Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#2041 » ned 24. led 2021, 19:37

audis: Z jakého snu? Oni dobře ví, že tu je hromada lidí, kteří nesouhlasí s tím jak to vedou.
Jako posílej jim co uznáš za vhodné, jen mě to přijde trochu zbytečná aktivita.

Vovas

Příspěvek#2042 » ned 24. led 2021, 20:26

Já myslím, že to není zbytečná aktivita. Kdyby od zítra otevřelo ne 15 hospod, ale všechny, tak s tím vrchnost prostě nic neudělá.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#2043 » ned 24. led 2021, 20:49

jezekif píše:
Sarkafarka.Loupeznik píše:...Na kolik kvaziargumentů na podporu a aktivní se podílení na zlodějnách se nepřijde...

Sarkafarko, už jsi si odseděl to znásilnění? Nástroj máš! A jestli ne, tak mi vysvětli proč při koupi paměťových médií, tiskáren, PC ... a dalších platíme za to, že si kupujeme nástroj na kopírování autorsky chráněného obsahu. A je to podle tebe evidentně v pořádku.

Mám, ale jak s ním protiprávně a nemorálně nakládat napadá zase jen tebe...
Já si na\ rozdíl od tebe nemyslím, že poplatek v řádu 1/50 ceny vstupenky na jeden film v kině vykompenzuje tvůrcům ušlý zisk z nespočtu filmů, které se na takové médium dá postupně nastahovat... Ale třeba máme každý jinou matematiku... Každopádně faktem je, že i umělecká činnost má svou cenu a není na nás, abychom její cenu snižovali tím, že krademe, nebo jiné zloděje podporujeme tím, že si nakradené od nich bereme a máme to za legální...

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#2044 » ned 24. led 2021, 20:56

Sedmej píše:audis: Z jakého snu? Oni dobře ví, že tu je hromada lidí, kteří nesouhlasí s tím jak to vedou.
Jako posílej jim co uznáš za vhodné, jen mě to přijde trochu zbytečná aktivita.

Pro větší důraz na vážnost výzvy založené na tak objektivních vstupech bych ještě doplnil každou obálku podobiznou Daniela Landy s výhrůžně se tvářícím kohoutem v podpaží... :D

jezekif

Příspěvek#2045 » ned 24. led 2021, 21:42

Sarkafarko, je mě lhostejno, zda poplatek je 1/5000 nebo jaký díl ceny čeho. Podstatný je, že já s těmi předměty z nichž jsem při koupi donucen ho zaplatit nakládám dle litery zákona a ten poplatek je tedy prachsprostá loupež protlačená pomoci loby parlamentem o to je to ještě horší a nemorálnější!

aToM

Příspěvek#2046 » ned 24. led 2021, 21:50

Noo, podle autorského zákona ten poplatek z média by měl být na pokrytí těch výjimek které podle autorského zákona platit nemusí (školy a jánevímcoještě). Takže to není předplatné na stahování. Ale souhlasím, že máslo na hlavě mají spíš studia. U hudby, jak už jsem psal, si za pár šušňů za měsíc najdu skoro všecko co chci na pár kliků. U filmů si pořád připadám jak kavka filmových studií.

xor

Příspěvek#2047 » ned 24. led 2021, 21:55

Sarkafarka.Loupeznik píše:..není na nás, abychom její cenu snižovali tím, že krademe, nebo jiné zloděje podporujeme tím, že si nakradené od nich bereme a máme to za legální...

Protože je to legální. Hodně lidí se v hospodě ohánělo dodržováním zákonů a rozhodnutím soudů. Tak proč to nerespektuješ v tomto případě? Je stahování trestné? Je to přestupek? Byl za to někdo odsouzen nebo dostal pokutu? Můžu se plést, ale ozvučovány byly jen kauzy sdílení. Podle mě je amorální vylobovaná délka ochrany a vybírání výpalného. Piráti ho chtějí zrušit, ale já je kvůli tomu rozhodně volit nebudu.

xor

Příspěvek#2048 » ned 24. led 2021, 22:16

@aTom nejsem právník a zas tolik mě téma nezajímá, abych zákon studoval, ale podle mě jde o chybný výklad "volná užití" (§ 30 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-121). To nemá nic společného se školami, ale s osobním užitím.

aToM

Příspěvek#2049 » ned 24. led 2021, 22:18

Asi mají recht, pane xor.

