Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

MojeTikka

Příspěvek#61 » ned 20. zář 2020, 18:14

Jo, tak nejak to bylo. Skoda na aute byla nekolik desitek tisic, coz se v ramci dedictvi poresit da, rekl bych. Ale medialne okolo toho byl brutalni srumec, co ze si to provozovatel dovoluje, kdyz jde prece o smrt! Uz nechci kecat, protoze presnou kauzu si nepamatuju, ale tusim to snad slo k soudu a tam to bylo jako nemoralni smeteno. Ale nejsem si jistej, jak to nakonec dopadlo (nejake odvolani, atd.) Googl by mozna nasel.

MojeTikka

Příspěvek#62 » ned 20. zář 2020, 18:15

Hele, dneska staci sundat srnu a mas na aute skodu za statisice. Bez prdele.

pavelg

Příspěvek#63 » ned 20. zář 2020, 18:19

Tak ono to vypadalo podle první zmínky jakože chlap přejel cyklistu a zašel hned za rodinou, aby mu zaplatili zničený chladič, světlo a myčku.

gogan

Příspěvek#64 » ned 20. zář 2020, 18:29

Jakou fyzickou škodu takový cyklista způsobí? - dokážu si představit že i větší než ťukanec s autem. Pokud se kolo nesroluje pod auto (kde může taky zaškodit), tak dokáže kastli pěkně zvalchovat klidně i na střeše. To samé nebohý jezdec. Nezapomínej, že dnes se neopravuje ale mění.

MojeTikka

Příspěvek#65 » ned 20. zář 2020, 18:34

Nevim, jaka tam byla casova prodleva. Predpokladam ale, ze nejprve se predstavil, pak rekl co se stalo a teprve az potom resil uhradu skody, ne? :-) Z pohledu majitele vozu (ridic skodu neresil, resil ji jeho zamestnavatel - majitel vozu) neni snad duvod prodluzovat opravu vozu a zvyssovat vzniklou skodu, ne?

Stalo se mi, ze do mne rachnul typek na parkovisti. Nacouval mi do auta. Nechci spekulovat, jestli by ujel, nicmene ja jsem zrovna prendaval nakup, takze borec vylezl a dost arogantnim zpusobem mi oznamil, ze "tady je cislo pojistky, ja specham, pojistovna se pak ozve". Tak jsem ho snesl na zem, ze ja zadnou smlouvu s jeho pojistovnou nemam, ta pojistovna mne ani nezajima, pro mne je vinik on a samozrejme trvam na prijezdu PCR vcetne toho, ze naopak ja mu dam klice od toho bouraneho auta a at mi kouka pristavit jine, pojizdne a tohle at mi vrati, az bude zase v puvodnim stavu. Byl z toho dost prekvapeny. Co se pamatuju, tak pojistovna vymenila vsechny dily za nove, jen holt jsem pres tyden musel jezdit s jakousi malou chrchlou a kdyby mne ten typek tehda jeste chvili sral, tak budu pozadovat po nem prachy za nemajetkovou ujmu.

Je to vsechno o slusnosti. Kazdej muze udelat nehodu. Ale taky se k tomu musi umet postavit. A ne stylem "pico tady mas pojistku, vyrid si to, protoze to je pod moji uroven".

MojeTikka

Příspěvek#66 » ned 20. zář 2020, 18:35

gogan píše:Nezapomínej, že dnes se neopravuje ale mění.

Trefil jsem koloucha, letos v cervnu. Oprava tyden, faktura 14600. Euro. Pojistovna zaplatila, nicmene nebejt to pojisteny, tak mam asi infarkt.

Jo, trefenej blatnik, svetlo, mlhovka a lehce haupna. Uvnitr jinak nic. Ani motor, ani chladice, ani podvozek, nic.

pavelg

Příspěvek#67 » ned 20. zář 2020, 18:42

Tak to byl nějaký podkaliberní kolouch s kumulativním tandemovým stupněm.

Piggy

Příspěvek#68 » ned 20. zář 2020, 18:50

Kdysi do mě při popojíždění v páteční koloně lehounce ťuknul druhý vůz zezadu. Skoro jsem si toho nevšiml a na první pohled jsem ani nic neviděl. Na druhý pohled nepatrnou štěrbinu mezi "nárazníkem" a zadním čelem (či jaxe ten díl jmenuje). Oprava necelých 20.000,- (jenom CZK).
Poslední můj vůz, který měl opravdové nárazníky, byla Lada Samara. Kdysi prý norma stanovila odolnost při nárazu do pevné překážky rychlostí 4 km/h.
A že se nestartující vozy roztlačovaly nárazník-na-nárazník, tomu by dnes ani nikdo nevěřil.

P.S. Dobrá, ty nenárazníky nakonec chápu (deformační zóny, ochrana chodců). Ale proč má být tabulka se značkou vystrčená ještě víc dopředu? Aby byla první na ráně?

MojeTikka

Příspěvek#69 » ned 20. zář 2020, 19:10

Kdyz jsem byl v 90kach nejakej cas v Parizi, tak jsemsi vsiml, ze tam nikdo z mistnich okolo reky nikdy nezatahoval brzdu. Potrebujes zaparkovat? Tak vylez, odstrkej par aut a do te mezery pak zajed. Chces vyjet? No tak drcni do tech vpredu, pak do tech vzadu a vyjed. Snadne.

Jenze... to jeste byla auta z plechu. Jak to tam maji ted, netusim.

gogan

Příspěvek#70 » ned 20. zář 2020, 19:32

Jenze... to jeste byla auta z plechu. Jak to tam maji ted, netusim. - no dnes to řeší Molotovem :mrgreen:

MojeTikka

Příspěvek#71 » ned 20. zář 2020, 19:46

Frantici bejvali drive spis pres vino, nez pres koktejly :-). Holt, nova doba...

MojeTikka

Příspěvek#72 » ned 20. zář 2020, 19:56

Ja jsem pretahnu prosbu Rumburaka18 z Koronaviru v CR:

"fakt tvl, kdo nechape princip a vyhody e-rousky v tehle krizi, odchod do Hospody prosim"

Napriklad ja tu vyhodu nechapu.

Moje zena ma matlafoun, ja ne. Pokud moje zena onemocni, bude doma. Doma nepotrebuje matlafoun, doma ma pevnou. Naopak ale decka matlafouny ani jine komunikacni pristroje nenosi. Pokud napriklad kluk bude chtit jit nekam daleko, vezme si mamin matlafoun, protoze v nem je i navigace. Paklize tam pojede ta apka, jde nejak vymazat, nebo stopnout, aby kluk zbytecne nechodil po meste a neaktivoval fiktivni kontakt?

audis

Příspěvek#73 » ned 20. zář 2020, 20:04

Ten prymula mě začíná dost srat. Mohla by média a orgány činné ty jeho cancy, žvásty, výlevy, myšlenky, odhady, dopady, cokoliv, přestat citovat, a to hlavně v nadpisech článků? Ne, nechci o prymula do konce života slyšet, a to ani prostredkovane. Jeho projevy jsou terorismus. Mlč prymula. Stát by se měl postarat, aby už nemluvil.

greenhorn

Příspěvek#74 » ned 20. zář 2020, 20:08

Problm není ten Prymula. Problém jsou ty média, která jsou schopná zveřejnit cokoliv.

MojeTikka

Příspěvek#75 » ned 20. zář 2020, 20:17

No, tak jsem nelenil a precetl si navod na tu e-gamesku. Deaktivovat se to kdykoli da. Dobry.

Dekuji, ale nechci to.

Zpět na