Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Indian

Příspěvek#841 » úte 21. led 2020, 09:18

Je docela na pováženou, jak země, kde první dodatek ústavy zaručuje svobodu slova, připouští, aby jejich právní subjekt Facebook omezoval protiústavně svobodu slova.
Docela jim to je podobné. Stejně si upravují historii, aby se nikde moc nerozebíralo, že v 60.letech 20. století to na US jihu vypadalo skoro hůř než v JAR za doby apartheidu. A další věc jak se upravují dějiny ve filmech - nedávno jsem v několika fimech S DĚJEM VE 2. SVĚTOVÉ VÁLCE viděl černé seržanty a taky důstojníky US armády... když v té době až na výjimky černí Američani třeba v námořnictvu maximálně škrábali brambory v kuchyni a zbraně jim nechtěl nikdo svěřit. A u pozemních vojsk to bylo podobné.
US "političtí korekcionisti" šli dokonce tak daleko, že autora hry z období husitských válek kritizovali za to, že tam neměl černochy. A v remaku 3 mušketýrů byli jacíé herci??? Ve Francii 17. století by "nebělocha" upálili nebo něco podobného, pokud by to nebyl zrovna nějaký král na návštěvě...

jezekif

Příspěvek#842 » úte 21. led 2020, 10:33

Neupálili. V té době v Evropě na barvu tak nehleděli, spíš záleželo na "sociálním postavení". Tedy jestli ten dotyčný byl otrok, svobodný, chudý, bohatý. Kdo měl "majetek" (kůň, zbroj, a plný měšec postačili) mohl mít libovolnou barvu kůže. Samozřejmě nesměl být sám bez doprovodu, jinak mohl rychle přijít o všechno, ale to platilo i pro bílé. To až později a zejména ve státech přišla taková segregace.
A dnes zkrátka ami jednají podle úsloví "pro třísku v tvém oku nevidím břevno ve svém".

pavelg

Příspěvek#843 » úte 21. led 2020, 10:34

Však příští Bond bude určitě černá trans lesba a v příštím Hollywoodském ztvárnění útoku na Pearl Harbor USA už určitě slavně zvítězí!

Musím ale říct, že v podstatě té jejich ultrabolševické umanutosti při likvidaci jakékoliv zmínky o Tommy Robinsonovi vlastně ani nerozumím. Nechápu, že tomu dávají tolik energie a jednají tak systematicky a drakonicky. Co z toho mají kromě ukázky nejkrystaličtější podoby ultrabolševické cenzury?
Fakt to nevím a zajímalo by mě zákulisí.
Můj odhad je ten, že na to nasadili nějaký script, který daný text vyhledá a hned uživatele zabanuje a nejspíš takhle specifických textů moc nebude, takže vím jen o tom "jehož jméno se na FB nesmí objevit".

Mnohem zajímavější je ale studovat tu komunitu, která tohle schvaluje a podporuje.

pavelg

Příspěvek#844 » úte 21. led 2020, 10:45

jezekif: O tom pochybuju. V Evropě hleděli hlavně na správnou náboženskou příslušnost. Ani jedna banda křížkařů si nebyla jistá životem, když se ocitla na území ovládaném druhou bandou. Než si rozdělili území a přestali se vraždit, vzalo to dost času.
Židy tolerovali do té míry, že pro ně představovali sice vrahy Ježíše, ale taky původní nositele té blízkovýchodní legendy, i když nesli vinu za jeho smrt a svoje faktické zatracení, že ho nerozpoznali. Ale nechali je žít v ghettech.
Kdyby se v Evropě ale objevil "mouřenín" bez doprovodu evropského "pána", asi by špatně dopadl, si myslím. Pověsti byly plné boje proti mouřenínům a saracénům jak ve Španělsku, tak v bojích za boží hrob.
Podle mě by žádný černoch nemohl projíždět Evropou jako velitel černošské družiny. Mohl být maximálně importovaný jako exotický bojovník v podřízeném postavení vůči evropskému pánu a byl by považovaný za nevěřícího psa, i kdyby se modlil ke kříži.
Píšu o oblasti Římské říše nebo severu. Samozřejmě oblast Ruska vypadala jinak, tam řádila Zlatá horda a Chazaři.

