Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

P.V.

Příspěvek#3031 » pát 5. čer 2020, 10:51

Letec 12 píše:Langer byl čelním představitelem olomoucké ODS a tváří na plakátech.

A?
Vznikla mu škoda? Platil nějaké plakáty ze své kapsy? Těžko... Poškozený je jiný subjekt.

Navíc znova - oproti jiným případů dostal Smetana výhodný trest (pokud by jej vykonal). Zbytek je jeho volba...

pavelg

Příspěvek#3032 » pát 5. čer 2020, 11:21

Jestli kreslil ručně, tak to muselo být pár desítek maximálně... 30 tady někdo psal a ODS si je cenila na 17 000, tj. cca 500/ks. Je jedno, co do toho započítali, bylo to jejich rozhodnutí a možná čekali, že bude Smetana smlouvat. Mohli říct, že na to kašlou, nebo jít do limitu přestupku.
Já si ani nemyslím, že by se Langerová po Smetanovi vozila a že se nevyloučila sama podle mě spíš (v tomto případě) ukazuje, že si myslela, že to zvládne nestranně a podle litery ... což si myslím, že tak i dopadlo.
Jenže - Smetana se nehájil a zvolil strategii mučedníka - dělejte si se mnou co chcete, aspoň bude vidět, jak fungujete.
Já si myslím, že kdyby se stejně jako ke Smetanovi chovali ke všem aktivistům, tak budou obrazně řečeno jatka. Langerová musela vidět, že Smetana trest nepřijme a neodvolá se. Kdyby mu napařila podmínku, tak to bylo vyřešené, protože Smetana by už nemohl pasivním odporem ničeho dosáhnout. Ona mu napařila galeje ... takže přesně to, co mu umožnilo dál držet svoji pozici. O Ghándím se točily filmy, ale Smetana byl přesně ten Hanácký Ghándí ... můžete mě zabít, ale tím se jen zdiskreditujete.

Takže co z toho pro mě plyne? Za 60 tykadel (po dvou) čtvrt roku v kriminále je v naší zemi normál a řadě lidí to vůbec nepřijde divné.
Proč ne... za pár nálepek 3 roky, za schválení nebo neschválení něčeho taky tresty natvrdo.

Rozhlédněme se proto kolem sebe a zamysleme se, kdo všechno by měl být potrestaný, jaká jsou měřítka a proporce takto vykonávané spravedlnosti. Asi jediná možnost, jak některým lidem ukázat úskalí, je nechat vytisknout a vylepit letáky na podporu někoho, kdo není miláčkem medií a důsledně žalovat každého, kdo na ně sáhne. 500Kč + 3 dní galejí za kus.

rumburak18

Příspěvek#3033 » pát 5. čer 2020, 11:31

Smetana jí v soudní síni řekl, že její manžel je největší grázl, takže já myslím, že si chtěl zabojovat, to se mu splnilo, a jestli mu to za to stálo, a nemohl to udělat jinak, tak si myslím, že to je happy-end.
Že je snaha měřit stejným metrem, jsme si ukázali u Ztohoven.

pavelg

Příspěvek#3034 » pát 5. čer 2020, 11:35

Standarta je podle mě ale trochu jiná liga než počmárané Íčko na volebním plakátku v MHD, kterých je 10 000 a nejsou státním symbolem.

Letec 12

Příspěvek#3035 » pát 5. čer 2020, 11:37

Některým to nevysvětlíš.

rumburak18

Příspěvek#3036 » pát 5. čer 2020, 11:38

Co s ní vůbec udělali? Potrestáni byli za to, že ji šlohli, slyšel jsem něco o rozstříhání a že ji rozdali lidem.

//Edit
Hons, Hájek a Crhák čelili obžalobě hned ze tří trestných činů - u standarty se podle státní zástupkyně dopustili krádeže, vyvěšení červených trenýrek bylo výtržnictví a poškození střechy, po které se pohybovali, zhodnotila žaloba jako poškození cizí věci. Za tyto trestné činy jim hrozily až tři roky vězení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ztoh ... domaci_pku

Ke standartě:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stan ... domaci_cen

@Letec: Dostali víc než Smetana, co by jsi chtěl pro ně za trest?

pavelg

Příspěvek#3037 » pát 5. čer 2020, 11:51

Dostali víc jak Smetana? To já bych neřekl, forma trestu je vnímána dost individuálně... dostali podmínku. Já si myslím, že zrovna Smetana pokládal galeje za větší trest, než je nějaká podmínka.

Cena standarty je u nás rovna ceně asi 100 podobizen Íčka na letáku a hanobení státního symbolu je nejspíš v pohodě. Vstup na střechy Hradu taky a všechno kolem ... my to tady srovnáváme s tím, že autobusák přikreslil Íčkovi tykadla na 30 předvolebních letácích.

No, uvidíme.. třeba se nám naskytne lepší analogie. Budou zase volby, budou třeba i letáky a najdou se možná i takoví, co nejen přikreslí tykadla, ale třeba takový leták i znehodnotí nebo ukradnou - norma byla stanovena na 500Kč a 3 dny galejí za pokreslený kus, který zůstal na místě a zůstala mu prakticky zachovaná původní informační hodnota.

rumburak18

Příspěvek#3038 » pát 5. čer 2020, 11:54

To o tom individualnim vnimani je pravda:-)

Hujer Viktor

Příspěvek#3039 » pát 5. čer 2020, 12:01

jestli to Smetanovi za to stálo to nevím, ale i díky jemu se ods potácí okolo 10% a doufám že o moc lepší to nebude

pavelg

Příspěvek#3040 » pát 5. čer 2020, 12:09

Teď jen z čistě výzkumných účelů - všímejme si, co se reálně děje s letáky a reklamními předměty, které jsou někde umístěné (ne ty co nám rozdávají nebo házejí do schránek).

500Kč a 3 dny galejí jako norma za nedestruktivní úpravu ... kolik by to mělo být za zničení nebo odcizení ?
A sledujme ty dva příští předvolební roky, kolik by to bylo procesů a trestů. Kdo a jaké letáky ničí , jak a proč.

A společenskou závažnost takto páchané "majetkové" kriminality oproti aktivitám i třeba toho zmiňovaného pana Íčka. Protože tady přece šlo výslovně o případ ničení cizího majetku a my jsme přece v tomto důslední a spravedliví....

rumburak18

Příspěvek#3041 » pát 5. čer 2020, 12:26

Možná to šlo umejt, nevím, škoda že ti nezavolali, abys jim poradil.
Jinak pro úplnost ještě rekapitulace o co vlastně šlo a jak to vypadalo - viz video ve článku.
https://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/kauza-s-ridicem-mhd-do-vezeni-nepujde-podal-trestni-oznameni-na-soudkyni-langerovou.html

pavelg

Příspěvek#3042 » pát 5. čer 2020, 12:37

On pak ještě čelil tomu, že nenastoupil včas - nějaká ta mařenka :-) .. o tom se točily i filmy, jak nebožáka semlel systém, když se jednou nepodvolil a začaly se mu nabalovat další a další zločiny na původně úplně bagatelní věc. Pamatuju jeden s Delonem, jak ho nakonec popravili.

nojo... třeba šly ty Íčkovy aktivity umejt, a ty Smetanovy ne

pavelg

Příspěvek#3043 » pát 5. čer 2020, 14:47

Z nejlepší země světa:
https://twitter.com/i/status/1267413715726581765

Bílí sousedi klečí a odprošují svoje černé sousedy za svůj rasismus a xenofobii ... myslím, že naši vědci s vědkyněmi by měli ohromnou radost, jak josu některé komunity iniciativní a uvědomělé.

hugofalfar

Příspěvek#3044 » pát 5. čer 2020, 17:52

To je jak v číně, když kulaci klečeli před vesničanama, brečeli a žádali pro sebe přísný tresty za to, že jsou kulaci :-)

MojeTikka

Příspěvek#3045 » pát 5. čer 2020, 18:55

Golem píše:
MojeTikka píše:U nas byli Cikani v lagrech uz za prvni republiky taky, jen se s nima jeste tehdy netopilo.

Mohl bys to prosím upřesnit? S tímhle: "Tábor v Letech vznikl nařízením ministra vnitra protektorátní vlády Josefa Ježka ze dne 15. července 1940, které bylo vydáno na základě vládního nařízení č. 72. Stavba začala 17. července a 27. července dal ke zřízení tábora dodatečné svolení říšský protektor Konstantin von Neurath." (wiki) se do doby první republiky rozhodně nevejdu. Byly nějaké lágry už dřív?

Ano, byly, od 20. let. V Jihlave v nakupaku na to tema byla velmi pekna vystava nekdy pred 4 lety. Ciste nahodou jsem do toho mesta jel do ZOO a zena chtela neco v kramu. Tak byla uvnitr a ja mel cas venku cucet na ty fotky a texty. Byly tam dokumenty, jak mistni straznici pozadovali umisteni Cikanu do taboru, jak tyto tabory vypadaly a fungovaly. Ve sve podstate to bylo podobne taboru v Letech, tam taky nikdo nevyletel kominem, jen bohuzel nutil Cikany pracovat. Ale tohle tema otevirat nechci, na to neni vhodna doba. Kdo chce, fakta si dohleda, nic tajneho to neni.

Zpět na