Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pelanj

Příspěvek#7606 » stř 14. srp 2019, 07:56

Piggy píše:Ale spalováním vodíku přece vzniká vodní pára, daleko účinnější skleníkový plyn než dioxid uhlíku!!!
pelanj píše:Pokud jsou fosilní paliva původem z rostlin, tak se jejich spalováním pouze vrací CO2 do atmosféry.
Pokud se ukládala v řádu milionů až desítek milionů let a spalují se v řádu stovek let, tak se vrací kurevsky rychle, či?

Nejde o to, jak rychle, ale že se vrátí stejné množství.

pavelg

Příspěvek#7607 » stř 14. srp 2019, 08:08

Kdo tvrdí, že vidí CO2 ve vzduchu, je mentálně nerušený a kdo mu to věří je prostě debil... co k tomu dodat.

Pojďme se tedy bavit o politice EU, OSN, parlamentech, které poslouchají Gretu, historii zavedení biopaliv, solárů, větrníků a biostanic. Jejich bilanci energetickou, ekonomickou, dopady na ekologii lokální a globální.
Jak je to s CO2 celkově, kolik činí produkce v jednotlivých oblastech světa a jaké zdroje jsou, Proč se CO2 vypouští do atmosféry a proč se jím sytí dětské limonády. Proč se vypouší do pěstíren. Jestli je maso tak škodlivé pro Zemi. Jestli je tak potřebné zavádět odpustky na flotily pro výrobce aut. Jestli je rozumné prosazovat elektromobily v současné formě.
Kolik potřebujeme energie, v jaké formě, z čeho ji vyrobíme, kde (lokálně/centrálně) a jak udržitelné to je.

pelanj

Příspěvek#7608 » stř 14. srp 2019, 08:08

Sedmej píše:Hele a když jste tak hrozně moc proti tomu zbavení se "spalování uhlí a ropy" k vůli ekologii. Nebylo by dobrý se toho zbavit k vůli tomu všemu co za tím stojí? Od ničení krajiny až po války?
A nepište nic o přirozené změně. To mě přijde hodně naivní představa.
Já třeba nechápu jednu věc. Proč místo vysmívání, urážení a zesměšňování ekologů se jim odpůrci nesnaží vysvětlit, že sice je určitě dobře zbavit se závislosti na uhlí a ropě k vůli přírodě/planetě. Ale zatím jediná cesta jak to nahradit je jádro. Dobře má to taky pár negativ, ale jaderná elektrárna je ve srovnání s uhelnou o několik řádů víc EKO.
Proč zase musí dojít k tomu střetu dvou extrémů, místo aby se teda hledal nějaký rozumný kompromis.

Zbavit se klidně, ale pouze tržními mechanismy.

Indian

Příspěvek#7609 » stř 14. srp 2019, 08:10

A je to (zase) tady. OSN vydala zprávu o tom, že zemědělství a lesnictví se podílí na tvorbě emisí 23%. A podle všeho by to zachránilo, kdybychom omezili stavy chovaných prasat a hovězího dobytka.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesti ... -internetu
Nevymřeme kvůli klimatu, ale hlady, kvůli lidské blbosti. A taky kvůli neschopnosti "mlčící většiny" postavit se Greténkám, Mikronům, Makrelám a dalším lidem von der Lejno. Lidská blbost už tady hraničí s fanatismem a ideové nadšení té skupinky bigotních "ochránců klimatu" už mi připomíná zfanatizovasné bojůvky v jedné zemi ve 30. letech 20. století, které podobným způsobem navrhovaly a realizovaly nejdříve společenské, potom ekonomické znemožnění a potom kompletní likvidaci spousty lidí, kteří jim nevyhovovali a jejichž majetek taky nebyl zanedbatelný. Zavání mi to něčím, co by se snad dalo nazvat Ekofašismem (protože se podívejte na definici co je to fašismus a ono to začíná docela sedět).

jirkab

Příspěvek#7610 » stř 14. srp 2019, 08:13

Sedmej: Energeticka koncepce je strategicka zalezitost statu ovlivnujici kazdodenni chod statu jako takoveho, ale i zivot kazdeho cloveka. Povazuji za prirozene, kdyz o techto vecech budou rozhodovat odbornici v oboru.