Blacky

Příspěvek#845 » úte 21. led 2020, 13:11

vlakno k Ostrave je zamceny, ale pokud jste nepostrehli https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/str ... zpravy_jog

Tj. mel az neuveritelne slozite upravenou zbran z rezu, která se zasekavala, tj. pravdepodobnost, ze by ho zastavil clovek s kverem byla ve skutecnosti jeste vetsi.

Sedmej

Příspěvek#846 » úte 21. led 2020, 13:16

Stejně zvláštní, že z tolika lidí na něho opravdu nikdo nevystartoval. Nepíšu to teď, že bych to měl někomu za zlé. Kdo ví, jak bych se zachoval já, ale přijde mě zvláštní, že to opravdu nikdo z tolika lidí neudělal.

kolombo

Příspěvek#847 » úte 21. led 2020, 13:56

Psali, že ten "hrdina" střílel lidi s ortézou, na vozíku a tak. To se pak blbě po někom skáče ...

jezekif

Příspěvek#848 » úte 21. led 2020, 13:57

A musí u toho článku bejt jeho fotka pře půl monitoru! Proč novináři těmhle lidem dělaj takovou reklamu? To si vážně neuvědomují jak moc kontraproduktivní to je?

haito

Příspěvek#849 » úte 21. led 2020, 15:42

sedmej: cetl jsem v diskuzi ze ten mladší z dozorců pry po nem šel a proto prý měl strelnou ranu v těle. je li to takhle tak vsechna čest ale výsledek byl stejně mizerný...a novináři potrebuji prodat reklamu na stránkách zaměstnavatele a co prodává dobře? no drama..

Letec 12

Příspěvek#850 » úte 21. led 2020, 15:45

Taky jsem to tak četl. Jenže i zdejší nosiči přiznávají, že k doktorovu odkládají.. asi je čas zmenit návyky..

pavelg

Příspěvek#851 » úte 21. led 2020, 16:08

Greta sledovala polskou tepelnou elektrárnu

https://praha.idnes.cz/_servix/recombee ... anicni_jhr

To by mě zajímalo, co si ta nemocná holčička myslí, že vychází z těch nízkých věží na fotografii.

jezekif

Příspěvek#852 » úte 21. led 2020, 16:17

Skleníkový plyn !

hackerjack

Příspěvek#853 » úte 21. led 2020, 16:59

Já jsem spíše v údivu, že si Gretu pozvalo horních deset tisíc do Davosu.. proč vlastně? Co je to za hru?

pavelg

Příspěvek#854 » úte 21. led 2020, 17:05

Tak Greta přece má velký realizační tým a agenturu za sebou. Oni ji vozí všude možně a už přece byla nadávat Britům v jejich parlamentu, do OSN ji vzali, aby předvedla číslo, tak proč ne do Davosu?
Je vidět, jací debilové za nás rozhodují, já naopak vítám, když navštěvuje tyhle organizace, aspoň vím, s kým mám tu čest.
Věřím, že do našeho Senátu by ji nikdo nikdy nebyl schopen dostat.. aspoň do pondělí.

Letec 12

Příspěvek#855 » úte 21. led 2020, 17:26

Ona je kvůli svému duševnímu postižení jen tvář a gesta, které ovládá její okolí. Zřejmě ani netuší jak moc ji zneužívají. Příspěvky na FB za ní píše otec a neznámý Ind, který si založil falešný profil (nebo byl najat) bez jejího vědomí.
Odkaz třeba zde a další..
https://www.echo24.cz/a/S6bUE/chyba-fac ... -aktivista

Zpět na