Kalendář ZbraněKvalitně.cz – diskuze nad fotkami

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#46 » úte 6. srp 2013, 12:26

pánové, sorry, že se Vám do toho takhle montuju. Ani neumím moc fotit, ani nejsem nadám přílišným citem pro estetiku.
Ale diskuze se Vám posunula do poněkud nedůstojné roviny. Prudiče jednoduše kopněte do zadele a za Vás nechte mluvit fotky (mimochodem, jsou fakt parádní!)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#47 » úte 6. srp 2013, 13:09

jj, máš pravdu, fotka řekne víc než slova, natož opsaná z příruček :)



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#48 » úte 6. srp 2013, 14:04

Biggles píše:No je fakt, že dneska už to řeší přemazání karty :) Zase dřív, když člověk musel řešit každý políčko, pak si s tím vyhrát v komoře (od přestěhování mi zvětšovák leží pod stolem).........mělo to své kouzlo. Dneska je to tak trošku devalvace fotografie.


Není. Dobrá fotka se dělá furt stejně těžko. Profíci za akci nacvakali klidně dvacet filmů, natáčely se do kazet z metráže, žejo. Nadšený amatér udělal jeden film bo si cenil každýho políčka, tak mu klíčové věci často unikly. Digi je z tohoto pohledu pro amatéry zásadně lepší, bo to může smažit jako profík a nic ho to nestojí. Takže se s větší pravděpodobností podaří zachytit ten klíčový moment. (neplatí pro zatiší, samože) Krom toho má amatér nad fotkou kontrolu i při postprocesu, což u barevné fotky nebejvalo.
Ale tohle jsou pindy, které se řeší na většině fór o fotografování.

Koukal jsem na ty tvoje poslední fotky nábojů a imho velice pěkné. Mám dojem, že ti barva sedí víc než ČB. :)



Mistral
Příspěvky: 8

Příspěvek#49 » úte 6. srp 2013, 14:10

Stepan píše:Dal jsem obě, protože pořád nevím, jestli jsou lepší naprosto rozmazané nebo takové, kdy je ještě poznat, co jsou. Kdybych věděl, že to bude použito proti mě, ukázal bych pouze první...


Obě jsou stejně primitivní, ale kdybys to řízl na nudli, tak by to bylo alespoň trochu zajímavý. Ale to samozřejmě jako fotograf, co fotí deset let se zrcadlovkami a má základy kompozice a tak, určitě víš.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#50 » úte 6. srp 2013, 14:24

Díky, je pravda, že BW (byť se mi coby "technika" líbí) mi činí větší potíže než barva (subjektivně), nějak mi to většinou nevyjde, jak by to padalo z filmu..... Nicméně si s tím hraju přes Virtual photographera........a třeba se to jednou naučím :-)

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#51 » stř 7. srp 2013, 19:26

a co mám fotit,když mám už 3 roky pořád stejné strojky v trezoru?vždycky si na melouchách našetřim nějaký obnos,že si pořídím nerez revolver 6",nebo poladim "kosu"...pak ale jdu a koupim něco do domácnosti :evil: žena to ocení asi tak 2 dny a já jsem už 2 roky nas.anej :(

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#52 » stř 7. srp 2013, 19:31

Hele, to vůbec nevadí. Já taky nemám nekonečně zbraní :-) Pokud chceš dokumentační foto, tak stačí každou zbraň cvaknout jednou, pokud chceš fotit, tak tě vždycky nějaká "blbina" napadne, jak předmět vyfotit :-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#53 » stř 7. srp 2013, 19:55

Já bych nápadů měl celkem dost, jen mně nebaví to furt všechno vytahovat a pak uklízet.

Uživatelský avatar
Tilia
Příspěvky: 51

Příspěvek#54 » čtv 8. srp 2013, 16:26

Je tady jen diskuze nebo sem můžu dávat i fotky k hlasování do kalendáře? Abyste měli co kritizovat :D



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#55 » čtv 8. srp 2013, 18:30

Fotky do kalendáře dej do toho původního vlákna, sem jenom, když si je chceš nechat kriticky ohodnotit... ;)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#56 » čtv 8. srp 2013, 19:25

Tilia: Fotky do příslušného tématu http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=52&t=2922, tady se pak nad nima remcá :)



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#57 » pát 9. srp 2013, 06:36

Bigglesovy fotky:

Obrázek

Tahle fotka je strašně natěsno, dole se dotýká dvo nábojnice okraje a nahoře zase okraj té rytiny souhlasí s okrajem fotky. Na fotce revolveru, která se mi líbila, byl vidět hezký rozdíl barev kovů, tady zase díky tmě není vidět skoro nic.

Obrázek

Můžeš mi prosímtě říct, co je hlavní motiv téhle fotky? Ta puška - vlastně jenom kus pažby v pozadí (mnohem méně osvětlený a výrazný než olejnička a pytlík vepředu) to být nemůže.
Je to ta olejnička, která nalevo vypadává ze snímku? Nebo je to ten pytlík???
Proč jsi dal přesně do rohu ty výrazné náboje?

Promiň, ale obě tyhle fotky jsou špatné. Máš velký problém s kompozicí - je to vidět skoro na každé tvojí fotce.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 9. srp 2013, 06:50, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#58 » pát 9. srp 2013, 08:50

Uz dlouho jsem nepotkal nikoho, kdo by tak pomalu chapal, ale o to vic mel potrebu to sdelit...
Stepane, tohle nejsou katalogovy ci reklamni fotky konkretnich zbrani, kde je dulezite, aby to bylo videt, cele a hezky.
Tohle je ztvarneni streleckeho zatisi, mysleneho jako pozadi kalendare.
Pokud ten rozdil (a tedy dusledky pro pojeti fotky) nechapes, pak si sedis na vedeni.

Odeslano pomoci Tapatalk z mobilu. Omluvte preklepy :-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#59 » pát 9. srp 2013, 11:51

Stepan: Já jsem si vždycky bláhově myslel, že kritizovat něco, či někoho si můžu dovolit až když dokážu, že to co kritizuji umím výrazně lépe. Nikdo tady netvrdí o sobě, že je profi fotograf podávající bezchybné fotky, nadšenci se snaží na rozdíl od tebe, který zatím jen předvedl umění do všeho kecat a nic jiného.

Stepan píše:Ty máš nějakou fotografickou školu, že máš pocit, že fotíš úplně 100% správně, a že ti nikdo nemůže nic poradit?

A co ty? Stále očekáváme od tebe ty dokonalé fotografie na kterých si zůročil všechny své znalosti.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#60 » pát 9. srp 2013, 12:30

Patrik píše:Já jsem si vždycky bláhově myslel, že kritizovat něco, či někoho si můžu dovolit až když dokážu, že to co kritizuji umím výrazně lépe.
To je omyl. Profesionální kritikové a recenzenti nemusejí mít ve svém oboru naprosto žádný tvůrčí talent, stačí, když dokážou myslet. Kdyby kritik sám aktivně působil v oboru, který hodnotí, nemohl by být nestranný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů