Pomoc s Bakalářskou prací



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#46 » čtv 22. čer 2017, 06:57

coffee píše:Bohužel to spíše ukazuje na nepřipravenost autora dotazníku. Jestli mi porucha paměti dovolí, tak do roku 1995 se žádná zkouška nedělala. K vydání ZP byl požadováno prokázání odbornosti absolvováním kurzu.
Na hloupý komentář k poruše paměti bych musel reagovat neslušně, tak raději vůbec.

iloveguns píše:To iloveguns: Omlouvám se, ale je to omezené z důvodu toho, že jsem se chtěl vyhnout reakcím, že dotyčný má ZP třeba už 20 let a zkoušku si nepamatuje. Přesto díky za snahu.

Pokud si někdo nepamatuje na zkoušku, kterou dělal před dvaceti lety, neměl by dnes mít ZP už jen kvůli poruše paměti. Namísto diskriminace těch, kteří nemají ZP ještě mokrý od inkoustu, mohla být jako první otázka, zda si účastník výzkumu pamatuje na zkoušku na ZP. Pokud by odpověděl, že ne, tak by jej dotazník nepustil dál a bylo by to bez diskriminace.


Do roku 1995 se žádná zkouška nedělala a nebylo vyžadováno ani žádné potvrzení o absolvování nějakého kurzu a žádná odbornost se neprokazovala. Stačil výpis z RT a o ostatním (pokud šlo o důvod k obraně života, zdraví a majetku) hlasovala komise podle volného uvážení jejich členů. Pokud šlo o sport, vyžadovalo se potvrzené členství ve sportovním klubu a doklad o výkonnostní třídě (stačila jakákoliv VT). V roce 1995 se již dělaly zkoušky stejné jako dnes a zákon z roku 1995 se v podstatných věcech nelišil od dnešního.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#47 » čtv 22. čer 2017, 07:00

Marty333: Bylo by dobré nás alespoň seznámit s úplným zadáním práce/anotací. nevím, k čemu to má sloužit a co je požadovaný výstup. Otázky jsou dost dvousečné a nejasně položené. A osobně si myslím, že dobrá zkušební komise tě na tom při obhajobě roznese taky. Takže bych doporučil dotazník zrušit a sestavit průzkum znovu a lépe.
Otázky pro vysokoškolskou práci musí být z odborných zdrojů (nás např. vyhazovali za čerpání z wikipedie, protože tam může postovat kdejaký blb). Např. dotaz na typy zbraní použitých u zkoušek je výborný a šitý na míru tomuto fóru. Zřejmě by se s tou informací dalo i užitečně naložit. Ptát se tu na procento úspěšnosti u zkoušek je zcestné - od toho máš Policii. Když ti řeknu, že na mém termínu to dali všichni, tak ti je to pro statistiku k ničemu ;) proťože už se neptáš, jestli jsme tam byli 2 nebo nás bylo 30 ...

Doporučil bych, abys zde napsané reakce použil pro vylepšení dotazníku a spustil ho znovu ;) může z toho být zajímavý průzkum, když ho vytuníš. Statistice rozumět nemusíš, stačí spolupracovat s někým, kdo jo. Jeho konzultaci potom uvedeš do BP jako zdroj informací a můžeš mu tam jmenovitě poděkovat. Komise to ocení.



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#48 » čtv 22. čer 2017, 07:16

To kiv61: Proč pomáhat? Třeba proto, že si sám ty dotazníky nevyplním. Na druhou stranu nikomu nedržím pistoli u hlavy a nenutím ho, aby se tvářil radostně u vyplňování. Možná ani tak nejde o stáří jako typ školy. Ten dotazník ani není stěžejním bodem mé práce a už vůbec nechápu, jak se z toho dá vydedukovat, že je celá bakalářka na naprosto nesmyslné téma s nulovou aplikační hodnotou. Takže každý, kdo neřeší konstrukce jednotlivých dílů a technologii jejich výroby nemá nárok na maturitu, potažmo akademické tituly? Trochu mi to zavání takovým tím povýšeným hláškám typu ,,Já mám takovou a takovou školu a tolik různých titulů, jsem tedy ve všem lepší, než vy všichni dohromady." Vždy jsem si myslel, že vysokoškolské studium je především o pokoře a vnímání rozmanitosti jednotlivých oborů. A člověk by měl přemýšlet spíš o možnosti jak navázat spolupráci tak, aby vznikl jeden velký fungující celek, než o tom, jak hanět jiné obory. Není to myšleno jako kritika! :)

To honzek: Název práce je Legislativa a zkouška z odborné způsobilosti pro získání zbrojního průkazu. Má to být v podstatě zmapování vývoje zákonů a vyhlášek v posledních několika letech, spolu s posouzením některých změn. Něco málo by tam mělo být i o té současné směrnici EU a potom i určité zamyšlení nad zkouškami na ZP, protože není úplně jasně stanoveno, co třeba všechno má být považováno za ,,bezpečnou manipulaci". Tedy, jestli i například kontrola zbraně po každém odložení na stůl, byť jen na okamžik a žadatel ji za celou dobu nespustí z očí atp. Požadovaný výstup je zhodnocení situace a návrh možných změn do budoucna. Wikipedii raději komentovat nebudu, už i na střední škole se na to pohlíželo skrz prsty, dle mého názoru zcela oprávněně. Když už, raději bych použil její anglickou verzi, ale i tu bych bral s rezervou.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#49 » čtv 22. čer 2017, 08:32

Budiž. Tak potom ty výsledky z průzkumu hlavně interpretuj jako "sběr subjektivních názorů a pocitů zkoušených osob", jako podpůrný materiál pro celkovou představu, hlavně ne jako statistiku nebo klíčová data. Pokud by byl v komisi urejpaný matematik, tak si lehce naběhneš na vidle ;)
Přesto ti doporučuji (pokud na to ještě máš čas) průzkum předělat a spustit znovu. Otázky typu "Zdála se vám zkouška těžká" bych úplně vynechal. Neznějí moc promyšleně. Dle mého máš lepší pročíst celých pár desítek stran vlákna věnovaného praktické zkoušce a sepsat z toho vlastní závěr. Průzkum to je taky, akorát ne statistický.



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#50 » čtv 22. čer 2017, 08:38

Právě tak jsem to chtěl pojmout. Něco jako takový barometr určité části střelecké komunity. Určitě to nemá být něco jako 100 lidí mi vyplnilo dotazník, takže napíšu, že všichni střelci si myslí to samé. Vlákna o zkoušce chci určitě projít, abych mohl zpracovat nějakou kapitolu ohledně reakcí žadatelů na zkoušku.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#51 » čtv 22. čer 2017, 09:29

Co že to je za obor?

Mě trochu zaráží např. otázka na úspěšnost. To přece někdo, kdo odejde, nemůže vědět. Naopak, úspěšnost mají přesně zmapovanou na policii.
Takže co je smyslem toho dotazníku? Korelovat odhady účastníků ZOZ s daty?

Mně se spíš zdá, že někdo z oboru gender studies či rekreologie nemá o čem psát, tak se pustil do kontroverzního tématu a v těchto oborech je nějaký ten dotazníček taková bezmála nutnost. Co na tom, že
je nesmyslný, neumí ho ani napsat, ani zpracovat, natož interpretovat... rozkaz zněl "dvě dávky" .. víte co znamenají výrazy junk science a cargo cult?
Tohle mi to připomíná asi nejvíc, přičemž se nedivím předřečníkům, že vás začali podezírat ze snahy zmanipulovat odpovědi a zneužít to k diskreditaci střelců. Tohle se totiž děje neustále.

Věřím, že to není váš případ, ale i tak.. máte jasno, co chcete zjistit a jak se k tomu dobrat?



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#52 » čtv 22. čer 2017, 11:30

Pro všechny: Dotazník je můj první, nemám s tím zkušenost. Uvítám každou RELEVANTNÍ připomínku k otázkám. Nejde o poškození střelecké komunity, ani o "rýpání" do kontroverzních témat. Nadále tedy prosím jen o připomínky k otázkám, případně oznámení, že jste vyplnili. Číst pořád dokola, že jsem k ničemu a můj dotazník je odpad mi skutečně nijak s výsledky nepomůže. Díky za pochopení.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#53 » čtv 22. čer 2017, 13:15

Mozna blba otazka: s vedouci nebo konzultantem prace jsi ho konzultoval? Pokud ne, mel bys. Pokud ano a schvalili to ho, rypani nemusis (ale muzes) resit ;-)



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#54 » čtv 22. čer 2017, 13:35

Marty333 píše:Jsem rád, že nestuduju statistiku, vážně to není můj obor, ani zájem. Ohledně těch procent jsem si vědom, že je to ošemetná otázka. Trochu jsem doufal, že respondenti dokážou udělat odhad +-10%, ale je pravda, že ne vždy to jde. Já vycházel ze své zkušenosti, kdy nám řekli, kolik lidí se přihlásilo, kolik dorazilo a potom jsme viděli, kdo odchází a s jakým výrazem ve tváři. Celé jsme to měli rozdělené do tří pomyslných etap. Po testu nám říkali, že jsme všichni uspěli a potom jsme jednotlivě chodili na manipulaci+rozborku a sborku. Prostě bylo hned poznat, kdo vyletěl a hlavně i nejplašší a nejzarytější introvert mohl odposlechnout, jak se lidi baví o tom, co jim připadalo těžké. A na závěr nás, kteří jsme uspěli, nahnali do místnosti na přebrání osvědčení o odborné způsobilosti.

To, že nestuduješ statistiku, je skutečně vidět. :lol: (BTW, já ji mám vystudovanou).
Procenta nemusíš vůbec vědět. Co jsem tak pročítala, většina popsaných zkoušek probíhá tak, že osvědčení dostane uchazeč hned po úspěšném absolvování střeleb. Pokud tedy jde jako jeden z prvních, nemusí vůbec tušit, jak dopadli lidi po něm.
U nás na zkoušce se při čekání mluvilo většinou o úplně jiných věcech, než o konkrétním průběhu zkoušky. A otázka číslo 8 - to je věštění z křišťálové koule. Jak můžu tušit, co komu připadalo nejtěžší???



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#55 » čtv 22. čer 2017, 14:18

OK, podrobnosti jsem nehledal, já jsem už mimo zájmovou skupinu. :-)
Kulantně řečeno, už patřím do starého železa. :-)

Marty333 píše:To coffee: Nepřipravenost autora? Na co? Pokud správně počítám, před 20 lety byl rok 1997, což splňuje i to, že v té době již bylo nutné složit zkoušku. Jasně jsem stanovil rozsah let 2010 a dále, takže cokoliv před rokem 1995 pro mě není relevantní. Nemyslím to zle, jen dost dobře nechápu, proč bych měl brát v úvahu i něco mimo stanovený rámec. Pokud bych se zabýval historií zbrojních průkazů a prokazování odborné způsobilosti k jejich získání, potom by to jistě bylo vhodné upozornění.



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#56 » pát 13. říj 2017, 18:55

Pokud se ještě najde někdo, kdo by byl ochoten pomoct s vyplněním dotazníku pro mou bakalářskou práci, budu moc rád. Pokud v někom dotazník vyvolává negativní pocity nebo je v rozporu jeho přesvědčením, není nic jednoduššího, než přestat vyplňovat a stránku zavřít nebo zanechat připomínku, ať už na konci dotazníku nebo zde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante a 18 hostů