Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Indian

Příspěvek#616 » úte 19. lis 2019, 12:22

No, soráč, zapomněl jsem dodat názvosloví. Můj táta byl kdysi dávno kolářský mistr (cca do půlky 50. let) a tak jsem to použil jaksi samovolně.
Samozřejmě se i pár zmetků dostane až na paprsky. K náboji snad ne - na to bych po nich chtěl ZP :-)

genu

Příspěvek#617 » úte 19. lis 2019, 19:11

Tak oni se za komančů komunisti taky prohlašovali za lidem zvolené, v demokratických volbách ....
Dnes se tu hlásá demokracie a svoboda, přestože tu není ani jedno.
Konečně stojí banány jako cibule (až na to, že naopak než jsme chtěli), k výročí nás upozorňují, že máme levnější máslo, než za komančů, ale už neřeknou, že platíme o 1200% víc za vodu .... (já teda spotřebuju víc vody, než másla) :mrgreen:

Zaujal mě krásný popis, který by se dal vztáhnout na ANO (a bohužel i další):
„Vůdce strany konzultuje opatření, která chce podniknout, maximálně s generálním štábem svých nejbližších důvěrníků, ostatní poslanci dostávají pouze stranic­ ké pokyny.“ Skutečným posláním davu poslanců strany je bezvýhradná podpora jejich vůdce a jeho pobočníků. Těm nejpohotovějším a nejvýřečnějším z poslanců se dostává zvláštního vyznamenání: mohou působit v parlamentu jako řečničtí gladiátoři strany. Ti ostatní jsou pouhými automaty na zvedání rukou. Porušení stranické disciplíny při volbě čehokoli je považováno za nejvyšší zradu. „Debaty v parlamentu nemají téměř žádný reálný dosah, snad kromě toho, že umožňují vyniknout gladiátorům stran. Neovlivňují, jak bude kdo volit, nedokáží přesvědčit nikoho, protože stranická disciplína přísně zapovídá všem věrným nechat se přesvědčit. Proto kromě zvlášť významných pří­ ležitostí hovoří řečníci zpravidla před prázdnými lavicemi. Kultivovaní lidé jsou šokováni degradací politiky, kte­rou zavinily strany. Ti, kdo o tom něco vědí, jsou zoufalí, když sledují, jak celý obrovský a nákladný parlamentní stroj běží zoufale naprázdno. “

Tohle není reálný popis našeho parlamentu, ale studie ruského politologa Moisei Ostrogorskiho napsána patnáct let před VŘSR a vycházela ze studia britského a amerického parlamentarismu. Daleko víc je citováno v knize Jana Kellera "Až na dno blahobytu". Historie se pořád opakuje ....

pavelg

Příspěvek#618 » úte 19. lis 2019, 19:41

Tohle ale, pri vsi neucte k nasim poslancum, neni problem naseho parlamentu.

jezekif

Příspěvek#619 » úte 19. lis 2019, 20:02

Vvitty, dík za edukaci! Taky jsem žil v bludu, přitom jsem žebřiňákem na loukoťových kolech jezdil ještě tak před 20-ti lety, když jsem dělal sena, nebo dříví. No nějak to přišlo, že jsem nepotřeboval vědět jak se jednotlivé části kola jmenují. Nejspíš že už široko, daleko stejně nebyl kdo by to případně opravil.

pavelg

Příspěvek#620 » stř 20. lis 2019, 09:43

Někdo ubodal přednášejícího na Berlínské klinice.
Policie toho bodajícího má, ale nějak se zdráhá sdělit podrobnosti co je ten člověk zač. Nejspíš se teď musí věnovat hlavně sledování sociálních sítí, aby se někde nerozmnožily projevy předsudečné nenávisti.
Lidi by ale možná zajímalo proč ho ubodal a co byl ten vrah zač, i když to možná s ničím nesouvisí.

Zatím to vypadá na tzv. mladíka:
https://www.welt.de/img/vermischtes/mob ... klinik.jpg

pavelg

Příspěvek#621 » stř 20. lis 2019, 12:13

tak ten mladík má podle nových informací 57 let a motiv je stále neznámý

Dragunov

Příspěvek#623 » stř 20. lis 2019, 19:53

No tak to máme štěstí protože do Agent Orange dodávalo ingredience i Československo...
BTW - taková technická. Jde nerezová hlaveň černit? (čimž nemyslím barvu, cerakote ale černění) Jen že jsem viděl ve speciálu ZaN pistole Berettu Centenial a u ní popis že má nerezovou hlaveň což mi moc nejde dohromady.

rumburak18

Příspěvek#624 » stř 20. lis 2019, 20:09

genu

Příspěvek#625 » čtv 21. lis 2019, 20:20

To mi hlava nebere ... :roll:
Tragická událost se stala v pondělí u regionálního soudu v jihoafrickém městečku Ixopo, kde byla střelná zbraň během soudního stání předváděna jako důkaz. Nešťastně ale spadla na zem a při tom vystřelila. Jednapadesátiletá právnička byla zasažena kulkou a začala krvácet.
Přítomní se snažili krvácení zastavit a okamžitě zavolali záchrannou službu. Navzdory rychlé a později i odborné pomoci lékaři konstatovali smrt ...
Střelná zbraň byla po nalezení vrácena okradeným manželům Cheryl a Davovi Biggsovým pro případnou nutnost vlastní ochrany. V den soudu ji ale Cheryl musela předat zpět policii, přičemž zmínila, že neví, jestli je zbraň nabitá nebo ne.
https://www.lidovky.cz/svet/zbran-jako- ... paign=null

JardaB

Příspěvek#626 » čtv 21. lis 2019, 20:30

Slusnej oddil asi, no :D

LoganRaise

Příspěvek#627 » čtv 21. lis 2019, 20:33

Zbraně jenom profesionálům, že... :-D

Igrlik

Příspěvek#628 » čtv 21. lis 2019, 20:51

Regionálny súd... Južná Afrika... čo dodať??? :roll:

gogan

Příspěvek#629 » čtv 21. lis 2019, 23:55

Celý mě to poněkud připomíná "... teda takhle brutální sebevraždu jsem ještě neviděl ...". :mrgreen:

Golem

Příspěvek#630 » pát 22. lis 2019, 01:16

Igrlik píše:Regionálny súd... Južná Afrika... čo dodať??? :roll:

Zlým dnům už je konec, aparteid byl zapuzen, afroafričané jsou vedoucí silou. Průměrné IQ... 70...

Zpět na