Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Golem

Příspěvek#5911 » stř 5. čer 2019, 15:50

jhora: Ač jsi svoje prohlášení uvedl větou "Původní vlákno zamčeno, dlužím pavelg odpověď", tak jsi mu na jeho otázku vůbec neodpověděl. Namísto toho jsi odbočil a pochválil vnitřní pojistku v rámci vaší strany. OK, ta je interně asi fajn, ale pro lidi, kteří k Pirátům nemají důvěru, to není nic. Nechceš mu odpovědět ještě jednou, tentokrát doopravdy, bez úniku od tématu? Já chápu, že pro profesionálního politika je to nezvyklé, pro profesionálního politika ze strany která si dává dost pozor aby neukázala příliš brzy všechny své záměry dvojnásob, ale možná by to šlo? Pro případ, že už ses v tom ztratil: "Tak by mě hodně zajímalo, co jsou ti "hodně doleva a proruští až za roh" zač a co je pro Piráty hodně doleva, když jim např. "demokratizace majetku" jiného člověka přijde jako standardní politický cíl. Jako proruské už jsem zažil i základní fyzikální zákony a prostou logiku, takže jsem opravdu zvědav, co to je za lidi, že dovedli vystrašit i naše Piráty - kdo jsou tedy ti "druzí zelení"?"

Golem

Příspěvek#5912 » stř 5. čer 2019, 15:53

pavelg píše:Faktem ovšem zůstává, že Piráti neomylně zamířili do spojenectví s nejextremnějšími eurobolševiky.
Tak jsem zvědav, jestli Zelení zčernají nebo Piráti zezelenají až do ruda.

Já myslím, že je celkem jedno, jestli zelená nebo černá. Obě tyhle barvy tam především zakrývají tu rudou vespod a ta tam tak jako tak je...

Golem

Příspěvek#5913 » ned 9. čer 2019, 13:05

Policie dopadla jednoho z nejhledanějších vrahů Evropy. Unikal 16 let.
Z britských ostrovů uprchl v červnu 2003 poté, co se svým gangem umučil muže před očima jeho dětí kvůli údajnému dluhu. Muže mučili bičováním, bitím, pálením kyselinou a sexuálně jej napadli železnou tyčí. Waters při třech hodinách utrpení utržil 123 vážných zranění, kterým nakonec podlehl. Gang napadl také dvě Watersovy dospělé děti. Jeho jednadvacetileté dceři Natalii drželi muži u hlavy pistoli a nutili ji se dívat, jak otce mučí.
Za to už byli na doživotí odsouzení James Raven, Otis Matthews a John Wilson.
Muži pracovali jako utajení informátoři BBC, přivydělávali si však nelegálním prodejem drog. Právě spor o peníze z marihuany byly motivem vraždy tehdy čtyřiačtyřicetiletého Waterse, který na farmě drogu pěstoval.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/policie-christopher-guest-more-vrazda-britanie-prchani-pred-zakonem-16-let.A190609_102604_zahranicni_baje

Muži pracovali jako utajení informátoři BBC... Seriozní médium má seriozní zdroje, to je přece logické, ne? :lol:

Sedmej

Příspěvek#5914 » pon 10. čer 2019, 06:50

Golem: Mě to třeba přišla jako nepodstatná informace. V podstatě asi předpokládám, že když se dělá nějaká velká reportáž o drogách, asi nemají informace pouze od lidí co lpí na dodržování zákonů. Pokud by to udělal v rámci získávání těch informací pro BBC, to už by bylo o něčem jiném, ale tak to nejspíš nebylo.

rumburak18

Příspěvek#5915 » pon 10. čer 2019, 07:30

Když jde o to si s radostí kopnout, tak se zapomene i to, co je vlastně informátor :-)

pavelg

Příspěvek#5916 » pon 10. čer 2019, 07:36

Je třeba být realista, pamatovat si, jaké lidi a metody BBC používá (viděli jste jak chtěli nachytat Tommyho Robinsona?) a vzpomenout si na to, až tam zase budou falešně kejhat o morálce a etalonech novinařiny.
Je to propagandistický hnůj jako všechny ostatní rádoby lepšonoviny, tak si to pamatujme.

Sedmej

Příspěvek#5917 » pon 10. čer 2019, 08:16

pavelg: Zrovna ty tu zase budeš poučovat o tom co je a není propaganda, tohle nemá chybu. :-)

Letec 12

Příspěvek#5918 » pon 10. čer 2019, 08:18

Sedmej přestaň kázat o morálce :roll:

pavelg

Příspěvek#5919 » pon 10. čer 2019, 08:28

Sedmej: Ono je lepší považovat za propagandu všechno a měřit všem stejným metrem. A když je možnost, tak si to srovnat s propagandou z opačného tábora, nebo táborů, pokud to není střet jen dvou kohoutů.
Nebezpečí propagandy není v její existenci, ale ve stupiditě jejich konzumentů, zejména těch, kteří prostě "věří".

Sedmej

Příspěvek#5920 » pon 10. čer 2019, 09:14

Letec 12: Kde kážu o morálce? Slovo morálka použil pavelg.
pavelg: Jo to by jistě bylo lepší, ale to ty neděláš.

Indian

Příspěvek#5921 » pon 10. čer 2019, 09:18

Jojo, kdosi kdysi řekl, že není důležité, jestli je to či ono pravda, ale kolik lidí tomu věří.
Všechny zprávy jsou propaganda jedné či druhé, třetí a nevímkolikáté zájmové skupiny (záměrně neříkám strany, aby se to nezaměňovalo). Např. naše dějiny - způsob jejich podání a výběr informací o dějinách a jejich průběhu je taky propaganda. Viz např. když nám kdysi v dějepisu popsali naše dějiny jen do bitvy na Bílé Hoře. A potom se jen řeklo něco jako "300 let Habsburské temnoty - není důležité" a pokračovalo se až děním po první světové válce. Přitom nám zatajili, že jsme byli součástí největší evropské říše kromě Ruska a jaksi opominuli celý vývoj Rakousko-Uherska). Za komárů nám taky zatajovali existenci paktu Molotov-Ribentrop. Jen jsme se všichni divili, když jsme se dívali na válečné (sovětské) filmy, proč Stalin říká, že je Německo napadlo "věrolomně"...

rumburak18

Příspěvek#5922 » pon 10. čer 2019, 09:22

Když už jsme u těch dějin, ty se teď taky doučuju, spíš to byla ale moje chyba, že ze školy už nic nevím.
Pokud je tu někdo kamioňák, nebo jezdí autem dálky po dálnicích, doporučuju stáhnout Toulky českou minulostí. Máte zajištěn program na daších 1200 x 0,5hod = 600 hodin jízdy :-D a dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Většinu si zase nezapamatujete, ale už nikdy neztratíte v našich dějinách nit.

pavelg

Příspěvek#5923 » pon 10. čer 2019, 09:27

Sedmej: A jak ty prosímtě tak přesně víš, co já dělám nebo nedělám?
Já jsem si od dětství zvykl poslouchat druhou stranu, tehdy ve formě Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy. Tehdy jsem byl jazykově indisponován a technicky neschopen jít k originálům. Dnes je to mnohem lepší ... a nejlepší na tom, je, že typově stále ti stejní lidé považují sledování druhé strany za ideozločin. Čím hloupější, tím umanutější :-)

Sedmej

Příspěvek#5924 » pon 10. čer 2019, 09:47

Indian: Podle mě pravda stále má smysl. Za mě je dneska největší problém to co se děje i tady. Každý si prostě najdeme pravdu která nám vyhovuje. Ale souhlasím, že ve veřejném prostoru je dneska často pravda na vedlejší koleji, ale to je spíš vinou těch co informace šíří.

pavelg: Stále stejné plky, fráze a urážky už několik let. :-)

antonspelec

Příspěvek#5925 » pon 10. čer 2019, 15:13

‪Ze by se i v CR nekdo rozhodl zdiskreditovat zakonadbale drzitele legalnich zbrani...?

https://www.lidovky.cz/domov/policie-va ... _domov_ele

Zpět na