Pomoc s Bakalářskou prací

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#16 » úte 20. čer 2017, 22:22

A Liberecký kraj je kde ?

A stejně to nejde vyplnit, schází odpověď "Nevím" u spousty otázek ....



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#17 » úte 20. čer 2017, 22:35

Odesláno ;)

_______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#18 » stř 21. čer 2017, 07:56

Tak jsem to také vyplnil, je pravda že některé otázky a nabízené odpovědi mi nesedí (ta chybějící odpověď nevím, nemám názor atd...) a je vidět že autor asi moc dotazníků nevytvářel ale každý se učí že :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#19 » stř 21. čer 2017, 08:58

Dotazník jsem vyplnil, ale autorovi bych navrhl ať dotazník raději udělá nový. Takhle se statistika nedělá.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#20 » stř 21. čer 2017, 09:33

Nesouhlasím s druhou větou. Statistika je přesná věda o nepřesných údajích, nebo i obráceně - nepřesná věda o přesných údajích. Vždycky záleží na tom, jak jsou data interpretována, bez ohledu na to, jaká jsou na vstupu a jaký je jejich zdroj. Kdo chce, dojde k tomu, že statisticky je jedna větší než dvě :)



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#21 » stř 21. čer 2017, 09:43

Díky všem za vyplnění a za náměty ke zlepšení. Nikoho nenutím vyplňovat, pokud se neztotožní s nabízenými možnostmi nebo nesouhlasí s otázkami. Ještě pár reakcím k vašim postřehům.

To iloveguns: Omlouvám se, ale je to omezené z důvodu toho, že jsem se chtěl vyhnout reakcím, že dotyčný má ZP třeba už 20 let a zkoušku si nepamatuje. Přesto díky za snahu.

To jhora: Otázky návodné být neměly. Nemám s tím zkušenosti a ten dotazník je bohužel nutné zlo, tak nějak na okraj. Prý jsou tendence vyvíjet tlak na vedoucí prací, aby každá práce měla nějaký výzkum nebo alespoň dotazník.

To paza: To mi přijde smutné. Je mi jasné, že je spousta provokatérů, kteří za každou cenu chtějí střelce označit za nebezpečné blázny ochotné postřílet všechno, co se hýbe, ale ten dotazník ani náhodou neměl za úkol poškodit střeleckou komunitu. A až se paranoia a podezřívavost rozšíří na střeleckých forech, je jen otázkou, kdy k tomu dojde i mezi střelci samotnými. Nakonec si snad ani nebudeme vyměňovat zkušenosti a postřehy. A není právě toto vítězstvím těch, kteří nás chtějí odzbrojit a zavřít do psychiatrických léčeben (bráno s velkou dávkou nadsázky!!!)? :(

To Lynx: Mě se budou hodit jakákoliv data. Když střelci řeknou, že je to už nebaví a chtějí odevzdat zbraně a najít si jiné hobby, pořád to reflektuje jejich názory. A ohledně statistiky je tady jeden krásný příklad. Když jeden člověk sní celé kuře a druhý člověk nesní nic, statisticky měli oba půlku. :D

To Blacky: Hlavně, že jsem si to několikrát kontroloval a těch krajů tam bylo 13+1. Zákon schválnosti zafungoval Proto jsem si myslel, že je to vtip. Omlouvám se, kraje jsem doplnil.

To kolombo: Omlouvám se, kraj doplněn. Odpověď typu ,,nevím" jsem se snažil minimalizovat, aby u každé otázky respondenti neuvedli jen, že nevědí a výsledky by tak byly poněkud vágní.

To tomblaha: Snažil jsem se, bohužel je to můj první dotazník.

