Kalendář ZbraněKvalitně.cz – diskuze nad fotkami

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#31 » úte 6. srp 2013, 09:09

Jo, tady mohla bejt hloubka větší (kvůli nábojnicím vlevo nahoře), tak teď nafoť líp ;) :D
A když chceš omílat poučky, tak věz, že "hlavní motiv" je tam, kde je fotka nejostřejší, v tomhle případě pravé spodní komory válce, odraz a směr k logu včetně........... Také není bez zajímavosti, že tato fotka má číslo 676..........je 676. po koupi mé první digitální zrcadlovky a zároveň po objevení digitálního fotografického světa obecně (pár cvaků s ultrazoomem, kterej mi občas půjčila drahá polovička nepočítám). Předchozí zkušenosti jsem sbíral s Altixem (stále vlastním a oprašuji) a Prakticou L2...........
Naposledy upravil(a) Biggles dne úte 6. srp 2013, 09:16, celkem upraveno 1 x.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#32 » úte 6. srp 2013, 09:12

Myslím, že problém není v malé hloubce ostrosti, ta je myslím v pořádku, ale že to mohlo být focené z trochu jiného úhlu a že jsi to uříznul tam, kde je to ostré.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#33 » úte 6. srp 2013, 09:17

Tak nemysli a pošli svoje fotky :)



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#34 » úte 6. srp 2013, 09:47

Když se podíváme na Stepanovu fotku, tak je to klasický výcvak, který je dobrý tak akorát jako dokumentační foto jak vypadá pistole. Nemá ani estetický aspekt, ani není technicky kvalitní.

Pokud by to mělo být kvalitní produktové foto tak:
- pozadí by mělo být jednotné
- zbraň by měla být nasvícena rovnoměrně, více světelnými zdroji, bez ostrých stínů
- na pažbě nemá přepálený odlesk co dělat
- pažba je nasvícená nedostatečně
- barevná teplota světla není neutrální a deformuje představu o barvě zbraně
- zbraň není dostatečně proostřena
- zvolená poloha deformuje představu o proporcích zbraně

To je asi tak od voka všechno. Dělal jsem lepší fotky, když jsem vzal poprvé flexaretu do ruky. :twisted: Pokud autor tvrdí, že fotí zrcadlovkou deset let, tak buď kecá, nebo je ztracený případ bez jakéhokoliv fotografického vnímání.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#35 » úte 6. srp 2013, 09:56

Myslím, že mám štěstí, že to nemělo být kvalitní produktové foto... :)



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#36 » úte 6. srp 2013, 09:59

Bodejť. Bo je to výcvak. (A klidně si tam místo "produktové foto atd." doplň "pokud by na fotce neměly být zoufalé amatérské chyby")

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#37 » úte 6. srp 2013, 10:07

Mistrale, "je to marný, je to marný, je to marný" :D



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#38 » úte 6. srp 2013, 10:21

Vim, ale je horko, tak jsem dostal chuť na blbce. :twisted: A krom toho mám zítra celodenní focení, tak se psychicky připravuju :mrgreen:

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#39 » úte 6. srp 2013, 10:46

No tak jestli tenhle exemplář je jen "příprava", tak tě upřímně lituju :D Já mám štěstí nebo možná smůlu, že focení je mi jen koníčkem, takže obvykle foťák beru do ruky nahodile, jak mám náladu. Nedokážu si představit, že bych měl něco "vypotit" na povel......... Při představě, že mám v ruce foťák celej den a někdo očekává koukatelný obrázky, mne jímá hrůza :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#40 » úte 6. srp 2013, 11:22

Stepan píše:Vyhrabal jsem v počítači diabolky, dvě verze s rozdílnou hloubkou ostrosti.

Já měl na mysli fotky ze kterých půjde poznat, že umíš fotit, nikoliv cvičení žáků základní školy z první hodiny fotografického kroužku.



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#41 » úte 6. srp 2013, 11:24

Jo, pro zábavu je to nejlepší. Fotit "na povel" není těžké, s praxí ti to tam skáče samo. Problém je, že víš, co všechno by ty fotky ještě potřebovaly, ale není na to čas, a zadavateli to nakonec stačí tak, jak to je. Ale co už, furt si člověk může vzít foťák a jít si někam fotit pro radost. (A naštěstí není focení hlavní náplň mojí práce.)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#42 » úte 6. srp 2013, 11:39

Patrik: No zrovna zkouší, co dělá změna clonového čísla a ty mu takhle kazíš radost :D
Mistral: Asi určitě to je o praxi. Já bych se spíš obával druhého pólu, že zákazník bude hrubě nespokojen....



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#43 » úte 6. srp 2013, 12:05

Tak to přefotíš.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#44 » úte 6. srp 2013, 12:14

No je fakt, že dneska už to řeší přemazání karty :) Zase dřív, když člověk musel řešit každý políčko, pak si s tím vyhrát v komoře (od přestěhování mi zvětšovák leží pod stolem).........mělo to své kouzlo. Dneska je to tak trošku devalvace fotografie.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#45 » úte 6. srp 2013, 12:19

Patrik píše:Já měl na mysli fotky ze kterých půjde poznat, že umíš fotit, nikoliv cvičení žáků základní školy z první hodiny fotografického kroužku.

Dal jsem obě, protože pořád nevím, jestli jsou lepší naprosto rozmazané nebo takové, kdy je ještě poznat, co jsou. Kdybych věděl, že to bude použito proti mě, ukázal bych pouze první...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů