NO: Poslední slova před výstřelem



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#91 » čtv 28. čer 2018, 15:35

Např. pro velké množství dopravních policistů představuje bezprostřední hrozbu útoku přítomnost mobilního telefonu v ruce občana. Představte si ty masakry, kdyby byli takhle labilní normální občané.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#92 » čtv 28. čer 2018, 19:39

Knop píše:Útok, který začal, může znamenat nůž mezi žebry, na to nikdo není povinen čekat.

V reálném světě je v takovou chvíli už obvykle pozdě. V paralelní dimenzi českých soudních síní to pořád může znamenat, že podle státního zástupce a/nebo soudce v tu chvíli probíhá útok z tvé strany (proti mírumilovnému noži v žebrech).



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#93 » pát 29. čer 2018, 09:07

Trochu to posouváte jinam, než kde to skutečně vězí. Problém spočívá v tom, že dle českého práva došlo k použití střelné zbraně proti člověku a ten byl zraněn nebo usmrcen. To je ve výchozím stavu trestný čin. Obránce se k němu navíc přiznal, tj. soudce řeší trestní stíhání, kdy obránce něco spáchal, ale tvrdí že trestný čin se nestal, protože byla splněna ustanovení o krajní nouzi a nutné obraně, protože tomu předcházel ten nůž směřující do žeber (ten předchozí útok je totiž samostatný trestný čin a v tom to právě je).

Problém je v tom, že někteří soudci zachází s obžalovaným jako se "sprostým podezřelým" - kdyby se drželi práva a zásady "in dubio pro reo", tak nemáme problém a není na co nadávat.

S tím se samozřejmě pojí to, že když někomu před výstřelem řeknete drsňáckou hlášku na motivy Arnie Schwarzeneggera, tak si tím dost snížíte pravděpodobnost, že vám soudce uvěří.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#94 » pát 29. čer 2018, 10:07

jhora: absolutně souhlasím, to co jsem myslel ve svém minulém příspěvku bylo, budu asi řvát něco jako "zahoď ten nůž, nepřibližuj se, budu se bránit" nebo podobně podle situace a výzbroje útočníka. Takhle si případní svědci všimnou, že jsem byl donucen situací k sebeobraně. A takhle to snad i odsvědčí policii. Silácké kecy ala "Hasta la vista..." jsou velmi kontraproduktivní. Navíc jsem přesvědčen, že v tom stresu člověka ani nenapadne a ani nemá čas vymýšlet rádobyvtipné průpovídky.
Sám doufám, že nikdy nebudu muset zbraň v reálné situaci použít. Snažím se trénovat obrannou střelbu s dobrým instruktorem (a pravidelně) a tak jsem si vyzkoušel, jak je nesnadné správně trefit kam chci, když je to ve stresu...



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#95 » čtv 21. říj 2021, 20:57

Lynx píše:Většina příspěvků je zajímavá, ale já bych se nejraději střelbě vyhnul. Proto jsem jako téma zvolil slova PŘED střelbou, ne PO ní. Snažím se vymyslet slova, ze kterých útočník pochopí, že aktuálně má větší problém on a že pro něj existuje jediné řešení - vycouvat.


Zdrhej - do zad tě střelit nesmím
Vodpal :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#96 » pát 22. říj 2021, 07:05

Nebyl jsem v takové situaci a věřím, že ani nebudu, ale je jasný, že stát se může cokoli.

Kdyz to jde utecu a volam 158. Když to nejde tak,

1) když bych jeste netahal zbran a usoudil, ze je sance ho zahnat jen vyhruzkou, tak bych řval, at toho nechá, nebo at vypadne, ze mám zbran a klidne to do nej nasiju. Mozna takove to vyznamne sahnuti na bok, kde pouzdro se zbrani mam.

2) Kdyz bych usoudil, ze jen slovni vyhruzka zbrani nepomuze, tak bych hystericky řval nějaká sprostá slova a pokyn, at si sedne, lehne, nebo vypadne, jinak to do nej naperu. a přitom uz bych na nej miřil.

NIKDY bych ale nepouzil vyhruzku zbrani,m pokud bych ji u sebe nemel. To nefunguje ani v blbejch seriálech. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt, nn, ossan81 a 18 hostů