Kalendář ZbraněKvalitně.cz – diskuze nad fotkami

Připomínky k hlavní části serveru


Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#1 » ned 4. srp 2013, 06:41

Odděleno P.

Patriku, moje reakce na většinu tvých fotek:

TMA!
Hele, něco tam je.
Jé to je pěkný.
Škoda, že to není líp vidět.

Mám tady první pokus, zatím s neuměle vyzmizíkovaným číslem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#2 » ned 4. srp 2013, 07:52

Stěpan: Moje reakce na Patrikovy fotky. Super práce s světlem. Tohle jsou přesně typy fotek které jsem si ochoten někam pověsit. Od pozadí na PC až třeba stěnu. Takhle ploše nasvícená zbran je čistě jen statistická fotka typu "Zbraň".



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#3 » ned 4. srp 2013, 08:48

Pokud fotíme zbraň a stane se nám tohle (viz příloha): něco není v pořádku. Tohle není "super práce se světlem". Fotografové obvykle používají několik různých zdrojů světla, pečlivě si je nastavují a směrují, pečlivě nastavují a kontrolují expozici atd. Patrik psal, že svítil mobilem.

Třeba se mi líbí fotka revolveru (IMG_4567_3.JPG), až na to, že kompozice počítá s částmi, které už na fotce nejsou vidět. Ta fotka je technicky nezvládnutá - buďto kompozičně nebo expozicí nebo postprocessingem.

Fotka IMG_4930_3.JPG má jako hlavní motiv střenku, k čemu patří se ztrácí ve tmě. Dobrá by byla do katalogu výrobce střenek.

Na fotce IMG_5511_5.JPG téměř není vidět hlaveň, je vidět pažba pak nic a pak až ústí. Na prachovnici může být nějaká hezká rytina nebo vlastně spíš výlisek ale není z toho vidět naprosto nic, jen pár odlesků.

Aby bylo jasné, nemyslím si, že je moje fotka dobrá, taky nejsem profesionální fotograf a nemám žádné umělecké ambice. Možná někdy lepší nemít ambice a udělat dobrou obyčejnou fotku než je mít, nezvládnout to a udělat špatnou uměleckou fotku...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 4. srp 2013, 12:07

Stepan: udivuje mně tvoje potřeba stále komentovat něco čemu nerozumíš.
Pro příště tě žádám abys bez mého svolení nijak neupravoval mé fotky - zvláště když je na nich mé jméno.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#5 » ned 4. srp 2013, 13:13

Já se fotografováním (zrcadlovkami) zabývám už asi 10 let a za tu dobu jsem se něco naučil. Základům techniky fotografování a kompozice rozumím. Jenom musím přiznat, že se moc nevyznám v umělecké stránce fotografování, žádné umělecké fotky nedělám.

Je samozřejmě možné, že můj názor nikoho nezajímá, s tím nic nenadělám... Někteří lidé vnímají v cizím názoru příležitost se něco dozvědět a naučit, nebo se aspoň dozvědět jiný úhel pohledu, někteří ne.

Ve tvojí fotce jsem jenom nahradil 100% černou bez jakékoli obrazové informace červenou, aby bylo jasně vidět, že ta nulová informace zasahuje i na hlavní motiv fotky.

Nechápu, proč jsi se tak urazil, když jsem ti ty fotky chválil, až na tu tmu... Všiml jsis toho vůbec? :) Ty máš nějakou fotografickou školu, že máš pocit, že fotíš úplně 100% správně, a že ti nikdo nemůže nic poradit?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » ned 4. srp 2013, 13:23

Cizí názor mně zajímá, ale až sem dáš nějakou fotku nad kterou žasnu údivem, tak potom uznám, že se můžu od tebe něco přiučit. Za pochvalu děkuji. Po deseti letech fotografování bys už mohl něco znát o technice Low key která je mou oblíbenou. Vyčtené poučky o přepalech, podpalech, kompozicích apod. jsou pěkné ale neplatí vždy a všude. Nicméně jsem zvědav na tvé další fotky, konec roku se kvapem blíží a za chvíli budeme zase vybírat z došlých do kalendáře.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » ned 4. srp 2013, 13:40

Stepan: jen tak se pochlubím, právě fotografii deringeru mi dnes schválili na webu The Paper Wall.
The Paper Wall


http://www.thepaperwall.com/category.ph ... 4cdb64cb08

A to je pro mně dostatečné uznání. (byl to můj druhý pokus projít jejich schvalovacím procesem)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 4. srp 2013, 13:59

Paťo, ze Štěpána si nic nedělej, tvý fotky jsou super! :thumbup:



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#9 » ned 4. srp 2013, 15:21

Patrik:
Tvoje fotky se libi mnoha lidem. Maji dusi. Jen tak dal ;-)

Stepan:
Ty jsi neuveritelny samoliba a rypal. Uz se tesim na tvoje fotky bez ambici. Ale to, ze jsi si dovolil nekomu verejne pozmenit jeho dilo, to je svinarna na par facek. Ty jeden desetilety zrdcadlovkari.

I tady se mistnim omlouvam. Ale takova drzost se opravdu vidi malokdy.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 5. srp 2013, 09:02

Díky všem, další fotky budou. K tomu svícení mobilem: zbraně při focení neutečou takže čas expozice může být i několik minut a nasvítit to můžu i svíčkou či měsícem. Protože je to ve stylu Low key tak se mi nechce vytahovat zábleskové světla, i když i na ně dojde.

Ale doufám, že v tom nezůstanu sám, posílejte fotky ať je z čeho vybírat.



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » pon 5. srp 2013, 09:52

Stepan píše:Pokud fotíme zbraň a stane se nám tohle (viz příloha): něco není v pořádku. Tohle není "super práce se světlem". Fotografové obvykle používají několik různých zdrojů světla, pečlivě si je nastavují a směrují, pečlivě nastavují a kontrolují expozici atd. Patrik psal, že svítil mobilem.
Aby bylo jasné, nemyslím si, že je moje fotka dobrá, taky nejsem profesionální fotograf a nemám žádné umělecké ambice. Možná někdy lepší nemít ambice a udělat dobrou obyčejnou fotku než je mít, nezvládnout to a udělat špatnou uměleckou fotku...


Lol, to jsou kecy, vopravdu. Dokážeš si alespoň trochu představit, jak strašně ses už ztrapnil před lidma, co se fotografií alespoň trochu zabývají, nebo mají alespoň elementární vkus?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 5. srp 2013, 10:19

Nerozvíjejme tu, prosím, hádky. Ať toto téma zůstane o fotkách zbraní pro kalendář. Pokud se chceme bavit o focení a fotografických technikách, není nic snazšího, než otevřít vlákno v offtopicu ;)
Díky!

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#13 » pon 5. srp 2013, 13:59

Ze Štěpána si nic nedělejte, prudí všude: http://forum.mujglock.com/stepan-co-zna ... -t616.html a teď zpět k fotkám.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#14 » pon 5. srp 2013, 15:38

Člověk si tady dovolí vyjádřit osobní názor, slušně, věcně a s argumenty, který se samozřejmě nemusí někomu líbit, ale chování některých lidí je... udivující. Jako by někteří ani nebyli lidé, ale nemyslící členové rozzuřené vlčí smečky. :roll:

Mohl bych se zeptat moderátora, proč tady nechává OT posty, které nemají nic co dělat s fotografiemi, co jsou tady, například příspěvek Artiflexe, nebo příspěvek začínající, "lol, to jsou kecy, vopravdu?" Má to tady mít nějakou úroveň???


Zpátky k temným fotkám:

Nevím, jestli se tady nestřetává Patrikova záliba v určitém druhu fotografie s uvažovaným účelem těch fotek... Protože na stěně ve dne takový fotka nebude vůbec výrazná. Taková fotka se může hodit do potemnělé galerie, kde ty subtilní detaily působivě vyniknou, když se dobře nasvítí.

Taky nevím, jestli předmět - zbraně - jsou vůbec vhodné pro tenhle druh fotografie. Například low key portrét nebo akt - lidé vypadají stejně, stačí jenom naznačit a člověk z toho mála ví naprosto přesně, co na na fotce je, protože všichni lidé jsou stejní. Kdežto zbraň je věc, kterou charatkerizují právě detaily, každá zbraň je jiná. Když schovám ve tmě 95% informací o zbrani, zůstane mi jenom těch 5% a nevím skoro nic. Když schovám 95% informací o obličeji nebo o tělu, stejně pořád vím skoro všechno!

Lépe už to vyjádřit nedokážu... Snad to někdo pochopí.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#15 » pon 5. srp 2013, 15:49

Patriku, tvoje fotky jsou opravdu pěkný, Stepan je ovšem holt fotografickej guru, jak sám svojí fotkou ukázal :D :D :D
Dovolím si přispět svojí troškou do mlýna.
Například:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host