Parlamentní volby 2017



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#706 » pon 16. říj 2017, 07:43

Omlouvám se, ale to mi nedá. Každý fanda SPD by se měl podívat na akce a výroky pana Okamury pár let zpětně - a hned by měl mít jasno v tom, jak pevný ve svých názorech pan Okamura je. Dnes je proti EU, ale chtěl žalovat tehdejšího presidenta Klause, že nechtěl podepsat Lisabonskou smlouvu, atd.

Důkazy: http://zpravy.idnes.cz/kdo-podepsal-zal ... domaci_klm

A zde text žaloby: https://www.novinky.cz/specialy/dokumen ... lause.html

To vše se dá doložit a dohledat. Piráti mají svoji cílovou skupinu a přál bych jim, aby odlákali co nejvíc voličů Zeleným - jelikož mají minimálně o trochu rozumnější program.

Jeden z faktorů, který u mě rozhoduje, je kromě shody s programem dané strany také konzistence výroků a činů představitelů dané strany v čase. Tohle kritérium docela slušně plní například i KSČM, kterou bych ale z principu volit nemohl.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#707 » pon 16. říj 2017, 07:47

SansLogique píše:Budu volit SPD a Zemana ... chci nas*at co nejvíc lidí

Tak to je opravdu motivace k volbě, dalo by se říct 100 % sans logique :-D



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#708 » pon 16. říj 2017, 08:20

Za mě furt lepší než volit ANO, TOP09, Piráty, Zelené,... s cílem nas*at co nejvíc střelců :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#709 » pon 16. říj 2017, 08:49

Pelanj :
A koho budeš volit ty a proč?

Všichni :
kritizovat cizí volbu je strašně snadný. Ale oznámit svoji a dvěma třemi větami si ji obhájit, je strašně těžký pro Čechy. Znám to i u svých kamarádů.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#710 » pon 16. říj 2017, 08:50

mihlit píše:Za mě furt lepší než volit ANO, TOP09, Piráty, Zelené,... s cílem nas*at co nejvíc střelců :)

Myslím, že ještě nějaké lepší a přesto pro-gun strany zbývají :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#711 » pon 16. říj 2017, 08:54

Které? :-)



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#712 » pon 16. říj 2017, 08:56

pelanj:
Přesně tak, Okamura je svým zaměřením populista v pravém smyslu slova. Když mediální mainstream vyžadoval Euro a Lisabon, tak i Okamura vykřikoval, že chce euro, co nejtěsnější integraci a otevíral si hubu na Klause. Po této stránce to není žádný státník a člověk s rozhledem a schopností analýzy.
Ovšem když tentýž mediální mainstream propagoval muslimsko-arfickou imigraci, Okamura tentokrát nenaskočil na protičeskou rasisticko-xenofobní notu (jako Drahoš), ale rozjel kampaň proti této europolitice.
Důvody mohou být různé - buď oproti těm pomatencům s notičkami z Brusele je ještě v dostatečném kontaktu s lidmi a věděl, co si populus myslí, nebo (k čemuž se přikláním já) je v tématu imigrace prostě a jednoduše autentický. A já si myslím, že to jeho rozčarování z přístupu EU k migraci (a zbraním) se projevilo zpětně v tom, že začal být vůči EU kritický.

Nicméně konfrontaci se svými někdejšími prohlášeními potřebuje každý politik jako prase drbání a Okamura není výjimkou. Když nic jiného, udržuje to kontinuitu a má to výchovný efekt jak pro papaláše, tak pro občany.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#713 » pon 16. říj 2017, 08:57

audis: Já třeba volím Realisty (předtím jsem volil Svobodné) a nijak jsem se tady tím netajil.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#714 » pon 16. říj 2017, 09:08

audis: Už jsem to tu psal a nechtěl jsem to explicitně psát znova. Od vzniku Svobodných je volím, jelikož jsou se mnou v největší názorové shodě. Ne vše je ideální, ale na jiných mi vadí mnohem víc věcí. Realisty jsem taky zvažoval (kvůli panu Robejškovi), než jsem si přečetl program. Realismus v jejich podání mi také malinko zavání italským fašismem - je to můj osobní pocit a není to jediné, co mi na nich vadí.