Analogicky, kdyz pujdu na operaci s kolenem, tak chci, at me operuje clovek vzdelanim lekar-ortoped a ne nejakou luzou vyrvany neumetel, ja nevim, treba absolvent genderovych studii...

rumburak18

Příspěvek#7611 » stř 14. srp 2019, 08:14

Indian: a jak ses postavil Gretě jako člen nemlčící menšiny? Postováním tady na fóru? Nebo organizuješ nějakou demonstraci? Rád dojdu.

ren

Příspěvek#7612 » stř 14. srp 2019, 08:20

rumburak18

Příspěvek#7613 » stř 14. srp 2019, 08:21

Jak malý děcka.

Indian

Příspěvek#7614 » stř 14. srp 2019, 08:22

Přiznávám, že dosud jsem demonstraci nezorganizoval a tedy mi to asi ubírá body za prázdné kecání. Ale já jsem psal o "neschopnosti mlčící většiny" se bránit, což je pravda. Většinou jsou umlčeni, překřičeni a nebo jejich snahy rychle zmizí ze sdělovacích prostředků. Viz například ve Švýcarsku, kde protestovali proti "Ekoteroristickému" sjezdu v čele s potrhlou Gretou. A kde je následná zpráva? nikde. Zato Greta je pořád v kurzu. Asi nejúčinnější by bylo okázat politikům, že tohle jim volební hlasy nepřinese. A potom snad...

pavelg

Příspěvek#7615 » stř 14. srp 2019, 08:22

rumburak: Já myslím, že veřejná kritika politiky EU a gretenismu je u běžného občana dostatečná reakce a nevím, co by sis představoval víc. I za to člověk schytává rány od mainstreamu.
A navíc toho není schopno 80 procent populace a ti nejhloupější tyhle zvěrstva podporují buď přímo, nebo nepřímo.
Tak nevím rumburaku, co by sis představoval. Až budeme v parlamentu, budeme moci ovlivnit víc.

Indian

Příspěvek#7616 » stř 14. srp 2019, 08:26

ren: nejzajímavější je věta na konci té stránky: "tento příspěvek již není na Facebooku dostupný, buďto byl odebrán..."
Takže asi tak k tomu, jak je umlčována ta "mlčící většina". Ořezáním svobody slova. Uvědomme si, že vymazání názoru, příspěvku, článku atd. je totéž jako v době před internetem byl zákaz novin, cenzura, pálení knih...

rumburak18

Příspěvek#7617 » stř 14. srp 2019, 08:27

Čekal bych právě nějakou demonstraci, protože jinak smůla, nic se nestane. Lidi se smějí těm, co jdou na Letnou kvůli něčemu, co je pro ně důležitý, ale sami neudělají nic pro to, co trápí je.

pavelg

Příspěvek#7618 » stř 14. srp 2019, 08:31

Neděláš v neziskovce? Co to je za umanutost snažit se řešit všechno demonstracemi? To jako když v pátek místo práce budeme pořvávat proti rakovině, ve čtvrtek proti zimě, ve středu za motýle a čmeláky a v úterý proti okupaci Tibetu, tak že se něco změní?
Jo.. je potřeba si na demošku nechat natiskout anglicky psané transparenty, těch se rakovina lekne víc, než českých.

Indian

Příspěvek#7619 » stř 14. srp 2019, 08:31

No, třeba ten německý nápad s nálepkami "Fuck you Greta" asi nebyl tak špatný. Zamyslím se nad objednáním nějakého množství samolepek podobného znění v češtině. Zjistím si, kolik by mne ta sranda stála. Nemám za sponzora Agrofert, abych měl "neomezené" zdroje.
Nebo třeba něco jako "vrať se do školy Greto" (jako mírnější verze pro děti, děti rády lepí cokoliv kamkoliv :-)).

ren

Příspěvek#7620 » stř 14. srp 2019, 08:33

Zrovna dnes ráno jsem si při příchodu do práce rýpnul do zeleného europozitivního kolegy a prezentoval mu porovnání produkce CO2 pěti lidí když poběží 10 km v porovnání když pojedou 10 km autem (příspěvěk od jirkab) a bylo mi řečeno, že to jsou bludy vytržené z kontextu, nesmysly a ideální je auto si vůbec nekupovat, v případě, že už ho máš, okamžitě prodat. Nějak podobně zarytě dřív hájili své myšlenky zatvrzelí bolševici. Budu muset opatrně zjistit, jestli kolega není kamarád Sedmého.

Zpět na