To vgj: Se statistikou zkušenosti nemám, dotazníky jsem nikdy nevytvářel. V ideálním světě by to celé vypadalo jinak, sehnal bych si těch několik tisíc držitelů ZP, kteří splňují parametr roku získání ZP a každému dal prostor se volně vyjádřit k otázce. Můj přístup byl jiný. Obával jsem se, že se nenajde dostatek lidí, kteří by měli čas a byli ochotni mi vyplnit cca 30 otázek, u kterých by bylo jen volné textové pole.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#22 » stř 21. čer 2017, 09:57

Marty333: Ono problémem tohoto dotazníku je nucení k výběru co bylo třeba nejobtížnější. Pro správné vyhodnocení by bylo lepší pro většinu otázek doplnit škálu od velmi lehké po extrémně těžké.
Rovněž by bylo dobré (pro křížové vyhodnocení) doplnit další otázky, třeba jakým způsobem se dotyčný připravoval na zkoušku, případně jakými vyšetřeními při žádosti o průkaz prošel. Stejně jako třeba informace, jak se dál člověk věnuje aktivně střelbě, nebo výcviku.
Takto je dotazník špatně statisticky zpracovatelný, nejde v něm získat moc zajímavých korelací a obávám se že ho oponent práce (pokud někdy statistiku a dotazníky prakticky dělal) asi strhá. S vedoucím by měl být dotazník konzultován před jeho zveřejněním (aby se za člověka případně postavil).
Každopádně na první dotazník je to dobrý počin, ale je z něj vidět, že je to první pokus ;-).
(příznám se, že já si dotazník pro disertaci sestavoval snad rok, aby odpovídal tezím... pak jsem měl 20 lidí zkušební skupinu a až pak jsem oslovil celou populaci (tisíce jmenovitě oslovených respondentů).

Každopádně držím palce, a pokud by byl nový přepracovaný dotazník, tak ho opět rád vyplním.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#23 » stř 21. čer 2017, 10:37

Marty333 píše:Díky všem za vyplnění a za náměty ke zlepšení. Nikoho nenutím vyplňovat, pokud se neztotožní s nabízenými možnostmi nebo nesouhlasí s otázkami. Ještě pár reakcím k vašim postřehům.
....
To kolombo: Omlouvám se, kraj doplněn. Odpověď typu ,,nevím" jsem se snažil minimalizovat, aby u každé otázky respondenti neuvedli jen, že nevědí a výsledky by tak byly poněkud vágní.
.....


Ale pokud chceš procenta kolik lidí ty zkoušky složilo, tak pak nedokážu odpovědět. Opravdu to nevím a zjišťovat to zpětně nebudu. Kdyby jsi si prošel vlákno, které se věnuje reálným zkušenostem se zkouškou, tak víš, že bez odpovědi nevím se zrovna tady, a i jinde, seriózně odpovídat nedá.

Co že to děláš za školu a čím se následně hodláš živit ?

Vyplněno. Další připomínky máš dole v dotazníku :-)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#24 » stř 21. čer 2017, 11:01

Já jsem procento úspěšnosti odhadl, protože jsem šel jako poslední. Ale většina lidí zkoušku ukončí a jde, nečeká na výsledek ostatních. Proto odpověď znát nemůžou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » stř 21. čer 2017, 11:21

Ono dost záleží i na povaze žadatelů. Já jsem extrovert, tak jsem si se všema povídal a měl jsem přehled(zároveň mi to pomohlo si umenšit nervy ze zkoušky). Ale byli tam lidi co jen seděli a moc nevnímali, takový člověk neměl ani tuchy jak dopadli ostatní.

Marty333: Jasně, pokud nemáš zkušenosti s dotazníky, tak to pak chápu a v tom kontextu se ti to povedlo docela dobře. Jen si při obhajobě dej pozor, když tam bude někdo trochu znalý sociologie a/nebo psychologie, tak ti může šťourat v tom, jak jsi ty otázky a odpovědi formuloval a že ti do nich trochu prosákl tvůj osobní názor...



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#26 » stř 21. čer 2017, 11:56

Jsem rád, že nestuduju statistiku, vážně to není můj obor, ani zájem. Ohledně těch procent jsem si vědom, že je to ošemetná otázka. Trochu jsem doufal, že respondenti dokážou udělat odhad +-10%, ale je pravda, že ne vždy to jde. Já vycházel ze své zkušenosti, kdy nám řekli, kolik lidí se přihlásilo, kolik dorazilo a potom jsme viděli, kdo odchází a s jakým výrazem ve tváři. Celé jsme to měli rozdělené do tří pomyslných etap. Po testu nám říkali, že jsme všichni uspěli a potom jsme jednotlivě chodili na manipulaci+rozborku a sborku. Prostě bylo hned poznat, kdo vyletěl a hlavně i nejplašší a nejzarytější introvert mohl odposlechnout, jak se lidi baví o tom, co jim připadalo těžké. A na závěr nás, kteří jsme uspěli, nahnali do místnosti na přebrání osvědčení o odborné způsobilosti.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#27 » stř 21. čer 2017, 11:58

Marty333 píše:Prý jsou tendence vyvíjet tlak na vedoucí prací, aby každá práce měla nějaký výzkum nebo alespoň dotazník.


No jasne, protoze nejakou literarni resersi (coz byva casto jediny obsah vetsiny BP) zvladne i cvicena opice. Zatimco dobre udelany vyzkum ci dotaznik na aktualni ci zajimave tema muze mit i nejaky ten prinos a prokaze, ze student ma neco v hlave ;)

Jinak jsem celkem v rozpacich z toho, ze Ti nepomuze vedouci prace. To je jeho povinnost. Ja delal bakalarku uz pred vic jak 10 lety a do dneska si pamatuju, ze jsem s vedoucim nad dotaznikem stravil dost casu a povolil mi asi az patou verzi...a s tou mne jeste hnal na katedru statistiky, kde se diskutovalo, co mi vlastne muze vyjit a co z toho pujde vyvozovat :idea:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#28 » stř 21. čer 2017, 13:43

Bohužel není vedoucí jako vedoucí. Já měl na oba (BP i DP) kliku, ale už jsem slyšel dost historek od lidí, co ji neměli.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#29 » stř 21. čer 2017, 13:48

Presne tak. Ja mel vedouciho takoveho, ktery chtel aby to za neco stalo. Ne x stran opsanych kecu. A dotaznik neni v BP zadna povinnost. Lepsi zadnej, nez blbej. V BP jsem ho nemel a i tak mel oceneni dekana :D asi kazda skola jina. Nicmene, tento mi blbej neprijde. Asi mam fakt oko kasparcovy kravy :D

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 993

Příspěvek#30 » stř 21. čer 2017, 14:10

Marty333 píše:Díky všem za vyplnění a za náměty ke zlepšení. Nikoho nenutím vyplňovat, pokud se neztotožní s nabízenými možnostmi nebo nesouhlasí s otázkami. Ještě pár reakcím k vašim postřehům.

To paza: To mi přijde smutné. Je mi jasné, že je spousta provokatérů, kteří za každou cenu chtějí střelce označit za nebezpečné blázny ochotné postřílet všechno, co se hýbe, ale ten dotazník ani náhodou neměl za úkol poškodit střeleckou komunitu. A až se paranoia a podezřívavost rozšíří na střeleckých forech, je jen otázkou, kdy k tomu dojde i mezi střelci samotnými. Nakonec si snad ani nebudeme vyměňovat zkušenosti a postřehy. A není právě toto vítězstvím těch, kteří nás chtějí odzbrojit a zavřít do psychiatrických léčeben (bráno s velkou dávkou nadsázky!!!)? :(


Zkušeností a postřehů tady na fóru máš kvanta. A to, co nazýváš paranoiou a podezřívavostí, bych spíše viděl jako zdravou obezřetnost a to mi nepřijde smutné...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50 a 41 hostů