ekonomika USA



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#1 » sob 18. zář 2010, 04:38

http://www.youtube.com/watch?v=NL_YdRxB ... re=related

Reportaz kanadske tv . Jinak mame 20 milionu opustenych domu plus miliony opustenych komercnich domu a skutecna nezamestnanost se pohybuje kolem 20% a v nekterych mestech je vyssi a tak se zivot nekde vraci do 19 stoleti ,jo a coon je za 15$ a dva za 25$ .
Ohromna prilezitost pro ty mlade co vychazeji ze skol ,koupit neco za 1000$ a mit homested .
Zivit se tak ,ze neco prodavame na e-bay ......



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#2 » sob 18. zář 2010, 08:01

Ale kdo by tam chtěl alibabo ?
Amerika je dávno za svým zenitem. Už to není, to co to bývalo a nikdy se to nevrátí.
Možná jen kvůli zbraním by to stálo za to, ale to je zatraceně málo.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:28, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » sob 18. zář 2010, 10:50

Jelikož to nemá nic společného se zbraněmi tak přesunuju ze střeleckých událostí do OT. P.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#4 » sob 18. zář 2010, 11:57

midlos píše:Ale kdo by tam chtěl alibabo ?
Amerika je dávno za svým zenitem. Už to není, to co to bývalo a nikdy se to nevrátí.


Pokud sakra nezměněj směr tak máte pravdu. Ale neviděl bych to tak pesimisticky uvidíme po volbách vypadá to že tea party shrábne nějaký pozice a to by mohlo znamenat skutečnou CHANGE :)



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#5 » úte 21. zář 2010, 03:32

Patrik diky za prerazeni ....
http://www.youtube.com/watch?v=6hMoHh75 ... re=related
Tady je neco zase na podivani ,jak konci lidi co si mysleli ,ze se jim nemuze nic stat a jak jsou financne zajisteni a kdyz prisli o dzoby prisli tez o sve domovy a pohodli co s tim prichazi a ted si neumi pomoci . Vsichni ti co se spolehali na corporations a ty je nechavaji nezamestnane .
Na zacatku 20 stoleti 90% muzu pracovalo samo pro sebe a 10 % pracovalo pro nekoho a ti tito lide byli zesmesnovani a povazovani za neschopne a dnes je to primo opacne a tech 10 % je nenavideno a je jim nadavano jako ze jsou bohati kapitaliste .
To same plati treba o Cesko privali se tam treba Toyota a najima lidi prevazne mlade a nabidne jim cokoliv a mladi prijmou a jsou stastni a nahore nekdo spatne odhadne a delniky vyhodi a nas mladik co stravil v Toyote 10-20 let je vyhozen a je nestastny ,company mu platila jen aby se udrzel na zivu a tak nas chudy delnik nema penize na zbyt, nebot 20 let zil z ruky do huby a tak lide jsou zoufali ,ze nemohou najit praci a mame pak tu strelbu . Takovy mladik by se mel vysmat temto odrbavakum a ti kdyz nikoho nemohou najit sbali celou spolecnost a odtahnou . Jedine kde mne nemohou vyhodit je mit svuj podnik a vydelam daleko vice, nez makat na pasu pro nekoho .
Dokonce i komunismu ,muj strejda vlastne cely zivot krmil kravy vyucen zednikem ,krmil kravy ve 4 00 rano, za dve hodiny byl hotovy a pak zase ve 16 00 a zase za 2 hod byl hotovy a to jasne musel delat, nebot v komunismu kazdy musel mit nejakou to praci aby jej nezavreli . No a zbytek casu delal fusky prachatym komunistum a chodil na ryby ,jo ten mel penez jako fustar ,dnes je situace jina a tak kazdy musi mit tu svoji vlastni spolecnost ci si silne privydelavat protoze penize vydelam, kdyz neco prodam a ne kdyz na nekoho makam a cekam co mi da za drobky!!



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#6 » úte 21. zář 2010, 04:02

Pokracovani ......Je tomu asi 25 let a ja se pohyboval po Bostonu a tam je plno universit a jasne plno studentiku a studentek, no a ty studenky byly strasne proti tomu makat pro nekoho a na nekoho ,normalne studentik proste dokonci skolu a zacne hledat dzob v nejake spolecnosti a jasne vetsina musi platit ten ohromny dluh co si zapricinili skolou . A tak kdyz konecne najdou svuj vysneny dzob ten jim plati tak malo, ze jim trva 20 let nez dluh zaplati .
Nektere holky z Bostonu byly tak presvedceny ,ze proste nebudou pro nikoho makat a jak vychodi skolu okamzite zakladaji svoji spolecnost a je pravda ,ze hodne holek pochazelo s bohatych rodin co jim davaly neco do zakladu ,ale nebylo to pravidlem . No to bylo v dobe kdy zde bylo pro mlade plno dzobu no a dnes dzob proste nesezenou pouze na par stastnych co jim stejne plati drobky . Tak uz maji na to 4 roky premysleni jaky ksef si poridi ....



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#7 » úte 21. zář 2010, 09:05

alibaba píše:
To same plati treba o Cesko privali se tam treba Toyota a najima lidi prevazne mlade a nabidne jim cokoliv a mladi prijmou a jsou stastni a nahore nekdo spatne odhadne a delniky vyhodi a nas mladik co stravil v Toyote 10-20 let je vyhozen a je nestastny ,company mu platila jen aby se udrzel na zivu a tak nas chudy delnik nema penize na zbyt, nebot 20 let zil z ruky do huby a tak lide jsou zoufali ,ze nemohou najit praci a mame pak tu strelbu . Takovy mladik by se mel vysmat temto odrbavakum a ti kdyz nikoho nemohou najit sbali celou spolecnost a odtahnou . Jedine kde mne nemohou vyhodit je mit svuj podnik a vydelam daleko vice, nez makat na pasu pro nekoho




Ale alibabo, tak to prostě u nás je a lidi při té vší nezaměstnanosti jsou rádi, že "nějaká Toyota" otevře továrnu a zaměstná je.
A i když je pravda, že neplatí nic moc, je to pořád lepší než být na "pracáku".
Každý přece nemůže jet sám na sebe.
Je vidět, že jsi tady asi dlouho nebyl, co ?

Trochu OT - mám dotaz k tvému věku, kolik ti je let ?
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:39, celkem upraveno 2 x.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#8 » stř 22. zář 2010, 02:39

Dnes rvou vsude jak se Cina rozmaha a stejne jim to nepomuze komunistum jako to nepomohlo mne ,kdyz jsem makal pro Ikeu a komunisti nam rikali jak je to dobre jak jsme stastni ,ze muzeme delat na Ikeu ,no ja jednou si to prepocital na dolary a zjistil jsem ,ze to je strasna bida a vydelavam 38 centu/hodinu a kolik dnes vydelavaji v Cine a je 30let dale ? Navic v Cine maka za nic pouze asi 20% obyvatel a 80% jich je na vekove kde ziji jako se v Cine zilo pred 200lety . Tak ti mladi se pouze zbytecne snazi v nejake Toyote a at jsi jdou lehnout, nebot nic z toho mit tez nebudou a v Mexiku nekde uz na to prisli a jedna spolecnost dostala napad ,ze to zavrou v USA a odstehuji do Mexika a tam lidem budou platit 4$ na den a v Mexiku to brali na lehkou vahu a tak meli siestu a po nekolika mesicich se nikdo neprihlasil do fabriky ,kdyz jim rekli podminky /pakarnu / a plat tak cele museli zavrit a ze ztratou dovezt zpet a potom company zkrachovala . Tak delat na velke spolecnosti se rozhodne nevyplati mam to osobne vyzkousene ,penize clovek vydela pouze ze neco prodava a pro sebe, ne pro druheho. Urazka osudu byla ze jsem se poflakoval po nejakem show a tam byla Ikea co je nekde ve Virginii a tak nabirali lidi ....tak jsem se tam dal do rozhovoru s lidmi co prezentuji Ikeu ,rekl jim tolik co ani nevedeli . Je pravda ,ze jsem v Cesku dlouho nebyl pouze co mi zustalo je tato znalost cestiny co byla velmi slaba dokud jsem si nekoupil book-note a tak jsem se vylepsil s brachou na Skypu no jo cesky jsem predtim nemluvil asi 20 let ,ale ted mohu kecat s kazdym .



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#9 » stř 22. zář 2010, 03:25

pokracovani......Nedavno jsem nakladal nejake zbytky textilu co jedna pouziva na svuj soukromny podnicek a byl tam jeji syn co je dobry lovec a ta jedna co to mela zadarmo pro nas, mela nejake kecy ,a tak jsem ji povedel ze bude zrat krysy, kdyz bude hladovet a tato panicka majici job v mezinarodni nejake company s Nemecka si myslela ,ze se ji to nemuze stat, tak jako presne ti lidi na videu ,mne se to a to stat nemuze ....jak smesne ..
Jasne kazdy se divi proc to nekrachne ,vlastne ani to nemuze krachnout jako mena penez ,dolar byl podlozen zlatem do roku 1933 pak uz jenom stribrem do roku 1964 a ted je vlastne podlozen ropou ,nebot je celosvetova dohoda ze arabove a ostatni budou nam prodavat ropu a my jim platime dolary co natiskneme,jasne arabove se vzbourili v 70tych letech, ze budou ropu prodavat pouze za zlato a stribro . No byly vyrazeny tkz. trade dollars a nejaka ropa byla od nich koupena ,ale prestalo je to bavit a hrozili arabum invazi a tak od te doby veskera ropa se prodava za dolary a arabove jsou neustale pod hrozbou invaze ,kdyz nebudou poslouchat, tak je Pentagon rozstrili---- jo a ze barrel muze stat 500 $ na tom nesejde a take mam jeden stribrny trade dollar v supliku ,nebot tady take nikdo neveri historce .Proto vlastne Pentagon tak zbroji aby udrzel menu za ropu =cerne zlato . Euro je nebezpeci, ze krachne ,nebot neni zatim podlozeno nicim a banky zemi jako Nemecko stahly svoji marku a zavrely ji do tresoru v pripade ,ze zase budou nuceni vydat narodni menu a ta tam zustane zamcena 50 let a bude se cekat jestli se Euro nezhrouti a jine zeme asi udelaly totez ....
Zde nejaka socialni podpora neexistuje nezamestanecka je 99 tydnu co se zmensuje za 9 mesicu atd az proste zmizi a clovek je uz/ neni /nezamestnany a je vyjmut ze statistiky a pak se zivi jak to jde .....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů