Operace očí

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#46 » pon 22. kvě 2017, 07:27

Hockeyista:
Píšeš, že ti leniví oko pokud nenosíš brýle, to asi ne. Já mám zjištěnou krátkozrakost zhruba od desíti let, po úraze (vyráběl jsem zbraň kategorie D a prasklá guma mě švihla do oka 8-)) mě naměřili -0.5 dioptrie, předpis na brýle, kontrola za půl roku. Na konrole naměřeno o půl dioprtie více, předpis na brýle, kontrola za půl roku.
Tak to šlo až někam ke čtrnácti rokům a - 4.5, kdy jsem se zprčil, že další brýle o 0.5 silnější nechci. Od té doby mám už pár desetiletí pořád a jen ty - 4.5 dioptrie.
Oko zleniví spíše menší činností svalů co doostřují, než tím že je namáháš, pokud nepřečteš číslo na 50m číslo tramvaje spíš oči přepínáš. Na brýle se dá zvyknout a pokud intenzivně nesportuješ (čočky), překáží minimálně.

Uživatelský avatar
Hockeyista
Příspěvky: 36

Příspěvek#47 » pon 22. kvě 2017, 20:35

Lynx: Tak to bych musel bejt opravdu slepej, abych na takovou vzdálenost nepoznal, jestli má útočník zbraň nebo nemá. Nevím, kolik bych musel mít dioptrií, ale asi hodně.

gogan: To jsme se špatně pochopili. Měl jsem na mysli, že oči leniví právě při častém a dlouhodobém nošení brýlí. Proto brýle nechci nosit celý den, jenom proto, že mám u sebe celý den nabitou pistoli.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#48 » pon 22. kvě 2017, 21:12

No, je to tvoje rozhodnutí a doufám, že jeho následky neponese nikdo jiný.



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#49 » pon 22. kvě 2017, 21:22

Hockeyista: to je právě omyl. Při nošení brýlí oči neleniví, jen se nadměrně nepřepínají.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#50 » pon 22. kvě 2017, 21:42

Vevericka: Ony na to jsou i mezi odborníky různé názory, stejně tak, jako na tu říkačku, že se stářím bude proti sobě působit vada a změny zraku věkem a korekce se tím vyrovná. Nejspíš je to u každého jiné. Začínal jsem v 15 s 0,25 a 0 dioptrií do dálky, nejdřív jsem brýle nosil jenom třeba na televizi. Při každé kontrole mi něco přidali, brýle jsem postupně začal nosit stále, takže jsem se za několik desetiletí dostal na několik dioptrií na každém oku a ono vyrovnání nikde. Pár posledních let brýle nosím, když je potřebuji, v autě a se zbraní vždycky, a když mi dělali kontaktní čočky divili se, proč mám zbytečně silné brýle, i když to může být i rozdílnou vzdáleností čočky a brýlového skla od oka.Tak si vyber, jak to s tím namáháním je :-). Podotýkám, že celý den koukám do monitoru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: osotola, Xaw a 13 hostů