Napadeni cisnika v Praze sedmi cizinci - nutna obrana?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#16 » úte 24. dub 2018, 19:33

Podle mě je dobré nosit spolu s ostrou ještě kvalitní kasr a ten mít pro takovéto případy jako takové "intro". neumím si představit lepší praktickou ukázku trvajícího útoku, když po mě jde borec i po tom co má kasr v obličeji.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#17 » úte 24. dub 2018, 19:36

No a pokud by proti pistoli sel/sli tak nezbyde nez strilet, a jsme zase u původního problemu. To je proste na zvazeni každého, jestli pujde do rizika.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#18 » úte 24. dub 2018, 19:37

LukynZ : Je to blbý ale pánové mají prostě pravdu. Můj kamarád použil zbraň v podstatě přesně v té situaci, v jaké bylten číšník. Sice jen proti jednomu ale ve stavu kdy byl na zemi mlácen hava nehlava, dvě prasklá žebra, použit předtím i varovný výstřel. V momentě, kdy dosáhl na zbraň vystřelil prostě před sebe a útočníka trefil do krku. Nakonec NO uznána. Téměř rok vyšetřování, zadrženy zbraně v té době (dnes už konečně v tomto směru vše v pořádku) a v místě bydliště pořád pověst vraha. Hnusný, že??
Ještě chceš v tomto státě někoho bránit? Taky bych to chtěl jinak.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#19 » úte 24. dub 2018, 20:05

No takze uznana. Vse v poradku. To vse kolem toho...to je hloupe no. Ale imho stejne by to probihalo kdyby clovek branil vlastni zivot a nekoho strelil. Nebo ne? Zbytek je uz jen vec lhostejnosti a hesla "z ciziho krev netece".

Ja myslim ze slusna prevence je, aby smejdi vedeli, ze kdyz se do nekoho pusti, tak okoli z nej vymlati dusi.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#20 » úte 24. dub 2018, 20:07

Pokud se bude spolecnost chovat nadale lhostejne a nebudou si lidi chtit pomahat, protoze to znamena nejake trable (minimalne casove s vypovedi), tak se to nezlepsi. Spis naopak.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » úte 24. dub 2018, 21:07

Jestli jsi viděl ta videa tak jsi určitě zaznamenal že okolí lhostejné rozhodně nebylo. Do incidentu se zapojili lidi a dost aktivně.
Střílet na tomhle místě rozhodně není nejlepší nápad. Jsou tam davy a riziko zranění nezúčastněných osob je vysoké.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#22 » úte 24. dub 2018, 21:34

Video jsem nevidel, jen jsem cetl, ze se neco takoveho stalo. Ted jsem se na to podival. Je fajn, ze to tak lidi nenechali. Samozrejme jde o vyhodnoceni situace na miste. Pokud to jde resit s hromadou kolemjdoucich je to fajn a pobihat tam se zbrani je nesmysl. Ale hypoteticka otazka byla, pokud tohle uvidim, co budu delat a jestli tahat nebo ne. No ma clovek 3 moznosti pokud je sam. Okriknout je a cekat co udelaji -> a pak se do toho pustit rukama a lehnout vedle puvodni obeti nebo vytahnout zbran. Nebo delat ze se nic nedeje a zavolat policii a doufat, ze do te doby nebozak prezije. Choose your destiny. Predstavte si, ze udelate 3. moznost a druhy den si prectete, ze dotycny byl ukopan k smrti/voziku. Nevim jak vy, ale ja bych byl docela na sebe nasrany. Nehlede na to, ze kdyz by se to same stalo nedejboze mi, taky bych byl rad, aby byl nekdo akcnejsi nez s telefonem za bukem... Samozrejme horsi to je pro neozbrojeneho jedince vs banda smejdu. Tam bych asi i ja vahal, protoze to lehnuti vedle nej by mu nepomohlo ani tak a me by to asi taky bolelo :) Pak je samozrejme moznost, ze po okriknuti toho dotycni hezky nechaji a pujdou dal. Ale praxe zatim rika, ze kdo se do neceho motal, dostal nalozeno taky....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1861

Příspěvek#23 » úte 24. dub 2018, 23:24

snad si ti dva co ho tam nakopli do hlavy prodlouží víkendový pobyt v Česku o nějaký ten rok. je tam poměrně jasně vidět, že on by se po té nakládačce pěstmi zvedl, ale nejdříve ho nakopl do hlavy ten v tom žlutém a pak ještě jeden.
celkově tam je asi kamerových záběrů dost, tak snad nebude těžké jasně říct kdo z nich co dělal.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#24 » stř 25. dub 2018, 05:33

LukynZ
když vytáhneš bouchačku a budeš muset střílet, tak ti reálně hrozí dvojnásobnej trest než "výtržníkům. protože vystřelit je přece vražda.
když obránci hrozí větší trest než útočníkovi je lepší se dívat jinam a odejít. a pokud ten napadený zemře, tak mi to samozřejmě bude líto, ale vinu nemám já, ale soudy a poslanci.
to oni tvoří a vykládají zákony.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#25 » stř 25. dub 2018, 07:05

Slezman: p. Houštecký taky nejdřív použil kasr a pal teprve střílel a dopadl jak dopadl.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#26 » stř 25. dub 2018, 07:23

Při použití střelné zbraně v centru Prahy nepochybně nedojde k zlepšení situace, ale spíše k postřelení někoho dalšího, nezúčastněného. A tahat zbraň jen na to, abych někoho zastrašil, to fakt nedává smysl.

Ano, rvačka tohoto typu je vážný útok na něčí zdraví, ale střelba v davu lidí je ještě horší nápad. Nebo snad čekáte, že Policie by to taky řešila střelbou ?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#27 » stř 25. dub 2018, 10:09

marinakus píše:LukynZ : Je to blbý ale pánové mají prostě pravdu. Můj kamarád použil zbraň v podstatě přesně v té situaci, v jaké bylten číšník. Sice jen proti jednomu ale ve stavu kdy byl na zemi mlácen hava nehlava, dvě prasklá žebra, použit předtím i varovný výstřel. V momentě, kdy dosáhl na zbraň vystřelil prostě před sebe a útočníka trefil do krku. Nakonec NO uznána. Téměř rok vyšetřování, zadrženy zbraně v té době (dnes už konečně v tomto směru vše v pořádku) a v místě bydliště pořád pověst vraha. Hnusný, že??
Ještě chceš v tomto státě někoho bránit? Taky bych to chtěl jinak.


Jak se s tim kamarad vyrovnava? To lidi nezajima, ze mu slo o zivot a delal co delal? Vyrok soudu jim je u zadele?

Na druhou stranu ma asi klid od otravnych sousedu, ne?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#28 » stř 25. dub 2018, 10:51

kolombo píše:... A tahat zbraň jen na to, abych někoho zastrašil, to fakt nedává smysl....


Tady to slysim často ale nejak prestavam mit jistotu, ze to tak je vždy, třeba v te tramvaji to smysl evidentne mělo, tady by to mozna pomohlo také, pokud není utocnik uplne vysmazeny tak se IMHO většina lidi zbrane dost boji a vzda to, pokud o nic moc nejde a jen si třeba realizuje nasilnicke sklony pro zabavu. Samozrejme jiny pripad je obrana proti nekomu se strelnou zbrani, kdo to mysli vazne a o něco mu jde, tam bych ale zas videl vyhodu toho, kdo ji vytahne první. Smazky budou uplne extra kapitola, to asi reseni nemá.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#29 » stř 25. dub 2018, 10:56

Další aspekt toho případu je to, že ten čišník a jeden jeho podporovatel v jeden okamžik provedli náběh na ty už odcházející ožraly, takže NO by jim stejně neprošla.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#30 » stř 25. dub 2018, 13:55

Asi nejlepší obranou v tomto případě je útěk, případně přivolání PČR. Nebo kombinace obojího. V centru Prahy použít zbraň = veeelký problém. Protože by si taky mohl někdo vzpomenout na paragraf o obecném ohrožení. A začít srovnávat možné účinky použití zbraně . kolik teoreticky mohl postřelit nevinných atd. V našem švejkovském státě se švejkovským soudním systémem bych se ani nedivil, kdyby se role účastníků rychle obrátily. A podle všeho číšníci eskalovali konflikt tím, že naskočili na odcházející lidi, takže můžou třeba i dva obvinění přibýt, pokud to náš státní zástupce vezme za "správný" konec... :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů