Zapojení občanů do ochrany a obrany obyvatelstva - dotazník k bakalářské práci



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#46 » stř 7. bře 2018, 20:32

Lynx píše:wally: píšeš, že uvedením jména se zvýší míra jistoty. Takže abych tomu rozuměl i já, kdybych ukradl něčí identitu a pak uvedl to ukradené jméno, tak bych podle tebe byl najednou důvěryhodný? Ech, na tohle fakt nemám. A to srovnání s telefonem je úplně mimo.


Ano, pro člověka, který se spokojí s možností ověřit existenci uvedené práce na webu školy, tímto jeho důvěra (resp. míra jistoty) ve správnost předkládané historky vzroste. Důvěra je totiž z principu subjektivní záležitost.
Někde mé identitě uvěří když se představím, někde chtějí osobní doklad, někde dva.. a někde i biometrické údaje.
S každým krokem ověření roste míra jistoty protistrany že se jedná opravdu o mne a je jen na ni, jakou úroveň bude považovat za dostatečnou...
Pokud ukradneš něčí identitu a budeš schopen svoji lež něčím podpořit či alespoň dobře okecat, budeš dozajista pro příslušnou druhou stranu více důvěryhodný. Rozhodně více, než kdybys těmi údaji nedisponoval. Nevěrohodný podvodník toho totiž moc podvodem nezíská.

Nevím co se ti nelíbí na analogii s telefonem, však hlas člověka i číslo volajícího se dá taky (máš-li know how a techniku) podvrhnout.

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#47 » stř 7. bře 2018, 22:26

Jak říkám, na tohle fakt nemám. Ale já jsem bambula, který nechápe, jak neověřená informace potvrdí jinou neověřenou informaci.
Analogie s telefonem je mimo právě proto, že pro běžnou kombinaci považuji dvě známé informace, číslo volajícího a jeho hlas, za dostatečnou identifikaci. Ale tady ověřuješ totožnost podle toho, že se někde na Internetu vyskytne nějaké jméno.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#48 » stř 7. bře 2018, 22:27

graver píše:No jistě, madam. Každý, koho zajímá, o jakou práci se jedná, je paranoik. To je motivující. Hodně štěstí s tímto přístupem.

Vůbec nic jsi nepochopil.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#49 » stř 7. bře 2018, 23:14

Lynx píše:Ale tady ověřuješ totožnost podle toho, že se někde na Internetu vyskytne nějaké jméno.


Ne, tady ověřujeme deklarovaný účel průzkumu (bakalářská práce) spárováním s existující bakalářskou prací. A uváděné informace (po jejich doplnění) působí, vzhledem k účelu, pro mnohé z nás dostatečně věrohodně.

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#50 » stř 7. bře 2018, 23:54

Jenže k tomu ověření účelu nedošlo. Došlo pouze k ověření, že nějaká studentka píše práci. Aby došlo k ověření deklarovaného účelu, muselo by být ověřeno, že žadatel je zároveň onou studentkou. Pak se dá říct, že účelem je bakalářka. Bez ověření žadatele je ověřeno, že existuje průzkum a existuje bakalářka nějaké studentky. Vztah mezi průzkumem a bakalářkou ověřený není, protože není sebemenším způsobem doložená spojitost žadatele/tvůrce dotazníku a studentky.

Napsal jsem to počtvrté a naposledy, protože pokud někdo nepochopí poslední dvě věty, nedokážu mu to vysvětlit.

A k těm dodatečným informacím, nevím, kde tuton tu informaci vzal, ale já email původce dotazníku opravdu nevidím.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#51 » čtv 8. bře 2018, 06:04

Sorry, ale zjevně máš problém pochopit psaný text. Opakovaně píšu, že požadovaná míra jistoty je subjektivní. Zde prostě lidé chtěli vědět o jakou školu a práci se jedná a získaná odpoved, spolu s faktem, že nick uživatele má zjevnou podobnost s jménem daného studenta, jim prostě stačilo.
Aby došlo k ověření deklarovaného účelu, muselo by být ověřeno, že žadatel je zároveň onou studentkou. Pak se dá říct, že účelem je bakalářka.


Mozna pro tebe. Ale co ověřit že ona studentka na škole opravdu studuje? Že existuje i osoba školitele? Že údaje na webu nejsou podvržené a dané téma je opravdu vypsané? Že ten web je opravdu webem školy a že ona škola má stále platnou akreditaci od MŠ?A že ten uživatelský účet, byť by patřil oné studentce, nebyl zneužit někým jiným, kdo by ty příspěvky psal za ni? A že ona studentka, byť by osobně existovala, nemá vytvořenou identitu, ale skutečně se narodila skutečným rodičům, vystudovala skutečnou základku a střední školu se skutečnými spolužáky, kteří ji znají?
Prověřovat můžeš milion věcí, proto si musíš stanovit hranici, co ti bude stačit. To je ono subjektivní hledisko toho, co znamená "ověřit" či "důvěřovat". Kapišto?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů