Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#6586 » pon 22. črc 2019, 08:39

rumburak: "lehké sověty" mě odrovnaly .. dík

Pak ty očividně svobodu slova zatím nepotřebuješ, protože u tebe funguje autocenzura a nejsi v hledáčku elfů. Nepochybuj, že kdyby chtěli, cestu by našli .. třeba pravicové názory nebo symboly, které ani neznáš. Je jich spousta a už o tom psal Hašek ... bílý papír, červená rukojeť nože a modrá obloha- trikolóra a vlastizráda na Císaři.

Představ si situaci, že někdo veřejně požaduje zákaz zbraní. Ty tomu chceš oponovat, tak chceš promluvit veřejně, nebo napsat do diskuse, že zbraně nejsou špatné samy o sobě, že se jen nesmí dostat do rukou .... a hned můžeš mít na triku dva ideozločiny. Jednak propagace násilí a druhak nenávist proti skupině osob, nejspíš s rasismem nebo nějakou fobií nebo toxickým něcím k tomu.

Připadá mi, že nechápeš riziko. U nás samozřejmě můžeš sbírat podpisy pod petici za právo na držení zbraní a proti Směrnici. Zatím... jsou ale země, kde by to mělo zásadní důsledky pro tvůj život.

Edit: Zbraně a penisy se už řeší ve státech a organizacích, které nám vnucují svoji vůli v oblasti legislativy. My víme, jak to začalo tam a vidíme, jak to pokračuje. My vidíme, že stejné koncepty se nám dostávájí do legislativy a praxe právě teď a upozorňujeme na to.
Je hloupé dělat stejnou chybu, když vidíme ty dopady v reále v zemích, odkud to k nám jde.
Ty chceš čekat, až ti zakážou i ty penisy... myslím, že pak už bude pozdě. A hlavně, poučit se z chyb jiných, to je dovednost, kterou zvládne i slepice. Když jedna někam spadne před očima druhé, tak ta už tam neleze... buďme chytřejší než ty slepice, nebo aspoň ne hloupější.
Naposledy upravil(a) pavelg dne pon 22. črc 2019, 08:45, celkem upraveno 1 x.

rumburak18

Příspěvek#6587 » pon 22. črc 2019, 08:43

@Hujer: musim souhlasit, že ten transparent (byť si myslím svoje) vs. Semelová prostě nedává smysl. Zřejmě rozhodli "soudní znalci".

pavelg píše:rumburak: "lehké sověty" mě odrovnaly .. dík

když jsem to opravoval, věděl jsem, že už je pozdě :lol:

pavelg

Příspěvek#6588 » pon 22. črc 2019, 09:03

Myslet si svoje .. to rozhodně, jenže je obrovský rozdíl nesouhlasit, považovat za vola.. a něco jiného je trestat skrze oficiální aparát. Nebo skrze aparát neoficiální šikany, jak to bylo časté za rudého bolševika.
Do křížovek se nesmělo dostat ani heslo typu "rákos na podbití stropu", protože by to vzbuzovalo asociace a soudruh křížovkář by přišel o zakázku. Nikde to nebylo napsané, ale všichni to věděli.. přitom tak šikovné slovo to bylo.

Je tragédie, když může jistá skupina lidí používat tvrdý aparát na politickou šikanu jiných lidí. Nebojovat proti tomu jen proto, že zrovna já jim zatím tolik nevadím, to je hodně krátkozraké.

Co říkáte na tohle?
https://paragraphos.pecina.cz/all/nase- ... ch-projevu
Proces se táhne snad 10 let a proti vydavatelům byly použity všechny praktiky soft-totality, včetně obstavení majetku, vedoucímu k bankrotu společnosti.
Je v tom hluboký smysl - když učíme děti ve školách o ošklivosti pana Hitlera a jak napsal Mein Kampf, bylo by asi potřeba, aby si zvědavci mohli to dílo přečíst. Někteří občané ČSSR pamatují situaci, kdy se požadovalo odsouzení nějakého textu, který ale bylo zakázáno zveřejňovat a šířit.
Ano, to je totalita.

