Napadeni cisnika v Praze sedmi cizinci - nutna obrana?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#46 » čtv 26. dub 2018, 11:23

Tohle se posuzuje nejlépe tak, že se obrátí role. Co kdyby se 7 Čechů s vizáží těch euroobčanů pustilo do příslušníka chráněné skupiny tak, jak to předvedli tihle. Dostali by podmínky? Postupovala by stejně policie i soudy? Neozvaly by se třeba ziskovky?

Myslím, že metoda nestejných metrů je neoddiskutovatelně aplikována v pokrokových státech jako jsou bývalé Německo a Švédsko, u nás měla řada lidí dojem, že se dvojí metr týká jen Cikánů. A ono se ukazuje, že soudy i policie se zaměřují výhradně na Čechy, kdežto mezi chráněné druhy se zařadila i tzv. Merkelčata a bude jim dovoleno páchat to, co by Čechovi v jeho vlastní zemi dovoleno nikdy nebylo.

Bude potřeba zjistit jméno soudce a případ popularizovat, aby to nezapadlo a případ sloužil jako etalon práce českých orgánů.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#47 » čtv 26. dub 2018, 11:26

Pokud dva co kopli si to odsedi, tri maji podminku, odpovida to celkem te situaci.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#48 » čtv 26. dub 2018, 11:33

Pokud by Ti Češi byli netrestaní, tak ano a ti dva by asi ani nebyli ve vazbě.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#49 » čtv 26. dub 2018, 12:08

Třeba se vyskytne analogický případ (nejlíp z nedávné minulosti) a budeme moci srovnat.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#50 » čtv 26. dub 2018, 12:34

Vím o bitce cizinců (jaký měli pobyt, nevím, myslím, že byli ještě víc z východu EU) kdy jeden dostal půlitrem, následně bodnut střepem do bicáku a přes xicht. Obviněný do vazby nešel, jak to dopadlo u soudu si už nepamatuju..



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#51 » čtv 26. dub 2018, 13:30

Já ty případy v hlavě nenosím a jsem laik, ale mám dojem, že v řadě případů, když byl politický zájem, dostali účastníci flastr i za takové věci, jako neposkytnutí pomoci, nezabránění zločinu, neoznámení a kdykoliv to šlo, tak i rasový motiv, který se prokazuje dobrozdáním vhodně motivovaného znalce.
Ne že bych volal po šikaně těch euroobčanů, ale mám zato, že jeden metr pro všechny je užitečná věc a personifikovaná spravedlnost bývá v tomto smyslu vyobrazována.

Z poslední doby sice banalita, ale demonstruje, jak to jde, když se chce - pan Ševcov byl potrestán za to, že stál na ulici v době, kdy někdo jiný cosi sprejoval na domě nějakého prominenta a natáčel to. Má za trest zákaz účastnit se tzv. závadových akcí..
"v době konání závadové akce se delikvent musí hlásit na policii. A pokud jde o akci trvající déle, např. pět hodin, aby nemusel na služebně sedět tak dlouho, má se tam hlásit dvakrát – na začátku a na konci plánované akce. Nepomůže, ani když se žádná akce nekoná.."

To jen tak pro ilustraci.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#52 » čtv 26. dub 2018, 18:37

pavelg: Ševcov dostal přece nakonec omluvu a 350tis. odškodnění, ne?
já bych to spíš přirovnal k případu, kdy před pár dny přes 10 ožralů napadlo ostrahu nákupáku za to, že je upozornila na nepořádek který tam dělali. také tam proběhlo pár kopanců do hlavy. ale ani nevím, jestli už je chytli nebo ne. přeci jen nešlo o snědé cizince, tak se to v médiích a na síti asi tolik neřeší.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#53 » čtv 26. dub 2018, 19:35

