Maketa CZ75 pro nácvik manipulace?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#46 » úte 17. říj 2017, 17:38

Gregory píše:Nezlobte se na mě, je to můj první příspěvek, ale viděl jsem na zkouškách jak komisař vyhodil žadatele, který zapomněl prodloužit zbroják. Tento pán měl "návyk" zhruba 25 let a stejně ho vyhodili.
......


Problém je v tom, že bezpečnostní návyky u ZOZ a v běžném provozu se docela dost liší :-(

A že má někdo ZP 25 let neznamená, že 25 let trénuje zacházení se zbraní. Dost často má rutinu podle sebe a to nemusí odpovídat požadavkům komisaře.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#47 » stř 18. říj 2017, 14:49

Souhlas.. :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#48 » čtv 19. říj 2017, 10:25

Jenom drobná poznámka. Za zhruba 21 let jsem vyzkoušel už tisíce uchazečů a říkám na rovinu, za poslední roky tou absolutně nejhorší skupinou žadatelů jsou stávající držitelé ZP, kteří jej získali koncem 90. let a teď prováhali jeho platnost, dostali krátkodobý "ban" na ZP, případně rozšiřují.
Minimální, nebo téměř žádné bezpečnostní návyky, místy doslova nebezpečné zacházení se zbraní (prsty na spoušti před i během manipulace, míření mimo bezpečný prostor s prstem na spoušti, neznalost základní manipulace atd.) To že někdo má zbraň 25 let, nemusí vůbec nic znamenat.
Samozřejmě čest výjimkám, kterých ale není mnoho.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů