Parlamentní volby 2017



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#286 » pát 15. zář 2017, 07:24

Dneska vyšla krátká a výstižná reportáž o Okamurovi https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/roz ... &source=hp Fakt nechápu jak ho někdo může volit. Kdysi, ještě když chtěl kandidovat na prezidenta, tak jsem mu docela fandil do té doby než jsem si s ním přečetl rozhovor. Hned jsem věděl, že tohoto člověka nikdy nevolit a nemýlil jsem se.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#287 » pát 15. zář 2017, 09:05

Článek a video je zpracované jednostranně, ne aby si čtenář udělal názor sám, ale správný názor je mu podsouvan. Viz třeba to "čeští voliči nemají rádi rozpory uvnitř stran". Reportáž neduveryhodna. A to neřeším, zda to je či není pravda.

Ať to bylo jak chtělo, okamura odesel/vyloučen protože rozpory, Úsvit jede dál, Okamura jede dál, země se otáčí dal. Kde vidíte mentální problém pro vás?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#288 » pát 15. zář 2017, 09:30

Tobě fakt nevadí, že jsi viděl dokument dokazující, že Okamura vyváděl ze strany peníze ze státní podpory do své kapsy (jím podepsaný, kde byl podepsán zároveň jako příjemce peněz a zároveň osoba odpovědná za to, že s nimi bude nakládáno hospodírně) a druhý, který je přinejlepším krajně podezřelý (a to se vyjadřuju hodně jemně)?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#289 » pát 15. zář 2017, 09:48

Politická strana je pro mě soukromý subjekt, do jehož hospodaření nemám co kecat. Jestli peníze od státu prochlasta, nebo z nich udělá reklamu, je mi to jedno. Jsou to jeho prachy.

Já se zajímám, co dělá pro mě.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#290 » pát 15. zář 2017, 09:52

No právě na to se ptám. Ty zvolíš stranu. Strana dostane od tebe (prostřednictvím tvých daní) peníze na činnost. Předseda strany si je přefakturuje na sebe a strčí si je do kapsy, aniž by za ně pro tebe cokoliv odvedl. To ti vážně přijde OK a je to jejich interní věc?

A jak nahlížíš na to, že tu interní věc vyřešili vyloučením viníka ze strany? Je podle tebe poškozeným ta strana, protože jí předseda bral peníze, nebo předseda, protože si s nimi může dělat co chce?

EDIT: Pokud se zdají mé dotazy "návodné", tak se dopředu omlouvám. Fakt bych rád pochopil to racionale zatím a jsem samozřejmě omezen tím, jak věc vnímám já, dokonale neutrálně to asi napsat nedokážu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#291 » pát 15. zář 2017, 10:11

jhora: jestli se chceš "pobavit" na adresu Okamury a ještě jsi to neudělal, zkoukni ty jeho prohlášení na FB. ale dej třeba 10 videí za sebou. to fakt potom stojí za to.
smutnější už pak je, když si člověk uvědomí co to dělá s lidmi, kteří ho podporují. docela by mě zajímalo, jestli to co říká myslí vážně nebo mu je úplně jedno co to způsobuje, hlavně když narostou procenta.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#292 » pát 15. zář 2017, 10:35

Já už na Okamuru názor mám, ale zajímá mě, čím si získává a udržuje přízeň těch lidí, kteří ho podporují. Přijde mi, že jeho voliči nejsou žádní blbci - a přitom jako by jim nevadilo nic z toho, co mě od něj odradilo. Rád bych prostě pochopil, v čem to vězí :)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#293 » pát 15. zář 2017, 10:58

Já ti to klidně vysvětlím - je to největší osina v řiti všech těch správnejch hochů, co spolu mluví (hned po eurodotačním Adrejovi), která má reálnou naději na zvolení. To mi úplně stačí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#294 » pát 15. zář 2017, 11:19

SansLogique: a souhlasíš teda i s tím obsahem toho co on říká? já třeba beru to vymezování se proti muslimům, ten jeho nekonečný boj za referenda. prostě tohle jsou pro někoho priority, tak ať ho volí.
ale co to další na čem staví svou podporu a to je taková ta podpora nenávisti vůči lidem co s ním nesouhlasí. říká jim občas kolaboranti nebo nepřátelé českého lidu a podobně. to bys třeba souhlasil s tím, aby i takový lidi třeba vyhnal z republiky nebo nějak zavíral nebo co by se mělo dělat s kolaborantem?
mě někdy přijde, že on plácá a vůbec nedomýšlí k čemu pak vybízí ty lidi v diskuzi, protože tam se přesně to co jsem popisoval pak objevuje.
třeba Robejšek (nechystám se ho volit) se celkem jasně vymezuje proti stejným věcem, ale nestaví to až takhle celé na té nenávisti. takže to není tak, že Okamura je nějaký jediný bojovník a nikdo jiný nechce to co on.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#295 » pát 15. zář 2017, 11:30

Není jediný, ale ohledně zásadních témat má dlouhodobě konstantní názor (nemusí si ho před volbami narychlo nějak utvářet, nebo vysvětlovat, že něco myslel úplně jinak, než to, co dělal). A hlavně vzhledem k preferencím (i tak kdo ví jak přesným), je to sázka na jistotu, že se tam dostane.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#296 » pát 15. zář 2017, 11:37

Sedmej, co je složitýho na tom pochopit část věty "která má reálnou naději na zvolení"?
Navíc pokud jde o Robejška, mám bohužel obavu, že právě proto byla jeho strana stvořena - aby ubrala hlasy Okamurovi.
Pokud jde o kolaboranty, nepřátele českýho lidu a podobně, nemám s tím nejmenší problém. Já jebu politickou korektnost.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#297 » pát 15. zář 2017, 12:05

Takže ti přijde ok zavírat lidi za to, že mají a prosazují opačný názor na nějaké téma, které považuješ za kritické? Chápu to správně?
Naposledy upravil(a) jhora dne pát 15. zář 2017, 12:05, celkem upraveno 1 x.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#298 » pát 15. zář 2017, 12:05

jhora píše:Všimni si že nic z toho, co jsi tam viděl, jsem tam nenapsal, ani dokonce nenaznačil, většinou jsem (alespoň podle mě) naopak směřoval k opaku, který jsi pak sám popsal. Upadáš do stereotypu, že to tam už chceš vidět, takže ti to tam tvá mysl doplní. To ti nechci nijak vyčítat, dopustil jsem aby došlo k tunelovému vidění a bohužel už teď cokoliv co napíšu, bude doplněno o význam, který jsem nezamýšlel a ani tam není. To je moje chyba...

Každopádně ti děkuji za diskusi, sice jsme se neshodli, ale odhalil jsem díky ni slabiny ve své komunikaci a ve schopnosti správně prezentovat myšlenku, na kterých má smysl do budoucna zamakat.


Reaguji na to, co napíšeš, a samozřejmě navazuji samozřejmě i tím, co tam chybí. To je myslím něco o dost jiného, než: "upadáš do stereotypu, že to tam už chceš vidět, takže ti to tam tvá mysl doplní".
Golem píše:Popsal jsi tu už docela dost stránek, a stále je to takové, jaké to je. Nenarážíme spíš na to, že Ti chybí tohle (s dovolením si půjčím goganova slova): "mít a prezentovat názor bez nutnosti vydat výkladový manuál (nejlépe dle toho, jak se situace vyvine)"?


A alou zpět k tématu vlákna.
S Okamurou to myslím má většina jeho voličů podobně jako SansLogique.
Ta záležitost s penězi... když se podívají na minulost mnoha jiných stran (a vůbec tím nemyslím jenom Babiše, o jehož penězích by se dal napsat román a přesto ho volí třetina národa), tak i kdyby v tom opravdu bylo něco nekalého, je to vlastně relativně halířová sranda.
Že občas použije trošku ráznější výrazy... to je jim myslím docela sympatické, alespoň se vyjádří jasně, ve srovnání s politiky, kteří mluví a mluví, ale je to jen takové plácání a vlastně nic neřeknou, nebo přiznají, že jdou proti většině národa. Že použije výraz jako "kolaboranti"... no vždyť z druhé strany naprosto běžně létají slova jako "xenofobové" nebo "rasisti" i zpod vlajky "hate free", tak jakápak nenávist? :lol:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#299 » pát 15. zář 2017, 12:10

To s těmi názory, chápu - leckomu je to sympatické, navíc nemění názory a to dokážu pochopit, že leckoho osloví. Že mu voliči odpustí neznalost témat a občasné plácnutí úplného nesmyslu, to taky dokážu pochopit, byť pro mě už je to varovné světlo jako hrom (ani já neočekávám, že každý politik bude odborníkem na všechno a z praxe víme, že není reálné čekat, že se boudou vyjadřovat jen k věcem, kterým rozumí).

Ale co se snažím pochopit je to, že ho lidé chtějí volit jako toho, kdo pro národ něco udělá. A přitom jediné, co zatím prokazatelně předvedl, bylo vybílit stranický účet. Přijde mi zajímavé, že nikomu nevadí, že slova a činy jsou v celkem viditelném nesouladu.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#300 » pát 15. zář 2017, 12:13

jhora píše:Takže ti přijde ok zavírat lidi za to, že mají a prosazují opačný názor na nějaké téma, které považuješ za kritické? Chápu to správně?

Myslím, že nechápeš.
SansLogique nemá problém s použitím těch výrazů.
Zavírání na to narouboval Sedmej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik, TomVelik a 11 hostů