Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

jezekif

Příspěvek#5851 » ned 26. kvě 2019, 05:22

Prioritu si může mít každý jakou chce, ale když veřejně hlásá pitchoviny jako Gréta, která když si dá ještě dvě tři konference na různých stranách planety tak bude mít v necelých dvaceti letech větší uhlíkovou stopu než já dávno za dvojnásobkem, takový potom zesměšňovat snad ani nepotřebují. Mimochodem Gogane ten termín grétenismus se ti moc povedl a s dovolením jej budu šířit :-D

Sedmej

Příspěvek#5852 » ned 26. kvě 2019, 06:34

jezekif: Obecne. Ten prednasejici ekolog si to cestovani diky tomu, ze ovlivni spoustu lidi celkem snadno omluvi.

jezekif

Příspěvek#5853 » ned 26. kvě 2019, 07:21

Na ovlivňování spousty lidí jsou i jiné podstatně ekologičtější cesty a formáty než turistika po různých konferencích. Souhrnně ty alternativy lze nazvat elektronické.
Daleko víc by ovšem "matce přírodě" posloužilo používání těch šedivých buněk sídlících (alespoň u některých jedinců) v dutině lebeční (jak s oblibou říkal Hercule Poirot). Potom by totiž nikoho ani ve snu nenapadlo, že použití stroje, který ke svému pohonu užívá energii, která pětkrát změní svoji formu bude ekologičtější než použití totožného stroje, který ovšem ke svému pohonu užije energii jen s jednou proměnou její formy.

Sedmej

Příspěvek#5854 » ned 26. kvě 2019, 07:38

jezekif: To si nemyslim. Chodim treba na ruzne cestovatelske festivaly nebo prezentace cestovatelu. Vypraveni na zivo te zasahne a da ti nasobne vic nez kdyz si pustis nejaky dokument nebo nactec nekolik clanku. I kdyz obe verze obsahuji ve finale stejne informace.
Jinak za me cim driv se zbavime zavislosti na rope a uhli, tim lip.

jezekif

Příspěvek#5855 » ned 26. kvě 2019, 07:56

Pokud nebude závislost na ropě a uhlí nahrazena závislostí na slunci a větru nemám s tím vcelku problém.

Sedmej

Příspěvek#5856 » ned 26. kvě 2019, 07:59

jezekif: Jo to ja netvrdim, ze slunce a vitr je ten idealni zdroj. Ale jako doplnek, napriklad na ohrev vody na dome asi proc ne (znam lidi, kterym treba tohle celkem dobre funguje).

jezekif

Příspěvek#5857 » ned 26. kvě 2019, 08:09

Přesně, jako doplněk na střechách domků, domů skladů i fabrik - super.
Na zelené louce/poli a ještě s dotacemi?! To si někdo podělal záda! (Větrníky jsou na tom podobně ty malé žádné problémy v okolí nezpůsobují, zatímco ty obří - zatím víme jen o spoustách zabitých ptáků, nejspíš i hmyzu co dalšího ovlivňují je otázkou.)

gogan

Příspěvek#5858 » ned 26. kvě 2019, 09:47

Sedmej: ke smyslům těch konferencí... to je horší šaškárna než co tu předváděli komouši, jak se můžou "usnést" že do roku x stoupne teplota max. o y? Tedy věc kterou nemají pod kontrolou... Kdyby alespoň ty cíle měli teoreticky v reálu, třeba že sníží tu a tu emisní položku o nějaké procento... Je to banda diletantů stejně jako ti co jim jezdí tleskat. Bohužel mají moc a řídí naše životy, já si z nich můžu tak leda dělat tu srandu...
jezekif: greténismus není můj výraz, ale je skvěle výstižný :)

P.V.

Příspěvek#5859 » ned 26. kvě 2019, 13:11

[url][/url]No jo, ekologové...

Prakticky: U babičky jsou rybníky, vždy spousta vodních ptáků, zemědělci okolní louky sekali na krmivo apod... Pak ekologové začli rozdávat pokuty kvůli sekání, protože ochrana a ejhle ve vysoké trávě ptáci neviděli např. lišky no a teď je populace ptáků zdecimovaná a odhady na jakžtakž obnovu lezou do milionů... Odborníci... :thumbdown: :blicismajlik:

Sedmej

Příspěvek#5860 » ned 26. kvě 2019, 14:23

goga: Nehajim tu kazdeho, kdo si rika ekolog. Nebo kazdy napad, ktery nekdo oznaci za ekologicky. Stejne tak nechci aby nekdo hodnotil legalni drzitele podle prezentaci typu Vasicek z SPD nebo lidi co mysli na obranu v pripade maleru podle Ces. vojaku v zaloze. Podle me proste resit ekologii smysl ma a obecne bych se tomu nesmal. Ale souhlasim, ze obcas se to prehani.

gogan

Příspěvek#5861 » ned 26. kvě 2019, 16:43

Sedmej: ale ti šašci nic pro ekologii neudělali. Emisní limity jsou jen kšeft s povolenkami, ekologická paliva první generace megaprůser, elekrifikace automobilismu bude další megaprůser a kolabs zdrojů, zavírání jaderek - megaprůser, výroba solárů a jejich tahání při výrobě sem tam po světe fakt vrchol ekologie, cibule z argentiny, rajčata z Izraele, stěhování Brusel Śtrasburk a další miliony jednotlivostí.
Pak udělají zákon kde stanoví max. příkon vysavače... to jim fakt nikdo nevysvětlil že důležitá je účinnost? Fakt nechápou že 500W budu vodu uvádět do varu dvakrát dýl než 1000W?
Já se nesměju ekologii, ale tý bandě dementů co se vydávájí za ekology. Dával jsem ti příklad ekologa, jenže ten zas nemá reálnu moc něco změnit.
To se víc ekologicky chovám já než tihle týpci, už léta zbírám vodu ze střech a udržuji auto aby se nemuselo vyrábět nové :)

pelanj

Příspěvek#5862 » pon 27. kvě 2019, 11:54

Ekologisti zprofanovali slovo ekolog. A vetšina lidí, co se označují za ekology, jsou pouzí nedovzdělaní zelení komunisté, co papouškují jedinou správnou pravdu, případně se snaží prolobovat zákony, které někomu nasypou něco do kapsy (soláry, řepka, ROHS, REACH, ...)

Letec 12

Příspěvek#5863 » pon 27. kvě 2019, 12:54

Tenhle zelený mus je novodobé náboženství pro ateisty. Stejně fanaticky v něj věří a slepě následují svého vůdce jako všechny tmářské ideologie v minulosti. Jednou je taky zakážou.

pavelg

Příspěvek#5864 » pon 27. kvě 2019, 13:33

Tak pojdme sledovat, jak si nasi euroborci povedou.

Indian

Příspěvek#5865 » pon 27. kvě 2019, 15:48

Pelanj: Zelení komunisti je to správné slovo, nebo taky ekoteroristi. Nastěhoval bych je do jeskyní s loučema, aby jim bylo umožněno žít v souladu s přírodou. Jedna moje vzdálená příbuzná se mne kdysi, když jsem vedl jednu zahraniční firmu, zcela vážně zeptala, jestli mi fakt nevadí, že mne ti kapitalisti vykořisťují. Marně jsem vysvětloval, že nevadí, protože jsem za měsíc vydělal víc než ona za rok, protože ona byla skalní ekoložka a v létě třeba taky zdarma přenášela kdesi přes cestu žabky kuňky, aby je nepřejelo auto. Když je někdo vypatlanej a má vylízanej mozek, tak mu nikdo nevysvětlí nic jiného, než co sám chce slyšet bo je to naučenej od svých "lektorů" ve zbrani.

Zpět na