 12:51

Sedmej píše:gogan: To co jsi nazval šmírovací exes u Applu, byla chyba v aplikoci, která slouží ke komunikaci mezi lidmi, navíc jí téměř ihned Apple odstranil. Díky téhle chybě Apple nikoho nešmíroval (nemohl) ani jakékoli data nepředával někomu jinému (nejsou jaké).

To si ze mě děláš legraci...
Co jiného je tajné poslouchání hovoru jiných, než šmírování?
!! Vžy to bude "jen" chyba v aplikaci, nebo si myslíš, že pokud Číňan nejaký backdoor v zařízeních má, bude se to instalovat a jmenovat Chinese Gate?
"Díky téhle chybě Apple nikoho nešmíroval (nemohl)" - a jak to víš?

Sedmej

Příspěvek#5817 » čtv 23. kvě 2019, 13:16

gogan: Ne nedělám si legraci.
Ta chyby ohledně hovoru v aplikaci FaceTime spočívala v tom, že za určitých podmínek (konferenční hovor, čísla vzájemně v seznamu a ještě něco co si teď nevybavuji) došlo k propojení s volaným iPhonem dřív než dotyčný hovor zvedl a šlo ještě myslím o pár vteřin. Takže nikoho tajně neposlouchal Apple, ale díky té chybě se mohli lidi šmírovat vzájemně. Pokud to takhle chceš nazvat. A vem si, ty lidi se museli znát, ten komu volali viděl, že mu někdo volá.
Srovnávat to s nějakými "zadními vrátky do operačního systému" je opravdu nesmysl.

gogan

Příspěvek#5818 » čtv 23. kvě 2019, 14:01

Sedmej: no mě tohle "umožňuje poslouchat zvuk z telefonů, na něž zrovna volá. Jejich majitelé přitom ani nemusí videohovor přijmout, neboť software si sám zapne mikrofon" přijde jako symptom zfušovanýho backdooru. Zdaleka to u Apple není první bepečnostní problém, namátkou:
https://www.idnes.cz/mobil/telefony/app ... iphone_oma
https://www.e15.cz/magazin/hackeri-tvrd ... ple-911060

Sedmej

Příspěvek#5819 » čtv 23. kvě 2019, 15:38

gogan: To si opravdu nemyslim (pracuju pres 15 let jako programator). Podle me se jednalo o chybu v jedne konkretni aplikaci. Fungovalo to, jak jsem popsal. Apple z te chyby nic nemel krome ostudy. A nekolika zalob. Nic konspirativniho bych na tehle konkretni chybe nehledal.
K tem odkazum. Jo tady verim, ze Apple proste odstrani aplikaci pokud bude delat neco co oni nechteji (a muze to byt i dobre, ze to tam nenechali). Udelal to uz nekolikrat. Stacilo aby aplikace delala neco jineho nez on uvedl pri schvalovacim procesu. Apple je v tomhle dost striktni. A nebo to je jak si myslis. Kdo vi? Druhy odkaz je spekulace, kterou vyvraci neschopnost FBI dostat se do jednoho iPhonu. Apple mel spis problemy s hadanim hesel uzivatelu. Jeden cas umoznili opakovane zadavani. Takze kdo mel slabe heslo, jeho data urcite nekdo ziskat mohl. Ale to bylo po prusvihu s fotkama celebrit odstraneno. A je otazkou jestli je chyba Applu, kdyz nekdo pouzije heslo 12345 a podobne.

rock

Příspěvek#5820 » čtv 23. kvě 2019, 15:49

Letec 12 píše:
rock píše:Si mimo, rozvedku ma kazdy stat. Tady resime Huawei.

Přesně tak, tak se toho drž a nedávej odkazy na to že Čína toto a ono.
Dej odkaz, máme důkazy že Huawei špehuje zákazníky. Jinak jen trolíš.
A k mému odkazu.. na to špehování se podílela celá řada US technologických firem. které si jistě dohledáš :)
https://byznys.ihned.cz/c1-61127200-odp ... kym-firmam.

Takže, dej sem důkaz že Huawei podvádí.

:D Takze jseme se od dej alespon naky okaz na clanek dostali, jaky presne hakeri pouzili port. Byl to levoruky cinan s paskou pres oko a hakem misto ruky.

Dukazy jsou. Ty o podvodech jsou primo 100% .

Tim ze do tohodle tahas NSA a CIA jen potvrzujes to co jsem psal ze Huawei neni obycejna firma, ktery jde o zisk, ale je na urovni vyzvednych sluzeb typu CIA.

Kdyz se bavime o sitovych vecech Huaweje, tak jsem cekal ze prijdes s necim na Ericsson nebo NokiaSiemens. Treba jak spehuji, podvadeji s vykonem nebo jak najimaji lidi, aby je vychvalovali na internetu nepatris nahodou mezi ne ?

gogan - Ja existenci vidim, Britove taky a az na par vyjimek zbytek sveta taky.

SansLogique - Ja jsem myslel ze vlastnici zbrani jsou svobodomyslni a ze nebudou tupe obhajovat komunismus cuckarema zjevne zaujatym Zemanem, ale co asi jsi hodne mlady a nepamatujes to a ve skole se to uz asi ani neuci.

Zpět na