Na tomto foru uz asi vetsina zaznamenala, ale snad i tak bude tento odkaz pro nekoho novy:

http://zbrojnice.com/2018/04/26/zadost- ... h-turistu/



hulvath
Příspěvky: 20

Příspěvek#54 » čtv 26. dub 2018, 20:48

Panove, ryba smrdi od (nemecke) hlavy : Od svých 28 let bydlí Ralf Fessler (48), obchodník s dlaždicemi, v domě, který v Sigmaringenu postavil ještě jeho otec. V roce 2015 umístila spolková země Bádensko-Württembersko 350 uprchlíků převážně z Nigérie, Gambie a Maroka do bývalých kasáren na kopci pár minut chůze od Fesslerovy vily. „V noci tu bývá peklo. Koupí si šnaps a opilí, hluční a agresivní pendlují mezi ubytovnou, parkem a nádražím,“ stěžuje si Fessler. Jeho dům jim totiž stojí v cestě a nemá plot, lemují ho jen túje.
Celou noc oka nezamhouří. Manželku mu napadli, když vynášela odpadky – plivli jí do tváře. Dceru osahávali za bílého dne, když šla vybrat poštovní schránku. Policii už nevolá. Než dorazí, stačí se vetřelci navzájem varovat a zmizet. Doufal, že město zřídí boční cestu z někdejších kasáren, aby se mu azylanti neprocházeli po pozemku, jak se jim zlíbí. Městská rada však jeho doporučení jednomyslně zamítla.
„Nevyšleme přece signál o rasismu a vyčleňování,“ zdůvodnila zamítnutí radní za sociální demokracii (SPD).
„I malé dítě ví, že část našich hostů tam na kopci se nikdy neintegruje a ani se o to nepokusí. Přesto smějí zůstat, třeba v rámci doplňkové ochrany. A já, Němec a daňový poplatník, se ochrany nemohu domoci. Stát mi ji odpírá a považuje mne za rasistu,“ říká Fessler hořce.
V posledních měsících uvažuje o vystěhování – do Uruguaye nebo do Maďarska. Tam vidí pro rodinu i sebe lepší budoucnost než v Německu. Zdroj : Vladimír Plesník, Právo, na novinky.cz dne 26.4. 2018



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#55 » čtv 26. dub 2018, 21:32

pánové jak to tak čtu nějak VÁM uniklo, že ty dvě mlátičky z těch sedmi jsou pořád ve vazbě, budou mít soud a (doufám) půjdou sedět

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#56 » čtv 26. dub 2018, 21:51

notobi: mě by taky zajímalo, jak by si to tu někteří představovali. 7 výtržníků, 2 co ho kopli do hlavy ve vazbě a snad minimálně na ty 3 roky půjdou sedět, tři podmínka a vyhoštění a dva co nic moc nedělali odjeli.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#57 » pát 27. dub 2018, 06:36

notobi píše:pánové jak to tak čtu nějak VÁM uniklo, že ty dvě mlátičky z těch sedmi jsou pořád ve vazbě, budou mít soud a (doufám) půjdou sedět


Bude záležet na způsobených zraněních, jak se budou doznávat, jestli jsou netrestaní atd., ale pokud dostanou spodní hranici, tak tam lze ještě podmínku...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#58 » sob 28. dub 2018, 16:56

Nizozemci se chtěli poprat, řekla svědkyně útoku
https://tv.idnes.cz/rozstrel-klara-doub ... vodaj_jaha

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#59 » sob 28. dub 2018, 17:07

Sedmej píše:notobi: mě by taky zajímalo, jak by si to tu někteří představovali. 7 výtržníků, 2 co ho kopli do hlavy ve vazbě a snad minimálně na ty 3 roky půjdou sedět, tři podmínka a vyhoštění a dva co nic moc nedělali odjeli.

No podmínka je celkem sranda ... jak budou úřady posuzovat jejich chování? Půl roku na tvrdo a vyhoštění by bylo lepší. Jinak, kdyby partička skinú dokopala takovýmto způsobem cigána jdou všichni, minimálně přímo nemlátícím přišijí výtržnictví a neposkytnutí pomoci.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#60 » sob 28. dub 2018, 19:06

gogan: představa trochu neodpovídající realitě. to by bylo vězení plné lidí, kdyby aktéři každé rvačky co se u nás stane šli na půl roku do vězení.

a ti co kopli snad dostanou víc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů