Článek se statistikami - majitelé legálních zbraní a bezpečnost



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » stř 26. dub 2017, 13:33

Narazil jsem na aktuálně na tohle (a nevšiml jsem si že by to tu už někde bylo)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/majitele-legalnich-zbrani-bezpecnost/r~d65231c424dd11e7a4f4002590604f2e/

Nejsem si jist jestli jsem téma umístil správně, kdyžtak prosím o přemístění tam, kam patří.

Přijde mi to, že pro laiky je to docela vhodné.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » stř 26. dub 2017, 13:51

Statistiky OK, oproti článku na iHned méně manipulace a více faktů.
Alespoň dělí TČ podle kategorie zbraně.
Co mi nesedí je úvodní komentář/názor autora.
Drobet mi neštymuje i výběr TČ - TČ se zbraní, objasněné. Tedy, večerka přepadená s plynovkou, kde smažku nechytí tu nebude. Objasněnost TČ s legálem bude totiž asi docela velká (-:
A není jasné, jaký TČ se zbraní (vražda/zabití/vyhrožování) - ale takové čísla se asi dohledají těžko.
A taky tu není srovnání s celkovým počtem násilných TČ.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#3 » stř 26. dub 2017, 14:27

Výrazně lépe uchopený článek ....

https://interaktivni.rozhlas.cz/zbrane-a-zlocin/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#4 » stř 26. dub 2017, 14:51

Ten je vynikající, ale myslím že pro amatéra je to až moc. Ty infografiky většina lidí dočte do konce, na takovýhle článek už člověk musí mít fakt zájem o téma.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#5 » stř 26. dub 2017, 15:50

Konečně vyníkající a přehledná statistika. S tou by se měli seznámit všichni ti pisálkové, kteří se snaží lidem namluvit, že nejvíce trestných činů je pácháno s legálně drženými zbraněmi.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#6 » stř 26. dub 2017, 18:31

hovniváři jako je Biben, Moláček, nebo Fendrich žádné statistiky nepotřebují, protože by jim pokazily vyznění článku. pokud už nějaké použijí, tak pouze selektivně, aby byly v souladu s jejich světovým názorem. pro ně je pravda to co si myslí a to co napsali



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#7 » stř 26. dub 2017, 19:32

Výběr z článku:
Poslanec Ivan Gabal (zvolen na kandidátce KDU-ČSL)
"ZP nevlastním, byl bych nebezpečný svému okolí, ověřil jsem si, že ze samopalu netrefím ani figuru na 15 metrů, pistoli bych asi zapomenutou vypral v pračce jako peněženku, prášky na vysoký tlak nebo mince (opakovaně). Jsem ve fázi života, kdy vlastnictví věcí spíše omezují a revolver by mi přišel nadprůměrná starost navíc a mně k ničemu."
...Ale do zbraňové problematiky kafrat budu...
A neměl by tento člověk mít radši "ustřiženou občanku"?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů