MŮJ DŮM - MŮJ HRAD! PETICE

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#76 » úte 12. čer 2018, 10:24

Knop píše:
P.V. píše:Pokud by porušení domovní svobody bylo nejlehčí trestný čin...
V té skupině činů, které jsem vyjmenovával, byl nejméně závažný.


To by tomu měla odpovídat trestní sazba...

Jenže:
Krádež vloupáním (§ 205 odst. 1 písm. b) TZ) až 2 roky, další odstavce jsou opakování a pak podle výše škody...
Porušování domovní svobody § 178 odst. 1 TZ - neoprávněně vnikne do obydlí jiného např. otevřenými dveřmi bytu (a vezme mobil za litr, ale ani nemusí..) až 2 roky...
Porušování domovní svobody § 178 odst. 2 TZ (obvyklý jednočinný souběh při krádeži vloupáním) násilím (vypáčí dveře, otevře paklíčem, vytrhne síť proti hmyzu - viz. rozhodnutí R 16/1993-II.) nebo překoná překážku jejím účelem je zabránit vniknutí (tj. otevře dveře i nalezeným klíčem) - sazba 6 měsíců a 3 roky.

Takže je to minimálně nastejno, ale už jen tím, že někam vlezeš (pominu, že stejnou ochranu jako byt, barák, požívá třeba i zahradní domek, pokud v něm máš postel a plotýnkový vařič), byť je otevřeno, Ti hrozí to samé jako za krádež věcí za 5tis.+ nebo vloupání (užití násilí k vniknutí) nebo kapesní krádež... A evidentně zákonodárce považuje krádež vloupáním v domě (a s tím spojený jednočinný souběh s porušováním domovní svobody) za závažnější porušení zákonem chráněných zájmů než vybrání auta pomocí kladívkové metody.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#77 » stř 20. čer 2018, 21:07

Petice jde podepsat třeba na střelnici v Jeníšovicích ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, Shotgun ED a 11 hostů