Indian

Příspěvek#6589 » pon 22. črc 2019, 09:39

Pamatuju si v deváté třídě a těsně po jejím skončení - příslušníci VB s oblibou zkoumali, jestli si někdo nevytrhl z občanského průkazu stranu 15 na protest proti 15. sjezdu KSČ, a potom v roce 1977 se všude okolo nás mluvilo o Chartě 77, kterou téměř nikdo neznal co obsahovala. A kromě Prahy a velkých měst se text nikde moc nerozšiřoval. Snad jen Svobodná Evropa to odvysílala. No a v r.1989 se mělo odsoudit a zabránit šíření tzv. pamfletu Několik vět. Taky nikdo neznal až na výjimky obsah. Zažil jsem ale jako mistr ve výrobě, že se tam na dílně alespoň objevil člověk, který se snažil přečíst několik vět z Několika vět. Vývoj myšlení lidí byl zřejmý, nikdo nechtěl odsuzovat Několik vět s odůvodněním, že neznají jejich obsah.
Vše už bylo "přes čáru", všichni už měli toho "odsuzování" dost.
Sílí ve mně obava, že v zemích s nejvíce "utaženými šrouby" až to dojde "přes čáru", tak by to vůbec nemuselo být hezké a sametové.
Ono - např. po první světové válce taky vítězné mocnosti dotlačily Německo "přes čáru", za hranici únosnosti. A moci se potom zcela demokratickou cestou ujal Áda a jeho melody boys. Odesrala to celá Evropa a přihlé i nepřilehlé části Zeměkoule.
Takže si ještě dlouho nalhávejme politicky korektně, jak je všechno OK. O to horší může být potom zlom situace. A tentokrát to odeserem všichni. Jsme geograficky jaksi "na cestě" téměř odkudkoliv kamkoliv v Evropě.

Sedmej

Příspěvek#6590 » pon 22. črc 2019, 09:44

pavelg: Zeptej se těch co na tom trvali, proč se tak dělo. Já to nevím. Pokud ti jde o to, abych spekuloval, tak třeba proto, že tam sedí lidi co si neumí přiznat chybu. Nebo stále věří, že ono se to nějak srovná a rozhodují správně. Nevím, do hlavy nikomu nevidím.
Kvóty za mě byl výmysl z principu asi správný, kdyby s takovým postupem všichni souhlasili. Smysl byl podle mě v tom, aby se všechny státy podíleli na té pomoci. Ale důležité tam je to, aby to tak chtěli všichni. Což se nestalo, takže se za mě od kvót mělo celkem rychle upustit a rozhodně neměla být snaha to nějak vynucovat.

jezekif: Chybu udělala a dělá celá EU. Není to jen o Německu. kdyby většina EU řekla dost, hranice se uzavírají. Myslíš, že by Němci dělali jako co? Jenže prostě většina EU se není schopná takhle domluvit.
Je to obdobné, jako se nikdy nedomluvíme tady. Chyba je za mě v tom, že se vytvořil dojem, že tu máme pouze dvě strany, vítači a rasisti (s různou modifikací názvů). To se pak nějaké rozumné řešení hledá dost těžko. A nemyslím, že by bylo pozdě to začít řešit třeba až teď.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#6591 » pon 22. črc 2019, 10:36

Sedmej: Ohledně těch počtů nyní - jsou opět v normálu a nijak zásadně nepřevyšují čísla z let před migrační vlnou... to že se teď píše o každé pramici, po které dřív neštěkl pes, je věcí současné hysterie a poptávky po takových prdnutích do vody... Bystřejší hysterici už to objevili a našli si novou oběť - LGBT - rozvraceče rodin a tím pádem Evropy... Pochopitelně jako u migrace za to může Soros a Kalousek...;-)

pelanj

Příspěvek#6592 » pon 22. črc 2019, 11:38

Chybu udělala a dělala celá EU...EU jsou přece hlavně Německo a Francie, zbytek má hlavně šanci mlčet.

pavelg

Příspěvek#6593 » pon 22. črc 2019, 11:59

Sedmej:
Kvoty jsou podle tebe v pořádku, kdyby s nimi všichni souhlasili ... no proč ne, kdyby všichni souhlasili s Hitlerem, taky by nebyla válka. Kvoty ale přece byly zavedeny proto, že řada států nesouhlasila, zavedeny byly jako donucovací prostředek a dodnes jsou vynucované přes ESD.
Plyne z toho něco pro tebe ohledně EU?

EU udělala chybu? Kdyby to tak bylo, tak by ocenili ty, kteří tu chybu chtěli napravit. Třeba Maďarsko chybu Německa a EU napravilo tím, že si postavilo plot na ochranu hranice. A co se stalo? Útoky z EU a Německa.
Itálie po volbách napravila chybu a přestala přijímat lodě pašeráků lidí... co se stalo.. poděkovala EU za to, že konečně chrání aspoň trochu hranici? Kdepak, napadají Salviniho za to. Nedávno německý ministr kritizoval ČR že není svolná ke společnému řešení. Co je to za řešení? Zatím to byl jen masový import afroislámistů a jejich povinná distribuce.

Co z toho tedy plyne pro EU?
Podle mě to, že se dlouhodobě, ze všech sil a zcela nezákonně snaží dostat do Evropy co nejvíc Afričanů a distribuovat je do členských států EU. Kromě toho šikanuje lidi, kteří s tím nesouhlasí.

Říkáš, že se nedá domluvit, říkáš, že EU udělala chybu ... tak by mě zajímalo, jak by to bylo správně podle tebe. Kdyby ses měl domlouvat ty, nebo to řešit. To je přece standardní situace... jak bys to řešil ty a proč.
Co se mělo udělat v roce 2014 a navrhoval to někdo?

jezekif

Příspěvek#6594 » pon 22. črc 2019, 12:50

EU udělala chybu, kdyby...
Tak si to projdeme pěkně od západu: Španělsko - ticho po pěšině, žádné hlasité pro ani proti. U vesla tam jsou socani a ti by rádi vítali, ale vědí, že by jim to ve volbách srazilo vaz. Fakticky si brání hranici, nikterak intenzivně, ale přeci. Francie -plná vlastních problémů, migrantských táborů doslova slumů, u moci jsou vítači -přerozdělovači. Makron kdyby mohl, tak by kvoty prosadil silou. Lidi se bouří proti státu, kvůli daním, kvůli zhoršující se životní úrovni, stát do nich střílí... Itálie - tam už protimigrační strany vyhráli ve volbách. BENELUX - tiše proti migrantům, Norsko a Dánsko podobně. Němci ryčně pro a volají po solidaritě! V4, Rakousko a východ Uhnije? - JEDNOZNAČNĚ proti.
Celé vedení Uhnije TVRDĚ PRO a stálé snahy o přerozdělování? Tomu se říká chyba? Tomu já říkám sraní lidem na hlavu. Nejen, že neuznají, že dělají chybu, ještě nás zas a znova budou nutit udělat ji taky!

Indian

Příspěvek#6595 » pon 22. črc 2019, 12:57

Když oni to asi dělají pro jakési vyšší dobro... ... pro ně samé asi (nevíme za kolik...).
Se podívejte, kdo vede EU. Kdo z těch "proti" tam má nějaké důležitější křeslo. Nám je přisouzeno držet hubu a krok... a hlavně poskytnout svůj trh pro odpad ze západu (horší potraviny, ojetá auta a teď už i ojeté vlakové soupravy...)

P.V.

Příspěvek#6596 » pon 22. črc 2019, 13:02

rumburak18 píše:@jezekif: V tom jsme zajedno, taky mi německý model nevyhovuje. Ale ani vážná situace mě neláká k páchání trestné činnosti. Situaci můžu kriticky popisovat a Německo kritizovat i bez toho, abych měl byť i jediný smazaný příspěvek na fb.

Protože na Tvůj profil/příspěvky ještě nenarazil ten správný aktivista...

pavelg

Příspěvek#6597 » pon 22. črc 2019, 13:23

jezekif píše:EU udělala chybu, kdyby...
Tak si to projdeme pěkně od západu: Španělsko - ticho po pěšině, žádné hlasité pro ani proti. U vesla tam jsou socani a ti by rádi vítali, ale vědí, že by jim to ve volbách srazilo vaz. Fakticky si brání hranici, nikterak intenzivně, ale přeci. Francie -plná vlastních problémů, migrantských táborů doslova slumů, u moci jsou vítači -přerozdělovači. Makron kdyby mohl, tak by kvoty prosadil silou. Lidi se bouří proti státu, kvůli daním, kvůli zhoršující se životní úrovni, stát do nich střílí... Itálie - tam už protimigrační strany vyhráli ve volbách. BENELUX - tiše proti migrantům, Norsko a Dánsko podobně. Němci ryčně pro a volají po solidaritě! V4, Rakousko a východ Uhnije? - JEDNOZNAČNĚ proti.
Celé vedení Uhnije TVRDĚ PRO a stálé snahy o přerozdělování? Tomu se říká chyba? Tomu já říkám sraní lidem na hlavu. Nejen, že neuznají, že dělají chybu, ještě nás zas a znova budou nutit udělat ji taky!

Dobře shrnuto
A jelikož ty importovací aktivity stejně jako přerozdělovací diktát jsou nezákonné i podle stávajících regulí EU, považuji ty aktivity za zločinné, jejich protagonisty za zločince a jejich pomahače u nás za kolaboranty a státy provozující tento business pak za škůdce Evropy.... tím je doufám dostatečně vysvětlen můj slovník.
Jinak řečneno, nejedná se o chybu, nekonání nebo opominutí. Jde o aktivní kolonizaci Evropy Afričany s použitím veškerých protředků, co má Německo a EU k dispozici. Zákonných i nezákonných. Připomínám ještě Istambulskou smlouvu a výzvu k podpoře Africké imigrace ze strany minulého EP.
Uvítám samozřejmě případně vysvětlení pokud se mýlím.

Takže co z toho plyne pro nás, náš vztah k imigraci, stranám podporujícím imigraci a vztahu k EU obecně?

LoganRaise

Příspěvek#6598 » pon 22. črc 2019, 13:31

Kurnik, já jsem křížovku ňákej ten pátek neluštil... Jak je ten rákos na podbití stropu?

Sedmej

Příspěvek#6599 » pon 22. črc 2019, 13:33

Sarkafarka.Loupeznik: Mě se zase líbí jak se i mění slovník urážek. Od Pražské kavárny, Havloida, přes Sluníčkáře, Eurohujery, Lepšolidé .... a teď to jsou jak jsem zaznamenal Elfové. :-))

pavelg:
1) Nic. Tvůj výklad (s kterým nesouhlasím, proto to "nic") toho co se děje tu píšeš pořád, nemusíš znovu a znovu.
2) EU musí najít kompromis s kterým budou souhlasit všichni. Maďarsko i Itálie jsou také EU.
3) Evropa měla vytvořit nějaký záchytný tábor. Navrhoval jsem to třeba já. :-) Ale samozřejmě nevím, jestli by to dneska bylo v takovém případě lepší. Možná ne.

Hujer Viktor

Příspěvek#6600 » pon 22. črc 2019, 13:39

ESD to bude vidět jinak
to co jste pane pavleg předvedl je názorná ukázka nenávistné mluvy. jen tak urazit tólik sqvělých lidí.
za trest vám demokratické orgány eu seberou děti, znásilní psa a sní manželku

Zpět na