pavelg: Sice se profiluje jako proti-imigrantský, ale je ve smyslu "proti všem". Dokud nepřišla ta vlna, tak imigraci lidí, ochotných zde pracovat a integrovat se, podporoval a asi stále podporuje - za stávajících pravidel (nemůžu dohledat). Tohle bych mu také nevyčítal a věřil bych, že je to autentický postoj.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#715 » pon 16. říj 2017, 09:27

pelanj:
Já popravdě ani neznám nikoho, kdo by nějak výrazně bojoval proti té normální individuální migraci, odpovídající našim standardním zákonům a procesům.
Když někdo přijde s platnými dokumenty, získá povolení k pobytu, pracuje zde, naučí se jazyk, je přijat společností a sám se chce do ní integrovat (v pravém slova smyslu), tak to je natolik zdlouhavý proces, že kdo tím projde, je prakticky "náš člověk". V ČR trvale žije asi půl milionu cizinců a tito nebyli nikdy politickým tématem. Takže předpokládám, že ani Okamura není ten, kdo by chtěl prudit ty cizince, kteří tady makají, učí se česky, líbí se jim naše společnost a hodlají se tady usadit.

Smysl má ale bojovat jak proti merkelovsko-eurounijnímu pojetí přesidlování Afriky do Evropy, tak i proti úmyslu tahat sem gastarbeitery. Obojí se vyzkoušelo v Německu a vidíme, že je to cesta do stejných pekel.

Řekl bych, že Okamura je v tomto bodě autentický a odpovídá nejspíš i mému pohledu.

k Realistům:
to by mě zajímalo, co ti na nich vadí. Já mám s nimi shodu taky samozřejmě neúplnou, ale u tebe to vypadá, že toho bude víc.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#716 » pon 16. říj 2017, 09:34

Taktéž od jejich vzniku volím Svobodné, časově konzistentní program který mě sedí.
Okamura je bez debat populista, mimo výše zmíněné ještě připomenu úsměvné období kdy tvrdil že "Komunismus je nejdemokratičtější systém, který svět poznal". Přesto jsem tentokrát moc rád, že se do PS (SPD) dostane.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#717 » pon 16. říj 2017, 09:51

Pavelg
Třeba okamura jen prozrel. Svět se mění a my s ním. Názory se mění, povazuju za normální. Samozřejmě pokud tu změnu nepreneses přes srdce, taky normální.

Já jen při změně názorů vyplývající z charakterovych vlastnosti sem na pozoru nebo neprenesu přes srdce.

Populista? Toto slovo vnímám jako poslední pokus někoho pomluvit, když moje předchozí snahy o poškození selhaly. Kazdej co se mi nehodí je populista. Směšný pokus. Pokud někdo populuje (normálně bych řekl prezentuje) problémy dneška a nabízí řešení, za mě proč ne.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#718 » pon 16. říj 2017, 10:12

Golem: když se tu na něco zeptám tebe, neberu to tak, že se ptám všech. proto se pak klidně na to samé zeptám někoho jiného. takže mě nepřijde, že jsem křížený flašinetem. :-)
mimochodem když na mě reaguješ, nemusíš citovat. většinou si pamatuju co jsem tu psal a pochopím na co mám odpovídat.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#719 » pon 16. říj 2017, 10:26

pavelg: Když to vezmu podle jejich bodů na webu, tak mi nejvíc vadí povinná "vojna". Tedy bod 2.1. Vadí mi tam ta povinnost. Pokud by byl výcvik dobrovolný a uchazeči náležitě motivovaní, neměl bych s tím problém. Osobně vidím větší potenciál v systému "branných záloh", tedy něco jako americká Národní garda v našich poměrech. Dál úplně nesouhlasím s body 5.3, 6.1, 9.1, 10.1 - konkrétně v čem a jak by bylo na delší debatu jinde. Beru to i v kontextu toho, jak byly tyto body upřesněny v různých článcích a debatách. Ale Realisté by byli asi druhá nebo třetí volba, kdybych už neměl jasno.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#720 » pon 16. říj 2017, 10:28

pavelg: škoda, že Realisté se tam nejspíš nedostanou. alespoň, když jsem koukal na poslední průzkumy. přijde mě, že moc nezvládli kampaň. sice třeba po Praze mají reklamy dost, ale je to takový neosobní a člověk nemá ani moc potřebu pátrat co jsou vlastně zač.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondrush a 22 hostů