Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#7531 » pon 12. srp 2019, 14:33

Sedmej píše:pavelg: Zase jsis z toho vzal jen co se ti hodi.

A co tam zaujalo tebe?

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#7532 » pon 12. srp 2019, 14:45

pavelg píše:Tak se loupežníku neostýchej a argumentuj. Jestli jsi toho schopen. Jak je to s věrohodností těch klimatických modelů na dekády a staletí dopředu? Jak se dají verifikovat? Mimochodem ... řešils někdy nějakou jednoduchou diferenciální rovnici?
Těším se na tvůj výklad problematiky.

Proč bych měl argumentovat hospodským kecům, které se tu o klimatu vedou??? Na máš x-desítek studií o změnách klimatu, a jediné co proti nim máš v arzenálu je selský rozum a vysokou školu života... Obávám se, že je to zatraceně málo... Ale na zábavu to jistě stačí... :D

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#7533 » pon 12. srp 2019, 14:46

Indian píše:...řekl on sám...

No jsi to ty, kdo se uspokojuje tím, že není o nic chytřejší než dinosaurus, co si pod sebou sežral všechnu zeleň... Asi příště lépe zvažuj své argumenty...

pavelg

Příspěvek#7534 » pon 12. srp 2019, 14:51

Vidíš, loupežníku, i tak málo stačí na to, abych prokázal debilitu greténistů a tragickou nekompetentnost nové předsedkyně Evropské komise.
Ano, stačí na to selský rozum a základní škola.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#7535 » pon 12. srp 2019, 14:54

Nerad se opakuji, ale nelze jinak-ano, můžeš se tím oblbovat, ale to je vše, na co ti to stačí...

pavelg

Příspěvek#7536 » pon 12. srp 2019, 15:00

Pořád čekám, že napíšeš něco k věci. Na mně osobně nezáleží, v debatě jde o klima, které podle Grety zkolabuje do 10 let a o závazek soudružky z Lejna udělat z EU uhlíkově neutrální území už v roce 2050 a nařídí to zákonem.
Předveď svoje znalosti, jestli máš co.

Sedmej

Příspěvek#7537 » pon 12. srp 2019, 15:00

pavelg: Sorry komentar jsem upravil. Nevsiml jsem si, ze jsi uz reagoval.
Nevim jestli zaujalo, spis se me libi ten jeho pohled na Teslu jako takovou. Pro me tam z tech konkretnich informaci nerekl nic vylozene prekvapujiciho.
Sem jsem to dal, k vuli tomu, ze je jeden z mala, kdo na rovinu popisuje nejen to dobre, ale i neprijemne veci. Ale asi jsem cekal, ze se to bude vnimat jako celek, ne jenom ta kritika.

pelanj

Příspěvek#7538 » pon 12. srp 2019, 15:01

Dovolím si předložit dvě myšlenky:

1. Pokud jsou fosilní paliva původem z rostlin, tak se jejich spalováním pouze vrací CO2 do atmosféry.
2. Pokud se otepluje, máme se snažit oteplování mírnit/zastavit na základě neověřených teorií a doomsayingu, nebo je lepší se postupně přizpůsobit realitě, která opravdu nastane?

Dragunov

Příspěvek#7539 » pon 12. srp 2019, 15:09

Sarkafarka.Loupeznik: Promiň ale Greta je prostě produkt a zneuzité dítě s mentální poruchou. Že se ekokriklouni často rekrutují z lidí co se na tu televizi mohou dívat i po tmě, co neví jak funguje precerpavacka a co je vůbec biomasa je fakt. Pak se nediv, že je nikdo nemá rád když vymysleli FV průser, bioslozku co škodí víc než normální benzín, kazí motory a navíc ta bioslozka je převážně palmový olej. Plus ta řepka s dalšími problémy. Dale bezzasahovymi zonami způsobená kůrovcová kalamita. Navíc jsou to levičáci jak poleno. Nová předsedkyně EK je opět příklad toho jak EU slouží často jako skladiště špatných politiků.

EU se podílí na uhliku 10 procenty. Recyklujeme, jsme oproti americe střídmí ale ne my si budem škrtit průmysl silenostma.

jezekif

Příspěvek#7540 » pon 12. srp 2019, 15:20

Pavelg: :lol: s tou tajgou máš recht! Jen to jaksi není moc užitečné :-)
Jinak celá snaha lidským chováním výrazně ovlivnit klima na planetě je podobné účinná jako byly kdysi snahy o lokální ovlivnění počasí. Naštěstí v tom lokálním měřítku byly výsledky, ekonomika a ekologické hledisko velmi zřetelné, takže se záhy od hokuspokusů odstoupilo. V případě klima se jede v globálním rozsahu s reálně neměřitelnými hodnotami a navíc v řádu minimálně desetiletí - prostě taková moderní alchymie!
A ještě jeden odkázeček o sv.Grétě: https://ivocerman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=723616 pro informací chtivé čtenáře.

Sedmej

Příspěvek#7541 » pon 12. srp 2019, 15:26

Minimalne v jednom ma loupeznik pravdu. Jak si dneska jedinci s napisem “Vysoka skola zivota” v kolonce vzdelani mysli, ze rozumi vsemu. A na vedecke prace jim staci ten jejich selsky rozum. :-) To me obcas taky zarazi.

pavelg

Příspěvek#7542 » pon 12. srp 2019, 15:28

7.:
Jo, borec mluví celkem otevřeně. Jen prostě nepředstavuje masového motoristu. Pro něj je to hobby, pro většinu ostatních potřeba mobility za nějakých ekonomických podmínek. Kdyby měli všichni doma 2 auta vyšší třídy a neřešili prachy, tak by si třeba pro radost koupili i tu Teslu nebo ten vírník pana Březiny, anebo ultralight.
Na tohle zatím nelze orientovat mainstream, dokonce ani víc než pár procent.
Já to neberu jako negativa.. prostě jsou to dané parametry poplatné současnému stavu. Někomu to třeba do jeho potřeb a tužeb sedne, ale dovolím si tvrdit, že lidem, co mají na auto 250 000 a to auto musí sloužit 15 let, vozit rodinu na dovolenou a mít přijatelné náklady, těm lidem bude Tesla nedostupná.
Někdo si myslí, že bude stačit jim nějakou formou teroru sebrat možnost mít jiné auto.. no asi to nějak zafunguje, ale já si myslím, že to k ničemu dobrému nepovede.

Dokonce jsem skeptik pokud jde o konstrukci elektromobilu s bateriemi. Myslím si, že budoucnost půjde jinudy. Ale kdybychom už měli něco v tom směru podniknout, tak bych raději investoval do zásadní rekonstrukce a posílené rozvodné soustavy, zejména v Německu by to měli udělat. Jinak jim první milion vytoužených elektromobilů způsobí blackout.

pavelg

Příspěvek#7543 » pon 12. srp 2019, 15:34

Mě zase zaráží, odkud lidi jako loupežník berou informace o vzdělání a znalostech ostatních lidí. Kdyby sám přišel s nějakým rozumným výkladem, kterým by prokázal svoji erudici, tak prosím, ale zatím tady jen poštěkává a podsouvá cosi.
Moje zkušenost říká, že takhle se chovají jen hlupáci, co nemají o věci ani páru. Ti, co se orientují, jsou většinou schopni dialog vést a ti lepší i ledacos vysvětlit.

A ve věci Gretina kolapsu klimatu do 10 let, její schopnosti vidět CO2 a uhlíkově neutrální EU podle Ursuly... tak tam fakt stačí pět pohromadě a základní škola.

Sedmej

Příspěvek#7544 » pon 12. srp 2019, 17:02

pavelg: Tak treba ty jsi takovy vseznalek. O vsem vsechno vis nejlip. Jakykoli jiny nazor je spatny. A to at jde o ekonomiku, politiku, armadu, nabozenstvi, techniku, historii, ekologii, proste vis vsechno. A hlavne to vis i lip nez lidi z oboru. Mas na to vzdelani nebo jde o tu vysokou skolu zivota o ktere on psal? Jo a nemyslim si, ze mit skoly je zaruka nejakeho rozhledu a “chytrosti”.
Jinak Mara neni bezny clovek jak se o tom tady psalo. To mas urcite pravdu.

pavelg

Příspěvek#7545 » pon 12. srp 2019, 17:05

Vseznalky je jiste dobre obcas utrit, ale znalostmi a argumenty. Jinak to veci debaty moc nepomuze.

Zpět na