NO: Poslední slova před výstřelem

pavelg

Příspěvek#91 » čtv 28. čer 2018, 15:35

Např. pro velké množství dopravních policistů představuje bezprostřední hrozbu útoku přítomnost mobilního telefonu v ruce občana. Představte si ty masakry, kdyby byli takhle labilní normální občané.

ViralWinter

Příspěvek#92 » čtv 28. čer 2018, 19:39

Knop píše:Útok, který začal, může znamenat nůž mezi žebry, na to nikdo není povinen čekat.

V reálném světě je v takovou chvíli už obvykle pozdě. V paralelní dimenzi českých soudních síní to pořád může znamenat, že podle státního zástupce a/nebo soudce v tu chvíli probíhá útok z tvé strany (proti mírumilovnému noži v žebrech).

jhora

Příspěvek#93 » pát 29. čer 2018, 09:07

Trochu to posouváte jinam, než kde to skutečně vězí. Problém spočívá v tom, že dle českého práva došlo k použití střelné zbraně proti člověku a ten byl zraněn nebo usmrcen. To je ve výchozím stavu trestný čin. Obránce se k němu navíc přiznal, tj. soudce řeší trestní stíhání, kdy obránce něco spáchal, ale tvrdí že trestný čin se nestal, protože byla splněna ustanovení o krajní nouzi a nutné obraně, protože tomu předcházel ten nůž směřující do žeber (ten předchozí útok je totiž samostatný trestný čin a v tom to právě je).

Problém je v tom, že někteří soudci zachází s obžalovaným jako se "sprostým podezřelým" - kdyby se drželi práva a zásady "in dubio pro reo", tak nemáme problém a není na co nadávat.

S tím se samozřejmě pojí to, že když někomu před výstřelem řeknete drsňáckou hlášku na motivy Arnie Schwarzeneggera, tak si tím dost snížíte pravděpodobnost, že vám soudce uvěří.

Indian

Příspěvek#94 » pát 29. čer 2018, 10:07

jhora: absolutně souhlasím, to co jsem myslel ve svém minulém příspěvku bylo, budu asi řvát něco jako "zahoď ten nůž, nepřibližuj se, budu se bránit" nebo podobně podle situace a výzbroje útočníka. Takhle si případní svědci všimnou, že jsem byl donucen situací k sebeobraně. A takhle to snad i odsvědčí policii. Silácké kecy ala "Hasta la vista..." jsou velmi kontraproduktivní. Navíc jsem přesvědčen, že v tom stresu člověka ani nenapadne a ani nemá čas vymýšlet rádobyvtipné průpovídky.
Sám doufám, že nikdy nebudu muset zbraň v reálné situaci použít. Snažím se trénovat obrannou střelbu s dobrým instruktorem (a pravidelně) a tak jsem si vyzkoušel, jak je nesnadné správně trefit kam chci, když je to ve stresu...

Zpět na