Sedmej

Příspěvek#2050 » ned 24. led 2021, 22:32

Vovas: Mě přijde, že to je asi tak smysluplné, jako kdybych napsal Okamurovi, že pokud bude dál prosazovat referendum tak jak to má SPD v programu, tak ho nebudu volit.

rumburak18

Příspěvek#2051 » ned 24. led 2021, 22:33

CHIP 2010 (https://www.chip.cz/casopis-chip/earchiv/vydani/r-2010/chip-07-2010/stahovani-legal-ilegal/)

ŠEDÁ ZÓNA
Stáhnete si film ze serverů, jako je RapidShare nebo Ulož.to? Tím, že si film stáhnete pro svou potřebu a nebudete jej nikde šířit, nespácháte žádný zločin. Proč jsme tedy nezařadili tuto metodu do legálních? Stačí popřemýšlet o tom, jak se filmy na takové servery dostanou. Někdy se jedná o kinoripy, což znamená, že film byl nahrán videokamerou v kině. Někdy se jedná o ripy z DVD nebo Blu-ray disků. V každém případě se však ten, kdo film vystavil, dopustil nelegálního jednání. Nechceme tvrdit, že je to stejné, jako kdybyste si koupili ukradené auto, ale pokud budeme k filmu přistupovat jako ke zboží, tak jste jej získali, aniž byste zaplatili tomu, kdo zboží vyrobil.

Stahující nic, stahující muzikant, ale jiná situace je u správce serveru, případně toho, kdo uploadoval. Můj názor je, že ulozto.cz skrz platby za rychlé stahování a reklamy na webu (jsou-li tam) vydělává na tom, že někdo jde umístěním obsahu na jejich web do osobního rizika místo nich.

Sedmej

Příspěvek#2052 » ned 24. led 2021, 22:38

Bych chtěl vidět, kdo z vás co tu píšete, jak máte právo stahovat a jak celý ten obchod kolem uložto je v pořádku a morálně správný, díky nějakému poplatky za prázdný DVD, disky atd., byste přestali, kdyby se poplatek zrušil (kéž by). :-D

xor

Příspěvek#2053 » ned 24. led 2021, 23:14

Zrušení poplatků samo o sobě nic neřeší. Jde o to najít v dnešní době smysluplný (takže ne CD a DVD) konkurenceschopný distribuční model. YouTube, Spotify, Tidal a další ho našli. Ulož.to také, ale tam platí to, co psal nad tebou Rumburak. Lidi z Ulož to nějakou snahu o domluvu měli, ale nevyšlo to https://www.lupa.cz/clanky/uloz-to-se-s ... davat-sam/

cipis

Příspěvek#2054 » ned 24. led 2021, 23:16

S poplatkem to nemá nic společného. To užití díla je v zákoně. Stejně tak jsou v zákoně podmínky, za jakých lze dílo zveřejnit. A uložení je zveřejnění díla, tudíž za to zodpovídá plně ten, kdo to zveřejnil - uložil. Majitel disku jen nabízí ten disk, uživatel, co stahuje, jen užívá dílo v souladu se zákonem.
Vyčíslování škod držiteli práv je těžce ujeté, podle počtu stažení berou pak počty těch co by šli do kina, což je těžce diametrální rozdíl. A když jdu do kina, tak konzumuji službu. A když se mi ta služba nelíbí, tak chci také právo tu službu reklamovat. Tedy film se mi nelíbil, nic nedostanou, max. světlo a teplo. No a případně žalobu, že mi způsobili újmu, že jsem z toho zhnusen. Když se mi to líbilo, tak dostanou odměnu.
Mohou si za to sami, že jsou hamižní a zůstali sto let za opicemi, kdyby to nabízeli za rozumnou cenu na stažení, tak by to nikdo nepoužíval, resp. by to nestálo za to, se tím zabývat.

Sedmej

Příspěvek#2055 » pon 25. led 2021, 00:08

cipis: Kolik je podle tebe rozumná cena, aby lidi nestahovali?
Před tebou tu někdo psal, že chtěl dětem pustit Harryho a musel to stáhnout. Všechny díly jsou přitom na HBOGO za dvě stovky na měsíc nebo kolik to teď stojí. S dabingem, bez reklam, bez upozornění, že nemáš krást, s možností to přehrávat na několika zařízeních současně, v aplikaci si je lze stáhnout pro offline přehrání. Ale i tak to prostě někdo stahuje, protože pro něj to je za 8 filmů hodně. Navíc to není ve finále ani za 8 filmů, ale za přístup k celé nabídce všeho co tam nyní je.

Zpět na